Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 21:15   #41
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Recimo da se sad trenutno "bavim" istraživanjem načina rehabilitacije ili ozdravljenja osoba oboljelih na polju neuropsihijatrije.
Elaboriraj
Istraživanje kao laik ili kao znanstvenik/stručnjak?
Koje područje preciznije?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 00:11   #42
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Elaboriraj
Istraživanje kao laik ili kao znanstvenik/stručnjak?
Koje područje preciznije?
Nažalost, nedostaje Vam odgovarajući security clearance za takove informacije miss oh soooo in luv with english

Ne znam, ak me zavedeš kroz vrijeme (i ak si atraktivna lol) možda i rečem

ps: btw zašt te to zanima uopće? Mislim, nije da smo skupa ili sl

OT: šteta da autor nije aktivniji u temi...
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 13:24   #43
Što otvarač teme želi teško je reći, pa pobogu nisam ni sam zasebe siguran što želim, a ne da znam zanjega.

Da malo napišem kako ja to doživljavam, on bi načelno želio promjenu, ali on sam ne zna kakvu točno, u kojem bi smjeru iša, kamo bi ga to dovelo i to ga posve blokira.

Osim toga njega nema ko pogurat, piše da je vrlo usamljen, pa zar nikoga nema? Nikakvu obitelj i rodbinu ne spominje? I nema ga više na temi, tj otvorija je i više ni glasa od njega, zašto?

Pretpostavljam da mu nije bilo lako napisat ni taj jedini post, to ga je suočilo s time kakav mu je život. To mu je bilo bolno iskustvo te kombinirano s manjkom energije, dovelo je do toga da se više ne pojavljulje.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:06   #44
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Da malo napišem kako ja to doživljavam, on bi načelno želio promjenu, ali on sam ne zna kakvu točno, u kojem bi smjeru iša, kamo bi ga to dovelo i to ga posve blokira.
Znaš navika je gadna stvar. On je potpuno navikao tako živjeti, mislim da mu čak nije uopće ni loše (znam par osoba koji žive tako i super im je, ništa im ne treba samo da imaju nešto novaca, hrane, gdje spavat i to je to) ali.. ne može na taj način opstati, doći do rejtinga i prijateljstva u društvu što postaje (odjednom) bitno poslije 35-e godine kad te mnogi pitaju - što si postigao u životu. Istini za volju pitaš se to i sam i na kraju si kažeš.. ah surfao sam.

Opet, drugi problem s kojim se (odjednom neočekivano) suočava je i neurološke i kardio-vaskualrne prirode, stoga mu postaje teško oporaviti se (čak i da istinski hoće), izaći iz tog života, jer gubi mentalnu snagu. Malo razmišlja i spava mu se... to nije dobro.

Mislim.. njega su potpuno hipnotizirali internet, računala i gadžeti. Bolest novog doba. Brzo se dobivaju sijede, prejaka umno-nervna aktivnost ubija mozak, imaginira i zaboravlja objektivnosti stvarnoga svijeta.

Može se još spasiti, mlad je još i ima načina, ali ak će ovak bit "aktivan" na temi i na vlastitom oporavku.. mislim to dovoljno dokazuje da sam nebu niš napravil i da mu jasno treba zanovijetalo u životu. Barem neko vrijeme dok se ne oporavi.

Najbolje bi mu bilo da si nađe malo bistriju žensku i da ulaže koncentraciju u pronalazak iste, nego u načine kako će pomoći sam sebi.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 12:53   #45
Pa da, treba nekoga, zapravo ja mislim da je u korijenu svega ovoga depresija zbog usamljenosti? Kako god bilo neću više pisati na ovoj temi jer je to posve bezpredmetno kad se već duže vrime otvarač teme ne javlja!!

Želim mu sve najbolje, da smogne snage za promjene, a jedna od tih promjena bi bila i sudjelovanje na vlastitoj temi
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:28   #46
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
ps: btw zašt te to zanima uopće?
Pitam kao čovjek čovjeka, kad već spominješ nešto o istraživanju koje mi se učinilo zanimljivim.
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Najbolje bi mu bilo da si nađe malo bistriju žensku i da ulaže koncentraciju u pronalazak iste, nego u načine kako će pomoći sam sebi.
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Pa da, treba nekoga, zapravo ja mislim da je u korijenu svega ovoga depresija zbog usamljenosti?
A zašto svugdje rješenje usamljenosti mora biti partner/ica?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:11   #47
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
A zašto svugdje rješenje usamljenosti mora biti partner/ica?
mnogo je ljudi usamljeno u brakovima/vezama ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:37   #48
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
mnogo je ljudi usamljeno u brakovima/vezama ..
Mnogo ljudi, usamljeno je u društiv/u/ima/enosti, nacijama, religijama, epohama....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 01:05   #49
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
mnogo je ljudi usamljeno u brakovima/vezama ..
Pno, upravo se i o tome radi. Svi bijeg traže u toj nekoj drugoj osobi koju si idealiziraju u svojoj glavici. I onda završe u brakovima/vezama koje završe raspadom/razvodom, prevarama ili pak vječnim j..anjem u mozak (u lošem smislu). Postoji i ono lijepo jebanje u mozak. No, to je već nešto sasvim drugo.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 01:29   #50
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Pno, upravo se i o tome radi. Svi bijeg traže u toj nekoj drugoj osobi koju si idealiziraju u svojoj glavici. I onda završe....
Nije bitno gdje završiš.. sve dokle god imaš krivca za isto (prijetelj/ica, utjeha, fragment razuma u izgubljenosti, "zalutalosti".. onaj koji te ("nedužnog") naveo (ponovo) na repeticiju istosti.....).. No.. u cviležu, bitno je. U ("krajnjem") cviležu, isti kao dim, ispari, nestane, postavi se za imaginaciju tadašnjeg trena (tadašnje razuma, potrebne samoobmane..).. puf.. like that.. s/he´s gone.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 09:53   #51
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Svi bijeg traže u toj nekoj drugoj osobi .
jadan "Svi" .. nece naci nista osim sebe .. ako je ta osoba covjek kao i on ..

svi su ljudi elementarno ljudi .. sa istom fiziologijom .. sve razlike uvjetuju okolnosti i vanjski utjecaji ...

savjetujem "svima" da bjeze u sebe, u nekom drugom je premalo mjesta za "dvoje" iliti "nas" cuveni "mi" .. a sto se idealiziranja tice bolje da se mane corava posla
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:28   #52
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nije bitno gdje završiš.. sve dokle god imaš krivca za isto (prijetelj/ica, utjeha, fragment razuma u izgubljenosti, "zalutalosti".. onaj koji te ("nedužnog") naveo (ponovo) na repeticiju istosti.....).. No.. u cviležu, bitno je. U ("krajnjem") cviležu, isti kao dim, ispari, nestane, postavi se za imaginaciju tadašnjeg trena (tadašnje razuma, potrebne samoobmane..).. puf.. like that.. s/he´s gone.
Zašto krivca? Nedužnog tebe? Repeticiju?
s/he´s gone? Something abstract like evil (satan) or just s/he?
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
savjetujem "svima" da bjeze u sebe, u nekom drugom je premalo mjesta za "dvoje" iliti "nas" cuveni "mi"
1=1
1+0=1
1+1=2
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:19   #53
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Zašto krivca? Nedužnog tebe? Repeticiju?
s/he´s gone? Something abstract like evil (satan) or just s/he?
Za auto/destrukciju, uvijek potreban neki krivac. U bilo kojem obliku, bilo kakvih karakteristika, obilježja.. Onaj mali gad.. na kojeg se može svaliti.. "teret". Temelj modela krivnje/rasterećenja. Čini se da je (upitnog poriva u upitnom vremenskom modelu) odabrani element mišljenja, osjećanja, djelovanja.. sa "negativne" palete.. ili strane prizme.. potreban (ili barem pojavan) jednako kao i (osjet, primjetnost "slobode".. "po izlasku" iz istog.. pronalasku puta, načina..) onaj/oni.. sa "pozitivne" strane prizme....

Repeticija vrtnje.. ili pojavnosti.. potrebe gledanja sa "ove ili one" strane prizme.. plus kauzalnost koja svojom apstrakcijom počesto zamuti ne vid, koliko možda prije razum(ijevanje obrazaca repeticije).. kao savršeno programirani algoritam ("čudo") koji pobija konstantnost monotonije istosti (linearnost "razumijevanja").

Nema nedužnih i dužnih; samo onih, onakvih, kojih/kakvih ima i/ili nema.
Od sebe i od svakoga, moguće je napraviti se/ga/ju/ih.. po osobnom odabiru......

"Satan", vjerojatno.. ili moguće.. ima (od boga, vjernika, nepalih anđela..) neku drugu "sliku, percepciju, poimanje.. teoriju.. boga". Možda ga (samo) vidi kao (sebe kao žrtvu) krivca......
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:53   #54
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Za auto/destrukciju, uvijek potreban neki krivac. U bilo kojem obliku, bilo kakvih karakteristika, obilježja.. Onaj mali gad.. na kojeg se može svaliti.. "teret".
"Onaj mali gad" je samo osobni ego
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Repeticija vrtnje.. ili pojavnosti.. potrebe gledanja sa "ove ili one" strane prizme.. plus kauzalnost koja svojom apstrakcijom počesto zamuti ne vid, koliko možda prije razum(ijevanje obrazaca repeticije).. kao savršeno programirani algoritam ("čudo") koji pobija konstantnost monotonije istosti (linearnost "razumijevanja").
Treba sasjeći u korijenu. Da vidiš kako se "odmuti vid" :klap:
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 07:40   #55
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
"Onaj mali gad" je samo osobni ego
Upravo to (taj.. to.. ono..). Mali solipsistički, krajnje uvjerljivi gad..
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Treba sasjeći u korijenu. Da vidiš kako se "odmuti vid" :klap:
Nnnda.. Do (ne; moguće.. nužno.. svakome.. jednako..) pune, apsolutno kristalne bistrine psihoze..
Autodestrukcija i retardacija su putanja (zabavna dokolica). "Auto-terror i kvazi-negacija"; silazna točka s moguće dugog (zabavnog) putovanja. Odredište (0-sum-game).. sasvim drugačije od (iz teatralnosti zabave) vjerojatno "očekivanog"....

"People are bringing shotguns to UFO sightings in Fife, Alabama.
I asked a guy, "Why do you bring a gun to a UFO sighting?"
Guy said, "Way-ul, we didn' wanna be ab-duc-ted."
If I lived in "Fife, Alabama", I would be on my hands and knees every night praying for abduction."
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:16   #56
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Upravo to (taj.. to.. ono..). Mali solipsistički, krajnje uvjerljivi gad..
Pa prema svemu bih rekla da si doživio ego death, kako te onda još on prati tako zločesto? Priznaj da ga se ne može riješiti. Možda ga se ni ne treba riješiti. Autodestruktivan s razlogom.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nnnda.. Do (ne; moguće.. nužno.. svakome.. jednako..) pune, apsolutno kristalne bistrine psihoze..
Opasno se igrati s time. Nepreporučljivo. Moraš biti svjestan da snosiš sam posljedice, ako odabereš suprotno od savjeta psihijatra/ice i čitave struke. Ako ti već crvić ne da mira (proklet bio ), savjetuj se i budi pod redovitom kontrolom jatra/ice. I naravno, iskren u svemu. Kako da pomognu, ako ćeš da im muljaš
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 20:43   #57
Dižem temu u nadi da je autor smogao snage za krenuti naprijed, ka boljem
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.