Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 23:06   #21
nije točno, može osoba bez gubitka svijesti i incijalnog povraćanja svejedno imati potres mozga
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:23   #22
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
nije točno, može osoba bez gubitka svijesti i incijalnog povraćanja svejedno imati potres mozga

Pise ti u prvoj recenici!
http://www.medicina.hr/clanci/potres_mozga.htm
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:39   #23
da al ne isključuje se time mogućnost potresa mozga ako osoba nije gubila svijest
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:29   #24
Ne nego ukoliko nemozemo sa sigurnoscu utvrditi nepostojanje gubitka svijesti nemozemo iskljuciti potres mozga, npr. djeca, drogirani, alkoholizirani....
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:28   #25
ja sam pao sa 2 metra i imo potres mozga. niti sam imao mucnine niti sam se onesvijestio niiti sve ostalo..cudno
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:05   #26
Sve ovisi o jačini. Ne moraju svi simptomi biti uključeni uopće.
Iako sam imala žešći potres mozga (prometna) od svih simptoma - povraćanje me zaobišlo.

Imam potpunu amneziju na sam događaj, ali i dosta toga uoči i poslije njega. Iako je od toga prošlo dosta godina još se živo sjećam buđenja u bolnici i onaj feeling kad nemaš pojma s koje si planete, gdje se nalaziš i kako si dospio tu "negdje", zašto, kako, što ti se dogodilo .

Inače, bila sam u nesvjesti i jedini djelićak od par sekundi koji se sjećam bilo je kad sam došla svijesti, otvorila oči i shvatila da apsolutno ne vidim ništa (privremeno izgubila vid). Samo mrak i mnogo glasova i plača oko mene. I to je to. Ostalog se ništa ne sjećam, ni vožnje u kolima hitne, ni snimaka, ni pregleda, ni smještaja u bolnici, totalna rupa. Poslije što se normalno sjećam je bilo buđenje u bolnici i pokušaj dizanja iz kreveta, ali cijeli zadnji dio glave i leđa su me užasno boljela i nekako pritegla, tako se uopće nisam mogla dignuti u sjedeći položaj ni blizu. Eto, kod mene malo gadniji slučaj.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 15:43   #27
ja sam svojevremeno pala s bicikla, izgubila svijest nakratko (tj, ne znam na kako dugo, bila sam u nesvijesti, jel) i sjecala sam se kamo sam isla, ali se nisam sjecala kako je doslo do pada i znala sam da moram doktoru i di je (malo turisticko mjesto gdje ljetujemo svake godine) ali ne i kako doci do tamo, vidjela sam u mislima kucu u kojoj je dr, ali nisam mogla mentalno zamisliti put po kojem moram ici da dodjem tamo (btw, po tom sam istom putu skoro svaki dan prolazila). Dr me pitao ako sam povracala. Nisam. Poslali me u Rijeku slikati glavu i zakljucili su da sam dobro prosla jer je sve ok. Eto.
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:09   #28
Šifra za blagi potres mozga

Koja je šifra za blagi potres mozga?
Tipa kak je G40 šifra za epilepsiju.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 19:50   #29
S06.0 Potres mozga
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:43   #30
Potres mozga

Da skratim priču, prije par dana sam imao potres mozga i bio sam 4 dana u bolnici. 24. su me pustili kući jer sam bio oke, ali sam jučer primjetio posljedicu nalik 'blagom' epileptičkom napadaju. Iz prva nisam obračao nešto preveliku pažnju na to, prvo mi se samo tu-tamo jedna ruka nekontrolirano tresla na nekoliko trenutaka ali danas prije nekoliko sati je bilo malo jače jer je tu bila i noga zajedno sa rukom, toliko da nisam mogao stajati. Prošlo je samo od sebe kada sam se smirio..sad me strah da opet to ne dođe.

Dali zna netko što je to točno, zašto i kako i što raditi?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 15:27   #31
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Da skratim priču, prije par dana sam imao potres mozga i bio sam 4 dana u bolnici. 24. su me pustili kući jer sam bio oke, ali sam jučer primjetio posljedicu nalik 'blagom' epileptičkom napadaju. Iz prva nisam obračao nešto preveliku pažnju na to, prvo mi se samo tu-tamo jedna ruka nekontrolirano tresla na nekoliko trenutaka ali danas prije nekoliko sati je bilo malo jače jer je tu bila i noga zajedno sa rukom, toliko da nisam mogao stajati. Prošlo je samo od sebe kada sam se smirio..sad me strah da opet to ne dođe.

Dali zna netko što je to točno, zašto i kako i što raditi?
Za početak - što hitnije se javi nadležnom liječniku.
I to još za dana.

Kakav ti je nalaz EEG, CT glave?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:15   #32
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kakav ti je nalaz EEG, CT glave?
"Na učinjenim nativnim CT presjecima glave lijevo frontoparijetalno se nalazi širi subarahnoidalani prostor širine do 15mm, denziteta likovora koji dif.dg. prvenstveno odgovara kroničnom subduralnom hematomu ili subduralnom higrom. Uz opisanu leziju vidljiv je gubitak giracije priležećeg moždanog parenhima.
U području Sylvieve fisure nalazi se hiperdenzna lezija, denziteta 56HU, dimenzija 15 puta 6mm što može odgovarati vanjskom sinusu no ne može se isključiti niti akutne hemoragije. Ne nalazi se znakova akutne ishemije niti ekspanzivnog procesa detektibilnog ovom metodom. Ventrikularni sustav je medioponiran, simetričan, bez znakova hipertenzivnog hidrocefalusa. Primjerena je širina bazalnih cisterni. U prikazanim kostima se ne nalazi znakova patološke pregradnje..."

Ovaj bitni dio nalaza CT-a citiram iz same otpusnice koju sam dobio. Piše da za 1-2 tjedna moram i na magnetsku rezonancu mozga.

To sa "epileptičkim napadajima" prije udarca nisam imao, a te znakove ni nisam pokazivao u bolnici valjda zato što sam skoro cijelo vrijeme ležao u krevetu.. to tek kada sam došao doma i malo se više kretao. Možda je tu u pitanju neko oštećenje motornog korteksa?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:33   #33
Opisano oštećenje mozga može biti uzrok moguće parcijalne motoričke atake.
Parcijalna ataka može propagirati u generaliziranu ataku, a to nije nimalo simpatično.

Ako sam dobro shvatio, EEG ti nije rađen?
Kontrolni CT glave također nije učinjen?

Taj novi element koji si opisao (trešnja ruke i noge) nije nimalo simpatičan i javi se čim prije svom liječniku.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 17:40   #34
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Opisano oštećenje mozga može biti uzrok moguće parcijalne motoričke atake.
Parcijalna ataka može propagirati u generaliziranu ataku, a to nije nimalo simpatično.
Pod 'atake' misliš na ovo? po opisu vidim da je to točno to što se meni događa a i vidim da je nabrojano među mogućim posljedicama potresa mozga.

Ako mi se to ponovno desi, što moram raditi? dali mogu što napraviti da to prestane?

Quote:
Ako sam dobro shvatio, EEG ti nije rađen?
Kontrolni CT glave također nije učinjen?
Da, samo CT je bio napravljen. Ne pitaj me zašto jer ne znam, to doktori valjda znaju..

Quote:
Taj novi element koji si opisao (trešnja ruke i noge) nije nimalo simpatičan i javi se čim prije svom liječniku.
Da, budem. Samo trenutno nemam uopće te 'atake' i motorički čisto u redu funkcioniram, makar me je malo strah i čim više mirujem. Mislim da čak ni nije pametno što trenutno pišem ovo..

Zato što mogu normalno funkcionirati mislim da šteta nije u strukturi m.korteksa a i našli bi nešto CT-om da je (osim ako jesu a ja ne znam čitati tu njihovu analizu kako treba), valjda mi je udarac umjesto toga poremetio rad mozga ili nešto slično. Ali dobro, to ću već saznati od doktora.

Hvala ti uglavnom na vremenu i na odgovorima..
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:37   #35
jučer sam se poskliznula na ledu i pala te lupila leđima u rub pločnika. Dobro sam i prošla.. nisam bar glavom lupila u parkirani automobil.
Ali me od trzaja boli malo glava.. i sad me, kao pravog hipohondra, strah od potresa mozga.
Može li doći do potresa mozga, a nisam uopće glavom u ništa lupila..

Joj ljuta sam na sebe i svoje strahove
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:11   #36
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
jučer sam se poskliznula na ledu i pala te lupila leđima u rub pločnika. Dobro sam i prošla.. nisam bar glavom lupila u parkirani automobil.
Ali me od trzaja boli malo glava.. i sad me, kao pravog hipohondra, strah od potresa mozga.
Može li doći do potresa mozga, a nisam uopće glavom u ništa lupila..

Joj ljuta sam na sebe i svoje strahove
jesi li povratila, jesi li se pomokrila, jesi li se pokakila- nisi, onda dobro si prošla
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:36   #37
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
jesi li povratila, jesi li se pomokrila, jesi li se pokakila- nisi, onda dobro si prošla
ništa od toga, samo me boli vrat i glava danas
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:34   #38
Nije došlo do potresa mozga, ali došlo je do trzaja vratne kralježnice i otuda navedeni simptomi.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 19:24   #39
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Nije došlo do potresa mozga, ali došlo je do trzaja vratne kralježnice i otuda navedeni simptomi.
I ja se nadam da je to u pitanju.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 08:36   #40
Ne znam bi li trebal ostati doma i mirovati ili otići dr po Schantzov ovratnik..
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.