Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 16:43   #5801
Pokupila je neki skorpion, sto opet ne znaci da imas losu papru, cak naprotiv.
Samo sto ce trebati F2-F3 da se stabilizuje ukus i ljutina.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 18:24   #5802
ma ne koristim sjemenje od nje tako da mi nije ni vazno, ovako za jesti i umake i vise nego odlicna
Fico14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:18   #5803
Pa ako su dobre aroma i ljutina, ne vidim razlog zbog cega je ne bi koristio?
Ja jako tesko odustajem od cross-eva, prosto obozavam kada vidim da mi je izaslo nesto ukrsteno i sve sto valja se seje ponovo
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:20   #5804
Quote:
Ish Fatal kaže: Pogledaj post
Ja jako tesko odustajem od cross-eva, prosto obozavam kada vidim da mi je izaslo nesto ukrsteno i sve sto valja se seje ponovo
To su posebni gušti kada uzgojiš nešto novo.
Mojih 50 ljutih razne vrste čili papričica uživa u teglama na 50 m2 i oprašuju ih i pčele i bumbari a i ja s pemzlom.
Normalno je da se događaju razna križanja na tako malom prostoru , što me posebno veseli , zbog novih aroma , ljutina , oblika i boja.
Koliko god pazio nemoguće je sačuvati izvorni oblik i aromu pa prihvačam razna križanja i čak ih stimuliram.
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:38   #5805
Bas tako, sve si rekao

Sad po pitanju izolacije, ni to nije previse tesko. Uzmem gustu gazu, prevucem preko cveta koji se poceo otvarati, zavezem je sa onim plastificiranim zicama koje uglavnom dolaze sa slusalicam i ostalom opremom, posle je oprasim mikserom za nes kafu i to je to.
Naravno klonovi su takodje odlican izbor, za nekog ko ima uslova i mesta za OV.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 22:56   #5806
Quote:
Ish Fatal kaže: Pogledaj post
oprasim mikserom za nes kafu i to je to.
Super ti je ideja zaštite gazom i oprašivanje mixerom u borbi protiv križanja.
No bilo bi mi prekomplicirano zaštiti oko tristo cvjetova gazom.
Ostaje mi nada da će mi se križanjem posrećiti i da ću dobiti nešto posebno lijepo , ljuto i aromatično.
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 00:22   #5807
Pa nemas 300 vrsti koje bi hteo da ocuvas

Kad smo kod kroseva, ovo je trebalo da bude 7 Pot Barrackpore i sad me zivo interesuje sta ce da ispadne.



Sa druge strane ovo je moj kolega prosle godine kupio(euseeds) kao Naga Morich i umesto crvene ispadnu zuti plodovi.
Pri tom je dobio papru koja je imala sasvim pristojnu ljutinu, a aroma je jedna od najboljih koje sam probao.
Tako da sam morao da se iscimam kako bih je ocuvao i za sada je to to, samo da ne pocrveni!!

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 00:26   #5808
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post
Super ti je ideja zaštite gazom i oprašivanje mixerom u borbi protiv križanja.
No bilo bi mi prekomplicirano zaštiti oko tristo cvjetova gazom.
Ostaje mi nada da će mi se križanjem posrećiti i da ću dobiti nešto posebno lijepo , ljuto i aromatično.
Za izolaciju (i samooprašivanje) je jednostavnije upotrijebiti bjelo stolarsko ljepilo.

-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 00:43   #5809
Onog trenutka kada ti se latice otvore, vec si u problemu da je stigma mozda zakacila neki polen.
No razgovora radi de nam pojasni sam postupak?
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 17:28   #5810
A kaj bi onda ovo trebalo biti ? kupljeno pod chocolate jolokia, a ipak mi nije klasican oblik ispal.. na kraju ni jednu cistu sortu nemam, osim jalapena

Fico14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 18:03   #5811
Oblici su jako diskutabilna stvar kod ovih papri, posto je vecina svega par sezona stara.
Uzmi kerolajn za primer, aj sto im treba vecnost da se zacnu i sazreju, nego sto imas zilion oblika na biljci. Nestabilno do zla boga i nazad.

Meni licno ovo deluje kao ch bhut. Verovatno prvi plodovi, a oni najcesce imaju i najnestabilniju morfu.

Snimi moj Jigsaw, desno je prvi a levo drugi plod na toj biljci.

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 19:44   #5812
A nista, barem je zanimljivo gledat kaj se sve dogada Sljedece godine definitivno idem na vise sorti, a ne toliko istih.
Da li je normalno da je koja paprika dosta slabija od ostalih ? Znam da nisu sve iste, ali jedna bonnetica mi je bila tek nesto jaca od jalapena, dok su ostale vatrene
Fico14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 20:07   #5813
Najnormalnija stvar, sto bi Ameri rekli "a dud"
Ja licno obozavam te puvare, jer tu mozes osetiti aromu u punom sjaju, a eto ti definicija nekih review-era koji iste rade sa vec otvorenim plodovima
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 22:13   #5814
Za vrijeme velikih vrucina pa i na samom pocetku dosta plodova zna biti deformirano, neki ostanu velicine masline (uz regularnu ljutinu).
Meni ovaj gore izgledao kao jedan od takvih, nego tko te tako usrecio sa sjemenjem ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 23:52   #5815
Quote:
Ish Fatal kaže: Pogledaj post
Onog trenutka kada ti se latice otvore, vec si u problemu da je stigma mozda zakacila neki polen.
No razgovora radi de nam pojasni sam postupak?
Ljepi se prije otvaranja latica, a sam postupak se vidi iz fotografije. Kap ljepila na vrh i to je to. Cvjet se onda ne može otvoriti zbog čega oprašuje sam sebe.
-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 00:02   #5816
Hvala na pojasnjenju i probavam prvom prilikom
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 13:30   #5817
Svo sjemenje sam narucio sa premier seeds-a .
Danas ubrao jos dosta papricica, mogu pocet umake radit
Fico14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:45   #5818
Može mala pomoć oko prepoznavanja; mislim da je Tabasco chili, šta kažete?

Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:56   #5819
Capsicum frutescens zasigurno, e sada meni licno lici na Tabasco.
Plodovi su ti blizu finalne boje pa ces tada znati zasigurno, jer nema nista sto i je i blizu 50k SHU da pece tako agresivno
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:08   #5820
Quote:
Ish Fatal kaže: Pogledaj post
Capsicum frutescens zasigurno, e sada meni licno lici na Tabasco.
Plodovi su ti blizu finalne boje pa ces tada znati zasigurno, jer nema nista sto i je i blizu 50k SHU da pece tako agresivno
Vidjet ćemo još malo pokazat će vrijeme, ali vjerojatno je Tabasco kako sam i sam mislio, samo što njemu treba dosta vremena da iz žute prijeđe u crvenu boju..

Zadnje uređivanje Logan-tenis : 27.07.2016. at 23:34.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.