Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 18:30   #1
Rat u Makedoniji 2001. godine - final solution!

Tko je kriv za taj rat?

Tko ga je zaustavio onako brzo?

Kakve su strasti među narodima,mrze li se Makedonci i Albanci kao recimo Srbi i Hrvati ili manje?

Ajmo napokon imati jednu temu isključivo o tom ratu,a ne na svakoj temi o Kosovu i/ili Makedoniji potencirati to pitanje.

Zahvaljujem!
Constatinopol is offline  
Old 30.05.2008., 18:35   #2
Wink

Nebih rekao da se mrze,bio sam tamo i slažu se doduše ima tamo od frakcije do frakcije i albanaca i makedonaca, kriva je situacija na Kosovu,albanci su počeli koliko mi je poznato naravno makedonci reagirali,ko je to zaustavio pa ko drugi Alfa i Omega USA.
__________________
God bless the USA
and God bless Croatia
Black Ronin is offline  
Old 30.05.2008., 18:38   #3
Na balkanu (a tako je i svugdje u svijetu, samo obicno manje drasticno) se sve susjedne kulture mrze, a pogotovo na relaciji Islam-Krscanstvo.
Amurski Tigar is offline  
Old 30.05.2008., 18:43   #4
Quote:
Black Ronin kaže: Pogledaj post
Nebih rekao da se mrze,bio sam tamo i slažu se doduše ima tamo od frakcije do frakcije i albanaca i makedonaca, kriva je situacija na Kosovu,albanci su počeli koliko mi je poznato naravno makedonci reagirali,ko je to zaustavio pa ko drugi Alfa i Omega USA.
Otkud ti to da se albanci i makedonci slazu? I zasto je kosovo problem?
Inace.. kakva je amerika alfa i omega? amerika nikad nije bila u vecem kurcu.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 30.05.2008., 19:36   #5
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Tko je kriv za taj rat?

Tko ga je zaustavio onako brzo?

Kakve su strasti među narodima,mrze li se Makedonci i Albanci kao recimo Srbi i Hrvati ili manje?
Konsty pozdrav .Malo kratko jer sada idem

-Dugo godisnja pogresna politika Mak.prema alb je dovela do sukoba u toj drzavi .Albanci su bili tretirani kao gradjani drugog reda .

-Rat je zaustavljen brzo jer zahtjevi koji su postavili alb.guerilci bili su veoma realni i na kraju su ispunili po Ohridskom sporazumu ,normalno uz posredovanje mz.


-U kontaktu sa alb ,iz Mak. imam utisak da mak. i alb. vise se postuju medjusobno jer svatili da nemoze izbjeci od zajednickog zivota i od neravnopravnosti i mrznje ima samo problema .
Honesty is offline  
Old 30.05.2008., 19:42   #6
Quote:
Honesty kaže: Pogledaj post
Konsty pozdrav .Malo kratko jer sada idem

-Dugo godisnja pogresna politika Mak.prema alb je dovela do sukoba u toj drzavi .Albanci su bili tretirani kao gradjani drugog reda .

-Rat je zaustavljen brzo jer zahtjevi koji su postavili alb.guerilci bili su veoma realni i na kraju su ispunili po Ohridskom sporazumu ,normalno uz posredovanje mz.


-U kontaktu sa alb ,iz Mak. imam utisak da mak. i alb. vise se postuju medjusobno jer svatili da nemoze izbjeci od zajednickog zivota i od neravnopravnosti i mrznje ima samo problema .
Ti neznas, ni zasto ,ni kako je poceo rat u MK,jedino sto treba da znas, je da je poceo s vojskom iz vaseg lepog Kosova i to je dovoljno,isto se odnosi i na Ohridski ugovor .
snezana mk is offline  
Old 30.05.2008., 19:43   #7
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 30.05.2008., 19:48   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...
Ma trebalo je jos samo malo,sati su bili u pitanju, ali sto mozes kad ih stite ovi Ameri
snezana mk is offline  
Old 30.05.2008., 19:49   #9
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Tko je kriv za taj rat?

Tko ga je zaustavio onako brzo?

Kakve su strasti među narodima,mrze li se Makedonci i Albanci kao recimo Srbi i Hrvati ili manje?

Ajmo napokon imati jednu temu isključivo o tom ratu,a ne na svakoj temi o Kosovu i/ili Makedoniji potencirati to pitanje.

Zahvaljujem!
Rat su, naravno, započeli Alabanci, u želji da sprovedu svoje iredentističke ciljeve. Zaustavila ga je efikasna akcija makedonskih snaga bezbednosti, ali (sad mogu da vam dam jednu informaciju dobijenu od obaveštajnih službi ) bilo je i pomoći od strane nekolicine srpskih specijalaca. Naravno, bilo je važno i pokroviteljstvo međunarodnih snaga i diplomatije.

P.S. Otkud ti to da se Srbi i Hrvati mrze?
aleksije radicevic is offline  
Old 30.05.2008., 19:58   #10
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Rat su, naravno, započeli Alabanci, u želji da sprovedu svoje iredentističke ciljeve. Zaustavila ga je efikasna akcija makedonskih snaga bezbednosti, ali (sad mogu da vam dam jednu informaciju dobijenu od obaveštajnih službi ) bilo je i pomoći od strane nekolicine srpskih specijalaca. Naravno, bilo je važno i pokroviteljstvo međunarodnih snaga i diplomatije.

P.S. Otkud ti to da se Srbi i Hrvati mrze?
Joj Aleksije, sto si spominjao srpske specijalce ,sad će da nas linčuju
snezana mk is offline  
Old 30.05.2008., 20:02   #11
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Joj Aleksije, sto si spominjao srpske specijalce ,sad će da nas linčuju
Ma prošlo je sedam godina, danas ta informacija nije opasna po bezbednost.
aleksije radicevic is offline  
Old 30.05.2008., 20:06   #12
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ma prošlo je sedam godina, danas ta informacija nije opasna po bezbednost.
Nije opasna, ali ja sam mislila na ove nase kolege ovde
snezana mk is offline  
Old 30.05.2008., 20:09   #13
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ti neznas, ni zasto ,ni kako je poceo rat u MK,jedino sto treba da znas, je da je poceo s vojskom iz vaseg lepog Kosova i to je dovoljno,isto se odnosi i na Ohridski ugovor .
dajte ljudi.. malo više otvorenosti prema drugima i drugačijima, nemojte uskogrudno tako gledati. Nacionalizam je štetan, razara ljude, razara društva..
Inkvizitor is offline  
Old 30.05.2008., 20:14   #14
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
dajte ljudi.. malo više otvorenosti prema drugima i drugačijima, nemojte uskogrudno tako gledati. Nacionalizam je štetan, razara ljude, razara društva..
Daj inkvi. , ne sudi meni molim te,ne hranim se nacionalizmom.
snezana mk is offline  
Old 30.05.2008., 20:36   #15
ja na cijelu stvar gledam s aspekta nacina zivota pojedinih grupa ljudi, njihovog sustava vrijednosti, stupnju obrazovanja....ne poznam skoro niti jednog albanca pa ne bih sudio, ali reci cu-pitati ovo---o cemu bih ja pricao s albancem kad bi slucajno pili pice u nekom baru? gdje su nase dodirne tocke? mislim ako izuzmemo politicka naklapanja, a tu bi naravno imali o cemu.
mislim da albanci jako odudaraju od sve i jednog drustva na balkanu, a opet balkan nije tolerantna sredina i eto ti sukoba. Albanci su se digli na oruzje slicno kao i srbi u hrvatskoj, s tim da smo mi dobili po picci, a oni su ostvarili dio svojih ciljeva borbe. Albanski mentor i sponzor su USA i kada oni izgube primat u svijetu-eto novog rata na Balkanu.
Ono sto ja mislim je da se mi mali narodi trebamo SVIM SILAMA dogovarati uz minimalno uplitanje "mentora" sa strane. Graditi povjerenje i dobre odnose ma kako to zvucalo nerealno i kao klise. Bez takvog pristupa, svaka mijena u odnosu svijetkih sila imace krvav odraz na Balkanu i to po principu "sto juznije-to tuznije". trebamo gledati dalje u buducnost.
zasto ja to pisem. zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.

Zadnje uređivanje nabrijaner : 30.05.2008. at 21:54. Reason: malo sam se.....
nabrijaner is offline  
Old 30.05.2008., 21:11   #16
Quote:
nabrijaner kaže: Pogledaj post
Ono sto ja mislim je da se mi mali narodi trebamo SVIM SILAMA dogovarati uz minimalno uplitanje "mentora" sa strane. Graditi povjerenje i dobre odnose ma kako to zvucalo nerealno i kao klise. Na ovakav nacin, svaka mijena u odnosu svijetkih sila imace krvav odraz na Balkanu i to po principu "sto juznije-to tuznije". trebamo gledati dalje u buducnost.
zasto ja to pisem. zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.
Lijepo sročeno
Constatinopol is offline  
Old 30.05.2008., 21:13   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...
To ti samo misliš da su bili slabiji,a meni se činilo da su alb.gerilci jako dobro naoružani
Constatinopol is offline  
Old 30.05.2008., 23:51   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...
Ta banda oligofrena sa kosova koja je pocela one pizdarije je to radila vrlo podmuklo (samo njima svojstveno), naprave pizdariju, a posle se kriju sa ostalim civilima i td.
Ma dobili su oni to sto su trazili kod s.radusa i pamtice ga jos dugooooo vremena.
Znaci jedini razlog sto te kacacke bande su fino tretirane bilo je izbegavanje civilnih zrtava
ljativ is offline  
Old 30.05.2008., 23:55   #19
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš da su bili slabiji,a meni se činilo da su alb.gerilci jako dobro naoružani
To su bile samo kacacke bande a ne gerilci, a to sto su bili naoruzani ne znaci da ga ne bi popusili
ljativ is offline  
Old 31.05.2008., 00:00   #20
Quote:
nabrijaner kaže: Pogledaj post
zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.
Istina...
__________________
Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe , da se potpuno izvitopere.Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla , nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete" I.Andric
grand duchess is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.