Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 01:25   #421
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ako slučajno dobiješ rak, nemoj uzimati "mainstream" lijekove, nego vitamin B17. Obećaješ?
To je i bit potrebe za uzimanjem ''lijeka'', vjerojatno nebalans u pravilnoj ishrani. Lijek je ionako zabranjen, no poruka je u prirodnim sastojcima koji sadrže B17.
Naravno, ostaje i prihvaćanje činjenice da FDA smatra B17 otrovnim.

Bit je zapravo u balansu svih procesa što se događaju u tijelu.
gocat is offline  
Old 20.08.2007., 01:42   #422
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
To je i bit potrebe za uzimanjem ''lijeka'', vjerojatno nebalans u pravilnoj ishrani. Lijek je ionako zabranjen, no poruka je u prirodnim sastojcima koji sadrže B17.
Naravno, ostaje i prihvaćanje činjenice da FDA smatra B17 otrovnim.

Bit je zapravo u balansu svih procesa što se događaju u tijelu.
amigdalin JEST otrovan (ok, i kisik je otrovan, ali kužimo se na što mislim). FDA ga ne smatra otrovnim, nego je to znanstvena činjenica.
to nije B17, jer vitamin B17 ne postoji. laetril nije vitamin, nema metaboličku ulogu. nije koenzim. točka.



@morbidangel: geza se hvatao tetraedara, kokoši, govorio je kako fuzioniraju kalcij. bio je benigan. jest, znao nas je ispižđivati, no bolje i to nego raspravljati s ljudima koji bi trovali druge i zarađivali na tome.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 01:52   #423
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
amigdalin JEST otrovan (ok, i kisik je otrovan, ali kužimo se na što mislim). FDA ga ne smatra otrovnim, nego je to znanstvena činjenica.
to nije B17, jer vitamin B17 ne postoji. laetril nije vitamin, nema metaboličku ulogu. nije koenzim. točka.
Kao glavni uzrok štetnosti B 17 navodi se cijanid. Također i B 15 sadrži cijanid, no on je dozvoljen i u širokoj upotrebi.

U čemu se vidi ta razlika po kojoj je B 15 manje štetan od B 17?
gocat is offline  
Old 20.08.2007., 02:12   #424
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Kao glavni uzrok štetnosti B 17 navodi se cijanid. Također i B 15 sadrži cijanid, no on je dozvoljen i u širokoj upotrebi.

U čemu se vidi ta razlika po kojoj je B 15 manje štetan od B 17?
Pangaminska kiselina nije vitamin. Nije joj dokazana ikakva metabolička uloga. To što je dozvoljena (nemam pojma gdje se može nabaviti) ne znači ništa. I homeopatija je dozvoljena (doduše, ne smije se reklamirati i mora stajati "nema dokazanog učinka") pa ne funkcionira osim kao placebo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 02:28   #425
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pangaminska kiselina nije vitamin. Nije joj dokazana ikakva metabolička uloga. To što je dozvoljena (nemam pojma gdje se može nabaviti) ne znači ništa. I homeopatija je dozvoljena (doduše, ne smije se reklamirati i mora stajati "nema dokazanog učinka") pa ne funkcionira osim kao placebo.
Eh moja greška, zapravo je to vitamin B12, navodno se prodaje u ljekarnama a sadrži cijanid kao i B17 koji nije dozvoljen.

Inače moje mišljenje po ovoj temi je da vjerujem da postoji pozitivnih utjecaja koloidnog srebra, no koliko sam shvatio postoji veliki strah zbog trovanja teškim metalima ovom metodom. Objašnjenja Alter-a na početku djelovala su dovoljno uvjerljivo, no jedina stvar za koju treba više objašnjenja je oko utjecaja teških metala na duže razdoblje.

Možda smo u cijeloj priči previdjeli količine o kojima se radi, a zanemarili cilj koji smo željeli postići.
gocat is offline  
Old 20.08.2007., 02:46   #426
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Eh moja greška, zapravo je to vitamin B12, navodno se prodaje u ljekarnama a sadrži cijanid kao i B17 koji nije dozvoljen.

Inače moje mišljenje po ovoj temi je da vjerujem da postoji pozitivnih utjecaja koloidnog srebra, no koliko sam shvatio postoji veliki strah zbog trovanja teškim metalima ovom metodom. Objašnjenja Alter-a na početku djelovala su dovoljno uvjerljivo, no jedina stvar za koju treba više objašnjenja je oko utjecaja teških metala na duže razdoblje.

Možda smo u cijeloj priči previdjeli količine o kojima se radi, a zanemarili cilj koji smo željeli postići.
B12 ili cijanokobalamin (osobno ga mrzim jer sam ga lijen naučiti crtati) u svom radikalu nema cijanidnu skupinu koja se da tako lako hidrolizirati.
B12 se nalazi dosta u žitaricama i igra važnu ulogu u metabolizmu.

Koloidno srebro posve sigurno ima pozitivne utjecaje, no nipošto ako se pije. Pošto koloid srebra u čistoj vodi ne može postojati (nema stabilizatora) dulje vrijeme, jedino bi se mogao pripremiti rasipanjem u nepolarnom otapalu. Recimo koloidno srebro i zinkov oksid u vazelinu, bili bi smrt za gljivice. No za to imamo puno boljih pripravaka koji koži pomažu, a ne djeluju samo agresivno. Farmacija je napredovala od početka 20. st.

Piti koloidni teški metal je teško sranje. Zaglavit će u tijelu i nastaviti trovati desetljećima, nema metaboličku ulogu. Ubijat će patogene bakterije, no isto tako, narušavat će imunosni sustav i stvarati teško topljive agregate Ag2S u membranama živčanih stanica, rezultirajući neurološkim problemima.

Koliko sam shvatio, ovo što feniks.hr čini ne rezultira ničim. Destilirana voda, dvije srebrne elektrode i niski napon. Destilirana voda gotovo ne vodi električnu struju, pa je jakost struje neznatna. Nema ni elektrolize vode.
Ona vjerojatno prodaje običnu vodu u kojoj su neko vrijeme stajale srebrne šipke između kojih je postojao napon, ali vrlo malo struje.

Koloid srebra bi se dao proizvesti uspostavljajući električni luk između dvije srebrne elektrode u vodi. Voda bi se snažno zamutila i posivila i zbog luka, zagrijala. Veće čestice pale bi na dno posude za par sekundi, koloidne bi neko vrijeme plutale. Naposlijetku bi se agregirale u veće i popadale, jer nema emulgatora koji će taj sustav držati stabilnim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 03:56   #427
S obzirom da se radi o ljudskom zdravlju, čak životu, pomno sam opet pročitala sve postove i nakon ovog zadnjeg Endimionovog, koji je više nego konkretan, feniks.hr reci im napokon način na koji radiš ionsko srebro.

Ovo je otišlo predaleko.

Meni je koloidno pomoglo, mnogima je pomoglo, no mora postojati i neki drugi dokaz, osim nas koji smo ga koristili, da ta "voda" zaista vrijedi!

Feniks?
repenapatapa is offline  
Old 20.08.2007., 19:55   #428
Ljudi, malo kasnije će na RTL televiziji biti o koloidnom srebru. Pogledajmo. Mislim da je na "eksplozivu".
Zapravo, evo sada počinje.
Davor000 is offline  
Old 20.08.2007., 19:57   #429
je, evo sad će za par minuta.


edit: odličan prilog. nadam se da ste ga vidjeli. fulali su jedino to da srebro ne ubija bakterije u organizmu. ubija, itekako. baktericidno je i ubija i mikrofloru crijeva.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 20.08.2007. at 20:55.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 21:01   #430
samo zelim napomenuti da ne pretjerujete sa tim koloidnim srebrom, jer da, srebro ubija bakterije, al ima u nama bakterija koje cine dobro, i ne truju organizam! Uzmite onu bakteriju koja vam zivi u crijevima! kada popijete i pojedete sve vam ide u tanko pa debelo crijevo. u debelom crijevu imapte ''pipke'' koji isisuju svu tekucinu koja zatim ide na filtriranje u bubrege i zatim u krvotok. Te crijevne bakterije stite crijevo od stetnih tvari u crijevu. a kada dodu u dodir sa srebrom umru i tko ce vam braniti crijeva?

sve je to ok ak to ne konzumirate svaki dan po 1 litru, al uzimate male doze onda ok jer se dotad bakterije opet namnoze.

edit: evo ovaj tip iznad mene vam je rekao prije mene al ja nisam vidio, sorry
Vergilius is offline  
Old 20.08.2007., 22:23   #431
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ljudi, malo kasnije će na RTL televiziji biti o koloidnom srebru. Pogledajmo. Mislim da je na "eksplozivu".
Zapravo, evo sada počinje.
jedino me zanima kako je tako brzo posivila, samo nakon nekoliko tjedana i kako to da je "još živa"
jel napomenula dal je zdrava u potpunosti ili joj je zdravlje narušeno, osim boje kože. inaće je tetica baš simpatična. vjerujem da doktor je koji joj je to dao, davao i ostalim pacijentima, kak je samo jedna od njih poznata...
zlocka is offline  
Old 20.08.2007., 22:34   #432
Propustio sam exploziv, kosio sam travu.
Inače, ova tema opasno se približava po broju čitanja Krugovima u žitu.
sinkezg is offline  
Old 20.08.2007., 22:35   #433
pogledaj reprizu
moje osobno mišljenje da je reportaža napravljena za - bakice, klasika za rtl
previše pitanja se vrti, a sad ih ziher neću saznat
zlocka is offline  
Old 20.08.2007., 22:39   #434
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
jedino me zanima kako je tako brzo posivila, samo nakon nekoliko tjedana i kako to da je "još živa"
jel napomenula dal je zdrava u potpunosti ili joj je zdravlje narušeno, osim boje kože. inaće je tetica baš simpatična. vjerujem da doktor je koji joj je to dao, davao i ostalim pacijentima, kak je samo jedna od njih poznata...
Eto, još netkotko se pita isto pitanje. Možda je tetica bila dovoljno jadna svojim izgledom, prirodno blijeda, pa je šminker imao manje posla da je učini onako sivom. A možda je tetica kombinirala srebro s tko zna čim. Možda je na svoju ruku nabavljala neko srebro koje je doma susjeda radila za tamanjenje uši na ružama pa joj se učinilo da je to jeftinije nego da plati dotičnom doktoru. I, na kraju svega, možda je tetica dovoljno željna publiciteta i love (malo da tv, malo farmaceutska industrija pa se skupi lijepa svotica), a ostali (koji to ostali??? ) nisu bili potkupljivi.

Senzacionalistički, fatalistički prilog. Vrlo sličan postovima koje se ovdje može pročitati.

Hm...baš nešto listam stare knjige s faksa... Ni riječ o argiriji kod nas-bar ne u knjigama iz patologije i patofize, a srebro se koristi već duuuugi niz godina. Zar ni jedan čovjek koji je posivio nije otišao liječniku zbog toga???? Ili možda nisu posivili ????
marta2 is offline  
Old 20.08.2007., 22:48   #435
Ti očito o srebru ništa ne znaš, a niti se trudiš saznati. Srebro se u organizmu taloži kao teški metal. Dugotrajnim uzimanjem se srebra podosta nakupi, pa čovjek oboli od argirije. Argirija postoji i uzrokuje je srebro. Ako ne vjeruješ, provjeri na bilo kojem siteu.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 20.08.2007., 22:55   #436
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
jedino me zanima kako je tako brzo posivila, samo nakon nekoliko tjedana i kako to da je "još živa"
jel napomenula dal je zdrava u potpunosti ili joj je zdravlje narušeno, osim boje kože. inaće je tetica baš simpatična. vjerujem da doktor je koji joj je to dao, davao i ostalim pacijentima, kak je samo jedna od njih poznata...
Koliko sam primjetio "zdrava" je, osim boje kože.
Davor000 is offline  
Old 20.08.2007., 22:56   #437
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ti očito o srebru ništa ne znaš, a niti se trudiš saznati. Srebro se u organizmu taloži kao teški metal. Dugotrajnim uzimanjem se srebra podosta nakupi, pa čovjek oboli od argirije.
Dugotrajno je nekoliko tjedana???? I kako objašnjavaš da na području bivše Juge u nazad 35 godina nema zabilježen ni jedan takav slučaj??? Štoviše, u službenoj literaturi medicinskog fakulteta nema naveden ni jedan slučaj u svijetu. Imaš za to objašnjenje ili će ti se sve svesti na "Argirija postoji. Točka." ?

I znaš li da se svi teški metali ne talože jednako, u istim tkivima i istom brzinom?? A čak i doze koje se uzimaju igraju ulogu. Konkretno, u kojim tkivima se kumulira srebro? Ne znaš, jel da?
marta2 is offline  
Old 20.08.2007., 22:59   #438
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Zar ni jedan čovjek koji je posivio nije otišao liječniku zbog toga???? Ili možda nisu posivili ????
Moraš stvarno biti amoralan da ovako nešto kažeš.
Vidiš li kuda te tvoje racionaliziranje vodi?
Argirija nije bolest kao prehlada ili sl.
Davor000 is offline  
Old 20.08.2007., 23:00   #439
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
I znaš li da se svi teški metali ne talože jednako, u istim tkivima i istom brzinom?? A čak i doze koje se uzimaju igraju ulogu. Konkretno, u kojim tkivima se kumulira srebro? Ne znaš, jel da?
Pa očigledno u koži?
Davor000 is offline  
Old 20.08.2007., 23:03   #440
da ali ako si odjednom siv i ne znaš od čega, prvo se javiš liječinku
barem ovi kaj žive u gradovima u to vrijeme
zanima me koju dozu je žena štrcala u nos da je posivila, ili je naknadno drobila srebro i ubacivala u ručak samo bzvz primjer, to mi prvo palo na pamet
nekak mi je sumljivo da je samo nakon nekoliko tjedana dobila boju
meni toliko treba samo da se osunčam
reportaža je bzvz
zlocka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.