Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2003., 00:04   #41
Quote:
magic kaže:
Prichekaj uzv, ali svakako poprichaj s njom o chemu si brinula, ia ako bude sve ok, ona sigurno primjecuje da te neshto muchi

i...hvala shto si ovo podijelila s nama
Ovdje se zaista nađe puno dobrih, dragih ljudi i puno utjehe. Ovaj forum i ljudi su postali dio mog života. Čak se i moj dragi "naviknuo" da je komp navečer potpuno moje vlasništvo!
Paw is offline  
Old 13.02.2003., 00:09   #42
Samantha is offline  
Old 13.02.2003., 04:06   #43
Uhhh... testovi trudnoće...
moje iskustvo:
period mi traje 30-35 dana. imam 15 godina. u vezi sam skoro 2 godine i od skoro 14. godine spavam s momkom. ne koristimo zaštitu. zašto, ne pitajte i ne želim o tome raspravljat. to smo rješili.
i meni kasni menga, već je 45. dan... je ispižđujem... i odlučim kupit test...
kupila sam pregnancy u apoteci... nastojala sam izgledat šta mlađe da ne ispadne da je za mene. jer, ma koliko se trudila, ne bi mogla izgledat starije od 16-17... u biti.... kupin ja test, platim 36 kuna za tu kutijicu i dođem doma.... triba stavit TOČNO 4 kapi mokraće. ruke mi se tresu, zaboravljam i brojat, nemam blage veze je li broj 4 manji ili veći od 5 iako idem u matematičku gimnaziju... katastrofa. i ja stavim tih valjda 4 kapi i onda čekam 5 minuta... nakon 5 minuti sam imala šta vidit... crta je bila na jebenoj SREDINI. a to znači da test nema rješenje... triba kupit novi... koliko me živaca košta taj test... bacila sam ga u škovace na ulici da starci ne primjete... sutradan sam dobila mengu. ma nadoknadila je svih 15 dana kašnjenja. bolilo je ka sam vrag... ma glavno da je ona tu, ali...
imam traume od tih testova i mislim da napravit neću više ni jedan.
žali bože i tih 36 kuna.
inače, jedna osoba iz obitelji me poučila o kontracepciji, testovima na trudnoću, na splono prenosive bolesti....
rekla mi je da cijena ne znači ništa, da je najbolji neki test koji ti za minutu da odgovor, košta 20 kuna i možeš ga upotrijebit i tjedan dana nakon oplodnje (potencijalne)...naravno, zaboravila sam kako se zove...
bilo kako bilo.... sretno s tim testovima, ja se ježim kad ih se sjetim...
Lilith-first woman is offline  
Old 13.02.2003., 04:27   #44
good luck bas mi te zao i ja sam prolazila kroz to ali zato sada nema viseeeeeeeeeeeeee bogu hvala imam 2 sina i dosta ali sam izludila sa tim kasnjenjem a na kraju otkrili su da imam Endometriosis eto ti vraga
mala_slatka is offline  
Old 13.02.2003., 09:43   #45
Cure evo obaviještavam vas da je i drugi test pokazao negativno. Mislim da će moja gin. poslije ultrazvuka ležati na lomači!
Paw is offline  
Old 13.02.2003., 09:43   #46
Paw, dobro jutro, ima kaj novoga?

Ovo gore sam napisala prije nego sto sam vidjela tvoje novosti...
Znaci, nista, lazna uzbuna?
Mila is offline  
Old 13.02.2003., 10:07   #47
Quote:
Paw kaže:
Cure evo obaviještavam vas da je i drugi test pokazao negativno. Mislim da će moja gin. poslije ultrazvuka ležati na lomači!
Indi is offline  
Old 13.02.2003., 12:12   #48
Eto vidiš.
Tija is offline  
Old 13.02.2003., 13:35   #49
Ok, želim vjerovati tim testovima više od svega na svijetu, ali ču sa konačnim zaljkučkom pričekati do sutra poslije ultrazvuka. Jer menge još uvijek nema, "ako" nije trudnoča, može biti svašta. Javim vam sutra rezultate!
Još jednom hvala svima na podršci - volim vas, puca, cmok!
Paw is offline  
Old 13.02.2003., 13:49   #50
Znaš kaj ja mislim? Da je problem u tvojoj podsvijesti.
Jer, naime, nisi li ti sanjala nedugo da si rodila bebu i da se o njoj ne možeš brinut? [ili sam ja to s nekim pobrkala? ]. Znači, podsvjesno bi htjela bebu, al bojiš se jer si premlada, i to je ok. I sad ti kasni menga ~ vjerojatno na psihičkoj bazi. Od stresa ili tako nečeg. Ja ti od srca želim da nisi trudna.
Crow Jane is offline  
Old 13.02.2003., 14:01   #51
Paw, vjerovatno ce biti sve u redu.

Nadam se da cesh se pobrinuti za sigurniji nachin kontracepcije, valjda ti nisu potrebni ovakvi stresovi.

Nevjerovatno kako na ovakvim topicima izmile priche o istim strahovima... Kako uopce mozhete imati redovan sexualni zhivot i strahovati svaki mjesec odbrojavajuci dane Meni bi to sve skupa prisjelo.

A ova mala od 15 godina
Pretpostavljam da se mami ne mozhesh obratiti, ochito hodash s kretenom s kojim ne mozhesh podijeliti brigu o zashtiti, zar nemash neku prijateljicu koja te mozhe otpratiti ginekologu?

Ne boj se...nitko te tamo nece istuci niti ti drzhati predavanja... shto je uchinjeno - uchinjeno je...ali daj se malo uozbilji!

Ako smatrash da si dovoljno zrela i odrasla jebavati se s 14 godina, onda se bar pobrini za svoje zdravlje.
magic is offline  
Old 13.02.2003., 14:08   #52
Ja sam mislila da se mozda sali da ima 15 godina i da je u vezi vec 2 godine.
Mila is offline  
Old 13.02.2003., 15:50   #53
Quote:
Lilith-first woman kaže:

inače, jedna osoba iz obitelji me poučila o kontracepciji, testovima na trudnoću, na splono prenosive bolesti....
rekla mi je da cijena ne znači ništa, da je najbolji neki test koji ti za minutu da odgovor, košta 20 kuna i možeš ga upotrijebit i tjedan dana nakon oplodnje (potencijalne)...naravno, zaboravila sam kako se zove...
bilo kako bilo.... sretno s tim testovima, ja se ježim kad ih se sjetim...

al te pousila u PM..15 ti godina a ti se sevis bez zastite...dobra pouka nema sto

sta ces sljedeci put kad ti menga buide kasnila? kupovat pelene umjesto testa?
margarita is offline  
Old 13.02.2003., 15:52   #54
Hej Paw!
Ako su oba testa pokazala negativno, onda najvjerovatnije i jest tako. Ali ako ipak nisi sigurna, 10000% tocan rezultat ti daje test na betaHCG. To mozes napraviti u bilo kojem laboratoriju, imas privatne koji nisu tak strasno skupi (oko 50-60 kn - ali sta je to u usporedbi sa mirnim snom? ), izvadis krv i za sat vremena sve gotovo i jasno. A sigurno nece doc u doticaj s tvojom mamom, pa k tom jos jedan plus
anyway, cuvaj se i
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Old 14.02.2003., 01:03   #55
Paw, sad vec sigurno lakse dises.

Drzim fige da ultrazvuk prodje dobro, pa da mozes odahnuti.
Princeza is offline  
Old 14.02.2003., 02:18   #56
Quote:
Paw kaže:
Da nemam dečkove potpore zaista ne znam što bi bilo sa mnom. Divan je, bože sad ću se još i rasplakati!
Pa to je i najbitnije!!! hey,pa imati dijete je nesto predivno,pogotovo ako se dvoje ljudi vole,pa cak i tom "najgorem "(po tebi) slucaju (da si trudna),pa to ce opet biti jako lijepo jer ces dobiti dijete...
Nimoy is offline  
Old 14.02.2003., 02:24   #57
Quote:
Lilith-first woman kaže:
Uhhh... testovi trudnoće...
moje iskustvo:
period mi traje 30-35 dana. imam 15 godina. u vezi sam skoro 2 godine i od skoro 14. godine spavam s momkom. ne koristimo zaštitu. zašto, ne pitajte i ne želim o tome raspravljat. to smo rješili.
i meni kasni menga, već je 45. dan... je ispižđujem... i odlučim kupit test...
kupila sam pregnancy u apoteci... nastojala sam izgledat šta mlađe da ne ispadne da je za mene. jer, ma koliko se trudila, ne bi mogla izgledat starije od 16-17... u biti.... kupin ja test, platim 36 kuna za tu kutijicu i dođem doma.... triba stavit TOČNO 4 kapi mokraće. ruke mi se tresu, zaboravljam i brojat, nemam blage veze je li broj 4 manji ili veći od 5 iako idem u matematičku gimnaziju... katastrofa. i ja stavim tih valjda 4 kapi i onda čekam 5 minuta... nakon 5 minuti sam imala šta vidit... crta je bila na jebenoj SREDINI. a to znači da test nema rješenje... triba kupit novi... koliko me živaca košta taj test... bacila sam ga u škovace na ulici da starci ne primjete... sutradan sam dobila mengu. ma nadoknadila je svih 15 dana kašnjenja. bolilo je ka sam vrag... ma glavno da je ona tu, ali...
imam traume od tih testova i mislim da napravit neću više ni jedan.
žali bože i tih 36 kuna.
inače, jedna osoba iz obitelji me poučila o kontracepciji, testovima na trudnoću, na splono prenosive bolesti....
rekla mi je da cijena ne znači ništa, da je najbolji neki test koji ti za minutu da odgovor, košta 20 kuna i možeš ga upotrijebit i tjedan dana nakon oplodnje (potencijalne)...naravno, zaboravila sam kako se zove...
bilo kako bilo.... sretno s tim testovima, ja se ježim kad ih se sjetim...

Kao i svima i uvijek,zelim ti svu srecu u zivotu,ali dijete drago,ako se ti tako NEODGOVORNO ponasas u svojoj 15.toj godini ,pa ja stvarno ne znam.
Kao prvo, i najvaznije da te decko STVARNO voli,ne samo da bi INZISTIRAO na kontracepciji,nego mu ne bi bilo ni bitno da spavate(pa ti imas samo 15 godina!!!!!!!!!!!!)odnosno znao bi da si premlada za to.....inace ja imam 19,da ne bi mislila da sam neki starac.
ALi moj stav je da mladi ,a pogotovo cure,moraju pricekati sa sexom jer se neodgovornim i bahatim "igranjem sa spolnim organima " moze dogoditi samo nesto lose(iako mislim da je imati dijete predivno,isto tako ne bih volio da ti se to dogodi sa 15 godina,jer ces PRERANO odrasti i izgubiti mladost.)

Moj savjet ti je::>razgovaraj s deckom o tome,i ako NISTA DRUGO,barem koristite kontracepciju.


Mrzim decke koji razmisljaju KRIVOM GLAVOM.Ne razumijem kako nekome mogu biti vazniji glupi hormoni od pravih osjecaja ljubavi i povezanosti....

kao sto sam ti vec rekao,zelim ti svu srecu u zivotu,ma kakvu je ti odabrala...
Nimoy is offline  
Old 14.02.2003., 18:33   #58
Bila na ultrazvuku danas i gin. kaže : NISI TRUDNA!
Ovo mi je jako sarkastično s njene strane!
Al' nema veze, jakkkooo sam happy, odmah sam uzela Cilest.
Da imam love kao blata, vjerovatno bih je tužila za pretrpljeni strah, krivu dijagnozu na pregledu i što mi odmah nije napravila UZV nego me stavila na Tantalove muke naručivši me tek za dva dana poslije!

Hvala svima koje ste bile ova dve samnom, što ste me bodrile, uopće što ste bile u cijeloj situaciji sa mnom! Hvala Vam i šaljem Vam jedan veliki POLJUBAC - CMOK!
Paw is offline  
Old 14.02.2003., 18:36   #59
hah, a da ti je odmah rekla da nisi trudna, da li bi se isto konacno odlucila na kontracepciju

ajd' priznaj
allegra is offline  
Old 14.02.2003., 18:39   #60
koja okrutna edukativna metoda
luca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.