Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 13:32   #161
Ako to već je "nešto", kakve to ima veze s Eleninom i ovom temom? Ovo su trenutne pozicije i kako bi sad mogli vidjeti taj komet (smeđi patuljak po tvom tumačenju) u smjeru Sunca?

Adama is offline  
Old 02.07.2011., 15:21   #162
Stereo A i B su sateliti u orbiti oko sunca a ne na zemlji. http://secchi.nrl.navy.mil/STEREOorbit/C2010_X1.html

Nepravilnost je tu već dulje vrijeme, vjerojatno se radi o nekakvom flareu ili nekoj drugoj mani na kameri.

Ne mislim da je smeđi patuljak na putanji elenina.

Ipak, datumi na nasinom grafu putanje objekta mi se čine neobičnima, zato ovoj temi pridajem pozornost.
gorangor is offline  
Old 03.07.2011., 15:33   #163
Quote:
gorangor kaže: Pogledaj post
Stereo A i B su sateliti u orbiti oko sunca a ne na zemlji. http://secchi.nrl.navy.mil/STEREOorbit/C2010_X1.html

Nepravilnost je tu već dulje vrijeme, vjerojatno se radi o nekakvom flareu ili nekoj drugoj mani na kameri.

Ne mislim da je smeđi patuljak na putanji elenina.

Ipak, datumi na nasinom grafu putanje objekta mi se čine neobičnima, zato ovoj temi pridajem pozornost.
Kad se malo odvrti vrijeme vide se zaista zanimljive "slučajnosti".
Od 4.8. do 15.8 Stereo B je jako blizu Elenina i usmjeren točno ali zaista točno na njega (kao da su gađali vrijeme i položaj) dok je stereo A točno nasuprot sunca i gleda sunčeve reakcije s druge strane.
Negdje oko 26.10. kad je Elenin u poravnjanju sa merkurom, suncem i zemljom Stereo Ai B su točno na bočnim položajima, svaki sa suprotne strane i pogledom usmjereni na cijeli sustav Sunce-Elenin-Zemlja.
Primarna misija satelita Stereo A i B je promatranje Sunca i 3D analiza solarnih vjetrova, dakle uočavanje mogućih prijetnji za Zemlju od Sunca. Kako imamo tri točke za promatranje (Zemlja, Stero A i B) moguće je točno odrediti smjer solarnih vjetrova i moguću opasnost za Zemlju. Sateliti su lansirani krajem 2006 godine i tek su sada "slučajno" u najpovoljnijem položaju za promatranje (Za 5 godina oba će biti otprilike zajedno sa druge strane Sunca od Zemlje dakle vrlo nepovoljan pložaj) . Pošto NASA ne lansira satelite bez veze i u bilo koje vrijeme to mi sve više smrdi na nešto. Možda je Elenin tu sasvim sporedna stvar, možda je zapravo prava opasnost aktivnost Sunca u narednom razdoblju. Ja ne vjerujem u slučajnost lansiranja satelita jer se njihovo lansiranje proračunava godinama unaprijed. Uzmimo na primjer Voyager I i II. Lanisrani su otprilike vremenski blizu i njihova trajektorija je bila iznimno složena. "Gađani" su Jupiter i Saturn i pomoću "slingshot" gravitacijskog efekta njihova brzina je povećana nekoliko puta. Voyager II je "uhvatio" i Neptun i Uran i još se dodatno ubrzao. Takva trajektorija je bila moguća samo tada (1977) a sljedeća prilika bi bila tek za par desetaka godina a za Voyager 2 čak koju stotinu jer ovisi o gibanjima čak 4 planeta.
Tako da lansiranje Stereo A i B satelita 2006 godine je sve samo ne slučajnost i njihova ciljna tj. najoptimalnija pozicija je upravo 2011 i 2012 godina kao da se očekuje pojačana aktivnost Sunca u tom razdoblju.
Sve u svemu vrijeme će pokazati a to vrijeme je vrlo blizu. Cijela misterija oko Elenina će biti razriješena već oko 5-10.8 (dakle za mjesec dana) jer će Stereo B direktno "gledati" u njega. Samo da Nasine stranice na kojima se može gledati live snimka sa satelita ne budu "slučajno" off line tj. u kvaru zbog nekih bezobraznih "hakera".
Kerefek76 is offline  
Old 03.07.2011., 20:06   #164
Quote:
Sve u svemu vrijeme će pokazati a to vrijeme je vrlo blizu. Cijela misterija oko Elenina će biti razriješena već oko 5-10.8 (dakle za mjesec dana) jer će Stereo B direktno "gledati" u njega. Samo da Nasine stranice na kojima se može gledati live snimka sa satelita ne budu "slučajno" off line tj. u kvaru zbog nekih bezobraznih "hakera".
... ili, kad se na snimkama bude vidjela samo gromada prljavog snijega, da ne ispadne opet neka zavjera...
haram is offline  
Old 03.07.2011., 23:42   #165
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... ili, kad se na snimkama bude vidjela samo gromada prljavog snijega, da ne ispadne opet neka zavjera...
Mislim da ne bude. Sumnjam da su kamere na Stereo satelitima tog tipa da mogu zumirati dovoljno da "uhvate" grudu snijega na par desetaka ili stotina tisuća kilometara. Kamere i instrumenti su prilagođeni Suncu i prvenstveno prate Sunce tako da ako se ništa ne uhvati to znači da je Elenin gruda snijega sa repom od par stotina tisuća km. Ako pak proleti neka gromada onda znači da smo nahebali.
Možda Elenin nije uopće bitan, možda Sunce "sprži" svu elektroniku na Zemlji. Zamislite samo da Sunce "prdne" u pravom smjeru i sprži sve satelite u orbiti i samo da napravi format c: na svim hard diskovima na planeti. Nema GPS-a, nema satelitske televizije, nema mobitela, nema interneta i facebooka (možda nije ni tako loša zamisao), nema ničega što je upravljano čipovima što je praktički sve. Ostale bi samo "krupne" stvari kao što je električna mreža koja bi se morala popravljati mjesecima da opet dođe u funkciju. Ali svi kompjutori ....by by .
Kako bi jadni bili balavi tinejđeri bez facebooka i mobitela. Ne bi uopće izlazili iz kuće jer se ne mogu dogovoriti bez sms-a ili emaila. Ne bi znali prepisati lektiru i downloadati novi Harry Potter crtić. Bauljali bi depresivni i besciljno ulicama....
Kerefek76 is offline  
Old 04.07.2011., 00:58   #166
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kako bi jadni bili balavi tinejđeri bez facebooka i mobitela. Ne bi uopće izlazili iz kuće jer se ne mogu dogovoriti bez sms-a ili emaila. Ne bi znali prepisati lektiru i downloadati novi Harry Potter crtić. Bauljali bi depresivni i besciljno ulicama....
to bi zbilja bio kraj svijeta kakav poznaju

Quote:
Mislim da ne bude. Sumnjam da su kamere na Stereo satelitima tog tipa da mogu zumirati dovoljno da "uhvate" grudu snijega na par desetaka ili stotina tisuća kilometara. Kamere i instrumenti su prilagođeni Suncu i prvenstveno prate Sunce tako da ako se ništa ne uhvati to znači da je Elenin gruda snijega sa repom od par stotina tisuća km.
... a ne znam ni ja točno... uglavnom i opremu za detekciju kometa imaju...

Quote:
Ako pak proleti neka gromada onda znači da smo nahebali.
... zašto to misliš? U svakom slučaju putanja mu je daleko od Zemlje, zar ne?
haram is offline  
Old 04.07.2011., 01:15   #167
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
to bi zbilja bio kraj svijeta kakav poznaju
mene sam zanima bi li mi to spržilo elektroniku u pojačalu i bi li mogo slušat mjuzu neak. bez toga ne bi mogo.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 04.07.2011., 01:21   #168
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
mene sam zanima bi li mi to spržilo elektroniku u pojačalu i bi li mogo slušat mjuzu neak. bez toga ne bi mogo.
Hebiga...morat ćeš svirati na običnu đitru i lupat štapićima po bubnjevima.
I ak si dobar pa dobiš gažu u lokalnoj birtiji nećeš imati playback pa moraš uživo...

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
to bi zbilja bio kraj svijeta kakav poznaju



... a ne znam ni ja točno... uglavnom i opremu za detekciju kometa imaju...



... zašto to misliš? U svakom slučaju putanja mu je daleko od Zemlje, zar ne?
Mislim da ne mogu detektirati komet sa ovom opremom na njemu:
http://www.nasa.gov/mission_pages/st...aft/index.html

Možda bi mogli smeđeg patuljka pošto on ipak emitira nešto. A što se tiče putanje, ona je dovoljno blizu da bi teoretski bilo što veličine jupitera imalo veliki utjecaj na nas.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 04.07.2011. at 12:44.
Kerefek76 is offline  
Old 04.07.2011., 01:52   #169
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne mogu detektirati komet sa ovom opremom na njemu:
http://www.nasa.gov/mission_pages/st...aft/index.html
... hm, kako ne ?

"STEREO is a pair of near-identical satellites designed to monitor the Sun from very different viewpoints in the solar system. The imaging instruments on STEREO (known as the SECCHI suite) are of similar design to the LASCO instruments on SOHO, meaning that we see many comets in the SECCHI data. Due to a longer data processing time for SECCHI, most near-Sun comets are discovered first in LASCO images, but an increasing number of objects are now being found in SECCHI data."

http://sungrazer.nrl.navy.mil/

Quote:
Možda bi mogli smeđeg patuljka pošto on ipak emitira nešto. A što se tiče putanje, ona je dovoljno blizu da bi teoretski bilo što veličine jupitera imalo veliki utjecaj na nas.
Mislim da su prije mene na ovoj temi dobro objasnili zašto dotični objekt nije neko masivnije tijelo...
haram is offline  
Old 04.07.2011., 02:34   #170
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... hm, kako ne ?

"STEREO is a pair of near-identical satellites designed to monitor the Sun from very different viewpoints in the solar system. The imaging instruments on STEREO (known as the SECCHI suite) are of similar design to the LASCO instruments on SOHO, meaning that we see many comets in the SECCHI data. Due to a longer data processing time for SECCHI, most near-Sun comets are discovered first in LASCO images, but an increasing number of objects are now being found in SECCHI data."

http://sungrazer.nrl.navy.mil/



Mislim da su prije mene na ovoj temi dobro objasnili zašto dotični objekt nije neko masivnije tijelo...
Nisam pažljivo čitao specifikacije. Izgleda da onda može detektirati komete.

A što se tiče "objašnjenja" o nemogućnosti postojanja masivnijeg tijela, Gugi the lizard je bio najbliže nekom objašnjenju ali je ono puno rupa pa mi se ne da objašnjavati sve ali bih sam komentirao jednu stvar u njegovom postu. Asteroid Sedna koji on spominje ima putanju daleko iza Plutona i orbitalni period od par stotina godina. Astronomi znaju sve o njemu, njegovu trajektoriju, sastav, veličinu itd. itd. Elenin je s druge strane sad već na udaljenosti orbite Marsa, znači daleko bliže od Sedne a još uvijek nemamo nikakvu informaciju o veličini komete. Imamo u orbiti teleskope koji traže daleke galaksije i možemo odrediti njihovu veličinu, svakodnevno se otkrivaju nove planete oko udaljenih zvijezda i određuju približno njihove veličine a veličina Elenina koji je takoreći pokraj nas na udaljenosti Marsa je nepoznata !?! Jer još uvijek na stranicama Nase nema veličine Elenina. Malo mi je to zaista smiješno. Čak su i veličine onih asteroida što su lupili Jupiter prije koju godinu bile određene vrlo kratko nakon otkrivanja. Elenin prate već pun kufer vremena a veličina nepoznata!?! Meni stvarno to smrdi.
Kerefek76 is offline  
Old 04.07.2011., 02:40   #171
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hebiga...morat ćeš svirati na običnu đitru i lupat štapićima po bubnjevima.
I ak si dobar pa dobiš gažu u lokalnoj birtiji nećeš imati playback pa moraš uživo...
kažeš kontrabas u ruke
a distorziju ću glumit pohabanim gudalom
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 04.07.2011., 03:05   #172
Kerefek, da se sada u orbiti Marsa nalazi tijelo klase smeđeg patuljka (ili plinovitog diva, mase kao Jupiter, Saturn i kompanija), budi siguran da bi i mi obični kmetovi to već odavno ne samo vidjeli, nego i osjetili, i bez ikakvih instrumenata, kao što bi i manje planete vidjeli (Galileo je, za današnje amatere bijednim, teleskopom promatrao Jupiterove mjesece)... Elenin je valjda jednostavno premali da bi ga specificirali na toj udaljenosti... kao što si sam napisao, vidjet ćemo više za mjesec dana... i da, kometi gube masu (isparavaju), tim više što su bliže Suncu...

Inače, i meni kao laiku se čini lako moguće da bi moglo postojati još koje neotkriveno planetoidno tijelo na velikoj udaljenosti i sa jako ekscentričnom putanjom oko Sunca, ali rekao bih da nemamo razloga za zabrinutost, bar s te strane...

Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
mene sam zanima bi li mi to spržilo elektroniku u pojačalu i bi li mogo slušat mjuzu neak. bez toga ne bi mogo.
... e to ne znam -al i meni bi život bio pust i čemeran bez mojeg MP3

Evo baš primijetio da su skoro iste pričice bile i oko kometa Hale-Bopp 1996. godine... Nibiru, vanzemljaci , smak svijeta...

"A few months later, in March 1997, the Heaven's Gate cult chose the appearance of the comet as a signal for their mass cult suicide. They claimed they were leaving their earthly bodies to travel to the spaceship following the comet.

Nancy Lieder, a self-proclaimed contactee who claims to receive messages from aliens through an implant in her brain, stated that Hale–Bopp was a fiction designed to distract the population from the coming arrival of "Nibiru" or "Planet X", a giant planet whose close passage would disrupt the Earth's rotation, causing global cataclysm. Although Lieder's original date for the apocalypse, May 2003, has now passed, the imminent arrival of Nibiru is still predicted by various conspiracy websites, most of whom tie it to the 2012 phenomenon."


http://en.wikipedia.org/wiki/Comet_H...opp#UFO_claims

Zadnje uređivanje Bat Kol : 04.07.2011. at 12:45.
haram is offline  
Old 04.07.2011., 09:49   #173
Moje objašnjenje ima puno rupa samo za one koji imaju rupe u znanju, razmišljanju i zaključivanju. Orbitalni period Sedne mjeri se u tisućama godina, a cijelo vrijeme ostaje u Kuiperovom pojasu.

O kometu Elenin sve važno se već zna. Promjer jezgre mu je 3-4 km, masa odgovarajuća za toliko veliki komet. Krajem ljeta proći će na više od 30 milijuna km od Zemlje dok se bude vraćao u dubine Sunčevog sustava ili izvan njega.

Nikakve misterije tu nema, a pogotovo su neumjesne i neosnovane priče o nekakvom smeđem patuljku. Smeđi patuljci su promjera puno većeg nego Zemlja, a mase minimalno kao 15 Jupitera. Već bi strano tijelo mase običnog stjenovitog planeta izazvalo zamjetne gravitacijsske domino efekte u Sunčevom sustavu, a to se ne događa. Sunčev sustav je prilično dobro uređen već nekoliko mlijardi godina, o čemu svjedoče Treći Keplerov zakon i Titius- Bodeov niz. Takav red se ne uspostavlja preko noći!

O svemu ovome dosta su pisali na ovu temu razumni ljudi na ovom podforumu, a ostavili su i popriličan broj linkova na mjerodavne web- stranice, tako da je svaka daljna priča suvišna. Ali tko voli svoj vlastiti mazohizam, začinjen obiljem neznanja, neka mu bude.
gugi the lizard is offline  
Old 04.07.2011., 17:12   #174
Evo vam video Elenina aka Nibirua snimljenog sa STEREO A sonde:
http://www.youtube.com/watch?v=B8zQTm-dous

Pa vi sad meni recite da je to komet od par kilometara u promjeru...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 04.07.2011., 19:54   #175
To je komet od par kilometara u promjeru.
haram is offline  
Old 04.07.2011., 23:52   #176
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Evo vam video Elenina aka Nibirua snimljenog sa STEREO A sonde:
http://www.youtube.com/watch?v=B8zQTm-dous

Pa vi sad meni recite da je to komet od par kilometara u promjeru...
A kaj ti misliš kak kometi izgledaju kad ih se snima sa teleskopom? Ne znam što misliš dokazati s ovom snimkom, ali ona samo pokazuje Elenin i to je to. Tak je točno izgledao i jedan manji komet prije godinu-dvije kad ga je snimio SOHO samo što je tamo bio i rep jer je komet bio bliže Suncu i sniman je od iza i malo više sa strane pa se moglo dobro vidjeti. Ova snimka je najnormalnija snimka kometa.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 05.07.2011., 15:06   #177
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Evo vam video Elenina aka Nibirua snimljenog sa STEREO A sonde:
http://www.youtube.com/watch?v=B8zQTm-dous

Pa vi sad meni recite da je to komet od par kilometara u promjeru...
To je Saturn.

Film je dobro napravljen od fotografija sa stereo A HI1, samo je na početku pogrešno označeno područje koje pokriva HI1.

http://stereo.gsfc.nasa.gov/classroom/secchi_fov.shtml
gorangor is offline  
Old 06.07.2011., 01:08   #178
Ako je elenin mase Jupitera , ili cak jos veci (neki ostatak ugaslog sunca), zasto ga onda ne vodimo obicnim amaterskim teleskopima, kad je vec u razini marsa?

Zasno NITKO do sad nije dao amaterske fotke elenina?
grizli is offline  
Old 06.07.2011., 09:28   #179
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako je elenin mase Jupitera , ili cak jos veci (neki ostatak ugaslog sunca), zasto ga onda ne vodimo obicnim amaterskim teleskopima, kad je vec u razini marsa?

Zasno NITKO do sad nije dao amaterske fotke elenina?
Dođu ljudi u crnom po tebe!?
Kerefek76 is offline  
Old 06.07.2011., 13:01   #180
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako je elenin mase Jupitera , ili cak jos veci (neki ostatak ugaslog sunca), zasto ga onda ne vodimo obicnim amaterskim teleskopima, kad je vec u razini marsa?

Zasno NITKO do sad nije dao amaterske fotke elenina?
Evo ti link: http://www.youtube.com/watch?v=pYiY2Av7-ZU

Sad ce netko opet reci da je to Jupiter, Saturn ili nesto trece...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.