Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 21:09   #3521
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Ja sigurno idem ako dode do te faze. Barem cu se druziti s nekim i mlatit stapovima
Ha ha...pa to, da
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:23   #3522
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
O, kako ne. Pogotovo dok sam imala derealizacije. Mislim da dosta ljudi na temi ima ili je imao taj strah (koji se javlja u sklopu anksioznog poremećaja). Ja čula da negdje u Slavoniji postoji ustanova za oboljele od psihoza i da tamo ima raznih aktivnosti i radionica, pa sam onda mantrala u stilu - pa ako se to i dogodi, barem ću tamo imati ekipu, razne hobije...ono, nije tak strašno Bitno je da otkriješ što je u podlozi tog straha, čega se točno bojiš da će se dogoditi ako uđeš u psihozu. U mojoj podlozi je bio strah da, ako se razbolim na taj način, da neće imati tko brinuti za mene (kada neću moći sama). Zparavo je to i krovni uzrok svih mojih strahova i porasta anksioznosti; nedostatak bazične sigurnosti.
U podlozi mog straha je ovako, imala sam totalno disfunkcionalnu obitelj, mama u zatvoru brat u domu, ja sam stalno sve kontrolirala. Sve ih skupljala, gradila svima kuce, brata sebi uzela. Znaci oko mene kaos jedino sto sam mogla sredit sam bila ja. Znaci kod mene je strah od ludila povezan s kontrolom. Ja se bojim ako se prepustim i prestanem brinut ppoludit cu, ako me razumijes. Prije su to bili strahovi da cu povrijedit sebe ili nekog sad je na ludilu. Idem na KBT pa smo uspjeli iskopat podlogu strahova. Ta deralizacija je grozna
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 22:47   #3523
Quote:
I ja se pitam iscezne li taj strah ikada. Ako imas partnera mogao bi se taj strah smanjiti. Ono muz,djeca....pa netko ce valjda brinuti o tebi ako do toga dode
Ja imam problem s vezama. Od kada sam ponovno solo nemam nikakvu zelju za vezom i to vec dugo Vec imam skoro 37. Jbt.ostat cu stari decko i pojest ce me macke ako ne umrem iznenada
Bas sam si danas mislio kad mi je doslo zlo jutros sta bi bilo da padnem. Nebi me nasli do popodne prepariranog ko šarana
Namjestio sam tipku na mobu za hitne pozive prema sestri ali kakva korist od toga ako padnes. Isuse koje strahove mi imamo umjesto da zivimo

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Hahaha a bas si me nasmijao, al stvarno koje mi strahove imamo umjesto da zivimo prava recenica. Ja nemam to da se bojim te samoce oce mi se nesto desit pa me nitko nece nac, ja brijem ocu bpoluditi pa dal ce suprug na vrijeme prepoznat da sam pukla ili cu nekog poubijat kad poludim hahaha
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 22:54   #3524
Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
Hahaha a bas si me nasmijao, al stvarno koje mi strahove imamo umjesto da zivimo prava recenica. Ja nemam to da se bojim te samoce oce mi se nesto desit pa me nitko nece nac, ja brijem ocu bpoluditi pa dal ce suprug na vrijeme prepoznat da sam pukla ili cu nekog poubijat kad poludim hahaha
Realno valjda bi skuzio da puknes 😃
Brijem da postoje neki znaci koji bi upucivali na to
Mene tjesi sta su mi oba psihica do sada rekla da anksioznost ne prelazi u psihoze. Hope so jer mi fakat zna biti strah
Mislim da je veci problem kod nas poraditi na strahovima i kad me uhvati tuga jer imam filing da se ne nicem s mjesta u ovoj prici

Old 19.03.2017., 23:49   #3525
Unhappy

Quote:
Realno valjda bi skuzio da puknes 😃
Brijem da postoje neki znaci koji bi upucivali na to
Mene tjesi sta su mi oba psihica do sada rekla da anksioznost ne prelazi u psihoze. Hope so jer mi fakat zna biti strah
Mislim da je veci problem kod nas poraditi na strahovima i kad me uhvati tuga jer imam filing da se ne nicem s mjesta u ovoj prici

ma znam da se to vidi i meni su 2 psihijatra rekla da se to nece desiti, al zamisli mene anksioznu kad sam dobila u 3 ujutro od bratica poruke na faceu da mu pomognem i prica skroz ne povezana, ujutro saznam puko odveli ga na psihinatriju. I od svih ljudi meni pisao. E tu krece moj strah. Zasto imas osjecaj da se ne mices s mjesta? Jel ides na psihoterapiju, uzimas lijekove?
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:37   #3526
Pozdrav;

može li mi netko preporučit dobrog psihologa/doktora, nekog tko ima iskustva sa anksioznim poremečajim na području Varaždina, eventualno Čakovca.
Hvala.
tujec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:00   #3527
Quote:
ma znam da se to vidi i meni su 2 psihijatra rekla da se to nece desiti, al zamisli mene anksioznu kad sam dobila u 3 ujutro od bratica poruke na faceu da mu pomognem i prica skroz ne povezana, ujutro saznam puko odveli ga na psihinatriju. I od svih ljudi meni pisao. E tu krece moj strah. Zasto imas osjecaj da se ne mices s mjesta? Jel ides na psihoterapiju, uzimas lijekove?
Idem psihjatru i pvt.psihologu
Pijem Coaxil i helex 0 25 pp
Ma kazem da imam filing da stojim na mjestu jer racionalno osvjestim,ali emotivno ide uzasnooo sporo pa imam filing da cu zauvijek ostati ovakav

Old 20.03.2017., 17:18   #3528
Quote:
Idem psihjatru i pvt.psihologu
Pijem Coaxil i helex 0 25 pp
Ma kazem da imam filing da stojim na mjestu jer racionalno osvjestim,ali emotivno ide uzasnooo sporo pa imam filing da cu zauvijek ostati ovakav

Ma meni je cipralex na 20 mg zadnjih 2 tjedna moguce da mi doza prejaka, ona sama htjela spustiti na 15 a ja nedam. Stalno osjecaj nestvarnosti ko blaga vrtoglavicq i zanucen vid. I ja idem na KBT i isto imam osjecaj da nema nekog pomaka al mi ljudi sa strane kazu da ima, to nama takav osjecaj jel bi mi odma poboljsanje. Kolko dugo ides na pp? Imas li iskustva s cipralexom?
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:25   #3529
Quote:
Ma meni je cipralex na 20 mg zadnjih 2 tjedna moguce da mi doza prejaka, ona sama htjela spustiti na 15 a ja nedam. Stalno osjecaj nestvarnosti ko blaga vrtoglavicq i zanucen vid. I ja idem na KBT i isto imam osjecaj da nema nekog pomaka al mi ljudi sa strane kazu da ima, to nama takav osjecaj jel bi mi odma poboljsanje. Kolko dugo ides na pp? Imas li iskustva s cipralexom?
Skoro dvije godine. Imam iskustva s cipralexom
Nako skidanja s seroxata sve mi se pocelo vracati nakon pola god. Napokon mi je neurolog prepoeucio psihoterapiju i drugog psihica. Prvo mi je ova dala Zoloft ali nista,onda Cipralex 1tbl. Kako su mi se susila usta i imao grcenje vilice od njega spustila mi na pola tbl i onfa sam tako hebdlao cca godinu dana. Buduci da sam dobio dg.gerba 3 stupnka odmah mi psihicka rekla da moramo off s njime jer je los za zeludac. Ionako sam imo problema s jelom tako da mi ga je makla
Sada pijem triciklicki ad coaxil i to min.dozu 2x1 tbl
Iskreno niti jedan mi nije sjeo kao seroxat ali njega vise nebi nikada pio jer je uzasan za skidanje. To je bila agonija.

Old 20.03.2017., 17:42   #3530
Quote:
Skoro dvije godine. Imam iskustva s cipralexom
Nako skidanja s seroxata sve mi se pocelo vracati nakon pola god. Napokon mi je neurolog prepoeucio psihoterapiju i drugog psihica. Prvo mi je ova dala Zoloft ali nista,onda Cipralex 1tbl. Kako su mi se susila usta i imao grcenje vilice od njega spustila mi na pola tbl i onfa sam tako hebdlao cca godinu dana. Buduci da sam dobio dg.gerba 3 stupnka odmah mi psihicka rekla da moramo off s njime jer je los za zeludac. Ionako sam imo problema s jelom tako da mi ga je makla
Sada pijem triciklicki ad coaxil i to min.dozu 2x1 tbl
Iskreno niti jedan mi nije sjeo kao seroxat ali njega vise nebi nikada pio jer je uzasan za skidanje. To je bila agonija.

Ma ja sam cipralex pila 4 god i super mi bilo od njega. Onda 3 godine nista nisam pilaa bila super. Rodila i evo ga vratilo se. Cipralex smo 10 i 15 probali nista sad 20mg i nist. E sad ili vise nedjeluje ili ja svojim mislima utjecem na to sranje. KBT idem malo manje od 3 mj, neznam sta bi reklA. budem super i onda bam opet. Sad imam strah od ludila a prije misli da cu nekog povrijediti. Cisti okp. Sve u svemu jako dosadan poremecaj
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:41   #3531
Eto mene od srinka. Fulala sam termin u prosincu i nazovem ja danas da se narucim, a kaze meni sestra (zlatna zena), nema sada nikoga i brzo mene muz odveze (5 min autom). Dodjem ka, pricam sto mi se sve izdogadjalo, on suti, tipka i na kraju me pita, i koje bi vi tablete? Wtf? Mislim si, Pa daj me vrati da budem ja, ona prava ja. Uglavnom, pojacao mo Brintellix na 10 mg, Misar i dalje ali i pp. Kontrola za mj ili dva. Pp. I tako.... Btw, nocas prvi puta od kada pijem Misar nisam bas najbolje spavala kao sve ove dane. I danas sam malo opet bezenergicna. Ne onak jako, ali dovoljno da me malo spusti down. Ne jako, ali... Mozda zato sto sutra slijedi povratak na posao. Cekam bas kod LOMice. Moram zatvoriti bolovanje. Ne zato sto ona zeli, nego znam da moram :/

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:21   #3532
Quote:
profesorica3 kaže: Pogledaj post
Eto mene od srinka. Fulala sam termin u prosincu i nazovem ja danas da se narucim, a kaze meni sestra (zlatna zena), nema sada nikoga i brzo mene muz odveze (5 min autom). Dodjem ka, pricam sto mi se sve izdogadjalo, on suti, tipka i na kraju me pita, i koje bi vi tablete? Wtf? Mislim si, Pa daj me vrati da budem ja, ona prava ja. Uglavnom, pojacao mo Brintellix na 10 mg, Misar i dalje ali i pp. Kontrola za mj ili dva. Pp. I tako.... Btw, nocas prvi puta od kada pijem Misar nisam bas najbolje spavala kao sve ove dane. I danas sam malo opet bezenergicna. Ne onak jako, ali dovoljno da me malo spusti down. Ne jako, ali... Mozda zato sto sutra slijedi povratak na posao. Cekam bas kod LOMice. Moram zatvoriti bolovanje. Ne zato sto ona zeli, nego znam da moram :/

A draga moja...sta reci na sve ovo

Old 20.03.2017., 19:36   #3533
Quote:
A draga moja...sta reci na sve ovo

Znam , ali zamisli on mene pita koje bi ja tablete.... Pa nisam ja tu da si sama dajem terapiju. Bila kod LOM ice, pričala sam više sa njom nego sa njim. Zatvorila mi bolovanje. I izlazim iz auta pred zgradom. Neki polugrčevi, bolovi u listovima. Nedefinirano nešto. Srce mi opet malo više preskače, Puls povišen... Naravno nakon ovih simptopma opet se osjećam sje..... Popila sam sada magnezij, jela i popila odmah Misar. Valjda će sutra biti dobro. Ne smijem biti loše. Ne smijem
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:40   #3534
To sam i ja bas htio reci. Pa nisi ti specpsihjatar. Ono...on mora procjeniti sta bi ti moglo pomoci
A ovi simptomi...to ti je jer se vracas sutra na job. Tijelo to percipira kao opasnost i hop. Evo anksioznosti
Drzim fige draga.
poznat mi je taj filing

Old 20.03.2017., 19:46   #3535
Tražite Ladiomil ako vam već daju izbora, tko nije probao. Taj stari AD je pomogao nekima kojima ništa drugo nije pomoglo. Voli biti pijano s njim prvih nekoliko dana, ali radi nešto.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:03   #3536
Quote:
To sam i ja bas htio reci. Pa nisi ti specpsihjatar. Ono...on mora procjeniti sta bi ti moglo pomoci
A ovi simptomi...to ti je jer se vracas sutra na job. Tijelo to percipira kao opasnost i hop. Evo anksioznosti
Drzim fige draga.
poznat mi je taj filing

i ja mislim, to je zbog povratka na posao.
Old 20.03.2017., 21:19   #3537
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
i ja mislim, to je zbog povratka na posao.
Ali u nekoj podsvjesti krajem proslog tjedna sam se cak onako malo, ali samo malo veselila povratku na posao jer sam se bolje osjecala. Sada bi naravno nakon danasnjeg dana da mogu biti jos mjesec dana kod kuce. Dala bi meni LOMica joss bolovanja, ali znas kada osjecas da to nije rjesenje. Ok, vidjet cemo sto ce biti sljedecih dana. Drzite mi fige...

profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:47   #3538
Quote:
Ne,bas naprotiv. To me nekada i ljuti sta ne vrsi pritisak. Ja bi da to ide brze da me ukori ili sl. Naravno,znam da to ne ide tako,ali ovo mi nekako sporo sve skupa
Brinem ponekada da nikada necu preci na visu razinu. Da cu zauvijek ostati u ovom limbu jer sam se "zapekao" ovdje. To je taj otpor valjda i strasi me gad

ali, zamisli da vrši pritisak, a ti nisi u stanju donijeti odluku, imao bi osjećaj krivnje, neuspjeha ili možda čak nesposobnosti što bi te opet bacilo koji korak unatrag
zato šrinkovi ne bi smjeli savjetovati osim u nekim iznimnim slučajevima, ali čak ne savjetovati već pokazati iz nekog drugog kuta problem da bismo ga lakše shvatili, a tek onda, s vremenom i emocionalno prihvatili
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:02   #3539
Jedno pitanje, citam kaj mi ke srink naapisao i tek sada vidim da mi je napisao za Misar 1,0,1. Da li to znaci jedan ujutro, jedan navecer? Nist mi nije govorio pa sam sada malo onak, zbunjena. Btw nocas sam toliko lose ne/spavala da sam bas ljuta. Bas sam se veselila kako 10 dana spavam kao beba i sada hop. I to uz Misar

profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:36   #3540
Quote:
profesorica3 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, citam kaj mi ke srink naapisao i tek sada vidim da mi je napisao za Misar 1,0,1. Da li to znaci jedan ujutro, jedan navecer?
Da. Btw, mijenjaj pshiijatra. Traži uputnicu za Rebro.
Ja sam od ove iz Doma zdravlja pobjegla. Bila je ona brižna i suosjećajna, ali nije imala vremena za detaljnije razgovore, već sam unaprijed znala koja 3 pitanja će me pitati. No, vrhunac mi je bio kada je ona meni počela pričati o svojim problemima.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.