Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 21:10   #1
"Lagana hrana"

Ovako: otrovala sam se hranom, dobila upalu zeluca i dvanaesnika i vec sam tjedan dana na caju, dvopeku, kuhanom krumpiru, rizi i leso mesu. Dajte mi neke ideje sto da jedem prije nego sto poludim od gorenavedene hrane

Koje povrce smijem jest? Kuhano, sirovo? Voce? Mogu li domaci dzem uz dvopek? A svjezi sir?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:17   #2
mrkva i cikla kuhana, nikakve povrćke koje napuhavaju (kelj, rotkvice, zalje,...), nekome zna biti svježi paradajz ok
džem ima previše kiseline i šećera, pa nije svima dobar
sir i svi mliječni proizvodi nekom djeluju blagotvorno, nekome se pogorša stanje, probaj malo pa vidi
skuhaj si jabuke, navodno su dobre i naribane , pa odsstajale nekih 15 min

uglavnom ti nema 100% univerzalnih pravila
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:27   #3
A znam da nema pravila... imala sam gastritis. Al ovo me izludjuje, sto god da pojedem kao da sam kamen stavila u sebe. Hvala na sugestijama, pogotovo ovome za jabuke. Bas mi fali voce, a nisam ga se usudila jest.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:43   #4
A šta fali lešem mesu?

Skuhaj nogicu od janjca/telca sa mrkvicom/celerom/peršinom/krumpirom - juha ne mora bit s pomom, umjesto tjestenine možeš napravit cancarele, ili spržit kockice kruha na teflonskoj tavi.

Uz toplo meso i kuhane krumpire napravi si recimo mrkvicu na brašnu (znaš kako u Dalmaciji rade leću, tako isto s mrkvicom skuhano u toplu vodu pa okreni na bijelo brašno i kap ulja). Tako možeš i slanutak i grašak i svako povrće koje ti je dozvoljeno.

Pa lešo mola, ili još bolje bodulska juha od pauka/kokota/lastavica/škarpine..ae

A onda za slatko kuhaj kompote, kruška, jabuka, suhe šljive...

A sigurno ti od grickalica nisu zabranjeni slani štapići.

Pomoglo bi kad bi stavila dozvoljene namirnice.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 16:33   #5
Hvala ljudi!

Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pomoglo bi kad bi stavila dozvoljene namirnice.
Ma nije mi nista zabranjeno, samo ne znam kako ce mi zeludac reagirat. Prvi dan sam jedva pojela pola tanjura juhe, a drugi dan sam nakon samo dva dvopeka imala osjecaj da sam pojela mjesecnu proizvodnju Dalmacijacementa.

Nista ne fali leso mesu, samo je vec lagano dosadila takva jednolicna prehrana. A sta se moze. Leso ribu bi i ja volila, ali u stanju u kojem sam bila mi je bilo malo tesko doc do ribarnice. Bit ce i toga

Danas sam jela juhu i kuhanu piletinu s matovilcem i slanutkom. Ide na bolje. Dobra stvar je sto mi se vecina teskih namirnica gadi, tako da me ne vuku. Osim cokolade, prodala bih se za nju
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:16   #6
Suosjecam. Slicnu torturu sam prosla jednom bioloski uzrokovanu, a dvaput stresom uzrokovanu. Kad sam pred svaki obrok morala piti lijek da ne jecam poslije na podu u grcevima.

Jela sam, uz ono sto si vec nabrojala, pire od mrkve, juhu od grahorica ALI propasiranu da se ljuske maknu jer napuhavaju, one grisinije bez zacina, svjezi kravlji sir (ali nisu mi svi mlijecni proizvodi odgovarali), znam taj osjecaj kao da cu se ugustiti pod cementom.

Pomagalo mi je i u obican krem jogurt narezati banane, grozdje me ubijalo....

I da imala sam feeling da stalno moram nesto jesti, onaj cudan tupi osjecja koji sam tumacila gladju. Tad sam se i udebljala i to u roku 3-4 tjedna.

Pomagalo mi je i malo svjeze bazilike peko klope, dobro djeluje na probavu, juha od rize i mrkve, zelje je tesko ali navodno pomaze kod abkterija u zelucu.

Kavu nisam smjela uopce a imala sam potrebu stalno piti gazirano sto gotovo nikad ne radim. Pila sam neke biljne cajice za zeludac.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:32   #7
Pomaže i juha, ali ne krem, one su teške! recimo neki lagani jogurt da ti se oporavi crijevna flora!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:57   #8
Quote:
skuhaj si jabuke, navodno su dobre i naribane , pa odsstajale nekih 15 min
jako dobro za želudac su naribane jabuke posute rogacem-cula od doktorice,isprobala i fino je
sunny2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.