Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 10:27   #61
...
zanima me što znači da se zatvara crna lista, jer ako osoba uplati dugovanje ona je i dalje na crnoj listi 3 g. i tek onda se briše.
da li banka zatvori crnu listu kada se plati dugovanje i više se ne vidi da je osoba bila na crnoj listi ili se i dalje vidi samo nema dugovanja?

Zadnje uređivanje somied : 30.07.2010. at 16:28. Reason: quote maknut
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:29   #62
Kada se zatvori crna lista klijent i dalje ostaje na crnoj listi ,ali može dizati kredit ..naravno ovisi o kreditnoj sposobnosti i još hrpu detalja...i naravno ovisi u kojoj banci .
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:40   #63
Crna lista se briše na vlastiti zahtjev, odnosno kad se CL zatvori klijent sam mora otić u banku i svojim potpisom to potvrdit tek tada je CL zatvorena
sandra0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:55   #64
nekad davno sam imala nedopušteni minus u zabi, jer sam ostala bez posla, nakon podmirenja na CL sam ostala 3 g.i niti jedna banka mi nije htjela dati ni kreditnu karticu, a kamoli kredit. znači po novom se ide u banku i traži da se lista zatvori. a da li i dalje stoji ime i prezime u bazi?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:08   #65
crnu listu treba zatvoriti klijent sam mora otić u banku i svojim potpisom to potvrdit tek tada je crna lista zatvorena,ali to neznači da su te skinuli sa crne liste
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 21:56   #66
Točno je da "crne liste" nekada nisu prepreka. Naravno to ovisi o nizu parametara a dva glavna su: razlog dolaska na listu te da li je zatvorena ili još uvijek otvorena (aktivna).
Nije isto da li si na listi zbog neurednog tekućeg računa i taj problem si riješio prije 2 godine, ili imaš otvoreno utuženje po kreditu...
Dakle, prvi slučaj će proći, drugi neće.
Zato se na to pitanje ne može reći: Da, "crna lista" ne smeta, ali niti: Nije istina, ako si na "crnoj listi" ne možeš ništa...

Ozbiljan analitičar, profesionalac, savjetnik, posrednik, kako god nazvali osobu kojoj je kreditiranje osnovni posao će tek nakon kompletne analize svakog klijenta ponaosob moći reći da li je njegov problem "crne liste" i ne/urednog HROK-a rješiv ili nije. Lamentiranje na Forumu o osobnim financijskim situacijama ljudi je kao da očekujete na temi Psihologija na Forumu netko vama postavi dobru dijagnozu.

"Posrednici" koji tvrde da "rješavaju crnu listu" - to je marketinški pristup koji jako pojednostavljuje tu temu, a služi za privlačenje klijenata. Na žalost, kada se tako reklamiraš- dolazit će ti samo ljudi u problemima.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:19   #67
Crnu listu je nemoguće zatvoriti, ljudi, vjerujte mi, održavam njihov informatički sustav

Na crnoj listi se vode svi klijenti koji iz bilo kojeg razloga, prije HROK-a nisu platili ratu
kredita na vrijeme; HROK postoji već-2 godine? A bankama je interesantno vidjeti
i što si ti čarobirao u zadnjih 5 godina . A to vide pomoću popisa iz crnih lista, koji
se i danas i te kako razmjenjuje izmedju banaka
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:04   #68
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Crnu listu je nemoguće zatvoriti, ljudi, vjerujte mi, održavam njihov informatički sustav

Na crnoj listi se vode svi klijenti koji iz bilo kojeg razloga, prije HROK-a nisu platili ratu
kredita na vrijeme; HROK postoji već-2 godine? A bankama je interesantno vidjeti
i što si ti čarobirao u zadnjih 5 godina . A to vide pomoću popisa iz crnih lista, koji
se i danas i te kako razmjenjuje izmedju banaka

točno tako, a ovi posrednici za kredita pričaju gluposti, crna lista se ne može zatvoriti tj.otplatiš dug ali i dalje si na toj listi, dok ne prođe 3 godine.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:24   #69
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Crnu listu je nemoguće zatvoriti, ljudi, vjerujte mi, održavam njihov informatički sustav
Na crnoj listi se vode svi klijenti koji iz bilo kojeg razloga, prije HROK-a nisu platili ratu kredita na vrijeme;
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
točno tako, a ovi posrednici za kredita pričaju gluposti, crna lista se ne može zatvoriti tj.otplatiš dug ali i dalje si na toj listi, dok ne prođe 3 godine.
Zvonko, možda održavaš informatički sustav, ali ne razumiješ do kraja sustav odnosno tumačenje podataka iz tog sustava. Inače sustav se kolokvijalno zove "crna lista" (prema jednom drugom sustavu) a zapravo se zove SRI- sustav razmjene informacija HUB-a ili HUB-ova lista neurednih dužnika
1. Jedno je "zatvaranje" ili "rješavanje" crne liste u kolokvijalnom smislu (značenje u tih fraza u narodu), a drugo je "zatvaranje" crne liste u informatičkom smislu...
Ti si potpuno u pravu kada kažeš da se informatički ili prema ideji SRI-ja to ne može zatvoriti. Naime, tek 3 godine nakon što se problem riješi, korisnik se briše iz SRI-ja.
S druge strane, klijenti i banke "zatvaranje" ili "rješavanje" crne liste smatraju kada dug ili utuženje zbog kojeg su dospjeli u sustav- riješe ili zatvore ili nešto u tom smislu. Nakon toga u sustavu će još ostati evidentiran taj problem (3 g.), ali sa statusom- zatvoreno.
2. Ne radi se samo o neplaćanju kredita, već i o nedopuštenim minusima, dugovanjima po kreditnim karticama i različitim gradacijama tih problema
3. Kao što sam već napisao- svaka banka različito tretira statuse SRI-ja, odnosno nije im isto da li je "lista zatvorena" prije mjesec dana ili prije 2 godine. Isto tako nije isto da li se radilo o utuženju ili neurednosti po kartici.
Dodajmo tome obavezno gledanje HROK-a (kod većine), gdje se taj isti problem još detaljnije vidi sa iznosima i kronološkim pregledom i tek tada dolazimo do odluke banke hoće li te kreditirati ili ne.

Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 17:32   #70
I još nešto sve banke gledaju HROK...neke legalno neke "ilegalno" ...što je i logično jer niko neželi rizičnog klijenta.
obione is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:11   #71
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Crnu listu je nemoguće zatvoriti, ljudi, vjerujte mi, održavam njihov informatički sustav

Na crnoj listi se vode svi klijenti koji iz bilo kojeg razloga, prije HROK-a nisu platili ratu
kredita na vrijeme; HROK postoji već-2 godine? A bankama je interesantno vidjeti
i što si ti čarobirao u zadnjih 5 godina . A to vide pomoću popisa iz crnih lista, koji
se i danas i te kako razmjenjuje izmedju banaka
cekaj kaj se ne izbrise nase ime nakon 3 godina?
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:12   #72
Quote:
obione kaže: Pogledaj post
crnu listu treba zatvoriti klijent sam mora otić u banku i svojim potpisom to potvrdit tek tada je crna lista zatvorena,ali to neznači da su te skinuli sa crne liste
to mi je glupo da ja moram ici potpisom potvrdivat, njihova je duznost da te odmah maknu ak si sve platio i podmirio
ja znam da sam se mjesecima s zagrebackom natezala da mi zatvore crnu listu iako su sva dugovanja bila podmirena, jer im se nije svidjelo sto im je sud napisao da obustave nekakvu ovrhu na mom racunu
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:45   #73
crna lista pitanje?

Imam jedno lagano pitanje ako je netko bio u slicnoj gabuli pa zna...uglavnom igrom slučaja sam zaglibio u nedopušteni minus prije 2 godine, cifra nekih 15k kn...mladost ludost itd...da ne duljim
uredno sam to vratio i sad me zanima slijedece: posto sam cist postoji li sansa da mi neka druga banka u kojoj cu otvorit tekuci za primanje place odobri normalni dozvoljeni minus makar i od 1000kn cisto da se nađe za situacije ''zlu ne trebalo''?
Jer načuo sam neke priče da su jako strogi po tom pitanju

Hvala
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:35   #74
Ako si skinut s liste prije 2 godine, ne bi trebao biti problem. No sve zavisi od slučaja do slučaja.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 22:36   #75
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Ako si skinut s liste prije 2 godine, ne bi trebao biti problem. No sve zavisi od slučaja do slučaja.
ma vraga, minus sam tek nedavno zatvorio
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 11:24   #76
onda ćeš se najvjerojatnije morat strpiti godinu. u pravilu to ovisi od banke do banke, ali najčešće ne dozvoljavaju minuse po tekućem dok nije prošla godina od zatvaranja dugovanja.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 18:54   #77
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
onda ćeš se najvjerojatnije morat strpiti godinu. u pravilu to ovisi od banke do banke, ali najčešće ne dozvoljavaju minuse po tekućem dok nije prošla godina od zatvaranja dugovanja.
zvao sam matičnu banku u kojoj trenutno primam plaću, PBZ dakle, i reče teta 3 godine bez minusa
to mi je malo too much tako da moram saznat koja banka ima kraći rok za to pa da se prebacim u drugu
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:13   #78
Mislim da ćeš teško naći takvu banku ali svejedno sretno a ubuduće pazi sa nedozvoljenim minusima,karticama i svim ostalim.To je jedini lijek,paziti i ne raditi gluposti.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:44   #79
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Mislim da ćeš teško naći takvu banku ali svejedno sretno a ubuduće pazi sa nedozvoljenim minusima,karticama i svim ostalim.To je jedini lijek,paziti i ne raditi gluposti.
već sam razmislio, necu trazit dalje nego ostajem tu gdje jesam, u pozitivi
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.