Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2006., 14:38   #81
nije zgrada, kuca je... i izgleda da je nasha kada

al potvrdu toga chemo imati tak danas navecer, sad nikoga nema doma kod njih...

thx svima na trudu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 16:10   #82
Kaj se koristi za brtvljenje cijevi ispod sudopera?

Naime, vrag mi nije dao mira pa sam sve to razmontirala. Uspjela sam sastaviti, ali poprilično kapa. Spominjali su mi da sam spojeve trebala premazati nekom pastom (kojom, what?)...Inače, na svakom spoju je bila ona gumica pa mi nije jasno zakaj kapa

Znam, nisam trebala dirati.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 15:34   #83
Na INA benzinskoj kupi pastu za brtvljenje. Mislim da je IVASIM, 30-40 kuna.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 16:14   #84
Quote:
imago2007 kaže:
Kaj se koristi za brtvljenje cijevi ispod sudopera?

Naime, vrag mi nije dao mira pa sam sve to razmontirala. Uspjela sam sastaviti, ali poprilično kapa. Spominjali su mi da sam spojeve trebala premazati nekom pastom (kojom, what?)...Inače, na svakom spoju je bila ona gumica pa mi nije jasno zakaj kapa

Znam, nisam trebala dirati.
Tovotna mast (mast za ležejeve). Imaš i mala pakovanja u tubama ili odeš u prvu mehaničarsku radionicu
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 18:38   #85
Tovotna mast (mast za ležejeve). Imaš i mala pakovanja u tubama ili odeš u prvu mehaničarsku radionicu.

Čarli, sapun i deterđenti ispiru tovotnu mast! (ćime pereš ruke od masti?)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 23:10   #86
Quote:
imago2007 kaže:
Kaj se koristi za brtvljenje cijevi ispod sudopera?

Naime, vrag mi nije dao mira pa sam sve to razmontirala. Uspjela sam sastaviti, ali poprilično kapa. Spominjali su mi da sam spojeve trebala premazati nekom pastom (kojom, what?)...Inače, na svakom spoju je bila ona gumica pa mi nije jasno zakaj kapa

Znam, nisam trebala dirati.
Ovako , sve sto su ti ovi gore napisali , zaboravi.
1. Pregledaj cijevi , jeli ima spene ili poroznosti, i sve detaljno ocisti.
2. Kupi nove gumice.
3. Stavi malo silikona prilikoim spajanja .
4. Provijeri kuteve.
5. Ako pusta , ja dolazim o vlastitom trosku, i kupujem sve novo i montiram.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 06:12   #87
E, moj Bodule, gdje da kupim gumice baš za taj tip sifona!
Sa tim problemom sam se susretao i od tada imam gumenu "špagu" od 2,3 i 5 mm promjera i cijanofiks.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 10:20   #88
Najbolje ti je da kupiš novi sifon. Plastični sifoni kada se jednom demontiraju jako se teško vraćaju natrag. Naime gumice se deformiraju, a i plastični navoji ne drže više baš najbolje. Kada se sve to zbroji kao rezultat dobiješ kapanje. Dakle u dućan. Stvar nije preskupa, ovisno o tome kakav je sudoper s jednim ili dva oka ne bi tre trebalo koštati više od nekih 70 Kuna
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 13:19   #89
Quote:
ZOsvald kaže:
E, moj Bodule, gdje da kupim gumice baš za taj tip sifona!
Sa tim problemom sam se susretao i od tada imam gumenu "špagu" od 2,3 i 5 mm promjera i cijanofiks.
ja sam taj problem (doduse za pipe i te stvari) rjesavao tak da sam kupio vecu gumicu vanjskim promjerom ali s manjom rupom, pa sam si ju sam skrojio kak mi je trebalo, i uvijek sve bilo ok... al ti je najbolje skinut staru i snjom otic u ducan (pa reci doma da tih sat vremena ne pustaju vodu u sudoper)...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2006., 23:50   #90
Sve spojeve namažeš silikonom i omotaš izolirbandom.Barem dva sata ne puštaj vodu i problem je riješen.Dosada sam riješio 4 sifona na taj naćin i drže,prvi sam tako obradio prije tri godine i sve je u redu.
Druga varijanta je novi sifon.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:50   #91
Cijena rada vodoinstalatera?

Zanima me da li sam vodoinstalateru platio previše za slijedeće radove na adaptaciji kuće:
1.kompletna rekonstrukcija odvodnje i vode sa njegovim materijalom u kupaonici (top sifon, wc, umivaonik, kutna kada, izvod i voda veš mašina)
2. rekonstrukcija vode i odvodnje kuhinja (topla hladan za sudoper)
3. djelomična rekonstrkcija cent. grijanja (demontaža i premještanje 1 radijatora), dogradnja 1 radijatora, ugradnja 2 radijatora, sve skupa 20 m`bakrenig cijevi
3. rekonstrukcija plinskog priključka za kuhinju
4. finomontaža svih slavina, keramoike i kutne kade
5. razbijanje starih pločica u kupatili

Keramika, radijatori i armature moji!

Cifra 11000 kn?

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 11:50. Reason: Promjena naslova
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 11:35   #92
Quote:
Lega2 kaže:
Zanima me da li sam vodoinstalateru platio previše za slijedeće radove na adaptaciji kuće:
1.kompletna rekonstrukcija odvodnje i vode sa njegovim materijalom u kupaonici (top sifon, wc, umivaonik, kutna kada, izvod i voda veš mašina)
2. rekonstrukcija vode i odvodnje kuhinja (topla hladan za sudoper)
3. djelomična rekonstrkcija cent. grijanja (demontaža i premještanje 1 radijatora), dogradnja 1 radijatora, ugradnja 2 radijatora, sve skupa 20 m`bakrenig cijevi
3. rekonstrukcija plinskog priključka za kuhinju
4. finomontaža svih slavina, keramoike i kutne kade
5. razbijanje starih pločica u kupatili

Keramika, radijatori i armature moji!

Cifra 11000 kn?
Ako si pratio njegov rad, pomnozi sate koje je odradio sa cca 120kn(normalna satnica), - po nekim normama to bi se dalo odraditi za 60-70sati tj.7000-8000kn montaza i nesto sitno na dodatni materijal. Nije te JAKO oderao.
UVIJEK ces naci nekoga tko bi to teoretski mogao jeftinije, trla baba lan, ali poanta je u tome da li si ti sa tim radom zadovoljan.
salvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:10   #93
Curi voda nakon adaptacije

ovako, renovirala sam kupaonu i prvo kupanje je bilo koma. Malena je otvorila čep i pustila vodu, nakon pola sata dolazi susjed i žali se da mu je procurilo kroz strop i rigips. Navodno nismo smjeli nego otvoriti čep na pola.
Zna li itko kako se to može riješiti da se više tako što ne ponovi, što treba napraviti da se čep može cijeli otvoriti
__________________
Rea

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 11:49. Reason: Promjena naslova
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:16   #94
Negdje curi od ispusta na kadi do cijevi u podu ili zidu. Provjeri!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:19   #95
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Negdje curi od ispusta na kadi do cijevi u podu ili zidu. Provjeri!


majstor raskopao sve i ne vidi da negdje curi, susjedi iznad mene imaju isti problem nakon mijenjanja cijevi i rekli su im da čep otvore na pola, ja bi ipak voljela da mi nešto naprave da se to ne dešava
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:20   #96
Neznam tko ti je rekao da smijes cep otvoriti samo do pola. Ako si renovirala kupaonu "bi trebalo" sve raditi normalno. Treba vidjeti da li je dobro legla brtva na spoju sifona i kade (kroz ona vratasca koja bi trebala biti kod odvoda od kade) i da li je gornji dio sifona dobro stisnut. Napunis kadu vodom, i dignes cep do kraja, sagnes se i kroz ta vretasca pogledaj unutra (pozeljno posvijetliti sa baterijom) da vidis da li i gdje pusta. ako dole nigdje ne pusta, kao sto je rekao tvoj majstor onda je najvjerojatnije problem u spoju izmadju kade i zida. Taj rub trebas dobro silikonizirati.
Nadam se da ces rijesiti problem.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 07:24   #97
Moji prijatelji su taj problem riješili hiltijem, zidari su im probušili cijev kad su obzidavali kadu.
treba strpljanja da se pronadje kvar i iskusan majstor.

Da li ste promijenili sve stare odvodne cijevi do glavne vertikale odvoda kad ste renovirali kupaonicu.
Jer ako niste mogli bi to učiniti sad u slučaju da je odvod napravljen od olovnih cijevi.
Znam ljude kojima su susjedi iznad njih obnovili kupaonicu, ali su cijevi ostale stare, pa je lijepo procurilo.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:12   #98
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
Neznam tko ti je rekao da smijes cep otvoriti samo do pola. Ako si renovirala kupaonu "bi trebalo" sve raditi normalno. Treba vidjeti da li je dobro legla brtva na spoju sifona i kade (kroz ona vratasca koja bi trebala biti kod odvoda od kade) i da li je gornji dio sifona dobro stisnut. Napunis kadu vodom, i dignes cep do kraja, sagnes se i kroz ta vretasca pogledaj unutra (pozeljno posvijetliti sa baterijom) da vidis da li i gdje pusta. ako dole nigdje ne pusta, kao sto je rekao tvoj majstor onda je najvjerojatnije problem u spoju izmadju kade i zida. Taj rub trebas dobro silikonizirati.
Nadam se da ces rijesiti problem.
nitko nije rekao meni, nego susjedima iznad majstori, pa sam mislila da i ja imam isti problem.
Kada se tuširamo nema problema, kada je kada puna vode i čep se digne u odvodu na podu voda se prelijeva preko sifona i otamo curi dolje niz cijev.
Sve cijevi su promijenjene
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:11   #99
Znaci tebi izlazi voda iz top sifona? One resetkice na podu? To bi znacilo da je kada spojena preko njega sto je lose. Upravo zbog toga sto kad je veca kolicina vode u kadi onda cijevi ne stignu progutati toliku kolicinu vode i onda izlazi van voda i pjena.
Probaj dignuti resetkicu i pogledati koliko je onaj plasticni tuljak uronjen u vodu i skrati ga sto vise, ali ipak da bude uronjen u vodu jer ce ti inace izlaziti smrad. Moguce je da je on preduboko u ronjen i onda smanjuje protok.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:10   #100
Pitanje za vodoinstalatere

Kada pustim vodu u kupaonici, npr. nad umivaonikom, u tusu (ili zapravo u cijevima, u zidu) cuje se uzasna buka, cviljenje... ne znam kak da tocno opisem, ali nadam se da ce majstori znati o cemu se radi.
Kuca je stara, ali su sve instalacije promijenjene prije 2 godine i do sada nije bilo kvarova.
Nemam namjeru biti sam(a)-svoj-mastor, ali ipak, nisam sigurna da li je potrebno zvati vodoinstalatera (kao sto bih ja i ucinila) ili se radi o malom kvaru koji se moze jednostavno rijesiti (moj dragi je skloniji ovom razmisljanju, samo sto zapravo nema poima kako bi to rijesio )
...pa se ja obracam Vama - strucnjacima!
Da li cemo morati srusiti pola kupaonice i ponovo mijenjati cijevi? Da li se radi o nakupljenom kamencu u cijevima i kak da to ocistim? Ili je nesto drugo?
Hvala unaprijed!
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.