Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2013., 15:35   #1001
Ma i ja tako radim i raspukne se također, al ovaj ti je posebno lijep!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 02:38   #1002
Volim taj kruh na preslaganje, ali to brašno iz krpe s brašnom, pa kad režem kruh sve puno brašna, užasava me.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 06:23   #1003
Koristi griz umjesto brasna.

Pecen na pica stini, oko 68% vlaznosti.


Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 09:13   #1004
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Volim taj kruh na preslaganje, ali to brašno iz krpe s brašnom, pa kad režem kruh sve puno brašna, užasava me.
pa sa kruha se najprije otrese to brašno, zapravo, ja ga otresam samo kada sam krpu posula crnim brašnom, ako je integralno onda ne jer se spoji s koricom

@ Justin - lijepo izgleda, prebacio si se na štruce? filone kako ih u Italiji zovu
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:52   #1005
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Volim taj kruh na preslaganje, ali to brašno iz krpe s brašnom, pa kad režem kruh sve puno brašna, užasava me.
Ja ga, kad se prohladi dobro očetkam četkicom koju sam kupila samo za to i riješen problem!

Justin, jako lijep kruh!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:06   #1006
U kruh bez obzira od čega je (600 g. brašna) obavezno stavim 0,5 maslinovog ulja. Ponekad i kurkume.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 18:43   #1007
Justin,zamaman kruhek
kako postigneš te štrafte,pruge,rige kakogod
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 11:20   #1008
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
@ Justin - lijepo izgleda, prebacio si se na štruce? filone kako ih u Italiji zovu
Saram, malo okrugli, malo struce. Ovog manje pojedem, kriske su manje
Ovaj je pecen na kupovnom bezveznom pica kamenu, lagan ko pero. Sinoc sam dobio mramornu kamencugu, veceras testiram.

Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Ja ga, kad se prohladi dobro očetkam četkicom koju sam kupila samo za to i riješen problem!

Justin, jako lijep kruh!
Ja to isto radim, ali moram priznati da mi je vise smetalo brasno na kupovnom, nego moje vlastito.

Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Justin,zamaman kruhek
kako postigneš te štrafte,pruge,rige kakogod
Strafte, pruge, rige su od kosare, prvo dizanje odradim u zdjeli u kojoj mijesim brasno, a drugo ide u kosaru, iz kosare drito u pec. Proguglaj "banneton".
Evo moja slija:

Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 17:55   #1009
fora je
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 22:38   #1010
moja danasnja pogacica
nije estetski nesto ali je ukusna bila...vise je nema
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 10:10   #1011
Imam neki recept za kruh s vlascem, sirom i šunkom od Lorrein Pascal. Nemam link na recpet nažalost, nisam ga našla na netu, samo sam ga prepisala dok sam gledala emisiju.
Anyway u kruh ide samo prašak za pecivo pa me sad brine hoče li se to dignuti kak spada i neće li biti pretvrdo.
Njoj je lijepo izgledao kad je izvađen iz pečnice, ali nije ga prerezala pa ne znam kako to izgleda iznutra.
Molim expertno mišljenje
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:53   #1012
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Imam neki recept za kruh s vlascem, sirom i šunkom od Lorrein Pascal. Nemam link na recpet nažalost, nisam ga našla na netu, samo sam ga prepisala dok sam gledala emisiju.
Anyway u kruh ide samo prašak za pecivo pa me sad brine hoče li se to dignuti kak spada i neće li biti pretvrdo.
Njoj je lijepo izgledao kad je izvađen iz pečnice, ali nije ga prerezala pa ne znam kako to izgleda iznutra.
Molim expertno mišljenje
Vjerovatno misliš na ovaj njen recept ali tu ima kvasca jer je rekla self-raising flour a to brašno u sebi već ima kvasca.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:07   #1013
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vjerovatno misliš na ovaj njen recept ali tu ima kvasca jer je rekla self-raising flour a to brašno u sebi već ima kvasca.
koliko znam, self raising flour je brašno koje ima dodan prašak za pecivo i sol, ne kvasac
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:14   #1014
Pelle - hvala na linku. Super je imati nešto crno na bijelo. Samo kruh se zove kruh 21. - og stoljeća, ali nema veze.

Kažem, ne brinu me sastojci nego kako će to ispasti. Na linku vidim da izgleda kako sam otprilke mislila da izgleda. Više kao neka pogača, nije baš kruh...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:15   #1015
I slavni kruh s tikvicama ima prašak za pecivo a ne kvasac pa se svejedno lijepo digne
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:50   #1016
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
koliko znam, self raising flour je brašno koje ima dodan prašak za pecivo i sol, ne kvasac
Ne mora biti, ali može. No u ovom slučaju držim da nisi u pravu.

Na deklaracijama takvih brašna obično u sastojcima piše "leavening agent", a to može biti i prašak za pecivo i kvasac i jedan kemijski praškasti spoj koji otpušta CO2, No u ovom slučaju u receptu piše:

Ingredients:

425g self-raising flour
1 tsp baking powder

Zato mislim da u brašno s pecilnim praškom ne bi još dodavala isto nego se vjerovatno radi o nekom drugom dodatku.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 12:36   #1017
Pozdrav,imam pitanje..htjela bih raditi kruh sa kiselim tijestom(na bazi kefira) i po receptu koji sam dobila pise da se kruh dize oko 8 sati a premjesi 5-6 puta..zna li tko da li bi bilo izvedivo da se kruh ne premjesi toliko puta,nego pusti nocu dizati a ujutro preklopi po principu "kruha koji se ne mijesi"? Hvala za odgovor
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 20:45   #1018
Ja radim s oriđiđi kiselim tijestom (=kvasom), zamijesim jednom ujutro i stavim u posudu (pošto je jako mekano) te ostavim oko 10-12 sati da kvasa. Navečer pečem.
Ne koristim nikakav kefir.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 06:49   #1019
To je isto normalan kiseli kvas,samo sta se uz brasno i vodu stavi i kefir,brze se napravi,ima nekoliko recepata za kiselo tijesto(kvas) sa kefirom.Probat cu i ja onda tako.Nakon dizanja preklapas,kao kovertu ili klasicno premjesis pa oblikujes,prije pecenja?
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 19:12   #1020
Dakle, pored kiselog tijesta dodaš i jedan dio kefira?
Koja količina u odnosu na ostalo?
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.