Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 22:10   #1
Lijepo je vidjeti ....

....lijepo je vidjeti veliki broj biciklista po ZG s obzirom na temperature u minusu.
Na žalost, većinom sam u autu illi hodam pa promatram, tek nekoliko puta odem bicom kad mogu stvari potrpati u ruksak.

Pošto magla već vlada gotovo 2 tjedna kad odem u grad vraćam se u večernjim_kasnim satima i uvijek u pravilu sretnem nekoliko totalno crnih neoznačenih spodoba na crnim biciklima i obično sa slušalicama u ušima.

Apel; ako ste već toliko dovoljne gube da se vozite neoznačeni i slušate muziku bar si stavite jednu lampicu naprijed ...
Xenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 02:37   #2
+1
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 15:02   #3
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
....lijepo je vidjeti veliki broj biciklista po ZG s obzirom na temperature u minusu.
Na žalost, većinom sam u autu illi hodam pa promatram, tek nekoliko puta odem bicom kad mogu stvari potrpati u ruksak.

Pošto magla već vlada gotovo 2 tjedna kad odem u grad vraćam se u večernjim_kasnim satima i uvijek u pravilu sretnem nekoliko totalno crnih neoznačenih spodoba na crnim biciklima i obično sa slušalicama u ušima.

Apel; ako ste već toliko dovoljne gube da se vozite neoznačeni i slušate muziku bar si stavite jednu lampicu naprijed ...
Potpis. +jednu otraga.
__________________
369
Strider_hr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:30   #4
X ko kuca.

Neki dan na Tresnjevci po najvecem mraku i magli vidio jednoga takvog genijalca (i to jos mladjeg) bez svijetla, katadioptera, reflektirajucih elemenata po jakni/hlacama.
Nula bodova, fantom.

Muriju i njihove nebulozne odluke niti malo ne volim, ali ovakve gore neka globe sa maksimalnim kaznom - prvi necu reci niti a
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 22:46   #5
Potpisujem, posebno po selima u kojima je slaba rasvjeta. Naiđeš iza zavoja i jedva u zadnji tren vidiš da nekaj sitno svjetluca neznatno iznad zemlje - pedale. I ništa drugo... Nedovoljno! (moram li to naglasiti?) Pobogu, riječ je o vlastitoj sigurnosti, zar ne? Znam da to nije garancija ako naiđe netko jako pametan, tko misli da biciklistu nije mjesto na cesti (jer ne zna voziti ni preticati normalno, pa mu/joj je to dobar izgovor), a nema pojma dakle o propisima. Ali opet, tim više...
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:25   #6
Slažem se u potpunosti, treba poštivati propise koji se tiču osvjeljenosti ( one o pješačkima nećem komentirati), a ove fantome oglobiti! Ok, ja nemam na katadioptere pedalama, još, u procesu nabave sam (na putu iz kine,lol), ali sve ostalo pokušavam maksimalno istaknuti..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:51   #7
Potpisujem i ja.

Ne tako kratko vrijeme sam se zabavljala mišlju da nosim bejzbol palicu u tobolcu na leđima kojom bih onda jednom elegantnom kretnjom rušila te bez svjetala, ali onda sam shvatila da mi to nikad ne bi uspjelo jer ih IONAKO NE VIDIM DO ZADNJEG TRENA.

Ne shvaćam koliki jebeni problem može biti kupiti i staviti svjetla. Zadnjih par tjedana dođem toliko živčana doma s posla da sam mogla ići i autom.
zivcani_slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:32   #8
ako se netko vozi samo po renzolima (gdje brzinu držim do 15ak kmh jer znam da taj prostor dijelim i sa sporijima koji mogu promjeniti smjer iznenada) i stazama gdje ima javne rasvjete i primarno koristi bic za uživanciju po šumi a ne obavljanje poslova po gradui okolici te je jedino mjesto gdje se nekog takvog možete susresti najbliži put od šume do kuće zašto bi stavljao bezveze na bic stvari koje mi samo smetaju i jedino što im se može desiti jest da otpadnu na prvom spustu?
isto tako nikad nisam udario u nekog niti je itko ikad udario u mene iz jednostavnog razloga jer gledam i kud idem. ne svijetle ni pješaci u mraku pa opet nikad nisam udario nijednog.
ako voziš po cesti ili van grada svakako...ali za bic staze koje su još i osvjetljene neće naškoditi ako staviš svjetlo, al neće nikog ni ubiti ako ga ne staviš.
slušalice na ušima neću ni udostojiti komentarom jer stvarno cjepidlačite. da uvedemo i retrovizore i obavezne pokazivače smjera? na bicikli sam, a ne na motoru, skuteru, autu,kamionu...

Zadnje uređivanje Anticitizen419 : 11.12.2011. at 15:45.
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:59   #9
Quote:
Anticitizen419 kaže: Pogledaj post
ako se netko vozi samo po renzolima (gdje brzinu držim do 15ak kmh jer znam da taj prostor dijelim i sa sporijima koji mogu promjeniti smjer iznenada) i stazama gdje ima javne rasvjete i primarno koristi bic za uživanciju po šumi a ne obavljanje poslova po gradui okolici te je jedino mjesto gdje se nekog takvog možete susresti najbliži put od šume do kuće zašto bi stavljao bezveze na bic stvari koje mi samo smetaju i jedino što im se može desiti jest da otpadnu na prvom spustu?

Hajd` kad se već bavim useless stvarima - elaboriraj kako ti katadioptri smetaju na bajku (iz svoje perspektive ih niti ne vidiš) a spust....Teško mi je i komentirati - misliš: morao bi se vraćati....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:11   #10
ja sam se neki dan slupao na spustu niz Medvednicu. Od lampi, katadioptera, kompa, ništa nije otpalo s bicikla, osim mene dakako
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:43   #11
hasnfefer meni je nakon samo par skokova na grmi bez padova pukao držač za ciklokompjuter (samim time izgubio sam i ciklokompjuter) i rebound shaft bolt s vilice...kasnije se i padalo i da sam imao išta osim kočnica na volanu otpalo bi i to a grma je autoput u usporedbi po kamenjaru po kakvom vozim u dalmaciji

a kad se već i ja bavim glupostima mogu odgovoriti i tebi UKjoe...te stvari su mi poispadale i popucale u prva 2 mjeseca vožnje a ako ti nešto o spustu niz brdašca nije jasno to je tvoj problem

Zadnje uređivanje Anticitizen419 : 11.12.2011. at 20:05.
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:14   #12
Dosta ovisi i o načinu vožnje. Ali mislim da nije problem postaviti lampu nakon vožnje ako je pala noć, a ako su lape zatvorene u rksaku ne će se izgubiti, osim ako se ne izgubi cijeli ruksak. Ali to je već drastično.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:34   #13
uvijek imam u ruksaku naglavnu led lampu koju stavim ako mi treba...ali ko što rekoh obično se vraćam puževim korakom po osvjetljenom nogostupu i pogledam 2 puta prije nego krenem prelaziti cestu da ne dovedem ni sebe ni druge u probleme i tada nemam nikakvu potrebu za dodatnom rasvjetom.
već sam naveo da za vožnju po kolniku ili van grada svakako treba imati i sprijeda i zada lampu, ali stavljati je samo da bi netko bio sretan jer je ja imam mi je glupost...takvim razmišljanjem bi trebalo i svakog pješaka obući u reflektirajući prsluk i stavit mu rotirku na glavu jer je tako sigurniji...e da, i izšamarat ga ako ga uhvatiš sa slušalicama u ušima.
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:30   #14
Quote:
Anticitizen419 kaže: Pogledaj post
uvijek imam u ruksaku naglavnu led lampu koju stavim ako mi treba...ali ko što rekoh obično se vraćam puževim korakom po osvjetljenom nogostupu i pogledam 2 puta prije nego krenem prelaziti cestu da ne dovedem ni sebe ni druge u probleme i tada nemam nikakvu potrebu za dodatnom rasvjetom.
već sam naveo da za vožnju po kolniku ili van grada svakako treba imati i sprijeda i zada lampu, ali stavljati je samo da bi netko bio sretan jer je ja imam mi je glupost...takvim razmišljanjem bi trebalo i svakog pješaka obući u reflektirajući prsluk i stavit mu rotirku na glavu jer je tako sigurniji...e da, i izšamarat ga ako ga uhvatiš sa slušalicama u ušima.
izvini ali moram napisati ovo: kao da je teško imati lampicu ili katadiopter na biciklu, ali ne...uvijek izmišljati neke gluposti samo da ne bude kako je negdje napisano....zašto se vežemo u autima, ili moramo nositi floroscentne prsluke ako izađemo iz istih....ali ne, bitno je biti uvijek kontra. želim ti da ti prvi put panduri naplate kaznu zbog takvih razmišljanja.....(i ja vozim 90% šumu, ali imam tu jeb... lampicu i naprijed i iza)
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:35   #15
Quote:
GULIVER72 kaže: Pogledaj post
izvini ali moram napisati ovo: kao da je teško imati lampicu ili katadiopter na biciklu, ali ne...uvijek izmišljati neke gluposti samo da ne bude kako je negdje napisano....zašto se vežemo u autima, ili moramo nositi floroscentne prsluke ako izađemo iz istih....ali ne, bitno je biti uvijek kontra. želim ti da ti prvi put panduri naplate kaznu zbog takvih razmišljanja.....(i ja vozim 90% šumu, ali imam tu jeb... lampicu i naprijed i iza)
morate ih nositi jer ste na prometnici...ako nisi na istoj ne moraš...rekoh već al ponovim za neuke barbare na cesti i van grada ću stavit uvijek. na osvjetljenom nogostupu neću i ako me netko ne vidi razlog sigurno neće biti lampica nego nečije ne obraćanje pažnje na ono što se događa oko njega i to je to. i naglasio sam da mi je glupost izjednačavati biciklista i vozača motornog vozila pogotovo ako gradom vozim sporo i po renzolima ili bic. stazama koje su osvjetljene a ne na cesti
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:39   #16
Quote:
Anticitizen419 kaže: Pogledaj post
morate ih nositi jer ste na prometnici...ako nisi na istoj ne moraš...rekoh već al ponovim za neuke barbare na cesti i van grada ću stavit uvijek. na osvjetljenom nogostupu neću i ako me netko ne vidi razlog sigurno neće biti lampica nego nečije ne obraćanje pažnje na ono što se događa oko njega i to je to.
a ti nemoj
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:50   #17
Quote:
Anticitizen419 kaže: Pogledaj post
ako voziš po cesti ili van grada svakako...ali za bic staze koje su još i osvjetljene neće naškoditi ako staviš svjetlo, al neće nikog ni ubiti ako ga ne staviš.
Zagreb, Vukovarska, sjeverna strana, pogotovo dio od Lisinskog do Plive. Biciklistička staza 100 metara vrlo dobro osvjetljena, 100 m mrkli mrak. I tako svako malo. Ili tu svakih 100m stavljaš/skidaš lampu sa glave?
Može naškoditi (pa čak i ozlijediti) ako pješak ne vidi biciklista koji mu dolazi po biciklističkoj stazi (čak i ako pješak provjeri dal ima nekoga prije nego krene prelaziti stazu)
Ali na stranu to - ja svijetlo palim jer želim biti vidljiv. I ako ja, koji vozim 20-30 km/h prije uočim nekoga tko ima lampe na bajku nego nekoga tko nema, onda to vrijedi i za vozača automobila koji vozi 60+ km/h
(već sam sam sebi dosadan sa ovim linkom) Ove bljeskalice koštaju 25kn. Sa dostavom.
Nema teoretske šanse da ti spadnu sa bajka, a i ne zauzimaju puno mjesta. Po čemu one smetaju?
A usporedba pješak - biciklist?
Ako voziš 15 km/h voziš se 3x brže od prosječne brzine pješaka, i sa time ostavljaš vozaču/biciklistu/pješaku 3x manje vremena za reakciju.
Svako jutro viđam ljude koji su uvjereni da im je ulična rasvjeta dovoljna i da su oni vidljivi... A isto tako srećem i one koji imaju soli u glavi i koji pale lampe...
Te lakše uočim
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:00   #18
Ja svijetlim kao Bozicno drvce

Naprijed ledica jedno 50 lumena, 1W. Na sic stangi dvije bljeskalice s time da jedna od njih bljeska i bocno. Na ruksaku polu nazad polu bocno dvije bljeskalice. Na kacigi odozada/gore bljeskalica tipa "peraja morskog psa".

Znam da vam je smijesno, ali dnevno prodjem barem 15-20 km nocne voznje gdje dosta toga ima po potpuno neosvjetljenim cestama.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:07   #19
nikad neću reći da mi je to smiješno. na vožnji koju si opisao sve što si naveo ima svrhe i veliki + za to.
ja prođem kroz grad u FF kacigi, body armoru i štitnicima za koljena i podkoljenice tj obučem se za ono što idem voziti isto tako da idem na xc vožnju ili van grada opremio bi se i ja s lampicama ovako nosim samo jednu lampu u slučaju da se zanesem i zatekne me noć u šumi
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 23:59   #20
Vidim da ovaj prefix anti ima svoje uporište

Ne razumijem šta hoćeš postić?

Da ljudi na forumu zagovaraju da se NE nose lampe?

Ili kacige?

Znam da imaš pravo na svoje mišljenje, al em je protuzakonito, em je glupo ko ...... .
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.