Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 17:20   #41
Gle, ne obezvrijeđujem tuđe znanje ali kad tražim uslugu tražim poštenu uslugu i da ima donekle razumijevanja.
Stavit ču primjer: dogovorio sam nekom raditi glazuru i keramiku to košta 1000kn. I sad mene stranka čeka da mu dođem napraviti grazuru prije keramike, i mene nema kao šta sam i ovog prvog montera čekao da se javi 15 dana.
I čovjek sam napravi glazuru.
Sad ja dođem napraviti keramiku, ali svejedno želim naplatiti onih 1000kn dogovorenih bez obzira šta mi je glazuru napravio netko drugi. E kod ovakvih stvari tražim razumijevanje i korekciju cijene jer ne želim biti nečiji jelen i ovca za šišanje.
Cijenim tuđi rad, tuđe dnevnice i satnice ali ne cijenim "deranje". Ja se trebam satrati za zaraditi 1000kn, ne razbacujem se olako.
A opaska za iznajmljivanje apartmana za "dobru lovu" ne kužim šta je trebala značiti. Ja da bi to iznajmio moram se preseliti u šupu takoreči šta uopče nije privlačno više, a kapiju ujedno stavljam i da polako odjebem i turiste i raznorazne cigiće.
Ako tko vrti dobru lovu onda je to onaj monter.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 05:37   #42
Opaska sa iznajmljivanjem je sasvim na mjestu

ekipi obično zvuči krajnje jednostavno i lako ono kaj drugi rade...
Pa tak ekipa misli da je iznajmljivat pizdin dim i kak se tu vrte milijuni, jednako kak misle da je jednostavno smontirat, spojit i isprogramirat motor...

A kad probaju radit to kaj nosi milijune te je jako jednostavno i brzo onda vide da to baš i nije tak jednostavno ni brzo i gle čuda u priči nema nikakvih milijuna...

Ovo kaj veliš za montera koji te zajebaval sa hoće-neće je potpuno razumljivo s tvoje strane i tu si apsolutno u pravu...
Na žalost ima nas svakakvih osobno me nerviraju takve gluposti, ono ak nemam vremena velim nemam vremena, koji klinac imam muljat ljudima
ak me ti nemaš vremena čekat, ak ti je skupo ili kaj ti ja znam kaj zovi si nekog drugog, spajaj si sam ili kaj već...

Samo nemoj me ni zvat sa forama sve je spremno i pospajano, samo ne radi...ajd ti samo dođi na minutu da to malo pošarafiš pa da proradi...
Imam previše iskustva da bi padal na te fore, jer znam da mi to obično uzme debelo više vremena nego da sve skupa napravim od početka...
Možeš me nazvat ak ti nekaj zapne, pa da ti to objasnim na brzaka, al nemoj me davit...

tu se rađe dogovorim s ljudima na šemu, pripremi sve skupa al ni za boga ne spajaj ništ i nemoj drljat po automatici, ostavi sve tak da to ja pospajam, programiram i bok...
Cijena ? iskreno rečeno nemam pojma dok ne vidim...
jer ja nemrem znat kaj si ti napravil i jel to valja ili ne dok ne vidim...
Ak je sve ok onda bu neka sića, ak je fakat 5-10 minuta posla onda može bit kava i ništ više...
No ak si zasral sve kaj je moguće zasrat, onda bogme može bit debelo više posla i novaca nego kaj bi koštala montaža iz nule

Jer kaj se tiče nekakve pripreme tu može bit apsolutno svašta...
Uglavnom sam pun kufer sretniji da nema ničega nego da netko nešto "pripremi"
jer obično debelo više vremena potrošim na popravljanje te pripreme, na pomicanje krivo postavljenih kabela, ispitivanje i traženje kaj kam i zakaj, nego da to sve skupa napravim sam iz nule...
a da ne pričam kakvih sam se sve gluposti nagledal po pitanju tih priprema i koliko vremena sam pogubil na te pizdarije
I kaj je najgore to na kraju opet nije dobro, jer kad nekaj zajebeš bez obzira na popravljanje i ispravljanje to više nije to...

Osim toga kod takvih radova ti je pravilo da je najbolja varijanta ovakve stvari uzimat direktno od montera, dakle ne kupit motor u trgovini nego ga kupit od montera sa montažom...
Zato kaj ti tu trgovci standardno muljare, jer tebi je naplaćena montaža sa tim motorom samo kaj ju nisi dobio i naravno da ti ju je onda puno za platit još jednom
Dok će monter dobit rabat i bez brige ti za taj rabat obavi montažu i sve pet...
Nemam pojma koliko bi mene koštao taj Proteco, al znam da me osjetno manje dođe hrpetina raznih motora koji su najmanje ta klasa,
a vjerojatno i osjetno bolja klasa od tog Proteca i da ih bez problema montiram za tu lovu pod uvjetom da je sve ok sa samim vratima i da su postavljene cijevi kak se spada...

I najbitnija stvar onda nema ovih spika "znate ta tipkovnica ne radi zato kaj je na željezu"...
Onda tebe to nije briga niti te zanima, kad monter složi onda dobije lovu, ak ne radi nema love
Takaj ni poslje nema spika oko garancije tipa" ko vam je to spajal, to je sigurno nestručna montaža, znate nema garancije ako ne montira naš ovlašteni monter" i tak to

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 27.11.2017. at 05:49.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:38   #43
kolegi @The Best F1 Driver, k'o da sam ja pisao. Iako se trenutno ne bavim montiranjem predmetnih sustava, predobro sam upoznat sa svom takvom i sličnom problematikom kad je tehnika u pitanju, a posebno elektrotehnika , gdje mnogi misle da je sve to samo "pozabadati" žice, konektore i tako to.
Opaska za apartmane je bila pod navodnicima ( "samo" ) , zato da probam prikazati recipročan efekt, očito uspješno jer je izazvao repliku.
Imam u obitelji i iznajmljivače apartmana pa donekle znam kako i to ide, a o čemu svjedoči i porast broja iznajmljivača u HR u zadnjih par godina.
Uglavnom, tko ne plati kurvu plati likara, a nekad platimo i oboje...
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 01:34   #44
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
kolegi @The Best F1 Driver, k'o da sam ja pisao. Iako se trenutno ne bavim montiranjem predmetnih sustava, predobro sam upoznat sa svom takvom i sličnom problematikom kad je tehnika u pitanju, a posebno elektrotehnika , gdje mnogi misle da je sve to samo "pozabadati" žice, konektore i tako to.
Potpisujem. Ista stvar kada ljudi slazu Computer a neznaju uskor nista u elektronici i digitaltehnici, kao da su to kocke "Lego" ili cigel na cigel, ili se odmah cude ili kasnije zasto ne radi ili ne radi kako bi trebalo, pa krive svijet i proizvodace jedinica i svasta... neki profesionalac za takve stvari nije opet skup, kao neki ljeni kao cigani u gradevini a hoce mulijune, pa cak ni dodu na posao a pobere novaca...

Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Uglavnom, tko ne plati kurvu plati likara, a nekad platimo i oboje...
Ne slazem se, ne placam ni kurvu ni likara, ne treba mi ni jedno ni drugo, cak su si slicni, samko da jedan nema diplomu a drugi ima.
prodaju nesto sto vrijedi vrlo kratko vrijeme i to skupo.


VDCOTO, tvoju pricu/primjer..hmm nista ne razumjem bas ...
samo toliko da bi trazio novaca za nesto sto nisi napravio.

Prije mesec dana sam popravio takva vrata , ali samo radi toga sto je to moj brat, u drugom slucaju nebi, nemam bas vremena ,a mozda i netkome, al samo ako se dogovrimo za tocno cijenu.
Imao cudnu gresku, sve radi , od jednom ne uzme komande preku dugma, pa opet da itd...na daljinski rade kako treba..naso sam uzrok, ali samo zato sto imam mnogo iskustva u zivotu, a to se dobi samo kada se mnogo rade i nesto misli i i gleda/prati , a to kostalo mnogo energije i vremena, a tko to ne cijeni, neka ide od kud je doso. Gadiju mi se ljudi koji ne postiva drugoga i ne cijeni kako treba.
Ne radim vise nista bez tocnog dogovora. Niti obicnu antenu ne postavljam vise, ljudi su bezobrazni, ne cijeniju rad a Tv gledaju svak dan sa odlicnom slikom/signalom.
Ili kao susjeda jedna, izgorelo je prijamnik za Tv, ajd da pogledam,...
izgorelo najmanje jedan regulator/chip, a moze i jos toga, pa kazem da nemogu popraviti, da se ne isplati bas, meni je 60km do ducana da kupim djelove i to natrag i rad jos...pa me cudno gleda, kakav sam to strucnjak da nemogu to popraviti? Pa dosta meni tih ljudi koji te ne cijene posteno i rad.
U elektronici ima preko 200.000 razlicitih djelova, tko to moze sve imati da odmah popravi? I svi samo zure i najbolje vec jucer popravljeno i to za 10kn.
Nebi ja vise iso u Elektroniku, da sam mlad. Rade programirati racunala, pa napises polointeligentni pravi smrad od virusa za posebno bezobrazne ljudi.

VDCOTO, ako ti radi samo do 2 metara, moguce radi toga sto si mnogo isprobavao/duplicirao i dugo stiskao dugam tako da izgoreo transistor (SMD valjda) , ej to ti normalno nitko ne popravlja, osim dobra dusa itd...
Moguce da i frekvencija nije ista nego samo slicna pa se ne razumjeju dobro.
Ima jos mogucnosti..ali necu dalje u to.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:33   #45
Quote:
Moguce da i frekvencija nije ista nego samo slicna pa se ne razumjeju dobro.
Palo mi je na pamet nešto ovako. Recimo, kad sam bio na 2 metra i otipkam pin crvena točkica na displeju se upali jednom i vrata se otvaraju i tako bi trebala raditi i na dalje.
Kad sam preko 3 metra crvena točkica se upali 2-3 puta i ništa se ne događa, kao da se frkvencija nije propisno prenijela do motora. Nisam isprobao na koliko daleko registrira i taj nejasni signal jer vrata se ionako ne otvaraju preko 3 metra.
Rekoše mi jučer da ne mogu uzeti nazad tipkovnicu, ono ulaz izlaz robe i te stvari. Kao da je moja briga, ali trebaju znati šta prodaju. Rekoh krasno, pitajte onda tvornicu koliko deklariraju domet signala pa se čujemo ujutro. Nisam tražio pare natrag več htio nadoplatiti.
Ako ne prime natrag, bit če ih cijeli net o "pozitivnom" iskustvu.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:40   #46
Završio sam ovu priču.
Uglavnom prihvatili su nazad bežično tipkalo uz malo natezanja, i dalje tvrde da je tipkalo ispravo, a domet je niti 3 metra. Dakle prodaju smeče šta god rekli. Inzistirao sam da pošalju žičani original. Poslali su ovo jer kao to stavljaju u proteca, još naplatili 300kn znači 800kn me došlo a u HR se nabavi za nešto manje od 500kn. Univerzalni sam mogao nabaviti i bez njih. Mislim se ko vam .ebe mater nagradiču vas još i preporukama. Očito im je mala marža na originalu. Nije mi jasno samo zašto se ne drže dogovora. Ovo tipkalo ima i rfid čitač pa sam dobio 2 privjeska, od 2 jedan naravno nevalja ali to mi nije prioritet pogotovo jer se ne želim više natezati s tim trgovcima. Jedan se nabavi za 10-ak kuna kod nas na ebayu su 1 kunu a oni su tražili 30kn za komad, rekao ne hvala za sada.
Tipkalo je ok, jednostavno za spojiti, malo duže pa sam morao improvizirati monitiranje(kratak stup).
Hvala na pomoči jer ste mi razjasnili neke stvari, evo i koja slika. LP
https://imgur.com/8Z8nfNn
https://imgur.com/bGcoyDs
https://imgur.com/HV1ml3o
https://imgur.com/QbltC57
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:46   #47
Fino složena bravarija i ostalo
Samo dvije napomene...

1. Ne vidim imaš ili nemaš, no ako nemaš stavi neku gumu/spužvu na stup na koji se zatvaraju vrata tu di je tipkovnica, barem recimo onu ljepljivu spužvu koja inače ide na knauf profile s donje strane...
takaj naštelaj vrata tak da se fino full lagano zatvore, a ne da udare u stup...
ovo kad je ovak na knap zna radit probleme na elektronici (tipkovnici), jer tu dobiješ prilične vibracije kod udarca vrata od stup, a upitno je koliko je to konstrukcijski čvrsta pločica unutar te tipkovnice
Njoj vjerojatno nebu ništ ni nakon pun kufer godina od stiskanja prstima, al itekak može otič kvragu od stalnih udaraca vrata u stup.
Možda ne lupaju, no ovak po slici mi to izgleda jako knap...

2. napravi betona i šalung oko motora te zalijaj te cijevi koje se vide, tu bi ti mogla uć voda i snijeg, a s vremenom će ti se sasvim sigurno raspast cijevi na suncu, jer one uopće nisu predviđene da budu vani izvan zida
za početak će se skrutit i raspucat, a onda i jednostavno rasipat...a i ak imaš kakvog pesa u blizini ziher bu ti zgrizel kabele...
Osim toga mogu ih grist i razni glodavci i tak to...
Slobodno to zaliješ i preko tog metalnog postolja, onak skroz do dna motora tj. matice na koju se nasadi motor...

Sami ulaz kabela u motor bi ti bilo dobro zasilikonirat, tak da nikakvi glodavci, crvi, gliste, pauci ne mogu uć unutra...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:34   #48
Hvala na sugestijama, stoje
Na trečoj slici ispod tipkovnice sam "privremeno" stavio ono malo platno/spužvu debljine cca 2mm šta se stavi da ti ne lupaju vrata u kuči, vrata od ormara itd.
Primjetio sam bio udarce ali uglavnom dok nisam naštelao vrijeme rada motora i usporavanja, to je več bilo namješteno dok je stigla nova tipkovnica.
Ova tipkovnica unutra je zalivena u crnu gumu pa mislim da joj i vibracije nebi baš naudile. Svakako bih trebao bolje riješiti doček vrata na stup.
Šta se tiče bužira znam da se hoče raspasti na suncu kroz godinu dana. Mislio sam da mi frend limar iskroji nešto od lima pa stavi zaštitu. Beton je ok ali nezgodno je to sad naliti a da sliči na nešto, jedino opet obuči u neki lim.
Bužiri idu do samog ulaza u motor a kabeli u motor prolaze kroz gumenu zaštitu pa se tu ništa ne može provuči, nadam se.
Pošto volim prčkati, pogledat ču s vremena na vrijeme a ima još dalje posla po dvorišu bit če vremena
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 07:24   #49
Ma samo napraviš šalung od recimo OSB ploča ili daski okolo na okolo ovog postojećeg temelja i stisneš ih skroz dolje do dna tog postojećeg temelja tak da su bočno stisnute full do njega...

znači taj "U šalung" ti ostane otvoren iznad/ispod motora,
sa lijeve i zadnje strane stisnut uz postojeći temelj, ispred motora je stisnut dolje do betona i ide gore recimo do dna zupčanika, a tam sa desne strane ti je ionak koliko vidim metalni stup koji je u biti jedna stranica šalunga...
zavežeš ga nekom žicom oko tog stupa tak da se nemre nikam pomaknut i onda ga fino sa rijetkim betonom tu sa zadnje strane di su cijevi lagao zalijevaš uz to da nekom malom špahtlom/daskicom teraš beton u svim smjerovima i zalijevaš toliko da ne pređe preko matice ispod motora i to je to...

Eventualno zabušiš par šipki u postojeći temelj tak da se novi beton primi za stari...
Cijeli ovaj metalni nosač motora ti ostane u tom betonu, no to je samo dobro jer nebu hrđal, a i automatski je čvršći pošto se nema kam micat + cijevi su onda potpuno zalijane...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2019., 02:51   #50
Izgorila kontrolna ploca na beninca bull mozoru za kliznu ogradu
Sto mislite bi li se moglo pripasati zamjenska ploča iz kine

US $42.75 5%OFF | Universal Sliding gate opener AC motor control unit PCB controller circuit board electronic card with pedestrian mode soft start
https://s.click.aliexpress.com/e/0EfEfgmHN
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2019., 11:14   #51
Kak je izgorila? Ak nije doslovno, valjda se može se popraviti.
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2019., 18:40   #52
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
Izgorila kontrolna ploca na beninca bull mozoru za kliznu ogradu
Sto mislite bi li se moglo pripasati zamjenska ploča iz kine

US $42.75 5%OFF | Universal Sliding gate opener AC motor control unit PCB controller circuit board electronic card with pedestrian mode soft start
https://s.click.aliexpress.com/e/0EfEfgmHN
Čemu to ?
Kao prvo neće ti radit beninca daljinci na toj ploči, to je potpuno drugačiji tip daljinca...
Kao drugo nije ni jeftina, ne nekaj bitno jeftinija od benince...
a upitno je hoće li pasat u kutiju fizički...
Kao treće to je 12V DC ploča, dok su ti benica fotoćelije 24V AC...
Dakle možeš ti pripasat tu ploču, ali moraš kupit nove daljince (recimo 2 komada) + nove fotoćelije...

Sve se može pripasat, samo kaj je ovak nekaj skuplja opcija, lošija opcija i na kraju krajeva nema nikakvog smisla...

Ploča ti je ionak mogla otič jedino od nekog miša, gliste i.t.d. ako su došli na ploču, no to se uglavnom da pokrpat i popravit.
A ak unutra strpaš ovu pitanje kak buš onda sve skupa zatvoril i zadihtal, pa ni ta nebu dugo radila....

Rađe ovu svoju odnesi nekom elektroničaru nek ti to sredi ili bolja varijanta zovi onog koji ti je montirao motor, to je ionak najeftinija i najpametnija opcija.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 21:28   #53
Davno nije nitko komentirao na temu, pa se nadam da će netko vidjeti moje pitanje, pogotovo g. The Best F1 Driver. Vidim da je on stručan. Ali bilo tko bi dobro došao. Naime, imam Solar JOI sw7000t koji je radio godinu dana, sve ok. Sad mi ne otvori krila do kraja. Kada ručno zatvorim, radi nekih dva-tri otvaranja i onda opet počne štekati. Kad počne štekati onda na lampa ne radi, a u trenucima kada otvori, lampa radi. Baterija bi trebala biti puna, jer je sunčano, a opet radi kao da je baterija na izmaku. Bilo bi najbolje da mi serviser dođe, ali svima im je daleko dolaziti... pa godišnji... Pa svašta nešto...
ančicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 05:45   #54
Kaj su to neki motori na akumulator bez napajanja ?
Ak je tak najvjerojatnije je krepal ili oslabil sami akumulator...
Nema veze kaj je u pitanju samo godinu dana, jeftini akumulatori uglavnom ne traju duže od toga...
A ionak je šema da bi ih se moralo menjat svake dvije godine...
Ne mora čak bit ni da je potpuno krepal, al lako moguće da je izgubilo kapacitet pa da sad više nema snage nego za otvaranje vrata maksimalno 1,2,3 puta u danu...
Nemam pojma kaj je to, al akumulator je vjerojatno nekaj ovakvog:
https://www.chipoteka.hr/artikl/3508...722-2400003202

Ono to je klasika vulgaris akumulator kakav je u standardnom UPS-u (neprekidno napajanje za PC), Alarmnim centralama, backup baterija za vrata i bla-bla...
Jeftilen akumulator koji uglavnom i nije bog zna kaj i krepucne pod obavezno nakon 2-3 godine čak i kad se ne koristi,
a kamo li na vratima di imaš punjenje-pražnjenje svaki dan, di je u pitanju prilična potrošnja i opterećenje samog akumulatora...


Druga opcija koja je isto moguća je da vrata lagano fizički štekaju, ono nekaj tipa da su panti na vratima zahrđali i da motor više nema dovoljno snage da ih otvori pa zato stane i ode u blokadu zbog preopterećenja...
Probaj prvo prebacit na ručno otvaranje pa onda podmazat sve pante i eventualno i samu ruku motora, barem sa WD-om ak ništ drugo tak da se vrata daju lagano ručno otvarat...
Vrati nazad na motore pa vidi.

Ak nije to, otvori kutiju u kojoj je automatika i vidi kakav je akumulator.
Kupi takav isti i zamjeni ga...
Ako radi pošalji TBF-u virtualnu Pivu u inbox
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 10:33   #55
Puno hvala na odgovoru. Probala sam podmazati WD, nije pomoglo. Ali evo, probat ću s akumulatorim. Javim.
ančicaB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.