Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2009., 19:09   #1121
i, što ima tamo? neki kurbaluk me naime ne interesira, izbjegavam takve kvartove...
a isto znam da su švicarski gradovi navečer većinom užasno dosadni
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:26   #1122
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
a isto znam da su švicarski gradovi navečer većinom užasno dosadni
Yes, ako ne uzmes joint navece nema od zabave nista
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 22:14   #1123
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Svedska je zemlja koja je svima dala sansu za zivot dostojna covjeka.
Svedani su izuzetni i mislim da nikada ne bih mogao zivjeti vani osim ovdje.
Nema izrabljivanja niti diskriminacije,nikada nisu kolonizirali niti plackali druge narode.Nema podrumskih stanova,nema u stanovima vlage niti zohara.Svatko tko dode uci besplatno jezik dok ga ne nauci.Kad trebas,imas pravo na besplatnog tumaca,u svim skolama je obavezna prehrana(besplatna),ovdje u 13 se prekida sa radom jer tada pocinje vrijeme rucka i traje sat vremena.
Drustvu je svako potreban,medicina je na najvisoj razini i dostupna svima.Nema extremno bogatih ljudi ali ne postoji ni sirotinja niti beskucnici.
To je za mene civilizacijski odmak kojeg su Svedani dostigli.
Kazu za Svicarsku da je zemlja sa najvisim standardom u svijetu sto je mozda tocno ali svakako nije najljudskija.Zemlja bez duse moglo bi se reci.To sto si rekao za Svedsku je sjajno ako je istina.Uvijek bih glas onda dao Svedskoj.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:13   #1124
Quote:
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Hajde papa štrumf ne pretjerivaj...eto procitaj sta drugi misle ....koji bolje znadu

Vjerujte mi XXXX, ma nema mirnijeg naroda do hrvatskoga. I hvala na lijepim rijecima.
Mene cudi zasto u Hrvatskoj uopce postoje policajci kad nikad, svo ovo vrijeme sto sam u Hrvatskoj, sada i svih prijasnjih godina, jer posjecujem Hrvatsku svake godine, ja jos nikada nisam vidio svijetlo na krovu policijskog auta da zmiga, da mu sirena radi, da juri za nekim, kao u Torontu






Bok,

.
Nije to zato jer smo mi miroljubivi nego jer nasa policija vjerojatno ne radi svoj posao tako efikasno kao Torontska.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:46   #1125
Quote:
emerge kaže: Pogledaj post
Kazu za Svicarsku da je zemlja sa najvisim standardom u svijetu sto je mozda tocno ali svakako nije najljudskija.Zemlja bez duse moglo bi se reci.To sto si rekao za Svedsku je sjajno ako je istina.Uvijek bih glas onda dao Svedskoj.
ma, da, kazu. tko kaze, sviceri?

poznajem svicarsku od kada sam dijete. standard se srozao. nekada nisi mogao vidjeti papiric na cesti, mogla sam ostaviti bicikl tjednima nezakljucan pred ulazom, nitko ga nije dirao. prije nekoliko godina su mi ukrali 3 bicikla, i to zakljucana lokotom. mislim da je najbolje dozivjeti neku drzavu ne kao turist, nego zivjeti u njoj. turisti imaju lazni dojam, jer sviceri vole ostaviti izvana uglancano, a unutra trulo, kaoticno, ili bolje reci-"ne znas tko pije, tko placa". klosare ovdje neces vidjeti, ne zato jer ih nema, niti zato sto se netko brine za njih, vec zato sto ih strpaju, vecinu na psihijatriju. uglavnom to radi policija, ne zato jer se oni brinu za jadne klosare, vec zato sto imaju takvu politiku. a onda se psihijatrija mora bakcati kamo s njima. drugim rijecima, omiljeni posao svicera je: muko moja prijedji na drugoga (samo da nije moj problem). kao sto vidis, mnoge stvari su fake, mada se na prvi dojam tako ne cine. izvana uljepsano, a unutra trulo, ili natrulo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:47   #1126
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Jest pred kolapsom al svica to nece dozvolit jer bi kolabirao cijeli sustav u drzavi...!!!!
Sad malo seruckaju za par godina kao da nista nije bilo... Da je svici u cilju da ta ustanova kolabira nebi u nju upumpali 64 milijarde..!!!!
Sad su malo u USA ujebali pa se prasina digla prekrsili su swis zakon o tajnovitosti al i to ce proc jer drzavi nije u cilju da im naj jaca banka ode u bankrot i tako naruse stoljetno ime kao naj sigurnije drzave sta se tice stednje novca..!!
mada, znas li ti mozda tko je zapravo vlasnik UBS-a? ako mislis da su to sviceri, varas se...
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:07   #1127
kako sviceri tumace ovo:

Swissair_Flight_111
ADL REACTS TO RESIGNATION OF SWISS AMBASSADOR
svantoVID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:46   #1128
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
ma, da, kazu. tko kaze, sviceri?

poznajem svicarsku od kada sam dijete. standard se srozao. nekada nisi mogao vidjeti papiric na cesti, mogla sam ostaviti bicikl tjednima nezakljucan pred ulazom, nitko ga nije dirao. prije nekoliko godina su mi ukrali 3 bicikla, i to zakljucana lokotom. mislim da je najbolje dozivjeti neku drzavu ne kao turist, nego zivjeti u njoj. turisti imaju lazni dojam, jer sviceri vole ostaviti izvana uglancano, a unutra trulo, kaoticno, ili bolje reci-"ne znas tko pije, tko placa". klosare ovdje neces vidjeti, ne zato jer ih nema, niti zato sto se netko brine za njih, vec zato sto ih strpaju, vecinu na psihijatriju. uglavnom to radi policija, ne zato jer se oni brinu za jadne klosare, vec zato sto imaju takvu politiku. a onda se psihijatrija mora bakcati kamo s njima. drugim rijecima, omiljeni posao svicera je: muko moja prijedji na drugoga (samo da nije moj problem). kao sto vidis, mnoge stvari su fake, mada se na prvi dojam tako ne cine. izvana uljepsano, a unutra trulo, ili natrulo.

Odmah da kazem Svica mi se svidja geografski odnosno fizicki,alpe i to,planine,jezera,pasnjaci,to je sjajno,ali kad kazes da je trula iznutra onda se moramo nad tim zamisliti mi koji idealiziramo Svicu kao drzavu.Da o sumnjivom porijeklu novca koji pociva u bankama ne govorimo,zbilja trulo iznutra.Moral nije nesto cime se tamo mogu podiciti.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:08   #1129
to je opet stvar osobne preferencije. alpe jesu prekrasne, tu se moramo svi sloziti, no ja preferiram vise toplinu i sunce, od snijega i hladnoce. izmedju alpi i mora, izabrala bum more (ako mogu birati). to sto sam ovddje nije nikako zbog prirode niit alpi, jer priroda je posvuda lijepa, svaka drzava ima svoje cari i prirodne ljepote. sviceri vole snijeg i zimu, ja volim sunce i ljeto.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:49   #1130
Quote:
emerge kaže: Pogledaj post
Moral nije nesto cime se tamo mogu podiciti.
Ali mogu NEMORALOM, to im je specialitet. Dakako ima izuzetaka, ali jednostavno primitivan, nedrustven, idealiziran narod, koji misli da ako obitelj ima nekakv grb star 300 godina da je automatski bolja od drugog. To dovoljno govori i idealiziranju samog sebe i podjele po rasnoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj osnovi.
Mladi ljudi su mozda drugaciji ali ovi stariji su bas ovakvi kakve je FFE opisala i takvo im je i drustvo i cjelokupni zivotni ciklus.
Nikad u zivotu nisam vidjeo da se jedan narod boji obaveza kao svicarski, krenuvsi od braka pa na vise..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:10   #1131
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
to je opet stvar osobne preferencije. alpe jesu prekrasne, tu se moramo svi sloziti, no ja preferiram vise toplinu i sunce, od snijega i hladnoce. izmedju alpi i mora, izabrala bum more (ako mogu birati). to sto sam ovddje nije nikako zbog prirode niit alpi, jer priroda je posvuda lijepa, svaka drzava ima svoje cari i prirodne ljepote. sviceri vole snijeg i zimu, ja volim sunce i ljeto.
Sunce i ljeto? To je nesto u cemu ja uzivam u neogranicenim kolicinama jer sam iz Dalmacije,eto da bar i mi tu u necemu ne oskudijevamo.Znam kad nekad kod vas pada snijeg mi tu setamo po suncanoj i toploj rivi i uzivamo u tisini.Cari Dalmacije.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:07   #1132
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ali mogu NEMORALOM, to im je specialitet. Dakako ima izuzetaka, ali jednostavno primitivan, nedrustven, idealiziran narod, koji misli da ako obitelj ima nekakv grb star 300 godina da je automatski bolja od drugog. To dovoljno govori i idealiziranju samog sebe i podjele po rasnoj, nacionalnoj ili nekoj drugoj osnovi.
Mladi ljudi su mozda drugaciji ali ovi stariji su bas ovakvi kakve je FFE opisala i takvo im je i drustvo i cjelokupni zivotni ciklus.
Nikad u zivotu nisam vidjeo da se jedan narod boji obaveza kao svicarski, krenuvsi od braka pa na vise..
Interesantno je to,kao da postoji konsenzus medju vama tamo kad su pitanju svicarci kao ljudi.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 14:33   #1133
Quote:
emerge kaže: Pogledaj post
Interesantno je to,kao da postoji konsenzus medju vama tamo kad su pitanju svicarci kao ljudi.
Manje je interesantno kad si među njima i kad u njima tražiš vrline i hvataš se za slamku i sebi govoriš, ma ne ja sam neprilagodljiv, ja nisam u pravu, ja imam problem sa shvatanjem njih i njihovih vrijednosti ali?
Ali na kraju ma koliko se trudio sav trud bude uzalud jer shvatiš da biti čovjek nije isto što i zvati se čovjekom. A mnogi ni ovo neshvaćaju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 18:43   #1134
Na koji nacin mogu ostati u svicarskoj dulje od maks. 3 mjeseca kao turist? Da li bi tecaj jezika mogao produljiti moj boravak? I jos nesto. Kako hrvatska stoji s tim pravilima ulaska u Zemlju i zivljenja tamo? Mislim kako gledaju na hrvatsku posto nije clanica EU?
Poodle noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:07   #1135
pa gledaju je kao da nije clanica eu
__________________
šta da
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:43   #1136
Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Na koji nacin mogu ostati u svicarskoj dulje od maks. 3 mjeseca kao turist? Da li bi tecaj jezika mogao produljiti moj boravak? I jos nesto. Kako hrvatska stoji s tim pravilima ulaska u Zemlju i zivljenja tamo? Mislim kako gledaju na hrvatsku posto nije clanica EU?
Kao turist ne možeš ni na koji način ostati u CH dulje od 3 mjeseca. Na HR gledaju kao na zemlju trećeg svijeta. Okrutna istina.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 19:36   #1137
Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Na koji nacin mogu ostati u svicarskoj dulje od maks. 3 mjeseca kao turist? Da li bi tecaj jezika mogao produljiti moj boravak? I jos nesto. Kako hrvatska stoji s tim pravilima ulaska u Zemlju i zivljenja tamo? Mislim kako gledaju na hrvatsku posto nije clanica EU?
Jedino na crno ili da se oženiš za papire. Dakako od ovo dvoje neznam koje je veće zlo.
Ako imaš love za ostati 3 mjeseca u CH kao turista onda te novce bolje uložit u sebe, nego ih ovdje ostavit švicarcima.
Zaboravi rad, zaboravi zaradu to ovdje više ne postoji, postoji samo rad koji se zove iskorištavanje i ništa više, pogotovo stranaca i nedaj bože da radiš na crno, možda nećeš ni plaću dobit a možda te i deportiraju u HR besplatno i dobiješ zabranu ulaska u EU na neko vrijeme.
Nije bitno koja zemlja, Njemačka, CH, Austrija koliko sam puta čuo na svoje uši a moj brat i doživio u Njemačkoj prije 13 godina ovako nešto.
Sad ću na brzinu opisati što je tad bilo a da ne spominjem što je sad sve moguće.
Otišao moj bruder u Njemačku, obećao mu čovjek posao, a po zanimanju je moler i radi rigips i fasade.
Kaže njemu "zemljak" hrvat ja imam firmu siguran posao za tebe u Njemačkoj, ti znaš radit i radiš odlično, mlad si (tad je imao 24 godine) a meni takvi trebau.
I ode brat trbuhom za kruhom u Deutschland. Došao tamo, kad stvarno ima posla, velika građevina, posla za godinu najmanje.
Sav sretan poče radit ne pitajući mnogo, jezik nije znao, možda par riječi, nikakve papire nije imao, ali su dobili upute on i slični da kad dođe kontrola da bježe gdje stignu jer papiri još nisu gotovi. I tako radio on par mjeseci točnije 5 a dobio možda jednu i pol plaću, šef obećaje svaki dan, dok naplatim ovo, dok naplatim ono, meni nisu platili, nije sjelo na račun itd.. Nakon 10-ak mjeseci uskoro se završava građevina kad ono policija jedno 5 kombija i u tren oka opkoliše zgradu i sve koji su bili unutra bez papira pohvataše i sa njima u zatvor. Upoznao on u zatvoru Ruse, Ukraince, Moldavce itdd (stekao mnoga prijateljstva za onih par dana u zatvoru) i nakon tjedan dva besplatno suđenje i avionom ga poslaše u HR u ZG.
Tamo ga još HR policija ispitivala itdd, da ne duljim.
Dobio 5 godina zabraneu EU ulaska, nikad nije naplatio onih 6 ili 7 plaća, a na kraju šlag na tortu, taj gazda za kog su radili prijavio policiji da tu rade na crno jer nije mu se plaćalo tolike ljude.
Ima toga još ali ovo je samo mala pričica koje se proživljavaju svakodnevno, da ne spominjem skrivanje pasoša, prijetnje itd itd..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 23:53   #1138
Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Na koji nacin mogu ostati u svicarskoj dulje od maks. 3 mjeseca kao turist? Da li bi tecaj jezika mogao produljiti moj boravak? I jos nesto. Kako hrvatska stoji s tim pravilima ulaska u Zemlju i zivljenja tamo? Mislim kako gledaju na hrvatsku posto nije clanica EU?
nije ni Svicarska

al salu na stranu,ne igraj se ostajat ilegalno duze od 3 mjeseca,svicarska je dio Schengena i ak te deportiraju udjes u SIS i imas dozivotnu zabranu ulaska u zemlje Schengena,barem dok ne platis troskove deportacije koje su ogromni,a i to nije jamstvo da ce ti ukinut zabranu

e da tecaj jezika je ok,jedna moja prijateljica bila tako 2 godine kod decka u Zürich-u
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 00:04   #1139
Wink Moze par savjeta?

Zavrsavam medicinu i voljela bih otic na neko vrijeme raditi u CH? Jel itko zna
kak bi mogla pronac posao tamo?Kako to uopce ide ? Staz,specijalizacija i sl...
Citala sam prijasnje postave,ali sve mi je jos poprilicno nejasno...:
Btw. imam aktivno znanje engl i njem i trenutno ucim franc...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:32   #1140
Quote:
Poodle noodle kaže: Pogledaj post
Na koji nacin mogu ostati u svicarskoj dulje od maks. 3 mjeseca kao turist? Da li bi tecaj jezika mogao produljiti moj boravak? I jos nesto. Kako hrvatska stoji s tim pravilima ulaska u Zemlju i zivljenja tamo? Mislim kako gledaju na hrvatsku posto nije clanica EU?
oni svisoka gledaju i njemce, zamisli kak je tek hrvatima.
jednog dečka kaj studira tam nisu pustili u klub jer je iz hr
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.