Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2016., 12:45   #41
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Pa Karamarko i je započeo lustraciju u HDZ-u, ali problem je što je njega prvo lustrilalo.
Njegovi drugovi su uvidjeli da je ta lustracija jebena stvar pa su je isključili iz napajanja...
Mislim da je do razlike u volataži,
navodno nije dobro biti priključen na rusko napajanje
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 13:45   #42
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da, da, sigurno je bio za to. Jedini problem je što bi ga njegovi vlastiti stranački kolege spremili u top da to napravi. Znaš li ti koliko je zadrtih HDZnjeara u tim arhivima!?
Možeš mislit!
Račan 2000-te pronašao 200 najbogatijih obitelji, zar ne! Otvorio arhive CKSKH! Milanović, također!
Daj se uozbilji!
Dušice draga najvažnije u arhivima je zapaljeno, ali nešto im je i promaklo. Trebali su organizirati požar u kockici, i ode cijeli arhiv. Pojela maca!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 14:26   #43
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Mislim da ona nije članica HDZ-a.
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Lijepa, pametna i obrazovana. Nestranačka osoba na listi HDZ-a u prvoj izbornoj jedinici na 11-om mjestu. Uči će u Sabor!
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Bruna Esih je dio ekipe intelektualaca koja jamči da će lustracija biti provedena na najvišoj civilizacijskoj razini.

Bilo bi bolje da je na višem mjestu na izbornoj listi iako mislim da je već dovoljno poznata i popularna da uđe s preferencijalnim glasovima.
Sve mi zvuči poznato, evo, odmah mi na pamet padaju Karamarko, Božinović, Plenković, Buljević....

a epiteti su bili ....

stručnjaci, pametni, iskusni, donijet će promjene, ....a svi redom nisu u jednom trenutku karijere bili u HDZ-u.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 14:41   #44
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Aha, neofašistica je zbog društva na slici, ne zbog nekih svojih stavova.
S takvima sa slike mogu se slikati samo oni koji su na istoj valnoj duljini. S kim si - takav si.
Ja se s fašistima ne družim, nije ni nju nitko puškom natjerao među njih.

Quote:
Tako netko može mene uslikati s Matom Kapovićem (ipak radimo na istoj ustanovi), pa će iz toga netko pametno zaključiti da sam članica ili bar simpatizerka Radničke fronte.
Ne nego bi s obzirom na to da "radite NA istoj ustanovi" mogao pomisliti da ste moleri, a ne profesori...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 16:10   #45
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Dušice draga najvažnije u arhivima je zapaljeno
Istina. Ali u isto vrijeme je istina kako nema niti teoretske šanse kako sve to nije i kopirano prije toga. A što opet nije znak kako će išta od toga ikad ugledati svjetlo dana, dapače, rekao bih...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:40   #46
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Obicna niskoristica laprdanja o filozifiji i proslosti koju debelo placaju porezni obveznici pa i iz mog depa.

Neka se pocne baviti pravim poslom stvarajuci novu vrijednost. Tad cu moci reci da je sposobna.
Neka proba price i clankice o komunistima prodati realnom sektoru, pa neka na tome zaraduje i milijune ako moze.

Do tada jest, niskoristi. Nazalost Hrvatska ima previse takvih niskoristi koje debelo placa, iz raznih sfera i stranaka.
Kao da čitam o Documenti.

Quote:
Documenta je pak 2008. imala proračun od 1,1 milijun kuna, no ni kuna tada nije stigla iz državnog proračuna, a onda je budžet godišnje rastao na 2,4 milijuna, pa 4,5 milijuna, da bi 2012. dosegao 5,2 milijuna kuna. Od 2012. do 2014. Documenta je od vladina Ureda za udruge dobila 1,47 milijuna kuna, a u tom iznosu bilo je i 250 tisuća kuna koje je isplatilo Ministarstvo vanjskih poslova. Potonji iznos pobuđuje pitanja o sukobu interesa jer je ministrica Vesna Pusić sestra predsjednika Upravnog odbora Documente Zorana Pusića.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:50   #47
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Kao da čitam o Documenti.


Joj kako slatko.

Za dokumentu sam odavno rekao da su niskoristi. Pa ponavljam opet i doticna gospoda.

Slab pokusaj spina mali...


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:55   #48
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da, da, sigurno je bio za to. Jedini problem je što bi ga njegovi vlastiti stranački kolege spremili u top da to napravi. Znaš li ti koliko je zadrtih HDZnjeara u tim arhivima!?

Možeš mislit!
Račan 2000-te pronašao 200 najbogatijih obitelji, zar ne! Otvorio arhive CKSKH! Milanović, također!
Daj se uozbilji!
Dušice draga najvažnije u arhivima je zapaljeno, ali nešto im je i promaklo. Trebali su organizirati požar u kockici, i ode cijeli arhiv. Pojela maca!
Naravno da možemo misliti
svašta
pa i to da su HDZ-ovci u popisima

da nisu - već bi bilo lustracije

a ono što smo pročitali onih par ljudi koji su komentirali u javnosti a vidjeli su papire - svo jdenog su - vrlo iznenađeni sa imenima koje su tamo vidjeli
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 18:37   #49
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
S takvima sa slike mogu se slikati samo oni koji su na istoj valnoj duljini. S kim si - takav si.
Ja se s fašistima ne družim, nije ni nju nitko puškom natjerao među njih.
Ja se ne bih slikala s dotičnima, a nisam sigurna da i mene ne ubrajaš u neofašiste.
Ipak, da bi se nekome zalijepila tako gnjusna etiketa, morali bi postojati ponešto uvjerljiviji dokazi, bar IMHO.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne nego bi s obzirom na to da "radite NA istoj ustanovi" mogao pomisliti da ste moleri, a ne profesori...
Krenula sam pisati "na istom faksu", pa se u zadnji čas predomislila. Naravno da sam "moler", i Hitler je bio, kaj ne?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 18:54   #50
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Naravno da možemo misliti
svašta
pa i to da su HDZ-ovci u popisima

da nisu - već bi bilo lustracije

a ono što smo pročitali onih par ljudi koji su komentirali u javnosti a vidjeli su papire - svo jdenog su - vrlo iznenađeni sa imenima koje su tamo vidjeli
Pravo govoreci, bas sam dirnut kako drugarica brigu brine sto bi neki HDZ-ovci moga biti na tim skrivenim spisima partije.

Dusica draga, ajde oladi malo. Nije HDZ zakljucao arhive, nego partija ti. Kuzis to? I sto mislis zasto? Da bi zastitili neke HDZ-ovce!? Skoro sam pice prolio citajuci tvoje "bisere".

Nis se ti bona ne sekiraj i to nek ti bude zadnja briga sto ce i neki od njih biti lustrirani. Pravo da ti kazem, jedva cekam, i iskreno se nadam da ce to biti do iducih izbora tamo negdje 2017.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 19:55   #51
Lustracijski stroj je otpremljen na kalibraciju jer ne polucuje ocekivane rezultate. Samo je karamarka lustriralo a pronadjene su jos neke sistemske anomalije.
Strucnjak Hasan radi na otklanjanju bugova u softveru...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:52   #52
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Možeš mislit!
Račan 2000-te pronašao 200 najbogatijih obitelji, zar ne! Otvorio arhive CKSKH! Milanović, također!
Daj se uozbilji!
Dušice draga najvažnije u arhivima je zapaljeno, ali nešto im je i promaklo. Trebali su organizirati požar u kockici, i ode cijeli arhiv. Pojela maca!
Divno je naprosto čitati tvoje postove...
Usamljena si u svojim stavovima,i stoga te podržavam.
Ali,koliko god pokušavala okrnjiti komuniste,koji su usrali bezbroj toga nikad nećeš imati dovoljno hrabrosti priznati kako su kurvini sinovi kvazidomoljubi hadezenjare uništili slijedećih 30 godina Hrvatske..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 19:54   #53
Uz toliko ljevičarske mrznje, ima moj preferencijalni glas...

Dilema rješena
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:19   #54
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Uz toliko ljevičarske mrznje, ima moj preferencijalni glas...

Dilema rješena
Zavidim ti

Bruna je izvrsna kandidatkinja, da je u mojoj izbornoj i ja bih joj dao svoj glas.

Odličan intervju za VL: http://www.vecernji.hr/hrvatska/mora...raviti-1107918
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:24   #55
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Uz toliko ljevičarske mrznje, ima moj preferencijalni glas...

Dilema rješena
Moj bi preferencijalni glas dobila da nije na listi HDZa. Ovako ipak neće.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:39   #56
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Moj bi preferencijalni glas dobila da nije na listi HDZa. Ovako ipak neće.
Da, jer bi glasači Vlahe Orepića u protivnom uvijek glasali za osobu poput Brune

To ono, baš ide. Vodeća hrvatska stručnjakinja za lustraciju i JNA zastavnik i njegovi nesretnici impresionirani likom i djelom Ranka Ostojića i njegovih kadrova.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:23   #57
Nedavno je dala intervju Večernjem.

Quote:
Stavove SDP-a i g. Milanovića pak vidim dijelom cjelokupnog problema s kojim se kao država susrećemo. Kao pravni sljednici Komunističke partije Hrvatske oni je se nikad nisu javno odrekli ili osudili kršenje ljudskih prava i sloboda počinjenih u njezino ime.
Quote:
Uza sve totalitarno nasljeđe koje svojevoljno nose, Milanović i SDP bave se neprekidnim spinovima jer u tome vide svoju jedinu šansu za povratak na vlast. Mislim da će na izborima loše proći svatko tko podcjenjuje hrvatsku javnost i njome manipulira, čega je Milanovićevo hinjenje nevinosti u slučaju „lex Perković“ eklatantan primjer.

...

Taj nekad zlatni dečko komunističke omladine pokazao se samo vjernim poslušnikom Ive Josipovića i njegova savjetnika Saše Perkovića, izravno na štetu svoga naroda, nacionalnih interesa i sigurnosti. Postavljam pitanje: razlikuje li se onaj tko svjesno štiti naredbodavce likvidacija i dokazane kršitelje temeljnih ljudskih prava i sloboda od njih samih? Zaslužuje li takav ikad više baviti se javnim poslom, politikom, pa samo i pomisliti da bude premijer države koju je tako duboko osramotio pred cijelom Europom? Najmanje što je nakon presude suda u Münchenu trebao učiniti jest ispričati se hrvatskom narodu i odstupiti, rješavajući tako čak i vlastitu stranku tereta sramote. Njegova škola u kojoj se „hapsi“ suprotnost je današnjim europskim vrijednostima i narod bi mu na izborima trebao pokazati koje vrijednosti proklamiramo i želimo živjeti u Hrvatskoj.
Već sam taj intervju spomenuo ovdje; žena iznosi optužbe kakve su se zasigurno slušale u predratnoj Njemačkoj. Svojevoljno nošenje totalitarnog nasljeđa, nisu se odrekli zločina kao da su ga oni počinili i za kraj, isprika zbog presude?
Najmorbidnije je u svoj toj situaciji šta je na listi stranke koja je izručivala generale pobjedničke hrvatske vojske, a da se ta stranka nikad nije ispričala zbog toga.

Gostovala je i u Bujici, prenijet ću dijelove s Bujančeva profila:

Quote:
Esih se osvrnula i na Milanovićevu izjavu da je u Muenchenu završila priča o Udbi. Ne slaže se s njime i smatra da je obračun s Udbom tek počeo: - Slažem se s ministrom Hasanbegovićem, koji kaže da je proces protiv Udbe s Muenchenom tek započeo! Presuda doživotnog zatvora za dvojicu udbaša zapravo je početak našeg suočavanja s prošlošću.
Zbilja? Zar nije Manolićev intervju o Tomislavu Karamarku (zbog koga su sudovi brutalno kaznili Nacional) bio početak toga?
Aha, to ti se ne sviđa!

Quote:
Blaževića nije potvrdio temeljem zakonskih uporišta. Taj čovjek je poznat kao desna ruka Olivera Frljića koji kazalište koristi za svoje privatne performanse.
Ovako se ponašaju idioti kad su na vlasti; sve se svodi na osobno.

Quote:
Bruna Esih prokomentirala je i Milanovićeveo iznenadno „skretanje udesno“: - On se vrlo brzo prilagođava novonastaloj situaciji. Odjednom ima „dedu ustašu“, zalaže se za lustraciju, razgovara s braniteljima... Ali je i dementan i u tv-debati „ne zna“ kako se zove „onaj drugi“! Vrijeme se mijenja i gospodin Milanović vidi nakon presude u Muenchenu da je i njemu došao kraj!

...

U Bujici su uspoređena i dva broja „11“ u prvoj izbornoj jedinici. Jedanaesti na listi Milanovićeve Narodne koalicije je Stipe Mesić, a jedanaesta na listi HDZ-a je Bruna Esih. Kako ćete proći protiv Mesića, pitao je voditelj, a Esih je odgovorila: - Ne znam kako ću se nositi s Mesićem, jer obrve poput njegovih teško je imati! Mislim da bi mu se moglo dogoditi da prođe slično kao i Josipović na zadnjim parlamentarnim izborima. I to zasluženo!
Milanović dementan, onda Mesiću o obrvama. Doktorica!

Quote:
U Bujici je još jednom pušten i popularni spot „Audicija za (narodnu) koaliciju“ u kojem drugovi Krešo i Zoran kradu autoradio iz starog stojadina. Bruna Esih je prokomentirala spot: - Tko će kome, ako neće svoj svome! Mislim da kad bi Stjepan Radić vidio tko je danas na čelu HSS-a, to bi mu teže palo nego onaj metak što je primio u beogradskoj Skupštini!
Okej, Radić bi prije odabrao smrt nego vidio Hrvata Beljka na čelu svoje stranke?
Milanovićeve su pizdarije zadnjih dana nula prema ovoj.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:54   #58
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Da, jer bi glasači Vlahe Orepića u protivnom uvijek glasali za osobu poput Brune

To ono, baš ide. Vodeća hrvatska stručnjakinja za lustraciju i JNA zastavnik i njegovi nesretnici impresionirani likom i djelom Ranka Ostojića i njegovih kadrova.
A koji bi bio moj motiv napisati to što sam napisala kad ne bih cijenila Brunu Esih i njezino zalaganje za lustraciju?

To što tebi moj izbor nije logičan, nije nešto što me previše zabrinjava.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 08:56   #59
Uvijek se pitam kad vidim tako relativno mladu osobu, ženu šta ju je nagnalo na ekstremno desničarenje, nekakve čuvarice bleiburške uspomene, zagovornica Hasanbegovića i sl. Možda bi obiteljska anamneza dala odgovor...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 08:57   #60
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uvijek se pitam kad vidim tako relativno mladu osobu, ženu šta ju je nagnalo na ekstremno desničarenje, nekakve čuvarice bleiburške uspomene, zagovornica Hssanbegovića i sl. Možda bi obiteljska anamneza dala odgovor...
Kaze da nema obiteljskih trauma tog tipa, nikakvih.
Biznis je sve to.
Uci od Thompsona.
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.