Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 12:44   #281
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Džaba ti to o sarkazmu u potpisu.
Ne koristim ga da bi prikriveno nekog vrijedjala.

Dzaba ti se pravit fina.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:45   #282
Kako se kaže za pimpekovanje među ženama?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:47   #283
Pičkaranje.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:48   #284
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Pičkaranje.
Uf. To mi nekak ružno zvuči. Nije mi dobar taj izraz za to. Možda ,igraju se školice? Ili gumi-gumija?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:49   #285
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Uf. To mi nekak ružno zvuči. Nije mi dobar taj izraz za to. Možda ,igraju se školice? Ili gumi-gumija?
Sta je gumi-gumi?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:50   #286
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Sta je gumi-gumi?
E sad smo krenuli zachatavat temu! Zaustavimo se!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:54   #287
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
E sad smo krenuli zachatavat temu! Zaustavimo se!
zar nisi do sad skuzio da ne znam neke izraze

reci mi sta je gumi-gumi?

Ma tema je izgubila smisao. Always, Rocky and Lord tupe jedno, a ostatak foruma drugo. I dzaba, ne odustaju od roditeljskog zrtvovanja ... tako da treba odustat od teme.

OT Eno Oblomir dao oglas. Zabrinut sam za njegove zaruke.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:57   #288
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Ne koristim ga da bi prikriveno nekog vrijedjala.

Dzaba ti se pravit fina.
Wow, a ti nevina kao nisi prikriveno vrijeđala nego brala jagode pa te nešto ubode.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:58   #289
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
E sad smo krenuli zachatavat temu! Zaustavimo se!
Trebate navijat.
I bacit kaldionicu koja će prva dobit karton.
Sve vas trebam učit
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:59   #290
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Trebate navijat.
I bacit kaldionicu koja će prva dobit karton.
Sve vas trebam učit
Ja sam uvijek za to. ALi treba mi blato,ring i vas dvije prikladno obučene! Mislim da bi to bil jedan kvalitetan i dugotrajan dvoboj!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:04   #291
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek za to. ALi treba mi blato,ring i vas dvije prikladno obučene! Mislim da bi to bil jedan kvalitetan i dugotrajan dvoboj!
Ja sam klimakterični babac.
Misliš da bi to dugo trajalo
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:06   #292
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ja sam klimakterični babac.
Misliš da bi to dugo trajalo
Ufff kakva bi to borba tek bila!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:03   #293
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ljudi se kolektivno useru od jedne jedine riječi, banalne nakupine pet slova. Žrtva, ajme!!! Panika!!! Najprije žene i djeca!!!

S druge strane, to što je netko požrtvovan redovito se smatra odlikom.
požrtvovnost nije ništa drugo doli pasivno-agresivno beskičmenjaštvo. ne vidim što je tu na cijeni iskreno.


Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Bolje i to nego biti sama sebi najbitnija.
ne kužim zašto postoji otpor spram ljudi koji su sami sebi najbitniji.
što ima loše u tome?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:23   #294
Quote:
ordinaryboy kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima koji su odlučili da se neće ženiti/udavati te ne žele imati djecu, ali se žele skrasit s nekim sigurno, međutim kako sam rekao, bez bračnih zavjeta i osnivanja obitelji, primjećujete li oko sebe porast osoba sa ovakvim stavovima, mislite li da je danas daleko lakše upoznati istomišljenike po ovim pitanjima ili je to i dalje lutrija?
Klinci.

Želim, ALI! Ne svoje nego posvojeno! To nije nešto što mi se od jučer mota glavom kao fiks ideja nego je to odluka kojom, smatram, mogu više pridonijeti nečijem boljitku. Ljudima je to čudno, znam Mislim da je takav način razmišljanja, u želji za nekim odnosom koji počinje perolako, popraćen solidnim poteškoćama Sigurno je. Čak bih bila sretna da se ustanovi kako ne mogu imati biološke djece jer se tada ne bi potezalo to "ali zašto" pitanje. Trudila se jesam, ali ne mogu shvatiti razmišljanje koje ide u smjeru toga da je sebično posvojiti dijete ako već možeš imati biološko.

Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Ona je s njim provela najbolje godine svog života i onda se njemu prdnulo da ipak želi dijete što mu nije mogla ispuniti pa ju je ostavio. Ona je ostala sama u godinama u kojima je ženama teško naći nekoga. Muškarci mogu naći neku 15 godina mlađu. Žene? Ne. Sigurna sam da je on želio djecu ranije da bi i ona tako odlučila. Ja mogu takve pretpostavke raditi ako ćeš ti pretpostavljati da im je odnos bio u k.... . Uglavnom, ako ona već nije imala djecu radi zajedničke odluke pa kasnije nije mogla jer je godine u kojima joj je to bilo moguće provela s njim , mogao je ostati s njom a ne ostaviti je zbog toga što se predomislio. *Bljuv, hrać, bljuv*
Je, na prvu djeluje kao situacija u kojoj bi nekoga pregazio bagerom

ALI, npr. ja u svaki odnos ulazim s otvorenom pretpostavkom da se on može prekinuti BILO kada. Svojedobno sam baš ovdje na US-u bila nagrađena drvljem i kamenjem zbog tog pesimizma Definitivno nije pesimizam niti letargija nego čisto micanje ega sa strane. Mislim da svi mi trebamo imati slobodu prekinuti odnose kada oni više nisu u okviru onoga što očekuješ. Pod uvjetom da se to dogodi na ljudski pošten (potencijalnog li oksimorona ) način. Evo, ja se ne mogu zamisliti u situaciji da s nekime ostanem samo zbog toga. Ma koliko god to neosjetljivo izgledalo. Jer ja ne bih bila sretna sama sa sobom, a logično je da bi tada i odnos trpio pa na kraju nitko ne bi bio sretan. Ljudima se prioriteti mogu promijeniti bez nekakvih prethodnih proračunatih kalkulacija.. ništa čudno.

Ne mislim da je vesela i laka situacija, no treba ga pustiti jer unatoč svom moraliziranju o tome što je u ovakvoj situaciji ispravno prema nekome ili ne ipak mislim da nije u redu prisiljavati nekoga na nešto što ne želi. Puno ovisi i o tome kako pojedinac percipira stvari. Recimo, ja mislim da se odnosi događaju, ali i prekidaju s razlogom te da iz svega toga trebamo naučiti nešto. Samim time bih i lakše prihvatila situaciju da me netko ostavi radi toga što se nakon x godina odlučio da bi ipak htio dijete. Ne znam, nije život uvijek onakav kakvim ga zamišljamo, ali opet mislim da iz svake situacije u kojoj se nađeš možeš izvući nešto pozitivno Pa tako i iz ove.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2023., 13:17   #295
u uk imaju i naziv za ovakve osobe, 'dinky', postalo im je to problem za mirovinski sustav

dinky - Nastao je od rečenice “dual income, no kids yet” koja se s engleskog prevodi kao “dvostruki prihod, još uvijek bez djece”

https://www.telegram.hr/zivot/u-brit...vinski-sustav/
ordinaryboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2023., 10:57   #296
Quote:
ordinaryboy kaže: Pogledaj post
u uk imaju i naziv za ovakve osobe, 'dinky', postalo im je to problem za mirovinski sustav

dinky - Nastao je od rečenice “dual income, no kids yet” koja se s engleskog prevodi kao “dvostruki prihod, još uvijek bez djece”

https://www.telegram.hr/zivot/u-brit...vinski-sustav/
Srećom, još uvijek, ne postoji zakon kojim bi ljude prisiljavali na razmnožavanje.
Dovoljan je i taj pasivno-agresivni stav društva prema neimanju djece.
A i po prirodi je sve vezano za razmnožavanje smješteno u sferu nagonskog, a ne voljnog, postoji taj snažni hormonalni pritisak, i toj se nadrogiranosti rijetki mogu oduprijeti (tja, tko bi se uopće razmnožavao da nismo nadrogirani hormonima? Rijetki). Tako smo jednostavno programirani da želimo djecu (iako, zapravo, nema tu puno našeg istinskog odabira). Geni su prokleto sebični, mi smo im samo vozila koja im omogućuju odlazak u sljedeću generaciju, i tako unedogled. Briga ih za sve drugo..
Everest666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 10:55   #297
Ja bi djecu, ali nemam s kim (a 30. sve bliže) i imam ogroman strah od poroda, neprospavanih noći s bebom i činjenice da bude dijete prvih nekoliko godina ovisno o meni. Strah me je i činjenica da mogu ostati samohrana majka i najgore od svega, da će dijete možda biti teško bolesno. Danas valjda svako drugo dijete ima autizam. Svijet je sve gore mjesto za život i čak ako bi dala sve od sebe kao roditelj, tko zna u kakvom društvu će moje potomstvo morati živjeti.
Dawn star is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 14:36   #298
Quote:
Dawn star kaže: Pogledaj post
Ja bi djecu, ali nemam s kim (a 30. sve bliže) i imam ogroman strah od poroda, neprospavanih noći s bebom i činjenice da bude dijete prvih nekoliko godina ovisno o meni. Strah me je i činjenica da mogu ostati samohrana majka i najgore od svega, da će dijete možda biti teško bolesno. Danas valjda svako drugo dijete ima autizam. Svijet je sve gore mjesto za život i čak ako bi dala sve od sebe kao roditelj, tko zna u kakvom društvu će moje potomstvo morati živjeti.

tvoj strah je normalan. Ali vrlo je prirodno da mame i tate budu najbolji roditelji za svoje dijete i daju sve od sebe
vivekdhanarajan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 19:17   #299
Quote:
ordinaryboy kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima koji su odlučili da se neće ženiti/udavati te ne žele imati djecu, ali se žele skrasit s nekim sigurno, međutim kako sam rekao, bez bračnih zavjeta i osnivanja obitelji, primjećujete li oko sebe porast osoba sa ovakvim stavovima, mislite li da je danas daleko lakše upoznati istomišljenike po ovim pitanjima ili je to i dalje lutrija?
Danas je sve poludilo pa je i ocekivati da ljudi nece nikakve obaveze nego sve nesto tek toliko da je.
A djeca su vrlo velika odgovornost i ljudi to ne žele.

No svejedno ipak ima mnogo njih sa propalim vezama i brakovima i sa djecom.

Mislim da je ipak u manjini oni koji ne zele djecu.
Mislim da vise manje svaka zena zeli djecu ali muski su slabi za napraviti djecu pa stoga parovi ostaju bez djece
TNT1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 19:31   #300
Evo, od jucer razmisljam o tom mom susretu sa mladim udovcem sa dvoje manje djece, i bilo bi mi draze a su djeca sa vec zavrsenom srednjom skolom. Ovako, on ce traziti zenu da odgoji njegovu djecu, a ne zenu za sebe.
HelenaCROjanska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.