Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 22:37   #481
Quote:
Ukoliko ste vozilo prodali nakon 11. lipnja 2015. godine, vozilo je dužan odjaviti kupac vozila.
https://gov.hr/moja-uprava/promet-i-...ava-vozila/310

ovo kad ti kao prodavač ideš odjavit je valjda ako kupac nije odjavio a tebe strah za kazne ili šta već. onda ti zapravo obavještavaš mup da on nije postupio u skladu sa zakonom pa oni postupaju. kazna bi (ako u ugovoru nije navedeno da ti odjavljuješ vozilo) išla njemu. ali hej, ovo je hr suđe. pa se može svašta dogodit.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0

Zadnje uređivanje organiceko258 : 05.11.2017. at 23:04.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:42   #482
Imam pitanje, nadam se da ga postavljam na pravom mjestu.

Prometna mi je istekla 30.10. Istog dana platila sam osiguranje i auto je sada osiguran.

Ali nisam bila na tehničkom pregledu i nisam registrirala auto jer nemam love. Kasni mi plaća i jedva sam uspjela uopće platiti prvu ratu osiguranja.

Lovu za tehnički i registraciju zajedno imat ću tek poslije 20.11., što znači da će proći više od 15 dana od isteka datuma na prometnoj.

Od trenutka kad je plaćeno osiguranje auto miruje, a ja na posao odlazim tramvajem. No sada mi se malo dijete razboljelo, ja ne smijem izostati s posla i zato bih ga morala odvesti na drugi dio grada, baki na čuvanje (opcija da ona dođe k meni otpada... da ne pišem tu zašto jer je to off-topic). Javni prijevoz ne dolazi u obzir jer mi je potrebno minimalno sat vremena, a dijete, da prostite, ima proljev. Dakle, MORAM ga voziti. S neregistriranom autom.

Zanima me sljedeće:

1. Mijenja li se išta ako eventualno (s posuđenim novcem) obavim samo tehnički pa onda naknadno obavim registraciju? Smanjuje li se time iznos kazne ako me ulove?

2. Izlažem li se kazni samo ako me policija zaustavi na cesti ili također postoji opcija da me negdje snimi kamera i da mi doma 'samo' stigne 'čestitka'?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:08   #483
Quote:
“S pomoću radarskih uređaja za mjerenje brzine s ugrađenim sustavom za automatsko prepoznavanje registarskih pločica, kao i uređajima namijenjenima samo za automatsko prepoznavanje registarskih pločica (ANPR), identificirat ćemo prekršaje i poduzeti odgovarajuće mjere prema Zakonu o obveznim osiguranjima u prometu i prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama”, dodao je.
http://net.hr/danas/hrvatska/policij...pravna-vozila/

ima i detaljnije:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ma/926572.aspx

bio i neki članak di se neka gospodična čudi kako su baš nju našli a auto nije registriran. nemrem sad naći.
edit: evo ga:
http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktu...itelje/804142/

mislim da isključuju vozila iz prometa na licu mjesta.
a probaj nazvat u stanicu za tehnički možda nađeš nekog user-friendly pa ti da neki savjet.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0

Zadnje uređivanje organiceko258 : 07.11.2017. at 18:19.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:15   #484
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
http://net.hr/danas/hrvatska/policij...pravna-vozila/

mislim da isključuju vozila iz prometa na licu mjesta.
a probaj nazvat u stanicu za tehnički možda nađeš nekog user-friendly pa ti da neki savjet.

Sranje. Koliko kužim po ovome s gore navedenog linka, na kraju mi se svodi na to da moram dijete voziti taksijem i platiti poprilično ili ga voziti svojim autom i računati da ću tamo negdje krajem mjeseca platiti tehnički, registraciju i kaznu od (?) 2.000 kn, za koju nemam.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:56   #485
Lijep pozdrav, imam pitanje:

Imam prijavu prebivališta u jednom gradu gdje sam do sada živjela i radila.
Radi posla prijavit ću boravište u drugom gradu gdje ću i raditi.
E sad pitanje:
1) ostaje li registracijska oznaka od grada gdje mi je prijavljeno prebivalište ili mogu/trebam promjeniti registracijsku oznaku na grad gdje če mi biti - boravište?
2) osim promjene registracijske pločice, iziskuje li to i promjenu vozačke dozvole? Županija nije ista, a na novoj vozačkoj (kreditnoj) piše da je izdavatelj PU gdje mi je prebivalište?
3) mogu li uopće auto registrirati gdje mi je boravište, s obzirom da ću tamo provoditi više vremena (zbog rada) sa redovitim vikend povracima u mjesto prebivališta (radi svega ostaloga: familija, nabavka itd.).

Hvala!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 08:59   #486
Ako prijavljuješ boravište ne mjenjaš ništa.Mijenja se samo u slučaju mjenjanja prebivališta.Produžit tehnički možeš u bilo kojem gradu u RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:36   #487
U prometnoj i na naljepnici na šajbi se uredno vodi da je motor euro 5 a proizvođač kaže da je euro 4. Jel to mogući problem u budučnosti? Chevi cruze 2.0
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:35   #488
Prije dosta godina sam prodao auto u svome vlasništvu jednom čovjeku za dijelove, međutim nikada nisam potpisao kupoprodajni ugovor s čovjekom, on se nije pojavio kod bilježnika (novce mi je dao dan prije), a kako se nije radilo o velikoj vrijednosti s vremenom je to "palo u zaborav"..i tako sve do nekidan dok nisam igrom slučaja saznao da se taj auto i dalje naravno vodi kao moje vlasnišvo na MUPu.

kako to riješiti/izbrisati?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:16   #489
Dok ga on ne registrira uvijek će se vodit na tebe.Auto si odjavio i predao tablice?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:12   #490
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dok ga on ne registrira uvijek će se vodit na tebe.Auto si odjavio i predao tablice?
Toje bilo prije "sto" godina i tada je odjavljen i isti dan su predane tablice.
Trebali smo se naci kod bilježnika, al on se nije pojavio ...
On ga je rastavio za dijelove.

I kaj da ja sad radim da maknem taj auto sa sebe?

Mislim pada mi par ideja na pamet al...
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:21   #491
Iz mupove evidencije ga ne možeš maknut a i da ga je onaj i regao opet bi ostao zapisan kao bivši vlasnik.Ísto bi bilo i da je došao kod jb.Nemam pojma što te to muči.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:10   #492
Pitanje u vezi produženja registracije vozila,

Ako odem izvan zemlje i auto ostavim u hr, onda trebam napraviti punomoć da bi član obitelji produžio registraciju.

Da li mogu samo ostaviti osobnu bez punomoći ili to nije dovoljno?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:25   #493
Dovoljna je osobna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:46   #494
Problem je sto mi trebati osobna prilikom putovanja.

A koliko vidim, punomoć nije vazeća u slučaju da je automobil na fizičku osobu?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:02   #495
Pitaj na tehničkom da li vrijedi punomoć bez osobne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:03   #496
odjava

pozz,
prodao sam auto i sklopio kupoprodajni ugovor.Kako dotični kupac nije auto prepisao na sebe ja sam u 12 mijesecu u Mup-u predao izjavu za odjavu vozila i priložio kupoprodajni ugovor.Danas gledam na egrađani i vidim da je vozilo još na moje ime a trebalo se registrirati 12.01 2018.
Šta sad ,mogu očekivati nakon isteka 15 dana za regu kaznu ili sam ja slobodan buduči sam išao dat odjavu koju očito nisu još sproveli.

Neda mi se baš plačatikazne radi drugih osoba.
Hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:35   #497
Rusanje na tehnickom

Ako sumnjam da me netko zeli namjerno srusit na tehnickom, koja su moja prava (osim proc u drugu stanicu na pregled).
Moguce je i da njihovi uredjaji nisu ispravni, kome se mogu obratit?
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:47   #498
čl 267 i čl.3
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:35   #499
Dobro vece ekipa.
Pitanje za Sivkića.
Ističe mi registracija na prometalu 10.02.2018.
a) tehnički pregled: obavljeno.
b) polica osiguranja: plaćeno
c) registracija – srusen
Izrađuje se nova prometna dozvola jer u staroj nema mjesta.
U posjedu sam fininog prijedloga za skidanje zabilješke, ovjereno kod biljeznika.
Međutim, mup radi isključivo preko pravomoćnog rješenja fine za skidanje zabilješke, a taj papir putuje preko marsa.
Ja sad kao ne smijem koristiti prometalo dok ne stigne nova prometan jel? Ok, koliko kosta ako to prekrsim?
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:44   #500
700 do 15 dana i 2000 kn preko 15 dana
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.