Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 15:18   #21
Bio sam na Zanziju prošle god. u ovo vrijeme. Jug, Bwejuu. U resortu kojeg drži naše gore list čovjek. Čovjek je stvarno ok. Dao nam je sve informacije koje smo htjeli/trebali, spustio nam je cijenu za snorkelig kod jednog lika, može dogovorit i organizaciju za safari,...
Inače tamo što je zanimljivo je da se može kupati max 2 puta dnevno zbog te plime i oseke. Kada se more povuče ode u 3 pm iza riftova. Po danu je ugodno vruće, na večer je dosta vjetrovito i treba imati nešto za ogrnuti se. Ima odličnih suvenira za kupiti i definitivno se treba cjenkati jer se cijene mogu dosta spustiti. Klopa je što se tiče plodova mora svježa i najbolja što se tiče ponude i kvalitete od ostale klope. Kada se more povuče autohtonci idu u lov na hobotnice i nju bi trebali svježu dobiti. Postoji jedan restić tamo gdje je je crab soup odlična i def. must have.
Na izletima sam bio na Prison islandu i šetnja kroz park s kornjačama, u Jozani forestu. Meni je tamo bilo baš ok. Sve smo obišli, mangrove, red colobus majmuni (ima ih samo u zanzibaru). Razni izleti,...
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:31   #22
Bila sam u Zanzibaru 03.-14.10. Bilo je neponovljivo. Ljudi sretni, veseli , stalno pozdravljaju Hakuna matata, jambo... Sigurno je, iako ispred hotela i po gradu ima policije koja čuva hotele. Lokalci nemaju pristupa hotelima i plažama sa turistima, ali su tu, prodaju suvenire i komuniciraju stalno. svi govore engleski. Išli smo preko beogradske agencije Manga trip, avionom iz Splita do Bg, do Dubaija 5 sati, stajanje još 5 a onda do zanzibara 6 sati. Odlična organizacija putovanja, sve je bilo kako treba, vodič Marko je bio fantastičan. Tamo je već dvije i po godine, zna sve, samo bi nam uveče rekao kad da se nacrtamo na recepciji, šta ponijeti, šta smijemo a što ne. Bili smo smješteni u Stone townu, Hotel Palace, uredno, čisto, malo mračno jer je gradjen u indijsko afričkom stilu, čistacica dolazi svako jutro, doručak na krovu (uglavnom kajgana za doručak, žumanca su im bijela), krevet sa baldahinom, klima i ventilatori na stropu. Prepali su nas prije puta sa komarcima i ce ce muhama, ali više komaraca ima na mojoj terasi ljeti nego što sam ih tamo vidjela za 12 dana. Izlet sa safarijem koštaju 470 eura ili 550 dolara, najbolje je nositi dolare. Pili smo flaširanu vodu, jeli smo samo u restoranima (ima 6-7 dobrih u centru za koje nam je vodič rekao da su sigurni i stvarno su dobri, nitko nije imao nikakvo trovanje hranom), ali nismo ništa jeli ni kupovali sa ulice: Išli smo na izlete Farma začina - predivno, plivanje sa delfinima, Jozani šuma, blue safari, sve koji se nude i na kraju svakog najčešće bi išli na plaže. Plaže su im prelijepe, bijeli sitni pijesak,Indijski ocean predivne boje, može se plivati u njemu ali ne kao u našem moru plivati daleko jer su struje jake. Ponijeti sa sobom slatkiše i olovke i teke za djecu jer su na svakom koraku a jako se raduju kad dobiju nešto. Massai pleme je isto posebna priča, išli smo u njihovo selo gledati kako žive, stil života im se ne mijenja stoljećima, nose marame na sebi, lako ih je prepoznati, jako su veseli i vole komunicirati dok prodaju svoje suvenire. Safari-trajektom do Dar es Salama, tu su nas čekali džipovi i pošli smo u Mikumi nacionalni park-320 km daleko. Prespavali smo u hotelu u parku, pristojan smještaj, ujutro rano ustali, doručkovali i vožnja sa otvorenim krovom kroz park. Vidjeli smo sve životinje (od pet najvećih, tu su četiri), radili selfije sa slonovima, žirafama, impalama, majmunima, lavicama i na kraju leopardom, koji je bio vrlo blizu, na stablu ispod kojeg smo bili. Doživljaj je bio potpun, prelijepo iskustvo. poslije ručka, vratili seu Dar es Salam, poslije najludje vožnje u životu (nemaju uličnu rasvjetu, pa kad padne mrak svi ludo voze jer ih policija ne može slikati, a promet je toliko gust, naročito ima puno kamiona i cisterni, tako da se naš vozač tako ubacivao i pretjecao da je to bila najluđa vožnja u životu. Kad smo došli pred hotel (vodič nam je rekao da ni slučajno ne smijemo nigdje izlaziti, jer te u Daru neće ubiti ali će ti uzeti sve što imaš, nije kao u Zanzibaru sigurno, hotel počinje zbog sigurnosnih razloga tek od trećeg kata, a na svim prozorima su ograde) . Ujutro rano trajekt i natrag u Zanzibar u naš hotel na doručak, poslije Kenda resort na kupanje, prelijepa plaže. Naročito bih naglasila da je važno ići sa vodičem, jer smo sreli neke ljude tamo koji nisu pola toga vidjeli jer nisu znali ili im nije imao tko reći. Neki iz naše grupe su ostali u hotelu, nisu išli na safari, ali kad bi ponovo imala priliku ići na safari, pa to nikako nismo htjeli propustiti. Safari je 300 eura, safari blue 60, a ovi su ostali izleti po 25-40 eura. Cijelo vrijeme je vodič bio s nama i ne znam kako bi da nismo imali njega, zemlja je ipak divlja, nije to Barcelona da možeš lutati sam i istraživati. Nemojte se nimalo misliti, otidjite na ovo putovanje, meni je proširilo vidike. I još jednom sve riječi hvale za agenciju Manga trip i vodiča Marka.
__________________
Dok pametni sute,budale kolo vode,a fukare dolaze do para...I.Andric
anyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:15   #23
Mi isto idemo na Zanzibar za nekih mjesec dana. karte smo kupili sami a dole cemo biti s grupom Global Trackersa u njihovom aranzmanu....bas se radujem tom putovanju i ako netko ima kakve tipove rado bih čula...pozz
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:25   #24
Sve je to super, al ne vidim razlog da se ide sa agencijom.
Mi smo sve sami organizirali, u 4 mjesta bili, vodic nam uopste nije bio potreban.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:13   #25
I mi idemo obično sami i sve sami organiziramo...nego njihova ponuda nam je bila dobra, nekih 350 e za cijelokupni aranzman (svi izleti, ulaznice, smjestaj, transferi) a svakako bi to sve to uzeli ponaosob pa nam se čini fer ponuda...a možda smo mogli i jeftinije proći...evo ne znam. To je cijena za 10 dana..
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:29   #26
Gdje ste smjesteni?
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:01   #27
Cena ture uključuje:
-Smestaj u trokrevetnim sobama 7/9 ili 10 noćenja na plazi Kikaduni u prelepim budzet bungalovima -ukljucen dorucak
-Svi transferi prema programu
-UKLJUCEN I PAKET SVIH IZLETA koje navodimo u nastavku
1.Stone Town gradska tura
2.Plivanje sa delfinima u otvorenom okeanu (uključen rucak) i poseta plaži Kizimkazi, na kojoj ćete imati priliku da vidite stablo
“Baobaba” staro 300 godina, koje je jedno od najvećih na Zanzibaru
3.Poseta Jozani Šumi_(ulaz se dodatno plaća)
4.Brod za “Prison Island” sa džinovskim kornjačama
5.Jednodevni obilazak severnih plaža na Zanzibaru
6.Obilazak seoske skole, ambulante i poseta seoskim domacinstvima

to je njihova ponuda s tim da je neka sitna doplata za dvokrevetni bungalov. Prvih 6 dana je taj smjestaj i 4 u nekom resortu.
Kako ti se cini??
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:45   #28
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Cena ture uključuje:
-Smestaj u trokrevetnim sobama 7/9 ili 10 noćenja na plazi Kikaduni u prelepim budzet bungalovima -ukljucen dorucak
-Svi transferi prema programu
-UKLJUCEN I PAKET SVIH IZLETA koje navodimo u nastavku
1.Stone Town gradska tura
2.Plivanje sa delfinima u otvorenom okeanu (uključen rucak) i poseta plaži Kizimkazi, na kojoj ćete imati priliku da vidite stablo
“Baobaba” staro 300 godina, koje je jedno od najvećih na Zanzibaru
3.Poseta Jozani Šumi_(ulaz se dodatno plaća)
4.Brod za “Prison Island” sa džinovskim kornjačama
5.Jednodevni obilazak severnih plaža na Zanzibaru
6.Obilazak seoske skole, ambulante i poseta seoskim domacinstvima

to je njihova ponuda s tim da je neka sitna doplata za dvokrevetni bungalov. Prvih 6 dana je taj smjestaj i 4 u nekom resortu.
Kako ti se cini??
to je neka srpska agencija? dečko i ja smo iz zagreba i planirali smo u 2. mjesecu možda do zanzibara/tanzanije, međutim malo nas je sad strah i te epidemije kuge koja je izbila u tom dijelu afrike, izdana su upozorenja za tanzaniju... uglavnom, može link na tu agenciju? uopće mi se ne čini loše
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:59   #29
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
to je neka srpska agencija? dečko i ja smo iz zagreba i planirali smo u 2. mjesecu možda do zanzibara/tanzanije, međutim malo nas je sad strah i te epidemije kuge koja je izbila u tom dijelu afrike, izdana su upozorenja za tanzaniju... uglavnom, može link na tu agenciju? uopće mi se ne čini loše
kuge?? nisam to procitala - zbog mnogih obveza zivim u medijskoj izolaciji gdje da se informiram o tome?

Evo link agencije

https://www.globetracker.rs/

Kao što sam navela, kartu smo kupili sami - uhvatili akciju Qatara pa super prosli. Ako planirate ici u drugom mjesecu, vec vam je vrijeme kupiti kartu.
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:08   #30
za početak: https://en.wikipedia.org/wiki/2017_M...lague_outbreak

http://edition.cnn.com/2017/11/13/he...ine/index.html
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:09   #31
Da, kuga na Madagaskaru, sirenje prijeti Tanzaniji, Zanzibaru, Mauricijusu...
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:42   #32
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
kuge?? nisam to procitala - zbog mnogih obveza zivim u medijskoj izolaciji gdje da se informiram o tome?

Evo link agencije

https://www.globetracker.rs/

Kao što sam navela, kartu smo kupili sami - uhvatili akciju Qatara pa super prosli. Ako planirate ici u drugom mjesecu, vec vam je vrijeme kupiti kartu.
znam da je, ali dečko ne zna kad će točno dobiti godišnji, pa nažalost još ne možemo kupiti

da, ni sama nisam pametna zbog te kuge što da radimo
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:37   #33
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
znam da je, ali dečko ne zna kad će točno dobiti godišnji, pa nažalost još ne možemo kupiti

da, ni sama nisam pametna zbog te kuge što da radimo
Hajdete s nama na Maldive.

Ne znam sta bih ti rekla...pratite situaciju.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:15   #34
Mi smo kontaktirali agenciju po tom pitanju. Oni kažu da nema ni jedan zabiljezen slucaj kuge u Tanzanije i da nema razloga za paniku.
Ovo koliko pratim situaciju WHO je dosta snaga usmjerio na suzbijanje kuge pa valjda ne bi trebala izmaknuti kontroli...
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:48   #35
Pozdrav svima,
za 2 tjedna letimo za Zanzibar sa curom.
Rezervirali smo 6 noćenja u Pwani Mchangani i 6 noćenja u Nungwi.
Putujemo kompletno u vlastitom aranžmanu, pa je svaka preporuka dobrodošla.
dvaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:14   #36
lalinjo, kakvi su dojmovi sto se tice globetrackera?
Ja takodjer gledam tu agenciju, pa me zanima kako je bilo?
Dyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 11:52   #37
izgleda da dragi i ja konačno u rujnu idemo na zanzibar prvo 4 dana istanbula, zatim 8 noćenja na zanzibaru.

idemo u vlastitom aranžmanu, tako više volimo zanima me sad samo gdje je pametnije uzeti smještaj, na kojoj strani otoka, možda čak stone town? je li sigurnije ići u neki resort na plaži? kako se onda kretati po otoku, rent a car?

mali je problem što ćemo sletiti u 3 ujutro, pa bi nam usluga prijevoza u organizaciji hotela bila od pomoći
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 22:42   #38
Zanzibar

Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
izgleda da dragi i ja konačno u rujnu idemo na zanzibar prvo 4 dana istanbula, zatim 8 noćenja na zanzibaru.



idemo u vlastitom aranžmanu, tako više volimo zanima me sad samo gdje je pametnije uzeti smještaj, na kojoj strani otoka, možda čak stone town? je li sigurnije ići u neki resort na plaži? kako se onda kretati po otoku, rent a car?



mali je problem što ćemo sletiti u 3 ujutro, pa bi nam usluga prijevoza u organizaciji hotela bila od pomoći


Stone town je nama bio super. Ako bas zelite da lencarite u resortu, onda izaberite neki od smeštaja koji odgovaraju vašem džepu. To kažem jer ima puno luksuznih hotela. Za Stone Town mogu da preporucim Coffee house. Tamo smo bili smesteni i odlično je mesto.
A na obali smo odlazili u Upendo. Restoran koji ima i nekakav smeštaj. Mi smo išli na klopu. Tu je i čuveni The Rock.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 15:50   #39
Dakle, putujemo za 2 tjedna na 10-ak dana....
Svaki savjet i preporuka su dobrodosli!
Merci!
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 18:52   #40
Quote:
Dyna kaže: Pogledaj post
lalinjo, kakvi su dojmovi sto se tice globetrackera?
Ja takodjer gledam tu agenciju, pa me zanima kako je bilo?
Ne znam kakav je globetracker al cura koja je specijalizirana za zanzibar(petra) kao vodic je super cura ,pozitiva..znam je ,iz mog mjesta je rodom.
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.