Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 04:37   #4421
Jesi pogledao iz Budimpešte?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:26   #4422
Zvala sam čiku u hr veleposlanstvo i objasnila mu sta je na stvari...kaze ne bi se smjelo ali i on savjetuje da idem sa starom putovnicom a da ponesem osobnu (koja je na novo prezime) i domovnicu da vide da je proces u tijeku...ono kao da kazem da putovnica jos nije gotova....

Mislim da cu tako uraditi iako sam svjesna rizika. Rizik mi je samo u Dubrovniku na aerodromu jer koliko znam u Barci nemamo provjeru dokumenata jer je EU?
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:45   #4423
imat ćete provjeru dokumenata u Barceloni jer mi još nismo u Schengenskom prostoru, pa to još nije potpuno unutrašnji let. ali u Barceloni ti neće uspoređivati ime na karti i dokumentu, već samo imaš li valjani dokument (policijska provjera, tu pokaži samo novu osobnu). no trebaš misliti i na povratak, kad će ti gledati kartu i dokumente.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:07   #4424
jesu li to europski letovi u Decembru znatno poskupili (u odnosu na prošle godine) ili mi se samo čini?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:17   #4425
Nazovi avio kompaniju i objasni im situaciju. Naknada za promjenu imena uvedena je u prvom redu da se onemoguci kupnja karte za jednog putnika, a onda da putuje drugi putnik bez ikakve naknade (bez naknade bi svi kupovali jeftine karte i preprodavali ih). U tvom slucaju radi se o istoj osobi, sto mozes dokazati, tako da je moguce da naprave tu promjenu bez naknade.
Sunion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:48   #4426
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Zvala sam čiku u hr veleposlanstvo i objasnila mu sta je na stvari...kaze ne bi se smjelo ali i on savjetuje da idem sa starom putovnicom a da ponesem osobnu (koja je na novo prezime) i domovnicu da vide da je proces u tijeku...ono kao da kazem da putovnica jos nije gotova....

Mislim da cu tako uraditi iako sam svjesna rizika. Rizik mi je samo u Dubrovniku na aerodromu jer koliko znam u Barci nemamo provjeru dokumenata jer je EU?
Imali smo sličnu situaciju s Ryanairom, kolegica je promijenila prezime, na karti je bilo staro, a na putovnici novo. Rekli su da samo ponese kopiju vjenčanog lista, ništa nije mijenjano.
tabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:51   #4427
NJEMAČKI sud zaključio je da je tvrtka Kuwait Airways imala pravo otkazati let jednom izraelskom putniku ocijenivši da se ne radi o diskriminaciji nego o strogoj primjeni kuvajtskog zakona.

"Tvrtka nije obvezna ispuniti ugovor ako se njime krši zakon njezine zemlje", naveo je sud u Frankfurtu.

Jedan izraelski putnik se obratio sudu nakon što mu je zrakoplovna kompanija otkazala put od Frankfurta do Bangkoka, uz međuslijetanje u Kuvajtu.

Kuwait Airways je to opravdao kuvajtskim zakonom iz 1964., koji zabranjuje svaku razmjenu s Izraelom, čije postojanje ne priznaje.

"Neprihvatljivo je da jedna strana tvrtka, koja djeluje na temelju nacionalnih duboko antisemitskih zakona, može djelovati u Njemačkoj", reagiralo je priopćenjem Središnje vijeće njemačkih Židova. "Kuvajtski zakon o bojkotu Izraela podsjeća na najgore trenutke progona Židova tijekom nacional-socijalizma", dodali su.

Sud je naveo da se ne radi o diskriminaciji jer se njemački zakon primjenjuje samo na diskriminaciju prema rasi, etničkom podrijetlu ili religiji, ali ne prema specifičnoj nacionalnosti.

Slične odluke u pogledu Kuwait Airwaysa ranije su donesene u Sjedinjenim Državama i Švicarskoj.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:53   #4428
Zvala sam Vulenig info telefon, rekli su mi da nije nikakav problem, kao promjeniti ce ime besplatno, samo da im na mail posaljem dokaz o istom.
Ja im poslala vjencani, staru i novu putovnicu, medjutim danima nista ne odgovaraju a let se blizi....morat cu ih opet zvati izgleda..nisu bas azurni
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:14   #4429
putuje itko ikad relaciju Manchester - Zagreb - Manchester?

Monarch je tu trebao imat super letove, i to direktno, za oko nove godine, al jbg, propali su

jedino što sad nalazim su letovi ili KLM oko 250 funti ili Lufthansa oko 200-220, i to sve sa presjedanjima okolo naokolo. jesu li to sad jedine preostale opcije, ili nešto propuštam?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:05   #4430
Imaš Ryanair al iz Budimpešte ako ti paše za 140€ povratna 27.12-2.1
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:35   #4431
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
putuje itko ikad relaciju Manchester - Zagreb - Manchester?

Monarch je tu trebao imat super letove, i to direktno, za oko nove godine, al jbg, propali su

jedino što sad nalazim su letovi ili KLM oko 250 funti ili Lufthansa oko 200-220, i to sve sa presjedanjima okolo naokolo. jesu li to sad jedine preostale opcije, ili nešto propuštam?
Jesi dobio sta nazad, ako si imao kartu?

Nema neceg elegantnijeg a povoljnog. Osim s okolnih aerodroma.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:41   #4432
Quote:
sk0ls kaže: Pogledaj post
Imaš Ryanair al iz Budimpešte ako ti paše za 140€ povratna 27.12-2.1
RyanAir meni nudi te iste datume, 27.12 - 2.1., Manchester to Budapest, 360 funti, ne znam gdje si našao za 140 eura

Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Jesi dobio sta nazad, ako si imao kartu?

Nema neceg elegantnijeg a povoljnog. Osim s okolnih aerodroma.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
nisam srećom uzeo let, vratio sam se iz ZG za Manchester sa njihovim zadnjim letom iz Hrvatske tamo krajem devetog mjeseca, dao si dan-dva za razmislit i pogledat datume za novu godinu, i tu dva dana su propali xD

nije mi problem ako je neki bliži aerodrom, al da idem za London pa letjet za HR me vremenski i novčano dođe na isto kao i letit iz Manchestera, pa ono, nikakva razlika
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:24   #4433
Ups sorry moja greška ja sam gledao Budapest-Manchester a ne obrnuto
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:36   #4434
Vulkan na Baliju eruptirao.....

http://www.straitstimes.com/asia/se-...ts?xtor=CS1-10

Za sada, aerodrom normalno funkcionira do daljnjega...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:33   #4435
pitanje za ekipu koja je putovala preko cologne i stuttgart aerodroma.
Dakle, imam opciju za kupiti kartu iz splita za dublin s presjedanjem preko ova dva aerodroma. Iz splita bi se islo eurowingsom a iz njemacke dalje za dublin ryanairom, dakle nevezane karte su u pitanju.
koliko sam vidila, eurowings slijece u stuttgart na terminal 1, a ryan polijece s terminala 4, dok u cologne eurowings slijece na terminal 1 a ryan polijece s terminala 2 (u cologne imaju samo 2 terminala).
razlika izmedu letova u oba slucaja je 2h.
Problem je sta idemo s malcem od 2,5 god i imat cemo kolica sa sobom koja cemo morat skupit ispred aviona kad sletimo (i tu cemo morat izgubit malo vremena), te moramo ic na check in opet bas radi kolica.
Sta mislite da li je izvedivo ovo presjedanje preko jednog od ova dva aerodroma?
HVALA!!!
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:02   #4436
Ako me pamćenje dobro služi, u Kölnu se Eurowingsov avion spaja izravno na terminal, dok u Stuttgartu vozi bus. Dakle, prva opcija je nešto brža. Jedino ne znam gdje kupiš kolica.

Veću gnjavažu sa sigurnosnim pregledom definitivno sam imao u Stuttgartu (3 od 4 puta). U Kölnu je dosad uvijek sve išlo glatko (6 puta). Ja sam za Köln/Bonn.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:17   #4437
Evo samo da javim kako su mi u Vuelingu promjenili prezime bez naknade. Dovoljan je samo dokaz o promjeni prrezimena.
Sutra letimo za Barcu
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:06   #4438
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Ako me pamćenje dobro služi, u Kölnu se Eurowingsov avion spaja izravno na terminal, dok u Stuttgartu vozi bus. Dakle, prva opcija je nešto brža. Jedino ne znam gdje kupiš kolica.

Veću gnjavažu sa sigurnosnim pregledom definitivno sam imao u Stuttgartu (3 od 4 puta). U Kölnu je dosad uvijek sve išlo glatko (6 puta). Ja sam za Köln/Bonn.
Sve potvrdjujem i savjetujem Köln/Bonn, ipak je bolji aerodrom.
Zivio u Kölnu, sad zivim u Stuttgartu. Letio s oba aerodroma puno puta.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:12   #4439
Avionska karta otkazivanje

Pozdrav, zanima me može li se u agenciji otkazati putovanje ukoliko druga osoba nije prisutna i nije dala pristanak, bez obzira što je račun kod druge osobe.
Hvala na odgovoru
Melibubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:26   #4440
Jel moguće npr. kod Easyjeta, al zapravo kod bilo koje kompanije, kupiti uz svoju još jednu kartu za komad osjetljive prtljage koja ne smije dolje u bunker, a prevelika je za carry-on luggage?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.