Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 20:12   #101
Pozdrav, uveli su svjetlovodni kabel u zgradu i sada Vip nudi svoju optiku.
Trenutno sam na t-comu, plaćam 225kn/mj. (tel+net). Imam par pitanja ako itko zna:

1. Zanima me ako uzmem VIP-ov net+TV, da li dobijem nekakvu antenu za njihov TV ili bi morao kupiti i montirati antenu?
2. Da li bi i dalje morao plačati HRT pretplatu 80kn/mj ako koristim VIP tv?
3. Da li bi i dalje morao plačati fiksni telefon kod t-coma (koji ne koristim), ili to mogu isključiti?
4. Da li kvaliteta veze ostaje ista kakva je bila i s T-comom do sada, ili je moguće da češće puca i sl. ovisno o operateru? Jel to do žica ili njih.
billyray is offline  
Old 20.11.2017., 20:20   #102
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
2. Da li bi i dalje morao plačati HRT pretplatu 80kn/mj ako koristim VIP tv?
.
Moraš plaćati ako imaš samo bilo koji pametni telefon!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 20.11.2017., 20:26   #103
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Moraš plaćati ako imaš samo bilo koji pametni telefon!:klap:
Imam prastari pametni telefon, nisam siguran ni jel ima radio na njemu, no vjerojatno ima. No ionako imam TV. Ako se hvataju za nešto poput moba, vjerojatno bi se hvatali na to da imam tv, bez obzira što je na njemu, ne?
billyray is offline  
Old 20.11.2017., 23:22   #104
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uveli su svjetlovodni kabel u zgradu i sada Vip nudi svoju optiku.
Trenutno sam na t-comu, plaćam 225kn/mj. (tel+net). Imam par pitanja ako itko zna:

1. Zanima me ako uzmem VIP-ov net+TV, da li dobijem nekakvu antenu za njihov TV ili bi morao kupiti i montirati antenu?
2. Da li bi i dalje morao plačati HRT pretplatu 80kn/mj ako koristim VIP tv?
3. Da li bi i dalje morao plačati fiksni telefon kod t-coma (koji ne koristim), ili to mogu isključiti?
4. Da li kvaliteta veze ostaje ista kakva je bila i s T-comom do sada, ili je moguće da češće puca i sl. ovisno o operateru? Jel to do žica ili njih.
1. Ne treba ti antena, gledat ćeš VIP IPTV preko optičkog kabla
2. Nije bitno na koji način gledaš program, pretplatu moraš plaćati ako posjeduješ TV prijemnik
3. Ako ne koristiš fiksni telefon, odjavi ga kod T-Coma i onda ga nećeš plaćati
4. Ako si dosad bio kod T-Coma na običnoj liniji (preko bakrene parice), onda će ti sad veza biti puno bolja (i brža i pouzdanija) jer prelaziš na optiku
joule1309 is offline  
Old 21.11.2017., 02:56   #105
Quote:
joule1309 kaže: Pogledaj post
1. Ne treba ti antena, gledat ćeš VIP IPTV preko optičkog kabla
2. Nije bitno na koji način gledaš program, pretplatu moraš plaćati ako posjeduješ TV prijemnik
3. Ako ne koristiš fiksni telefon, odjavi ga kod T-Coma i onda ga nećeš plaćati
4. Ako si dosad bio kod T-Coma na običnoj liniji (preko bakrene parice), onda će ti sad veza biti puno bolja (i brža i pouzdanija) jer prelaziš na optiku
Super! Hvala na odgovorima
billyray is offline  
Old 22.11.2017., 11:48   #106
postoji li u vipneta tv, net i telefon ali bez ugovorne obveze?

p.s. kakav je kvalitet homeboxa?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 22.11.2017., 11:57   #107
Postoji, ali je skupo.

Kao i na mobitelu signal. Meni je dobar signal na mobitelu u 90% grada.
CroChuck is offline  
Old 22.11.2017., 12:00   #108
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
postoji li u vipneta tv, net i telefon ali bez ugovorne obveze?

p.s. kakav je kvalitet homeboxa?
Ne preporucujem homebox,nakon 100 gb koje imas ukljuceno kad ih potrosis naplacuju dodatno megabajte..
Vrlo lose..
Osim toga Vip vise ne ide preko bakrene zice,ne daju novim korisnicima tu opciju jer ne zele da placaju za infrastrukturu koju koriste od ht-a pa ako nema u tvojoj zgradi ili kuci vipov opticki kabel onda ce ti ponuditi satelitsku vip tv sa homeboxom na kojem imas 100 gb i fiksni telefon ukljucen na taj isti homebox..
Sto se mene tice to mi je turn off sto ne nude fiksne usluge i preko bakrene zice..
A sigurno ne zelim satelitsku tv,kada bi birao satelitsku onda bi to bilo totalova sa boljim programima ili kada bi birao pokucni internet od 4G onda bi izabrao tele 2 pokucni sa 1 terabajt prometa a sigurno ne bi vipov.I to svi znamo da jedva ceka Vip da ti nabije racune sto si prekoracio i “potrosio” megabajte koje imas od interneta .Da te izmuljaju prvi su
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Old 22.11.2017., 12:37   #109
hvala puno... super objasnjenje.

evo meni bas treba nesto kvalitetno objedinjeno a ne znam sto. ugovor mi se ne da potpisivati. sad sam na iskonu ali istekao ugovor, a i na maxtv satelit koji mi je preskup nekako.

problem je sta sam na selu ,pa ne znam koliko mogu birati.

vip mi je na kucu dolazio nekoliko puta ali sm ih odbijao prije..
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 22.11.2017., 18:19   #110
Pa postojeći operater ti ima bez UO ponude kao i recimo Optima.
CroChuck is offline  
Old 22.11.2017., 21:00   #111
A za savjete imamo temu koja je sticky pa molim u njoj tražiti što uzeti. Hvala
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 22.11.2017., 22:23   #112
Prešao sam na VIPnet optiku 500Mbps u Sesvetama.
Postavili su sve, ali internet nikako da proradi. Tehničari krive VIPnet i kažu da trebaju podići sustav da sve proradi. Korisnička služba govori da su problem proslijedili tehničaru i tako već tjedan dana nisu ništa riješili.
Nekoliko susjeda ima isto VIPnet optiku od prije i sve im dobro radi.
Da li netko od vas ima isti problem s optikom?
Darba is offline  
Old 23.11.2017., 08:42   #113
Kako ono kažu, kad kudiš, kudi firmu, a kad hvališ, hvali čovjeka?
Ili tako nekako

Dakle, bio sam nezadovoljan korisnik VIP duo usluge net+tv. Iako je veza bila kablovska, brzina interneta je bila cca 3 mbps. Uključujući dosta standardne tv kanale, to je koštalo po meni puno previsokih 250 kn mjesečno.

Pokušaj rješavanja problema s njihovom szk telefonom nije baš puno pomoglo.Ni mail nije baš pomogao. Ono što JESTE pomoglo je Vipnet forum, točnije dvije njihove djelatnice nicknameova VIP_IVA i VIP_IVANA. Zahvaljujući tim sinjorama i/ili sinjoritama uspio sam prijeći na novi ugovor:
-otprilike isti popis programa
-41 kn jeftinije
-23 puta brži internet ( ne 2,3 puta nego 23 puta)

Hvala!
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 23.11.2017., 08:45   #114
Jedino jedan warning-ne znam što bih da nije bilo ove dvije djelatnice.
Ostalima u Vipu kao da nije stalo
Odnosno znam što bih-bjesnio bih na VIP, a 02.06. bi kad-tad došao...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 23.11.2017., 13:30   #115
Da ipak i ja ostavim ovdje svoja iskustva vezano za Vip net d.o.o.
Naime korisnik sam usluge Vip trio paketa već više od dvije godine (ugovor mi je istekao u lipnju o.g.), te sam za to vrijeme korištenja bio prilično zadovoljan uslugom. Pošto živim na selu, ne postoji neka značajna infrastruktura optike i sl. te sam bio zadovoljan uslugom brzine interneta od 4 mbps i osnovim paketom programa na Vip TV. U ovom mjesecu odlučio sam produžiti ugovor sa Vipom, gdje je dogovoreno povećanje brzine na 20mbps, te mi je ostavljen osnovni paket na Vip TV, ali sa više programa, te mi je proširena usluga fiksnog telefona, za neki 20-ak kuna više po mjesečnom računu.
E tada počinje moja agonija. Nakon što mi je došla poruka da restartam uređaj da bi mi se uključila usluga, ostajem bez telefona i Vip Tv-a, te do uspotave usluge telefona dolazi nakon 5 dana, a usluge Vip Tv-a nakon 8 dana.
To smatram malo predugim vremenom za otklanjanje tehničkih probela, a zanima me i mogućnost traženja naknade, ako je netko sa sličnim iskustvom?
bashsamyeo is offline  
Old 23.11.2017., 15:00   #116
Ja mogu reći da sam svoje probleme riješio na Vipnet forumu pa...
ništa te ne košta
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 23.11.2017., 20:52   #117
Thumbs up

Quote:
Darba kaže: Pogledaj post
Prešao sam na VIPnet optiku 500Mbps u Sesvetama.
Postavili su sve, ali internet nikako da proradi. Tehničari krive VIPnet i kažu da trebaju podići sustav da sve proradi. Korisnička služba govori da su problem proslijedili tehničaru i tako već tjedan dana nisu ništa riješili.
Nekoliko susjeda ima isto VIPnet optiku od prije i sve im dobro radi.
Da li netko od vas ima isti problem s optikom?
Danas mi je napokon proradio internet u priključnoj fazi 50 Mbps download i 100 Mbps upload
Darba is offline  
Old 23.11.2017., 23:06   #118
Quote:
Darba kaže: Pogledaj post
Danas mi je napokon proradio internet u priključnoj fazi 50 Mbps download i 100 Mbps upload
Valjda je obratno.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.11.2017., 00:21   #119
Mislim da je htio napisati 500.
Mephisto is online now  
Old 24.11.2017., 21:40   #120
Upravo onako kako sam napisao. Kada priključna faza prođe, dići će brzinu na max.
Darba is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.