Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 11:31   #41
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Dvije riječi

Izgubljene vrijednosti
pa ne znam. naravno, ima puno u tome ali većina je vrijednosti nametnuta izvana. društveno uvjetovana. ok, sad smo zaglibili u totalnoj suprotnosti onoga što je bilo zadano prije i nemamo nikakvu sredinu nego opet krajnost
onda opet, zašto bismo imali išta? idealno je imati slobodu u oblikovanju odnosa. to što volim nekog, ne znači automatski da moram poštovat pravila oblikovanja koja vrijede za neke,a za neke ne vrijede, jer im jednostavno ne pašu (npr. zajednički život)

izlazak iz kutije nam treba. onda možda možemo osjetiti slobodno birajuće, u srcu nastale - kompromise
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:31   #42
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Hvala.
Ako smijem, predložio bih da se, prije no što nekome kažeš da je balav u razmišljanjima o ljudskim odnosima, upitaš ima li ta osoba kćer i sina koji su nešto malo mlađi od tebe, ima li ta osoba iza sebe vezu/brak koja je trajala skoro 30 godina, ima li ta osoba osim te veze nekoliko veza s potpuno različitim osobama u kojima je razmišljala o ljudima i odnosima i proživljavala ih vrlo emotivno, a ne samo mahala pimpekom, je li se ta osoba svojevoljno odvojila od ljudi (koliko je moguće, jelte) na nekoliko nekoliko godina (cca otkako su neki na forumu prestali sisati) e ne bi li u "samoći" razmišljala o međuljudskim odnosima (ne samo M-Ž).
Istina je da je bilo insinuirajuće, ali jednostavno si nisam mogao pomoći. Tvoji upisi liče mi na upise nadobudnog 22godišnjaka.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:32   #43
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Kako prestat bit debil?

Aj sad da te vidim
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:33   #44
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
pa ne znam. naravno, ima puno u tome ali većina je vrijednosti nametnuta izvana. društveno uvjetovana. ok, sad smo zaglibili u totalnoj suprotnosti onoga što je bilo zadano prije i nemamo nikakvu sredinu nego opet krajnost
onda opet, zašto bismo imali išta? idealno je imati slobodu u oblikovanju odnosa. to što volim nekog, ne znači automatski da moram poštovat pravila oblikovanja koja vrijede za neke,a za neke ne vrijede, jer im jednostavno ne pašu (npr. zajednički život)

izlazak iz kutije nam treba. onda možda možemo osjetiti slobodno birajuće, u srcu nastale - kompromise
Trebamo prestat bit ograničeni u glavi, a slobodoumni na van.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:34   #45
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Istina je da je bilo insinuirajuće, ali jednostavno si nisam mogao pomoći. Tvoji upisi liče mi na upise nadobudnog 22godišnjaka.
To što si "star" s 29 godina i ogorčen ne znaci da si mudriji od onog s 25 godina koji je možda prošao i više nego ti samo se realnije nosi sa situacijama u životu.
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:35   #46
Quote:
JosipDBZ kaže: Pogledaj post
To što si "star" s 29 godina i ogorčen ne znaci da si mudriji od onog s 25 godina koji je možda prošao i više nego ti samo se realnije nosi sa situacijama u životu.
Istina. Jebena istina

(ovo ko da si ti rekla)
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:37   #47
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Kako prestat bit debil?

Aj sad da te vidim
A spustiti štitove, gard. Smešnih stvari se bojimo.

Ali onda tu uskoči ona otužna da je malo osoba koje ti se nađu na putu zbog kojih se to isplati. Nije vrijedno rizika. Jer ako spustiš štit pred krivom osobom, postaješ još malo veći debil idući put.
A ako je prava, a čuj, valjda se to nekako već prepozna. Valjda. Debilizam je ipak igra za dvoje. Ne možeš pred normalnom osobom ni biti debil, bar ne dugo.

Ne možemo ni sa svakim. Vjerojatno ima krasnih osoba kojima bi možda valjalo dati šansu, ali ne da srce, mozak, pokoji drugi organ, ne ide ispod neke svoje imaginarne ljestvice.

Ima tu malo i sreće. Na koga ćeš naletjeti i koliko šansi zapravo u životu imaš za ispasti ne-debil.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:38   #48
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Istina. Jebena istina

(ovo ko da si ti rekla)
Sry ako te povrijedilo nije to bila svrha upisa

Cheers
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:38   #49
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Trebamo prestat bit ograničeni u glavi, a slobodoumni na van.
da, u nasljeđu ostale blokade u glavi, a vanjski svijet prebrzo juri. nemre se stari ego tak lako prilagodit.

i tak onda, i prije nego ste završili prvi dejt, on/ona već selekta po tinderu slikice jer nije to to. jel to bilo pitanje roki? vezano za razvoj veze
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:38   #50
Nije me povrijedilo To je istina koja me koči
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:39   #51
Naslov teme mi nekako nameće misao da smo svi stvoreni da budemo svakome najveća ljubav u životu, samo smo si mi malo debilni, pa ne znamo tako jednostavnu priliku realizirati.

Rekao bih da nismo svi stvoreni da svima budemo sve Treba vremena da se nađe The Prava Osoba. A (netko je tu već spomenuo) vremena za traženje se nema.

Ne zato što danas više radimo nego prije (i za Druga Tita se uglavnom radilo 8 sati kao i danas, a neki su radili i 12 i subotama i nedjeljama) nego mi se čini da je zato što danas ima toliko mnogo ometanja od normalnog tijeka misli. I onih 8 sati za koje vrijeme ne radimo i ne spavamo ne provedemo u kvaliteti nego rastrgani na 100 strana, od kojih nam 99 nameću drugi, svjesno ili nesvjesno, ciljano ili besciljno, globalnozavjerenički ili jednostavno pohlepnički.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:40   #52
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Istina je da je bilo insinuirajuće, ali jednostavno si nisam mogao pomoći. Tvoji upisi liče mi na upise nadobudnog 22godišnjaka.
Prihvaćam to kao kompliment i hvala!
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:41   #53
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A spustiti štitove, gard. Smešnih stvari se bojimo.

Ali onda tu uskoči ona otužna da je malo osoba koje ti se nađu na putu zbog kojih se to isplati. Nije vrijedno rizika. Jer ako spustiš štit pred krivom osobom, postaješ još malo veći debil idući put.
A ako je prava, a čuj, valjda se to nekako već prepozna. Valjda. Debilizam je ipak igra za dvoje. Ne možeš pred normalnom osobom ni biti debil, bar ne dugo.

Ne možemo ni sa svakim. Vjerojatno ima krasnih osoba kojima bi možda valjalo dati šansu, ali ne da srce, mozak, pokoji drugi organ, ne ide ispod neke svoje imaginarne ljestvice.

Ima tu malo i sreće. Na koga ćeš naletjeti i koliko šansi zapravo u životu imaš za ispasti ne-debil.
I kako prepoznati nedebila, kad nam izvanjski svijet govori da se moramo ponašati onako kako nam zapravo nije prirodno?
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
da, u nasljeđu ostale blokade u glavi, a vanjski svijet prebrzo juri. nemre se stari ego tak lako prilagodit.

i tak onda, i prije nego ste završili prvi dejt, on/ona već selekta po tinderu slikice jer nije to to. jel to bilo pitanje roki? vezano za razvoj veze
Jurnjava. Jurnjava po tinderima. Jurnjava zbog velikih brojeva. A strah. S jedne i s druge strane. I odbijanje. Zbog povrijeđivanja. A povrijeđen ostaješ u konačnici otvorio se ili ne. Samo ako se ne otvoriš, povrijeđuješ sam sebe.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:41   #54
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Rekao bih da nismo svi stvoreni da svima budemo sve Treba vremena da se nađe The Prava Osoba. A (netko je tu već spomenuo) vremena za traženje se nema.
ovo je iluzija

ovo je jebena paradoksalna holivudska iluzija. prava osoba je ona osoba za koju odlučiš da je prava. ne postoji prava osoba kao boldana.

problem i je u tome što ljudi previše traže, idu dalje. kud ćeš dalje jebo te ja. tu sam. šta me ne vidiš
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:41   #55
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A spustiti štitove, gard. Smešnih stvari se bojimo.

Ali onda tu uskoči ona otužna da je malo osoba koje ti se nađu na putu zbog kojih se to isplati. Nije vrijedno rizika. Jer ako spustiš štit pred krivom osobom, postaješ još malo veći debil idući put.
A ako je prava, a čuj, valjda se to nekako već prepozna. Valjda. Debilizam je ipak igra za dvoje. Ne možeš pred normalnom osobom ni biti debil, bar ne dugo.

Ne možemo ni sa svakim. Vjerojatno ima krasnih osoba kojima bi možda valjalo dati šansu, ali ne da srce, mozak, pokoji drugi organ, ne ide ispod neke svoje imaginarne ljestvice.

Ima tu malo i sreće. Na koga ćeš naletjeti i koliko šansi zapravo u životu imaš za ispasti ne-debil.
nah, štitovi su moderna tehnologija u vezama a sreća, jebga, možda malo al većinom baš i nema nekog utjecaja.

na kraju, kvalitetna ljubavna veza je stvar svjesnog odabira. ona se većinom ne događa slučajno.. kako to zatrovani šećernom pop kulturom ljudi misle
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:42   #56
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Naslov teme mi nekako nameće misao da smo svi stvoreni da budemo svakome najveća ljubav u životu, samo smo si mi malo debilni, pa ne znamo tako jednostavnu priliku realizirati.

Rekao bih da nismo svi stvoreni da svima budemo sve Treba vremena da se nađe The Prava Osoba. A (netko je tu već spomenuo) vremena za traženje se nema.

Ne zato što danas više radimo nego prije (i za Druga Tita se uglavnom radilo 8 sati kao i danas, a neki su radili i 12 i subotama i nedjeljama) nego mi se čini da je zato što danas ima toliko mnogo ometanja od normalnog tijeka misli. I onih 8 sati za koje vrijeme ne radimo i ne spavamo ne provedemo u kvaliteti nego rastrgani na 100 strana, od kojih nam 99 nameću drugi, svjesno ili nesvjesno, ciljano ili besciljno, globalnozavjerenički ili jednostavno pohlepnički.
Misliš da su u neka druga vremena ljudi bili svakom sve i pravi?
Čisto sumnjam.
Čak bih rekla da su danas veće šanse da pronađeš pravu osobu no to naravno ne znači da će je svi pronaći.
Što sam starija, manji problem imam s tom činjenicom. Kreneš cijeniti više svoj mir od pokušaja koji samo donose nemir i frustraciju, da ne kažem bol.
A i to je oblik debilizma.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:46   #57
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
ovo je iluzija

ovo je jebena paradoksalna holivudska iluzija. prava osoba je ona osoba za koju odlučiš da je prava. ne postoji prava osoba kao boldana.

problem i je u tome što ljudi previše traže, idu dalje. kud ćeš dalje jebo te ja. tu sam. šta me ne vidiš
E al mora i ta druga osoba odlučiti da si ti prava osoba.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:46   #58
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
ovo je iluzija

ovo je jebena paradoksalna holivudska iluzija. prava osoba je ona osoba za koju odlučiš da je prava. ne postoji prava osoba kao boldana.

problem i je u tome što ljudi previše traže, idu dalje. kud ćeš dalje jebo te ja. tu sam. šta me ne vidiš
dobro, kolko ti moš editirat post to je čudo jedno
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #59
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
E al mora i ta druga osoba odlučiti da si ti prava osoba.
odluče se zajedno. to je prava ljubaF
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #60
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
E al mora i ta druga osoba odlučiti da si ti prava osoba.
pa no, to i govorim. nema odluke. uvjek je ta osoba negdje iza (ili ispred) osobe koja ti je pred nosom. i upravo u ovom segmentu cijela priča o romantičnoj ljubavi je dimenzionirana i besmislena (ajde, skoro pa besmislena).
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.