Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 23:56   #1
Undo (iskustva bez kojih bi nam bilo bolje)

Biste li nekad stisli tipku "undo" IRL?
Kao, sve se događa s razlogom, iskustva nas obogaćuju.
Što kad su iskustva nepotrebna? Mlaćenje mrtvog konja, prazne slame, dodatno zakopavanje u mulj u kojem možda trenutno plivate- a što zračiš, to i privlačiš.

Ima li stvari koje bi izbrisali iz života skupa s pamćenjem jer su bile jednostavno-nepotrebne i ružne?

Ima li situacija i događaja bez kojih bi vaš život ipak bio mrvicu ljepši da se nisu desile?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:58   #2
A jok, ja bi sve ponovil jos par puta, cist da budem siguran.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:03   #3
Nemam nekih iskustava koja bih obrisao. Nastojim iz svake situacije izvući pouku.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:04   #4
Uh. Ja sam inače pobornik toga da u svemu postoji nešto lijepo i nekakav smisao. Čak za onu priču u kojoj sam imala temu nedavno bih rekla da je itekako imalo smisla jer mi je pomogao prebroditi neke teške momente i jer sam se uz njega ipak osjećala lijepo i ugodno dosta vremena.
Ali... jebiga, da, ima nekih priča koje bih samo prebrisala gumicom jer su mi okrhnule i samopouzdanje i jer su bile bezsadržajno natezanje i ispuhani balon koji je bio lijep samo dok je letio u visinama, ali i to lijepo je bilo umjetno. Neki ljudi iz nas izvuku ono najgore, one najslabije i najjadnije nas i ničeg lijepog nema u tome. Neke priče zaista nemaju nikakvu vrijednost osim da nam prodube nepovjerenje u ljude i oštete nas. Uglavnom iz svih iskustava nastojim izvući nešto za sebe, ali dvije bih priče u životu obrisala bez razmišljanja jer bi mi bilo bolje da se nisu desile.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:09   #5
Bez obzira što iz loših iskustava naučiš svašta, ja bi vrlo rado neke stvari izbrisala iz svog života.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:33   #6
Ne. Svako iskustvo je vrijedno i radi te jačom i bogatijom osobom. A na tebi je kako ćeš to iskoristiti. Sve što jesam ili nisam napravila me napravilo osobom koja jessm danas. A bome sam odlične lekcije naučila baš iz grešaka i teških situacija.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:47   #7
Šta undo, recall program settings and preferences ako je moguće.

__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:58   #8
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ne. Svako iskustvo je vrijedno i radi te jačom i bogatijom osobom. A na tebi je kako ćeš to iskoristiti. Sve što jesam ili nisam napravila me napravilo osobom koja jessm danas. A bome sam odlične lekcije naučila baš iz grešaka i teških situacija.
Ovo.

Zapravo, najvise ucimo iz gresaka. Ucimo kakvi ne bi trebali biti i sto ne bi trebali raditi. Jasno, mnogo toga smo vec znali i prije, u teoriji, no cesto je potrebno neke stvari doziviti da bi ih shvatili.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:00   #9
Ne bih ništa mijenjala, sve što sam napravila u životu napravila sam časno. Izvukla lekcije iz svega, obogatila duh. Životno iskustvo je neprocjenjivo.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:12   #10
Mozda ne bas undo nego vise re-do. Izmjena nekih detalja ili odabira
Ne mogu reci da mi je lose u zivotu ali znam da bi par stvari extra itekako poboljsalo score

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:24   #11
To je kao u filmovima kada idu promijeniti prošlost pa pomaknu jednu sitnicu, vrate se u sadašnjost i skuže da su sjebali cijeli život.
Svako iskustvo mi nešto znači. Čovjek bi možda bio druga osoba bez nečega što se dogodilo jedanput.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:29   #12
Jao pada mi samo jedna stvar na pamet. Bilo je ljeto 1998! Vodili smo na poluvremenu 1:0! To je i dalje moj najtužniji dan u životu! Da mogu vratio bi se tamo i oteo bi Liliana Thurama! Mislim da bi mi život krenuo sasvim jednim drugim pravcem da nije bilo tog čovjeka! I dan danas mi dođe u snove!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:32   #13
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
To je kao u filmovima kada idu promijeniti prošlost pa pomaknu jednu sitnicu, vrate se u sadašnjost i skuže da su sjebali cijeli život.
Svako iskustvo mi nešto znači. Čovjek bi možda bio druga osoba bez nečega što se dogodilo jedanput.
Možda bi bio bolja osoba bez tog iskustva.
Nikad ne znaš.
Malo mi je to fatalističko gledanje. Ne mislim da se brisanjem nekih stvari nužno poremeti nečija cjelokupna ličnost i život, kada bi to bilo moguće.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:54   #14
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Biste li nekad stisli tipku "undo" IRL?

Ima li stvari koje bi izbrisali iz života skupa s pamćenjem jer su bile jednostavno-nepotrebne i ružne?

Ima li situacija i događaja bez kojih bi vaš život ipak bio mrvicu ljepši da se nisu desile?
hmm, ne znam...točno je i jedno i drugo, čini mi se. i sve se događa s razlogom, iskustva nas obogaćuju.
a i ovo Mlaćenje mrtvog konja, prazne slame, dodatno zakopavanje u mulj u kojem možda trenutno plivate- a što zračiš, to i privlačiš.

P.S. ima par situacija za koje bi sigurno volila da se nisu dogodile, vezano uz pijanstva i slična ne baš trezvena stanja kad sam napravila neke gluposti, ili bolje reć - izrekla neke gluposti i povrijedila neke drage mi ljude.
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 06:49   #15
Pa ima jedan odnos koji me okrljastio za sljedecih x godina. Ali ne bih ga izbrisala. Da me tad nije dotukao tako, ne bih se zapitala koji je vrag sa mnom.
Osim toga, iako je bilo i bolno i ruzno i svakako, na neki weird samokaznjavajuci nacin sam uzivala u tome. Pa neka mi, trebalo je i to proci.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 07:55   #16
ništa ne bih mijenjao osim jedne stvari.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:09   #17
ONS bi undoao
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:11   #18
Ne bih brisala. Sve sto sam prozivjela losega dalo mi je mogucnost da bolje upoznam i sebe i druge osobnosti.
I neke stvari zbog kojih osjetim nelagodu kad ih se sjetim znam da necu ponovo uraditi.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:13   #19
Nemati na lageru baš ništa na što bi se rado kliknuo Undo znači ili biti jako, jako mlad ili biti u jakom, jakom denialu.

Ne željeti kliknuti na Undo jer nas je ovo ili ono sranje, kao, o-jačalo, o-pametilo i o-svaštanešto, nejasna mi je potreba za patnjom kao nekakvom dobrom učiteljicom - ono, kroz čičke do pičke (ne znam kako bi glasio ženski analogon). Naravno da se drek može raspoznati i bez guranja prstiju u njega. Naiđeš, osjetiš smrad na daljinu, produžiš...

Naravno da imam zbirku doživljenoga i učinjenoga koju bih rado - ojebemu, kako se od ovoga tvori glagol - undoao - ne zato jer bi mi u tom slučaju bilo (još) bolje sada, nego zato jer bi u tom slučaju meni i/ili drugima bilo bolje onda.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:19   #20
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ne bih brisala. Sve sto sam prozivjela losega dalo mi je mogucnost da bolje upoznam i sebe i druge osobnosti.
I neke stvari zbog kojih osjetim nelagodu kad ih se sjetim znam da necu ponovo uraditi.
sigurna si?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.