Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko je bolji?
Pele 233 37.28%
Maradona 392 62.72%
Glasovatelji: 625. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 09:06   #21
Da nije bilo Maradone Argentina ne bi osvojila sp 1986.Nema sanse.On je sam osvojio to prvenstvo.Kao sto je i sa Napolijem napravio senzaciju.Sam.


Sve utakmice koje je Pele odigrao za Brazil, Brazil bi dobio i bez njega.

Pele je vise postigao u karijeri.Ali Maradona je je bio igrac koji bi bio glavni na terenu gdje god igrao.I svi su gledali njega.

Tko je bolji ne moze se usporedjivati.Oboje su vrhunski igraci ali razliciti.Ja ipak smatram(nisam gleda sve njihove utakmice ) da je Maradona imao veci utjecaj na nogomet od Pelea.I bolji je poznavatelj nogometa.Izjave koje Pele izjavi danas su smisne i nemaju veze sa ozbiljnim poimanjem nogometa.On je bio odlican nogometas, ali o nogometu pojma nema(to je neki sadasnji igrac izjavio, ne mogu se sad sititi tko).Maradona ipak zna nesto o nogometu.Zanima me kakav bi bio trner.Mozda saznamo...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:16   #22
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Izjave koje Pele izjavi danas su smisne i nemaju veze sa ozbiljnim poimanjem nogometa.On je bio odlican nogometas, ali o nogometu pojma nema(to je neki sadasnji igrac izjavio, ne mogu se sad sititi tko).Maradona ipak zna nesto o nogometu.Zanima me kakav bi bio trner.Mozda saznamo...
Izjave koje Maradona daje su za ludnicu. Pele je gospodin, a Maradona propalica.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:44   #23
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Maradona ipak zna nesto o nogometu.Zanima me kakav bi bio trner.Mozda saznamo...
pošmrkao bi linije po terenu. mene baš zanima kakav bi on autoritet imao kod ekipe kad bi trebalo provodit disciplinu
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:05   #24
Za mene Pele je ouno bolji od Maradone. Maradona sam sebe smatra Bogom (naravno samo simbolički) dok mi se Pele čini poštenijim čovjekom. A nogomet nije samo tko će bolje loptu gurati pred sobom već s kakvim češ je karakterom gurati.
qweker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:43   #25
Maradona daleko,jer kad je Pele prije igro nogomet je bio kurac,covjek je do 29 god zabio 1000 golova sto je danas nemoguce to napravit,a maradona je jedan mali Napoli odveo na vrh europe i sam argentinu na vrh svijeta i bio je tehnicki 100 puta bolji od pelea...
Quagliarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:34   #26
maradona je po meni bolji iako se i njega jedva sjećam, a kamoli pelea, o peleu mogu pričat oni koji su ga doživjeli, a mi možemo raspravljati o ronaldu, ronaldinhu, zidaneu i njima sličnima!
The coek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:46   #27
pele je najbolji jer je bio daleko ispred svog doba . maradonu nevolim jer je narkoman , propalica.
gorefiend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:03   #28
Edson Arantes Do Nascimento Pele najbolji je igrac nogometa svih vremena. Nije se rodija i tesko da ce se rodit takav igrac. Vi koji ga niste gledali (ja jesam preko TV na njegovom oprostaju od reprezentacije na Marakani pred valjda 200.000 gledalaca kad je na svoj oprostaj zva Jugu, a moga je bilo koga, ostalo je 2:2) potrudite se malo pa ce te vidit ko je i sta je Pele. Osim toga da je preko 1000 golova u sluzbenim utakmicama.

Ne kazen da je Maradona los, dapace sjajan je igrac ali ipak nije Pele.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:19   #29
ne vjerujem ipak da je pele bio tako izvrstan.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:20   #30
maradona je prebahat... pre pre.. ne volim ga kao covjeka...
kurton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:33   #31
Jednom sam kao mali (vrijeme kad sam igrao bar 4-5 tekmi dnevno) gledao intervju s nekim tipom koji je pricao o Peleu i sjecam se detalja gdje tip opisuje kako je Pele jednom trenirao iskljucivo udarac glavom i to tako da mu oci budu otvorene cijelo vrijeme. Jer, kako tip kaze, Peleu se ucinilo da kao prvo nema smisla zatvarati oci (kao sto cini 99% igraca) trenutak prije nego udaris loptu glavom nego su oci otvorene cijelo vrijeme, pratis sto vratar radi i gdje cilja da se baci pa onda bas u zadnjeme trenu mogucem, glavom plasiras loptu da tako sprijecis vratara da obrani gol. Pa onda prikazu usporeno nekoliko njegovih golova glavom gdje se vidi da maltene zastane jos u skoku i onda jako sutira glavom i nebranjeni dio gola. To me je tada kao klinca - koji je gledao sve o Peleu sto se moglo i cuo jos i vise - toliko impresioniralo da sam i sam probao takve ideje i pricao s frendovima o tome.

A onda nekih par godina kasnije, u drugome sportu, kad je MJ rano u NBA karijeri bio kritizran kako mu je obrana jedina losa strana u igri i tip se fokusira na obranu i trenira, i trenira i trenira, i opa... slijedece sezone NBA Defensive Player of Year.

To ja zovem sportas. Zainteresiran za najbolje.

Maradonin doseg - dao gol rukom i umjesto isprike puca neke sheme Bog i ovo ono...

Pele - respekt!!!
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:38   #32
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
ne vjerujem ipak da je pele bio tako izvrstan.
Virova ti ili ne bija je genijalac.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:33   #33
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Izjave koje Maradona daje su za ludnicu. Pele je gospodin, a Maradona propalica.

ha ha, pele je gospodin ko i boban, a maradonu nisi dostojan ni komentirat
adecco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:35   #34
božja ruka
adecco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:52   #35
Quote:
adecco kaže: Pogledaj post
ha ha, pele je gospodin ko i boban, a maradonu nisi dostojan ni komentirat
Maradona je sjajan nogometaš, ali propalica i gnjida kao čovjek. Pele može biti uzor svakome, Maradona nikome.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:54   #36
Quote:
newcomer kaže: Pogledaj post
Jednom sam kao mali (vrijeme kad sam igrao bar 4-5 tekmi dnevno) gledao intervju s nekim tipom koji je pricao o Peleu i sjecam se detalja gdje tip opisuje kako je Pele jednom trenirao iskljucivo udarac glavom i to tako da mu oci budu otvorene cijelo vrijeme. Jer, kako tip kaze, Peleu se ucinilo da kao prvo nema smisla zatvarati oci (kao sto cini 99% igraca) trenutak prije nego udaris loptu glavom nego su oci otvorene cijelo vrijeme, pratis sto vratar radi i gdje cilja da se baci pa onda bas u zadnjeme trenu mogucem, glavom plasiras loptu da tako sprijecis vratara da obrani gol. Pa onda prikazu usporeno nekoliko njegovih golova glavom gdje se vidi da maltene zastane jos u skoku i onda jako sutira glavom i nebranjeni dio gola. To me je tada kao klinca - koji je gledao sve o Peleu sto se moglo i cuo jos i vise - toliko impresioniralo da sam i sam probao takve ideje i pricao s frendovima o tome.

A onda nekih par godina kasnije, u drugome sportu, kad je MJ rano u NBA karijeri bio kritizran kako mu je obrana jedina losa strana u igri i tip se fokusira na obranu i trenira, i trenira i trenira, i opa... slijedece sezone NBA Defensive Player of Year.

To ja zovem sportas. Zainteresiran za najbolje.

Maradonin doseg - dao gol rukom i umjesto isprike puca neke sheme Bog i ovo ono...

Pele - respekt!!!
Gledao sma i ja dokumentarce o Peleu, prava legenda nogometa. Ljudi nisu svjesni koliki je on boom u nogometu napravio tada.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:17   #37
jeli tema....tko je bolja osoba i čovijek ili nogometaš........maradona !!!!
Bandog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:23   #38
Po igri su tu negdje, al pele zato kaj je gospodin i pravi nogometaš za razliku od "belog"...
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:59   #39
Šta se stalno uspoređuju maradona i pele za naj igrača?
Peletu kapa do poda ali gledam nogomet u to vrijeme..igralo se napadački i obrane uglavnom nisu postojale...padalo je po 8 golova na tekmi,nije bilo taktike...
Sve u svoje vrijeme,slažem se ali ako imaš dribling,imaš ga uvjek.nebitno dal je to prije 50 godina ili sada.A obrane onda i sada se ne mogu uopće usporedit.Ne samo obrane nego kompletna defenzivna igra neke momčadi....Dodajmo tome da se igralo skoro bez faula...
Mislim da bi svaki prosječan napadač današnjice radio čuda u tom vremenu.

A maradona...Igračina,sve to stoji...ali jebeni narkoman i kreten.Obična ljiga koja posjeti hrvatsku i govori kako je pratio stanje za vrijeme rata tu,srcem je bio uz nas a onda to isto ponovi nakon 2 tjedna na marakani.Nebitno za temu ali naj igrač svijeta mora imati i nešto van nogometa.
Osim toga,šta se njegovo vidi na TV-u osim onog prodora protiv engleza?(tipičan primjer kakve su bile obrane onda,sad zamisli u peleovo vrijeme)
gledao sam masu kompletnih tekmi napolija i on nije bio ništa posebno,barem nije bio toliki kolikim ga se prikazuje.imao je poteza ljepih ali uglavnom beskorisnih(one fore,finta na centru pa lopta prvom do sebe) i puno je grješio.
A što je netko rekao da je prosječnu ekipu napolija digao do neba,nije istina.Napoli je imao super ekipu, nije to bio samo on.

Sad zašto mi se dalo pisat sve ovo.
Zato što je po meni najbolji ikada zidane.
harao je italijom dok se tamo igrao super zatvoren nogomet.Juve je 25 tekmi u sezoni igrao protiv bunkera a on je to probijao,nosio kompletnu momčad.
Dodajmo tome da je gubio prosječno jednu loptu svake 3 tekme(zajebavam se ali nisam daleko od istine)Sječam se da je proječno na tekmi na njemu bilo oko 25 faula.Sječam se dočeka u španjolskoj gdje su ga valencijini igrači rušili 35 puta.Nakon toga standardno je dobijao po pički a uvjek je bio najbolji i nitko ga nije mogao držati.
Sad tu idu svi golovi asistencije..od ove trojice(pele je zabio 1000 golova ali ipak...)najkorisniji igrač za svoju ekipu.

Mislim da je ivić jednom dobro rekao...
nešto u stilu :
"on uvjek nađe rješenje koje mi ne vidimo a gledamo utakmicu iz ptičje perspektive"... mislio je na to kada gledaš tekmu doma.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:50   #40
Meni se ni kao osoba Pele ne sviđa. Opsjednut je svojim rekordima. Evo, prošle godine kad se iščekivao Romarijev tisućiti pogodak(je li bio ili nije, ne znam), Pele stalno govorio kako Romario laže, kako ni laganjem ne može prestići njegov rekord i sl. Pa kad su ga prije SP-a pitali smatra li da Ronaldinho ima potencijala biti bolji od njega, rekao je da čak i ako Ronaldinho osvoji SP ne može biti bolji jer nije osvojio tri SP-a. Još prije je kritizirao i Ronalda, ne sjećam se zbog čega, ali Ronaldo je odgovorio da se nada da kad ostari kako neće postati stari gnjavator koji će svima govoriti kako bi trebali igrati. Meni djeluje kao da vječno živi u strahu da će se pojaviti netko bolji od njega. Doduše, kao igrač zaslužuje sva priznanja za svoje uspjehe.

Osim onoga što ima na YouTubeu, nemam pojma kako su oni igrali. I ne vjerujem pričama da su imali savršene karijere obilježene isključivo uspjesima. Samo što su stvari tada bile puno drukčije, svijet je bio manje globaliziran, nije bilo interneta, znao si ono što si čuo na radiju i televiziji ili pročitao u novinama. Danas mi možemo gledati uz pomoć satelitske i interneta utakmice iz cijeloga svijeta. Recimo pročitaš u novinama da je Messi zabio fenomenalan gol i cijeli članak koji ga hvali pa odeš na internet, downloadiraš utakmicu, diviš se prekrasnome golu, ali isto tako i zaključiš da je u ne znam kojoj minuti krivo dodao, da nije vidio nekog suigrača s druge strane, da nije sudjelovao u obrani itd. Takve zaključke je ipak malo teže donositi o Peleu i Maradoni, za njih se samo zna da su kad su bili fantastični, bili nepogrješivi.

Jeste li primjetili godine rođenja:
1. Pele 1940.
2. Maradona 1960.
3. Ronaldinho 1980.
Možda je sljedeći genijalac rođen 2000?
No, to je ipak 20 godina razlike između Pele i Maradone. I glavno pitanje je kako bi Pele prošao u Maradoninom vremenu. Bi li bio podjednako uspješan ili bi prošao neprimjetan? Je li njegov talent neograničen, a fizička forma prilagodljiva vremenu u kojem igra? Isto se može reći za Maradonu, kako bi prošao u ovome vremenu? Just Fontaine je nedavno izjavio kako se njegov rekord od 13 golova na jednom SP-u nikad neće biti oboren. Da bi bio, kaže on, ekipa bi trebala sve karte staviti u napad uz maksimalan rizik. Današnji nogomet je, po njegovom mišljenju, previše defenzivan da bi se u tome uspjelo.

Kao što netko reče, stvar je ukusa. Meni se više sviđa Maradona jer je igrao u vremenu koje mi je bliskije. Ali kao što reče maniche, u današnjem nogometu su njihovi uspjesi gotov nemogući. Čak bismo se možda trebali, umjesto da se zapitamo kako bi Maradona i Pele igrali danas, zapitati kako bi Ronaldinho i Messi igrali onda.

Zadnje uređivanje Phronesis : 25.09.2007. at 18:05.
Phronesis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.