Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2016., 21:40   #401
Mi smo na dva putovanja po Africi pili Lariam i od nas 7 samo je jedna osoba imala nuspojave u vidu agresije, halucinacija i sl. al ta osoba je vec u startu bila labilna.
Mi ostali smo imali eventualno jednu nocnu moru u dva tjedna i to na dan kad bi popili tabletu a pili smo vino skoro svaku vecer.

Jedne godine smo pili Malarone i nismo imali nikakvih problema a na zadnjem putovanju nismo pili nista. Posto smo bili vise manje na istom mjestu lokalci su vec imali spreme tablete koje ciljaju bas taj tip malarije i testove za malariju. Kako nismo imali nikakvih simptoma nismo nista pili. Kad smo se vratili jos smo dodatno napravili test i potvrdili da je nemamo.

Pricao sam s raznim ljudima na putu. Neki koji su duze na putovanju ipak riskiraju pa putuju bez tableta jer vjeruju da vecu stetu mogu napraviti s Malarone/Lariam/Doksiciklin ljekovima koje uzimaju preventivno nego ako dobiju Malariju te popiju tablete za istu. Bar po Africi tih ljekova i testova ima u svakom selu.
Oni koji putuju kratko (par dana na poslovni put i sl) piju uglavnom Malarone.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:48   #402
Idem za Brazil.
Zika? Komentari.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:26   #403
To je virus - tu zasad Toma nema pomoći nego samo vakcina kada dođe.
No - što će tebi? Ili planiraš dijete? hint: različita vrata - različite posude: što sam?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:26   #404
virus kao i svaki drugi, većina oboljelih prođe sa osipom, bolovima u zglobovima i temp koja prođe kroz para dana. jačina imuniteta znači i jačinu reakcije. ista stvar ko i dengue, neke skrši a neki za dva dana ko novi. sitni postotak dobije guillain barrea, opet ovisi o organizmu.
u biti trudnice su jedine koje su relativno ugrožene.
koristi repelent i ponašaj se kao da si negdje u aziji
virus je od 50tih prisutan u populaciji a zašto je baš sada toliki boom ostaje za nagađati
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:28   #405
SMarinovic,

Unatoč tvom iskusnom putovanju, ne bih laka srca ljudima savjetovala da se opuste. To inače lako završi kao opuštanje u - automobilu: fatalno.
Individualna odluka je - osobna odluka, kad si sam u autu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 13:44   #406
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
SMarinovic,

Unatoč tvom iskusnom putovanju, ne bih laka srca ljudima savjetovala da se opuste. To inače lako završi kao opuštanje u - automobilu: fatalno.
Individualna odluka je - osobna odluka, kad si sam u autu.
Joj pa nije mi namjera bili nekog savjetovat o ljekovima niti bi to ikad napravio.
Samo sam odgovarao iz vlastitog iskustva na sljedeće pitanje:

Quote:
Prolaznica kaže:
btw, da li je netko na forumu, općenito imao neke nuspojave od bilo kakvih antimalarika?
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:09   #407
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Joj pa nije mi namjera bili nekog savjetovat o ljekovima niti bi to ikad napravio.

Samo sam odgovarao iz vlastitog iskustva na sljedeæe pitanje:

Razumijem, ali ljudi se ugledavaju u iskusnije osobe po pitanju bilo ÄŤega pa onda zakljuÄŤe: Pa kad nije on, ne moram niti ja.
Tu leĹľi potencijalna opasnost, osobito u zdravstvenim pitanjima.
Samo zato pišem - nije mi bila namjera kritizirati već ukazati na drugu perspektivu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:43   #408
Ekipa, evo i ja imam na prodaju 3 nove kutije sa po 12 tableta Atovaquone/Proguanil (Malarone) koje se nece iskoristit jer je put otkazan . Vrijede do 02/2018, a s obzirom da u ljekarni kostaju tocno 1270kn prodajem ove tri kutije za 600kn. Ako kome slucajno sta znaci imam i originalni racun iz kojeg se vidi cijena i da su kupljene u ljekarni.
scoby_doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:54   #409
Planiram put u Zapadnu Afriku iduće ljeto. Osim obaveznog cjepiva, koje još dodatno većina putnika ipak uzme? Kolera, HAV, neko drugo?
Također, volontirati ću u bolnici 2 mj (gvineja bissau), da se i ta info uzme u obzir . Bit ću u kontaktu sa krvi i drugim izlučevinama.

Još ću svratit do hzjz za potpunije info, ali to tek kad se put bude približavao, pa me sad samo okvirno zanima, da znam jel se trebam ubrzat (tipa ako su negdje 2 doze cjepiva a između mora bit razmak od par mj itd).

I kako su cjepiva ipak skuplja, pogotovo ako ih moram uzeti više, je li moguće dobiti neki popust, pošto ću ipak bit u bolnici znači volontirati u zdravstvu :P. Znam da me nitko ne tjera ić, čisto moja želja i volja, al eto, isplati se pitati :P.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:38   #410
Malarone,tablete za prevenciju i lijecenje malarije

Ako kome treba prodajem Malarone 250 imam na prodaju 4 nove kutije sa po 12 tableta (GlaxoSmithKline). Vrijede do 09/2017.Kupljene su u Malteser Apotheke u Hamburgu.
Cijena po kutiji je samo 100 kn jer mi ne trebaju zbog otkazanog putovanja u Afriku.
finazila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:05   #411
Ima li još tko koju kutiju na prodaju? Molim na PM.
Obratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 01:23   #412
Pozdrav, trebaju mi dvije kutije Malarona, pa ako netko ima da bi mi htio dati ili povoljno prodati, neka mi se javi na PM.
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 10:41   #413
Pozdrav, ima li netko tablete Malarone viška ili za prodaju?

Može na PM, unaprijed hvala.
Hase87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:20   #414
pozdrav.

kupujem malarone, 3 kutije, ako netko ima, do iduće srijede. pls, ponude na pm.

tnx!
mallarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:35   #415
Da li je za putovanje u Boliviju potrebno uzimati antimalarike?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:21   #416
prodajem malarone

Prodajem 5 kutija malarona glaxosmithkline 5x12 tableta. Tko je zainteresiran nek se javi na PM.
spotify is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:07   #417
Prodajem 2 kutije antimalarika Atovaqoune

Prodajem 2 kutije antimalarika Atovaquone/Proguanil (generički Malarone) - kontakt u PM
tonyacv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:13   #418
Prodajem 1 kutiju malarona u pola cijene. Ukoliko nekome treba neka se slobodno javi.
SpecialOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:55   #419
Prodajem 2 kutije antimalarika Atovaquone/Proguanil (generički Malarone) - kontakt u PM moze i na mail [email protected]
tonyacv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 21:33   #420
Je li netko zna cjenik cjepiva na Štamparu? ne mogu naći na netu, vidim da piše za žutu groznicu, no ne i za koleru, hepA, typhoid.

BTW kupujem malarone za neku suvislu cijenu ako tko prodaje^^
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.