Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 02:46   #81
Ima li tko kutiju Malaronea iili doksicilina za pokloniti (putujem u Tajland kod bratića a preskupe su mi)
mateoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:54   #82
ne treba ti to za tajland
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:34   #83
Idemo uskoro na "crni kontinent" pa posle dugog razmisljanja i vaganja ipak smo odlucili uzeti zastitu od malarije
Zna li neko cenu malarona i gde se mogu kupiti?
Cuo sam da ih u Sloveniji ima, ali u kojim gradovima i apotekama?
__________________
Autenticne avanture sirom sveta https://www.facebook.com/pages/Globe...32748796865110
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 18:37   #84
Ne znam kako je za Malaron, ja sam probao kupiti Lariam u Sloveniji u ljekarni i ne prodaju ga tamo, nego u Epidemioloskom zavodu... Tako je i kod nas.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:32   #85
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je za Malaron, ja sam probao kupiti Lariam u Sloveniji u ljekarni i ne prodaju ga tamo, nego u Epidemioloskom zavodu... Tako je i kod nas.
Lariam je u Hrvatskoj moguce kupiti u slobodnoj prodaji, u ljekarni. Tocnije, ljekarna na Dolcu vam moze nabaviti ovaj antimalarik. Provjereno i kupljeno.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 01:16   #86
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Lariam je u Hrvatskoj moguce kupiti u slobodnoj prodaji, u ljekarni. Tocnije, ljekarna na Dolcu vam moze nabaviti ovaj antimalarik. Provjereno i kupljeno.
I ja sam kupio negdje oko 2007. na istom mjestu. nikad koristio

jel ima uopce netko ovdje da je pio lariam?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 13:19   #87
Ljekarna na Dolcu prodaje, druge mislim da ne prodaju. Ja sam morao ici u Epidemioloski.

Ja ga nisam pio, kad sam procitao nuspojave, radije dobijem malariju, nego da se tjedan dana patim od tog Lariama... I nema alkohola... :eek
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 16:26   #88
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
I ja sam kupio negdje oko 2007. na istom mjestu. nikad koristio

jel ima uopce netko ovdje da je pio lariam?
Ja sam pio i... ne bih nikome preporucio zato sada trazim malarone i ostaje pitanje koliko kosta i gde da ga nabavim?
jeste lariam jeftinij, ali malaronr su u svakom slucaju jer ako vam putovanje ne presedne zbog malarije, moze(a i ne mora) zbog lariama
gledajte na ovaj trosak kao na sastavni deo putovanja, jer ako imate za avio kartu i cunjanje po svetu, mora da se nadje 100 i kusur evara za malarone

Znam da nijedan antimalarik nije 100% zastita, ali ipak dobijate na psihickom polju i lepse se osecate cak i da vas ujede neki komarac imate manje razloga za strah

Slazem se da je najbolja zastita da se cuvate sa preparatima protiv "moskitosa", ali jos bolja ako dodate antimalarik...nezahvalno je deliti savete tipa
"ja sam tamo bio i nisam nista uzimao, nemas problema, tamo nema malarije" itd
Jedna cura cini mi se iz Engleske je umrla u Africkoj bolnici od malarije i razmisljanja i olako shvatanje su vrlo neozbiljni
__________________
Autenticne avanture sirom sveta https://www.facebook.com/pages/Globe...32748796865110

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.11.2010. at 18:22.
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 19:21   #89
Ja i dalje cekam informaciju
Za oko mesec dana krecemo, a bas sam u nedoumici da li da trazim malarone ili nabavim lariam>
E sad ne znam kolika je razlika u ceni, ali sa obzirom da je malarone u Srbiji nemoguce naci moracu da trazim alternativu
Obzirom da smo mesec dana u Africi mozda je lariam nuzno zlo i najjednostavnij za upotrebu samim tim sto se pije 1 nedeljno...
Pomazite ako imate neki savet ili informaciju
__________________
Autenticne avanture sirom sveta https://www.facebook.com/pages/Globe...32748796865110

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.11.2010. at 18:22.
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:57   #90
oprosti nije me bilo online ovih dana. a gdje ides?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:58   #91
Nije mi se dalo citati prijasnje postove pa pitam di ides iako vidim da ides u Afriku ali to je siroki pojam
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 06:26   #92
Bolje je piti doksiciklin jer vas stiti protiv jos 50 razlicitih bolestina.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:18   #93
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Nije mi se dalo citati prijasnje postove pa pitam di ides iako vidim da ides u Afriku ali to je siroki pojam
Tanzanija, Kenija, Uganda blizu mesec dana ostajemo... e sad negde sam procitao da su malarone 3-4 eura po tabletici sto izadje preko 200 evra za nas dvoje. Ne znam za taj doksiciklin
Sto se tice tableta ne bi ih ja ni uzimao, ali imam losa iskustva sa tim savetima jer sam prosle godine dobio malariju u Indoneziji pa sam lecen Lariamom i dobro znam kakav je lek
__________________
Autenticne avanture sirom sveta https://www.facebook.com/pages/Globe...32748796865110

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.11.2010. at 18:23.
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:20   #94
Quote:
ljubce kaže: Pogledaj post



Sto se tice tableta ne bi ih ja ni uzimao, ali imam losa iskustva sa tim savetima jer sam prosle godine dobio malariju u Indoneziji pa sam lecen Lariamom i dobro znam kakav je lek
Pa mislim da bi ti stvarno bilo najpametnije da posjetiš doktora, kažeš da si prebolio malariju i pio lariame, možda je i to neka stavka...Ovdje su ce ti sve informacije biti li la...
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:42   #95
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Pa ta ti je gospoda u epidemioloskoj isto tako trebala reci da je VRLO riskantno odjednom se cijepiti za cetiri bolesti! Sorry, ali ja to smatram na granici razuma. Nakon poprilico razgovora s raznoraznim specijalistima i lijecnicima, mislim kako se treba cijepiti protiv vise bolesti u razmaku, a ne odjednom primiti sva cjepiva! Uzmi u obzir da cijepljenjem ti u stvari primas oslabljene uzrocnike bolesti, i u stvari bivas zarazen tako da ti tijelo stvara protutijela. To je napad na imunosni sustav, sok za tijelo, i vrlo lako moze imati poprilicno gadne posljedice - slabljene imuniteta i posljedicno potencijalna zaraza od puno bezazlenijih bolesti, posebno sada kada je temperatura ovako niska.

Zato svim preporucam da se cijepe protiv najvise dvije bolesti (tetanus iskljucen posto se ionako radi o booster dozi). Za tajland to bi bio hepatitis A i tifus/paratifus (paratifus je vise problematican). Ne znam zasto su te uopce cijepili protiv difterije (po toj logici mogli su te i protiv kolere), zenskim osobama bi rade preporucio cijepljenje protiv rubeole, posebno trudnicama. I kada se cijepite, nastojte imati neki interval izmedu primanja veceg broja cijepiva, a ne sve odjednom.

Ma za tajland ti u stvari nista ne treba ako ne mislis odlaziti u seoska podrucja i u prasumu. Preporucam iskljucivo hepatitis A, paratifus i booster dozu tetanusa (no, to je ionako preporuceno za svako putovanje).

Ako se boravi dulje od mjesec dana u seoskim podrucjima, moze se razmisliti i o cijepljenju protiv japanskog encefalitisa.

Iskreno, pojma nemam odakle toj gospodji ideja za cijepljenje protiv difterije. Da ti nisi mozda primila booster DTP-a, sto je u stvari koktel difterija/tetanus? Pogledaj malo preporuke americkog CDC-a:
http://wwwn.cdc.gov/travel/destinationThailand.aspx
el tomo, ne znam hoćeš li vidjeti ovo, ali općenito bilo bi zgodno imati jednu temu sa svim cjepivima/antimalaricima i boleštinama...

prije koji dan sam se cijepila protiv trbušnog tifusa, bilo je sve ok, nikakvih reakcija.
idući dan dođem po hepatitis A i ostatak cjepiva, i nakon ubrizgavanja cjepiva se srušim i doktorice navode da je sve ličilo na epileptični napad. kako pod nuspojavama navode sve i svašta, pa tako i to, vjerujem da sam se onesvijestila od toga.

zanima me jesi li ti imao kakve nuspojave? guglala sam i vidim da sam dobar dio nuspojava imala, a da inače nuspojave za havrix ima jako malo ljudi....

inače, kad su me odveli na hitnu na rebro radi nesvjestice nakon cjepiva, doktorica koja me primila se raspričala kak je bila na tajlandu s dečkom, nisu bili u resort-type turizmu neg po divljinama, i veli da se nisu uopće cijepili jer što će mi to?! pa sad, očito da ni doktori nemaju neko zajedničko stajalište oko toga...

plus, vezano za antimalarike, za tajland ih ne namjeravam piti, ali ni za kambodžu ni vijetnam....tete u epidemiološkoj su prikazale kambodžu i vijetnam kao high risk, ali nekako ja radije ne bih pila. pogotovo jer bi ih morala piti dost dugo pošto ću na putu biti dva i pol mjeseca. ni prijatelj ih nije pio a šalabajzao je po kambodži i niš mu nije bilo, a i čujem i ovak dost ljudi ide tam, ne bude im ništa živi i zdravi i bez antimalarika...
anayao is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:14   #96
Ja sam bio na Filipinima, koji su isto kao high-risk od malarije i nisam ih pio. Kupio kutiju Lariama (za Aziju je Lariam kao najbolji) i kad sam pročitao koje su sve nuspojave napisane na kutiji....
Baš sam neki dan bacio kutiji, 300 i nešto kn...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:45   #97
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na Filipinima, koji su isto kao high-risk od malarije i nisam ih pio. Kupio kutiju Lariama (za Aziju je Lariam kao najbolji) i kad sam pročitao koje su sve nuspojave napisane na kutiji....
Baš sam neki dan bacio kutiji, 300 i nešto kn...

Je, ali uzimajući u obzir da je malarija kronična bolest - nije niti najmanje za igrati se njome.
I to niti pod razno.
Pa kad krenu relapsi...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:04   #98
S druge strane kad vidiš popis nuspojava na Lariamu, prisjedne ti putovanje. A ionako nisam išao na močvarna područja.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 00:41   #99
eh ta malarija... :)

Toliko cesto se vodi diskusija na ovu temu da ne mogu da vam ne postavim pitanje - koliko ljudi poznajete da su na svojim putovanjima zaradili ovu bolest? Uz duzno postovanje svima koji forsiraju ovu temu ne mogu da se ne nacudim tolikoj neinformisanosti i ujedno tolikom paranoicnom strahu... Pa ja kada bih tako razmisljao kao pojedini ovde nikada nigde ne bih otisao... Treba znati da je malarija bolest koja se leci sa jednom injekcijom ili sa 8 tableta koje se popiju u roku od 72 sata... Daleko je od toga da je nesto prijatno ali ja bih radije da je odlezim nego da se rokam kojekakvim medikamentima svo vreme dok sam na putovanju... Proveo sam mesece u malaricnim podrucjima Azije i Afrike, pricao sa ljudima koji su je lezali nebrojano puta kao i sa onima koji se sa malarijom srecu puno cesce i garantujem da je stetnije biti mesec dana prakticno na antibioticima nego cak i odlezati malariju koju uzgred tesko da cete dobiti ako se drzite nekoliko prakticnih saveta, dakle koristiti sretstva protiv ujeda komaraca, tokom noci koristiti zastitne mreze, ne iscrpljivati se i truditi se da se uvek dovoljno spava, dobro jede i unosi sto vise tecnosti, napraviti adekvatnu vitaminsku podlogu... ovakav organizam bez problema podnosi ujed malaricnog komarca bez da se inficira a da ne pricamo o tome da je mogucnost da vas ubode bas zarazena zenka mnogo manja nego sto moze da se pretpostavi, itd... da ne duzimo previse... Poenta je da se stavi akcenat na neke druge oblike zastite umesto da se trujete skupim lekovima i da se oslobodite tolikog zaista bezrazloznog straha...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 02:30   #100
Quote:
anamiyao kaže: Pogledaj post
el tomo, ne znam hoćeš li vidjeti ovo, ali općenito bilo bi zgodno imati jednu temu sa svim cjepivima/antimalaricima i boleštinama...

prije koji dan sam se cijepila protiv trbušnog tifusa, bilo je sve ok, nikakvih reakcija.
idući dan dođem po hepatitis A i ostatak cjepiva, i nakon ubrizgavanja cjepiva se srušim i doktorice navode da je sve ličilo na epileptični napad. kako pod nuspojavama navode sve i svašta, pa tako i to, vjerujem da sam se onesvijestila od toga.

zanima me jesi li ti imao kakve nuspojave? guglala sam i vidim da sam dobar dio nuspojava imala, a da inače nuspojave za havrix ima jako malo ljudi....
Nisam srecom imao nikakvih nuspojava kod cijepljenja protiv hepatitisa, no ja se nisam cjepio sa havrixom vec sa twinrixom koji je cjepivo i za hepatitis A i za hepatitis B. Twinrix inace sadrzi havrix, tako da nema neke vece razlike. Nitko iz nase grupe nije imao nuspojave (bilo nas je 15-ak), eventualno malo povisena temperatura.

Sto se tice pitanja da li se cijepiti ili ne - to je stvar izbora. Ja cu se rade cijepiti pa eventualno pokupiti neke nuspojave prije puta, nego nesretnim slucajem na putu pokupiti hepatitis ili tifus - to mi stvarno ne treba.

Quote:
plus, vezano za antimalarike, za tajland ih ne namjeravam piti, ali ni za kambodžu ni vijetnam....tete u epidemiološkoj su prikazale kambodžu i vijetnam kao high risk, ali nekako ja radije ne bih pila. pogotovo jer bi ih morala piti dost dugo pošto ću na putu biti dva i pol mjeseca. ni prijatelj ih nije pio a šalabajzao je po kambodži i niš mu nije bilo, a i čujem i ovak dost ljudi ide tam, ne bude im ništa živi i zdravi i bez antimalarika...
Ako se drzis turistickih centara, vecih gradova, ne odlazis na selo i na slatke vodene povrsine, ne bi trebalo biti problema. Inace, nije mi jasno zasto se jos uvijek raspravlja o koristenju Lariama kada on vise definitivno nije antimalarik za siroku upotrebu - danas se prednost daje doksiciklinu, te se u konacnici najvise preporuca Malarone koji ima najblaze nuspojave. Dakle, preporucam Malarone, uz standardnu zastitu od uboda komaraca.

S druge strane, to sto prijatelj nije koristio kemoprofilaksu protiv malarije ne znaci da je bas ti neces pokupiti. Totalni je idiotizam pozivati se na argument 'mom prijatelju nije bilo nista', 'vec sam tamo putovao, pa mi nije nista', jer to ne pali onoga trenutka kada poberete bolest. A bolest nije macji kasalj, nuspojave jednog gadnog Lariama izgledaju poput djecje igre u usporedbi s onim sto vam malarija moze uciniti. Ova 'igra' mi podsjeca na nekoristenje kontracepcije s vrlo slicnim argumentima.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.