Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2016., 22:53   #2461
gdje se kupuju karte za to? samo db.de ili ima i na našim stranicama? s HŽ-om nije interoperabilno?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 23:08   #2462
http://panturist.hr/en/
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 23:15   #2463
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ne da podupiru. Taj bus je db bus, a za njih vozi panturist.


Pa da
Podupiru - organizacijom linije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:42   #2464
Je li ova cijena vlaka od 9 EUR za relaciju Ljubljana - Zagreb akcijska ili redovna cijena, odnosno mora li se kupiti unaprijed. Ako je tako moze li se gdje online to rijesiti? hvala
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:33   #2465
To je redovita cijena, možeš kupiti neposredno prije putovanja. I u Ljubljani je ista cijena za natrag.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 08:27   #2466
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Je li ova cijena vlaka od 9 EUR za relaciju Ljubljana - Zagreb
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
I u Ljubljani je ista cijena za natrag.


U glavnom, ista je cijena iz ZG i iz LJU
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 09:06   #2467
Imam pitanje

Htjela bi vozit klince do Vinkovaca vlakom jer nikad nisu bili u vlaku, naravno, i oni i ja bi radije išli novim vlakom.
Mogu li nekako po onoj oznaci vlaka koja piše pored karte na hž online znati koji vlak je noviji?
Znam da neki brojevi znače liniju vlaka tipa zg-vk, neki vlak tipa putnički... Ali nemam pojma jel mogu odredit koji bi bio novi.

Hvala!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:35   #2468
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Imam pitanje

Htjela bi vozit klince do Vinkovaca vlakom jer nikad nisu bili u vlaku, naravno, i oni i ja bi radije išli novim vlakom.
Mogu li nekako po onoj oznaci vlaka koja piše pored karte na hž online znati koji vlak je noviji?
Znam da neki brojevi znače liniju vlaka tipa zg-vk, neki vlak tipa putnički... Ali nemam pojma jel mogu odredit koji bi bio novi.

Hvala!
Bok, eto putujem vlakom cesto pa mogu dati odgovor:

Po broju vlaka nazalost ne mozes odrediti koji je novi. Kad gledas online vozni red, mozes znati da ako vlak na liniji ZG-Vinkovci ima 3 znamenke (tipa 745, 742, 211 itd..) onda je to brzi vlak koji stoji samo u vecim gradovima. Taj vlak dodje iz ZG u Vinkovce za 3 sata i 20 minuta u prosjeku. Ako broj vlaka ima 4 znamenke (tipa 2013, 2015 itd) to su putnicki vlakovi koji stoje na svakoj stanici i voze dulje (oko 5 i pol sati).

Sto se tice novijih i starijih vlakova, trenutno su ti na ovim putnickim vlakovima koji dugo voze ( 5 + sati) gotovo uvijek "Mađari", tj. oni elektromotorni vlakovi prigradskog tipa. Slika ovdje: https://upload.wikimedia.org/wikiped...6111_serie.jpg

Obicno su na svim brzim vlakovima klasicne garniture, tj. eketricna lokomotiva i vagoni od kojih bi barem neki trebali biti klimatizirani (ako ne i svi). To su uglavnom ovakvi vagoni 2 razreda (imaju kupee-odjeljke): https://mw2.google.com/mw-panoramio/.../110498816.jpg ili ovakvi vagoni 1. razreda (nemaju odjeljke nego prolaz u sredini): https://c1.staticflickr.com/3/2336/3...f61a44ab_b.jpg


Ako mislis na ove najnovije niskopodne vlakove, oni sad preko ljeta uglavnom voze na prigradskim linijama grada Zagreba. Nekad neki novi zna zalutati i u VK, ali to ne mozes unaprijed znati niti oni sami ne znaju, nego znaju tek sat-dva prije kakvu garnituru ce imati na raspolaganju
dorian99211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:17   #2469
Pozdrav
planiram vlakom do Kolna u Njemacku. Kupio sam kartu već.
HŽom do Frankfurta 372kn (07:10 >> 19:40)

I onda bi kupio online DB kartu od FRA do Kolna (sparkarta)
Zanima me jeli uredu da hvatam vlak u 20:30? Znaci 50min rezerve.

Ako kojim slučajem ne uhvatim vlak u 20:30 mogu li sjesti na prvi sljedeći vlak za Koln bez doplate ?
__________________
piaggio typhone
Grdi146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:35   #2470
Uzmi si barem 2h rezerve, a nije loše i više.
Ako si kupio kartu za taj vlak, i propustiš ga, mislim da nema zamjene.

Sad sam nedavno bio gore, doduše busom, i do minkena je sve kasnilo oko 2h, jako dugo smo bili na granicama, i na svakoj je bila temeljita kontrola putnika. Od šengenskog "slobodnog protoka" ljudi nije više ostalo ni S ako putuješ javnim prijevozom. Za auto putnike je sve puno brže i lakše.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 13:20   #2471
Je li bio netko u zadnje vrijeme vlakom iz ZG-BG?
Kakva su iskustva u smislu trajanja putovanja? Koliko duže traju?
Koliko kasne? Pitam jer sam se davno vozio i sjećam se tih kašnjenja.
Pretpostavljam da se nije puno promijenilo.
Na webu piše da vožnja traje 6 i pol sati
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 10:05   #2472
Da li postoje još vlakovi s kupeima i sjedalima koja se kompletno mogu razvuć u ležeći položaj? oni nekoć stari vlakovi...

Naivno sam kupila kartu za noćni vlak do Munchena i dočekao me, cijeli kupe rezerviran i još stolice koje ne možeš pomaknut. Budući da jako dugo nisam putovala vlakom, ženu na šalteru kod kupovine sam pitala da li su kupei ili samo stolice, pa kad je rekla kupei, ja sam se ponadala noćnom spavanju...
Escoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 12:55   #2473
Putuje li tko vlakom u Poljsku?
danazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 22:56   #2474
Quote:
Escoba kaže: Pogledaj post
Da li postoje još vlakovi s kupeima i sjedalima koja se kompletno mogu razvuć u ležeći položaj? oni nekoć stari vlakovi...

Naivno sam kupila kartu za noćni vlak do Munchena i dočekao me, cijeli kupe rezerviran i još stolice koje ne možeš pomaknut. Budući da jako dugo nisam putovala vlakom, ženu na šalteru kod kupovine sam pitala da li su kupei ili samo stolice, pa kad je rekla kupei, ja sam se ponadala noćnom spavanju...
Generalno na tom noćnom vlaku za Munchen idu hžovi vagoni koji imaju kupee. Problem tih vagona je da su novi i da su unutra ugrađene nova sjedala koja se ne daju razvući i nisu baš udobna, pogotovo ne za takav put.

To je ovaj tip vagona
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/HR/HZ_Bee-61.php

Eventualno da se raspitaš kolika je cijena za kušet vagon koji ima ležajeve jer i takav vagon bude u sastavu vlaka.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 08:05   #2475
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Generalno na tom noćnom vlaku za Munchen idu hžovi vagoni koji imaju kupee. Problem tih vagona je da su novi i da su unutra ugrađene nova sjedala koja se ne daju razvući i nisu baš udobna, pogotovo ne za takav put.

To je ovaj tip vagona
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/HR/HZ_Bee-61.php

Eventualno da se raspitaš kolika je cijena za kušet vagon koji ima ležajeve jer i takav vagon bude u sastavu vlaka.
hvala. to je već prošlo, a u Munchen sigurno neću dvaput.

Nije HŽ svjestan da novim i modernim vagonima odbija putnike
Escoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 13:08   #2476
Pozdrav, provjeravao sam moguce opcije puta i okvirno znam na cemu sam, no volio bih ovdje cuti preporuku/sugestiju/misljenje u vezi putovanja vlakom do Dublina (za trajekt je vise manje jasna situacija), ako netko ima nesto pametno i korisno za podijeliti. Jel je putovao netko na slicnoj relaciji, primjerice do Londona ili sl. pa da prenese ovdje svoja iskustva. Koja linija/veza bi mogla biti dobra opcija za ovakav put i u konacnici kako ipak proci cim jeftinije? Hvala na odgovorima
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 22:14   #2477
Bok, vidim da ima neki noćni vlak st ZG. Da li znate jer imaju možda spavaća kola?
Hypnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 12:11   #2478
išla bi prvi put sa vlakom zg do švice. uzela bi spavaču kabinu, sama. javlja miza neku jeftiniju opciju, za presjedanje na drugi peron imam 5 min. da li to na to stignem? i šta ako ne stignem? moram novu kartu kupiti?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 12:06   #2479
jel se može kupiti mjesečna karta ali za pola mjeseca? Krenuo raditi u zg, sad vlakom treba putovati.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 16:37   #2480
koja koma je taj hž.

Šta više nemaju aplikaciju za kupovanje karata?

Za mjesečnu moram vaditi smart card njihov i na to kucati karte.

Šta nije jednostavnije izbaciti app koji registrirač na sebe i kupuješ online kartu?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.