Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 22:14   #1241
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Do Budimpešte je 228 kn u oba smjera?

Ali da - ipak ima više se vozit od BPešte negoli od Beča do Bratislave. Ili ako baš hoće, možda neka kružna tura?
Mo0ra li Sparschiene biti u oba smjera ili je dovoljno da ide u jednom smjeru ali za vikend?
mislim da sparschiene ide i u jednom smjeru samo.
a pazi, Zagreb - Budimpešta je duplo jeftinije od Zagreb - Beč, ali kad se doda još putovanje do Bratislave, treba usporediti jer se razlika sigurno topi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 10:44   #1242
Znam da je pitanje bilo o vlaku, ali zar nije brže busom do Beča i onda nekako do Bratislave (vlakom... ). Bus ide 2 do 3 puta dnevno, 225 kn je u jednom smjeru, a 410 je povratna. Ima ujutro bus u 6, u 11 je u Beču.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 22:15   #1243
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje bilo o vlaku, ali zar nije brže busom do Beča i onda nekako do Bratislave (vlakom... ). Bus ide 2 do 3 puta dnevno, 225 kn je u jednom smjeru, a 410 je povratna. Ima ujutro bus u 6, u 11 je u Beču.

Pa toliko na kraju dođe i povratna vlakom, a u busu se smoždiš - ne mo`š ustat ne mo`š prošetat`...pa wc...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 22:59   #1244
Btw. 60% popusta nije na relaciji Zagreb - Budimpešta, nego Hrvatska-Mađarska, tako da ako želiš ići do Bratislave preko Budimpešte, imaš 60% popusta od Zagreba sve do mađarsko-slovačke granice
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 14:56   #1245
okvirna cijena povratne karte zagreb-bern? hvala
peter871 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:01   #1246
Quote:
peter871 kaže: Pogledaj post
okvirna cijena povratne karte zagreb-bern? hvala
58€ Zagreb - Zürich, 47 CHF Zürich - Bern. sve cijene su povratne. ZG-ZH je Sparschiene i treba ga dosta ranije kupiti da bi se uhvatila ta cijena.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:36   #1247
hvala da li tih informacija ima na netu? www.sbb.ch ima raspored ali ne daju cijene za putovanja izvan švicarske (?).
peter871 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:48   #1248
Quote:
peter871 kaže: Pogledaj post
hvala da li tih informacija ima na netu? www.sbb.ch ima raspored ali ne daju cijene za putovanja izvan švicarske (?).
ovo ti je sigurno najjeftinija varijanta. zapravo neću reći 100%, ali 95%. jer do ZH neće jeftinije stići od toga, a ako u Zagrebu kupiš odmah do Berna, onda ne možeš koristiti Sparschiene, nego će te ZG-ZH doći puno više.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:31   #1249
X type di provjeriš te sparschiene karte?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:21   #1250
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
X type di provjeriš te sparschiene karte?
znam da postoje, a piše ti i na hznet.hr -> povlastice -> povlastice u međunarodnom prometu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:01   #1251
Quote:
Indi kaže: Pogledaj post
Iz Nice preporucujem ovako: EasyJetom do Pariza pa onda na vlak do Zagreba, ili Easyjetom do Geneve pa onda na vlak direktan do Zagreba ili tak nekaj. To je ono kaj ti ja mogu preporucit od onog sto ja znam iz Svice. Al to ti je sto dana jahanja i bas se ne isplati za neki kraci boravak.
A iz Zagreba preporucujem obrnutim putem
Da li možda ima iz Hrvatske avio veza sa Easyjetom do Genove?

Zadnje uređivanje Duby1 : 28.12.2011. at 20:13.
Duby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:12   #1252
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
na zeljeznice.net isto dosta pričaju o sezonskoj liniji Budimpešta - Venecija. za potvrdu moramo čekati proljeće ipak.

preko Villacha je pitanje koliko se isplati jer ja mislim da su ukidanjem direktnog vlaka ukinuli i jeftine karte za Veneciju. a redovna stoji oko 450 kn povratna.
Da li netko ima točnu informaciju za vlak koji iz Zagreba ide za Veneciju preko Villacha sada nakon što je ukinuta linija Budimpešta-Venecija. U koje vrijeme ide, koliko traje, koliko presjedanja ima (mi idemo u 3 mj za Genovu pa me zanima da li se nekako vlakom može organizirati taj put)
Duby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:20   #1253
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ti vlakovi su ukinuti.
. i dalje ima vlakova ZG-Budimpesta, srecom. ali mozes ici vlakom do Vilacha (Austrija) pa presjedati na drugi vlak do Venecije. Vremenski se skoro nista ne gubi.
ili ici vlakom/busom do ljubljane i dalje organiziranim kombijem. na temi "Venecija" je george12 napisao vazne informacije o tom prijevozu od Ljubljane do Mestre. Njemu veliko hvala za tu informaciju.
njegov post:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=37135689&postcount=1125
da ali nitko točno nezna točne detalje za taj vlak preko Vilacha do Venecije...ja kopam po forumima već par dana i nitko nema točne informacije...mi bi putovali vlakom do Venecije ali bez kombinacije buseva, shattlova i sl..nego ukrcati se u Zg i uz presjedanja ili bez doći do Venezije (a zapravo idemo i dalje...za Genovu)
Duby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:28   #1254
Quote:
Duby1 kaže: Pogledaj post
da ali nitko točno nezna točne detalje za taj vlak preko Vilacha do Venecije...ja kopam po forumima već par dana i nitko nema točne informacije...mi bi putovali vlakom do Venecije ali bez kombinacije buseva, shattlova i sl..nego ukrcati se u Zg i uz presjedanja ili bez doći do Venezije (a zapravo idemo i dalje...za Genovu)

Pa nije to neka mudrost - odi u Croatia Express u Teslinoj ili preko puta Umjetničkog paviljona pa će ti objasniti koja ti je najbolja ruta do Villacha.

Odeš na www.bahn.com pa će ti izbaciti moguće rute. Jedino što neće biti jedan vlak već morate računati sa presjedanjima.
Cijenu jedino u toj agenciji saznate. A možeš im poslati i mail - sa odmakom i odgovore na upit.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:31   #1255
Quote:
Duby1 kaže: Pogledaj post
Da li možda ima iz Hrvatske avio veza sa Easyjetom do Genove?
Nope.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:42   #1256
Činmi mi se ili možda nisam dugo bio da HŽ ima "novu" stranicu i neke nove ponude, najzanimljivija mi je ova u kojoj koliko sam shvatio nude 60% popusta na putovanja u Mađarsku, valjda se tu misli i do Budimpešte.

http://www.hznet.hr/HZPutnickiprijevoz

Ako bi netko zna malo više bio bi zahvalan.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:50   #1257
mađarska i hrvatske željeznice su jos davno (sigurno je proslo tome vise od 10 godina) sklopile sporazum da daju popust do 70% za putovanja vlakom od hrvatske destinacije do mađarske destinacije ili obratno, tako da to nije nista novo. Zato je vlak do Budimpeste povoljan kao što je i Mađarima jeftinije putovati vlakom do nas na more.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:53   #1258
Do kada traje ta akcija za Mađarsku?
Aha, to je ona cijena od 200 i nešto kn?
__________________
U jednome danu od mene se tražilo da budem glumac,prijatelj,medicinska sestra i liječnik,trener,pronalazač stvari, zajmodavac, taksist, psiholog, drugi roditelj, prodavač, političar i povjerenik... John W. Schlatter - JA SAM UČITELJ
Album ;)
Ija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:54   #1259
to nije akcija, nego dugorocni sporazum koji traje vec preko 10 godina (i nadam se da ce jos godinama i godinama to trajati). da, to je ta cijena za Budimpestu (povratna)-228 kn povratna-bas zbog tog velikog popusta iz tog sporazuma, inace bi bila puno visa cijena.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:32   #1260
to traje od 1102.g
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.