Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 14:53   #21
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Sva zla u Hrvatkoj nastaju nakon 2000-te i nema tog opravdanja kojim se može opravdati kadrovika Stanka Stojčevića i Milke Planinc.

On je Hrvatskoj oduzeo pobjedu u ratu, on je Hrvatsku ponizio sramnim ugovorima sa Hagom, on je služio stranim interesima, on je išao u strane ambasade po uputstva tako da je karikaturalno navoditi da se on gazdama odupro.

Onj je veleizdaju uveo kao poželjni način vođenja politike kod nas.

Njegov kadar je onaj britanski žbir Ostojić i sva sila anacionalnih štetočina. Nikad i ni u kojem slučaju on za Hrvatsku ništa dobra nije napravio. Ovo je samo falsificiranje, laganje i post mortem šminkanje.
da je Budiša pobjedio umjesto Mesića, SDP-HSLS bi i danas vladali Hrvatskom.
Imali bi i nacionalni ponos i nedostatak korupcije.

Sve ono što nam je Mesić i Sanaderov HDZ oduzeo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:04   #22
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Kako brzo zaboravljamo... Ja se Račana ipak sjetim i dan danas svaki put kada se vozim auto-cestom Zagreb-Split i obrnuto. Zahvaljujući njemu i samo njemu dovršena je u 3 godine. Da ju je Sanader krenuo graditi imali bi je kao što danas imamo cestu do Dubrovnika i Pelješki Most.
zaboravljaš tko je počeo graditi auto cestu i kada su njezine najzahtjevnije dionice dovedene u stanje da se išta može graditi
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:08   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko sma ja čuo, Blair se nije želio ni naći s njime.
Već tada na Paktu o stabilnosti,Britanci su nam nudili carinsku uniju sa Srbijom.
Kada su se jedini puta Račan i Blair našli,Blaira je samo zanimala suradnja s Haagom.
Našli su se 2 puta službeno i jednom neslužbeno. Zagrebački sumit, a onda i Račanov službeni posjet Londonu, te kasnije još jedan neslužbeni kad se igrao sa Tonijevim djetetom.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:09   #24
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Našli su se 2 puta službeno i jednom neslužbeno. Zagrebački sumit, a onda i Račanov službeni posjet Londonu, te kasnije još jedan neslužbeni kad se igrao sa Tonijevim djetetom.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:10   #25
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
zaboravljaš tko je počeo graditi auto cestu i kada su njezine najzahtjevnije dionice dovedene u stanje da se išta može graditi
Ne zaboravljam, samo mislim da se ni pod jednom HDZ-eovom vlašću cesta nebi mogla dovršiti u roku od 3 godine iz onog stanja u kojem se nalazila kada je Raačanova Vlada preuzela projekt, te da vjerovatno nebi ni danas bila završena. Dakle važnije mi je tko ju je dovršio nego tko ju je započeo (a bez želje da pudem pakostan, započela ju je graditi Savka Dapčević Kučar 1969-e )
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:13   #26
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne zaboravljam, samo mislim da se ni pod jednom HDZ-eovom vlašću cesta nebi mogla dovršiti u roku od 3 godine iz onog stanja u kojem se nalazila kada je Raačanova Vlada preuzela projekt, te da vjerovatno nebi ni danas bila završena. Dakle važnije mi je tko ju je dovršio nego tko ju je započeo (a bez želje da pudem pakostan, započela ju je graditi Savka Dapčević Kučar 1969-e )
HDZ-ova vlada je zadnji 10% ceste napaltila kao ostalih 90%
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:19   #27
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne zaboravljam, samo mislim da se ni pod jednom HDZ-eovom vlašću cesta nebi mogla dovršiti u roku od 3 godine iz onog stanja u kojem se nalazila kada je Raačanova Vlada preuzela projekt, te da vjerovatno nebi ni danas bila završena. Dakle važnije mi je tko ju je dovršio nego tko ju je započeo (a bez želje da pudem pakostan, započela ju je graditi Savka Dapčević Kučar 1969-e )
bez želje da budem pakostan upravo je Račan 1971 taj program gradnje i terminirao kao i slobodu mnogih sugrađana iste godine
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:20   #28
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
RIP

Ivica Račan, Gospodin Čovjek.

Za razliku od ostalih.
Od mnogih....Bio i ostao veliki čovjek bez ulica i trgova kako je on poimao ulogu pojedinca u povjesti...Da je takvih i sada više...lakše bi se disalo kako se znalo reći u njegovo vrijeme.....Nije uspio imati kompletnu vlast beć samo dijelove i vladu ...HDZ je bio dobro umrežen da ga značajno onemogući i reformiranju društva.......
novak63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:26   #29
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
bez želje da budem pakostan upravo je Račan 1971 taj program gradnje i terminirao kao i slobodu mnogih sugrađana iste godine
Milka Planinc. Ne Račan... on je došao malo kasnije
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:36   #30
Zaista smiješan članak Jakovine.A posebno je suluda teza da je Račan bio najbolji hrvatski premijer.Aahahahahah.Ako ćemo gledati realno najbolji hrvatski premijer je bio Ivo Sanader od 2003-2008.Za vrijeme sanadera je bilo oko 220 tisuća nezaposlenih dok je za vrijeme Račan bilo gotovo 390 tisuća.Za vrijeme Sanadera je prosječna plaća i prosječna penzija bila puno veća nego za vrijeme Račana.Za vrijeme Sanadera Hrvatska je u ušla u NATO i otpočela pregovore s Europskom unijom.PLus primio je Srbe u vlast.Dakle Sanader je bio puno bolji.A s druge strane Račan se ne može mjeriti sa ratnim premijerima naprosto jer je bio rat.

S druge strane Račan je bio PROTIV DEMOKRATSKIH IZBORA 1990.Tako tvrdi Drago Domitrović u Globusu.Link:http://www.globus.jutarnji.hr/hrvats...-izborima-1990
Isto tako ga je kao sasvim nebitnog i niškorisnog oprao i Darko Hudelist u Globusu.

Isto tako je i Račan predo oružje TO-a u ruke JNA o čemu je svjedočio i Radenko Radojčić.Link:www.necenzurirano.com/index.php?option
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:40   #31
Krivi link:http://www.necenzurirano.com/index.p...d=662&Itemid=1
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:45   #32
Dakle nije bio najbolji premijer,bio je protiv višestranačkih izbora i oružje TO-a je predao u ruke JNA.
Još je potpisao sporazum Račan-Drnovšek kojim je darovao Sloveniji 150km2 mora.
Izašao je iz Sabora kada se glasalo o hrvatskoj neovisnosti,pa je pritom Hdz nazvao strankom opasnih namjera,samo zato što je HDZ se usudio krenuti u projekt neovisne Hrvatske.

Plus što je raspordavao velika državna poduzeća da bi krpio proračun.

Dakle on je obični bezvrijedni mirogojski vampir kojem još samo kakav ishlapjeli komunist dolazi pokloniti cvijeća.Narod ga se uopće ne sjeća.
I to je istina.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:50   #33
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ja se obično sjetim Čačića kad idem preko AC, sjetim se i da se Sveti Rok počeo probijati za Tuđmanova života, a sjetim se i kako nikad nećemo doznati koliki su se milijuni oprali preko AC. Račana se sjetim kad god se spomene ICTY i procesuiranje generala za ZZP, a sad kad je došla i presuda pogotovo.
Možda bi bilo bolje da je zaštitio generale i negradio AC.
Ako je dobio kredit za AC jer je prihvatio optužnice onda je to Judin kredit.
Zanimljivo je kako je br.1 od sve oporbe i njenih čelnika uvažavao baš Račana.
Smješno je govoriti da je on doprinio hrvatskoj neovisnosti kad je prilikom glasovanja o neovisnosti SKH-SDP napustio sabornicu.
Ako se računa da je odbio prijedlog generala da kad svrgnu demokratsku vlast s br. 1 državnim udarom, onda je doprinio.
Imao više žena kojima je osigurao više stanova,što ne mora biti nužno loše.
Bio je odmjeren i racionalan, ali nikad odlučan.Poznato je njegovo ''odlučno možda''.
Za mene je pozitivna osoba,tim više jer je u Sarajevu 2000-te izjavio da će na sve načine pomagati Hrvate u BiH.
Na pitanje novinara ''zar i oružjem''-odgovorio je '' i oružjem ako bude trebalo''.To su natruhe državničkog ponašanja ,za razliku od nekih u to doba.

Što se br.1 i probijanja tunela Sv. Rok tiče baš je on predvodio svečanost probijanja tog tunela 1998. a svečano je otvori i novi četvreotračni Maslenički most 1997. tak oda mi nije jasno o čemu mi pričamo.
Sam Čačić je prelomio naklapanja da se promijeni trasa auto ceste-pa jeste li vi normalni ,imamo tunel i most kao najskuplje i kapitalne objekte i vi bi mijenjali trasu.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:56   #34
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je br.1 od sve oporbe i njenih čelnika uvažavao baš Račana.
Smješno je govoriti da je on doprinio hrvatskoj neovisnosti kad je prilikom glasovanja o neovisnosti SKH-SDP napustio sabornicu.
Ako se računa da je odbio prijedlog generala da kad svrgnu demokratsku vlast s br. 1 državnim udarom, onda je doprinio.
Imao više žena kojima je osigurao više stanova,što ne mora biti nužno loše.
Bio je odmjeren i racionalan, ali nikad odlučan.Poznato je njegovo ''odlučno možda''.
Za mene je pozitivna osoba,tim više jer je u Sarajevu 2000-te izjavio da će na sve načine pomagati Hrvate u BiH.
Na pitanje novinara ''zar i oružjem''-odgovorio je '' i oružjem ako bude trebalo''.To su natruhe državničkog ponašanja ,za razliku od nekih u to doba.

Što se br.1 i probijanja tunela Sv. Rok tiče baš je on predvodio svečanost probijanja tog tunela 1998. a svečano je otovori i novi četvreotračni Maslenički most 1997. tak oda mi nije jasno o čemu mi pričamo.
97. i 98.g. vlast je bio Tuđman i Tuđman, a ne Račan je donosio odluke.

U dobu u kojem nije donosio odluke Račan niti je zaslužan niti je kriv za bilo što.

Ako je jedna izjava dovoljna za ocjenu bilo pozitivnosti bilo negativnosti rekao si puno.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:58   #35
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je br.1 od sve oporbe i njenih čelnika uvažavao baš Račana.
Smješno je govoriti da je on doprinio hrvatskoj neovisnosti kad je prilikom glasovanja o neovisnosti SKH-SDP napustio sabornicu.
Ako se računa da je odbio prijedlog generala da kad svrgnu demokratsku vlast s br. 1 državnim udarom, onda je doprinio.
Imao više žena kojima je osigurao više stanova,što ne mora biti nužno loše.
Bio je odmjeren i racionalan, ali nikad odlučan.Poznato je njegovo ''odlučno možda''.
Za mene je pozitivna osoba,tim više jer je u Sarajevu 2000-te izjavio da će na sve načine pomagati Hrvate u BiH.
Na pitanje novinara ''zar i oružjem''-odgovorio je '' i oružjem ako bude trebalo''.To su natruhe državničkog ponašanja ,za razliku od nekih u to doba.
u.
ma gdje je on to rekao..

pa za vrijeme njegove vladavine Hrvatima u BiH su oduzeta skoro sva prava..i to je dovelo do toga da im dana muslimani biraju predstavnike a on nije prstom mrdnio..dapače podržao je to.

nemojte ljudi pričati gluposti..

on će oružjem braniti Hrvate u Bih..
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:00   #36
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
ma gdje je on to rekao..

pa za vrijeme njegove vladavine Hrvatima u BiH su oduzeta skoro sva prava..i to je dovelo do toga da im dana muslimani biraju predstavnike a on nije prstom mrdnio..dapače podržao je to.

nemojte ljudi pričati gluposti..

on će oružjem braniti Hrvate u Bih..
Nije oružjem branio ni Hrvate u HR.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:04   #37
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Zaista smiješan članak Jakovine.A posebno je suluda teza da je Račan bio najbolji hrvatski premijer.Aahahahahah.Ako ćemo gledati realno najbolji hrvatski premijer je bio Ivo Sanader od 2003-2008.Za vrijeme sanadera je bilo oko 220 tisuća nezaposlenih dok je za vrijeme Račan bilo gotovo 390 tisuća.Za vrijeme Sanadera je prosječna plaća i prosječna penzija bila puno veća nego za vrijeme Račana.Za vrijeme Sanadera Hrvatska je u ušla u NATO i otpočela pregovore s Europskom unijom.PLus primio je Srbe u vlast.Dakle Sanader je bio puno bolji.A s druge strane Račan se ne može mjeriti sa ratnim premijerima naprosto jer je bio rat.
Ti si ludddddd
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:04   #38
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Milka Planinc. Ne Račan... on je došao malo kasnije
imaš pravo "nepotrebnom nacionalističkom autocestom" ju je nazvao nešto kasnije
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:05   #39
Alo vas dva. Znate li vi hrvatski?
Sve vam piše i tko je kad rekao i tko je otvorio most i tunel .
A i znate da ja nisam njegove političke opcije.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:09   #40
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Alo vas dva. Znate li vi hrvatski?
Sve vam piše i tko je kad rekao i tko je otvorio most i tunel .
A i znate da ja nisam njegove političke opcije.
Nije bitno tko ga je otvorio nego tko je odlučio o gradnji, a odlučio je Tuđman. Račan 97. i 98.g. nije bio vlast i nije odlučivao ni o gradnji tunela ni mosta. Račan je bio vlast 2000.-2003.g., bio je i pred rat, ali tad HR nije bila samostalna. Ono kako ju je vodio za svog premijerluka je loše.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.