Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 14:04   #1
Beračica maslina

Ej pozz ljudi,

zanima me ako mi netko moze pomoci i reci gdje mogu kupiti one tzv. beračice maslina (strojceki sto tresu masline)?? Isto ako ih netko koristi molim da mi kaze kakve su, isplate li se, kako se koriste i sl.... Hvala!
losha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:16   #2
Beračice maslina

Ej da ti pomognem ja sam kupija prosle godine jedan tresac maslina u kastelima kraj splita za 3000 kuna. Stvarno mi se isplatija u svemu. Prvo jeftino san prosa jer je ovaj tresač snage 1800 w i moze do 200 kila maslina u uri pobrat. Nigdi nisan nasa ni priblizno povoljno ka tamo. Drugo spasija me taj tresac jer sam masline stvarno brzo pobra. I trece nista to ne unistava maslinu a i ne trosi puno benzina. Radi ti tako da ti ima neku kuku kojom obuhvatis granu i ona vibrira i time trese maslin. Ma stvarno je jednostavno i budala bi mogla tim rukovat. Svakako bi preporucija ove beracice jer ustede i vrime i pare. A i mozes s njima brat bilo koje voce tako da je multi praktik! )
Alf34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:25   #3
Beračice maslina

E bas ti puno hvala. 3000 kn stvarno nije puno i zaista bi ih mogao isprobati. Mozda imas ime tvrtke kod koje si to kupio i telefonski broj??
Valjda je i cijena ostala nepromijenjena s obzirom na ove krizne namete.
losha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:49   #4
evo ovako firma se zove euroreklama i nalaze se u kastel sucurcu a telefon je ***. a za cijenu stvarno ne znam. ja sam je prosle godine u ovo vrime platija 3000 kuna. sad kako je ove jel poskupilo ili nije, stvarno ne znan.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 23.01.2010. at 23:04. Reason: uklonjen broj
Alf34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:08   #5
http://www.messis.hr/poljoprivredni_...GL&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_...GR&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_...GT&prikaz=opis
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 10:30   #6
Imala sam beracicu cesalj (koji je smiljan hr naveo) i beracicu sa kukom. Moj savjet je svakako ova s kukom jer je puno jednostavnije i brze. Beracice cesljevi su dosta komplicirani i zamorni i svakako ih ne bi nikada preporucila. Nadalje kod beracice sa kukom bitna je snaga i promjer kuke (zbog grana). Mi imamo treskalicu od 400 w talijansku i nije losa, ali ne bi imala nista protiv neke jace, samo kad sam kupovala to nisam znala (sada bi svakako jacu kupila )...
papiga09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 23:17   #7
NOVA GENERACIJA „GIULIVO“uređaja- renomiranog talijanskog proizvođača „VOLPI“

Beračica maslina stroj za branje maslina najbolji u svojoj klasi

STROJ ZA BRANJE MASLINA, berbe 2009 god- na električni akumulatorski pogon

NOVA GENERACIJA „GIULIVO“uređaja- renomiranog talijanskog proizvođača „VOLPI“

OPIS RADA I KARAKTERISTIKE UREĐAJA

Proizvođač VOLPI je razvio novu i usavršenu beračicu maslina u odnosu na onu iz 2007 god koja je razvijena i usavršena na temelju njegove prve beračice sa fiksnom glavom.Beračica je najnovije generacije i bolje bere od prošle generacije cca 20 % što se postiglo bržom brzinom rada stroja. Uređaj ima pomičnu glavu čime je u veliko poboljšana brzina branja maslinovog ploda a isto tako i bitno smanjuje napor branja maslina, brže se i lakše bere i berač se manje umara. Pogonski motor je u glavi beračice čime su otklonjene mogućnosti pucanja osovine koji je prolazio kroz štap beračice i znao pucati.
Bere sa lakoćom sve vrste maslina, visoko je produktivan i bere oko100kg maslina na sat. Tiho radi i ne zagađuje atmosferu
Stroj je lagan. Težina mu iznosi 2kg, lako je sa njim rukovati i nema vibracija u radu.
Dužina stroja je 2,5m a sa teleskopskim produžetkom je 3,8m. Teleskopski produžetak se nalazi na samom stroju te ga se u slučaju potrebe jednostavno namjesti na željenu dužinu. Isto tako se može skinuti sa stroja ako u radu nije potreban.Time se postiže manja težina stroja kod branja.
Radna glava mu je pokretna i namješta se u tri pozicije 0, 30 i 45 stupnjeva pomoću prikladnih vijaka. Na taj način je postignuta dostupnost svim dijelovima krošnje maslina tako da se maslina lakše bere. Masline padaju bliže stablu. U radnoj glavi je postavljen motor na kojem se nalazi prekidač za uključenje i isključenje stroja.
Radna glava ima 6 karbonskih palica-štapova koji beru tako da ne oštećuje lišće koje minimalno otpada. Vijek trajanja štapova ovisi o spretnosti berača i održavanju stabala maslina. U prosjeku na 2000 kg ubranog ploda maslina je potrebno promijeniti jedan štap.
Pogonski istosmjerni motor je upravljan elektronikom koja omogućava automatski rad branja koji se automatski prilagođava težini posla. Time se postiže racionalnije i bolje branje te se smanjuje potrošak električne energije i sa baterijama se duže bere.
Stroj se napaja običnom akumulatorskom automobilskom baterijom 12 V do 70ah. Autonomija uređaja ovisi o veličini akumulatorske baterije. U svakom slučaju se treba nabaviti takva baterija da traje cijeli dan branja.
Uređaj ima dvije brzine branja koje se namještaju na elektroničkom uređaju koji se isporučuje uz beračicu kao i 20 metarski kabel sa profesionalnim konektorima za brzo spajanje uređaja na bateriju.
Uređaj 2008 god je nova generacija prethodnog uređaja iz 2006 god sa pokretnom glavom. Od njega je snažniji i brže bere te postiže puno bolje rezultate branja. Isto tako trajnost palica za branje je veća te dulje traju.
Na rad stroja proizvođač daje garanciju godinu dana.
Cijena je 5.000, kn po stroju - cijena je povoljna jer je stroj najbolji u svojoj klasi!!!
Cijena uključuje :
Beračica maslina VOLPI GIULIVO
- stroj sa pomičnim palicama
- osnovni štap
- teleskopski štap
- 20m kabel za struju
- elektronika za spajanje na akumulator
- 1rezervna palica
- plastična torba za nošenje
- garancija 1godinu

Ne možeš se ovako reklamirati na forumu.
Javi se uredništvu za banner.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 23.09.2009. at 08:56. Reason: uklanjanje reklame
SmokvinaTravel is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.10.2009., 10:00   #8
Imaš i motornih od stihla samo je skup.Oko 10-tak tisuća kuna,sa kukom i češljem.Radio sam s njim.Težak za držat ali radi danima bez prestanka.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 21:20   #9
molim informacije traktor IHC 474

dakle molila bih ako tko ima servisne podatke ili adresu gdje bih to mogla naci za traktor case international 474.
bokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:30   #10
via gugl
http://www.agriconmanuals.com/jensal...b3e8af1d8640b6
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 18:41   #11
Forumaši savjetuju - kako odabrati poljoprivredne strojeve?

Molim pomoć oko prepruke za traktor(novi) do 90 000 kn. Konkreno treba mi traktor sa malčerom. Osnovna namjena je voćarstvo.
Molim pomoć.
centurion 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 09:04   #12
1. IMT 2. LS 3.Hittner 4.Tuber 5. 6. 7. 8. 9, 10 neki kinez (to bi bila neka moja rang lista, ali svatko sastavlja svoju, sa plusevima i minusima)
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:04   #13
hvala
centurion 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:20   #14
Smiljane, zašto preporučuješ IMT?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:13   #15
Zato jer je jeftin, jeftini i dobavljivi dijelovi, jeftini i dobavljivi majstori. Nema toga IMT koji ce stajati vise od jednog ili dva dana ne znam sto da mu se dogodi, dok kod drugih to nije nuzno slucaj. A dimenzijama je je npr. IMT539 relativno kompaktan i "okretljiv".
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:05   #16
Kmetijska_mehanizacija_in_oprema_Traktorji_XLjf78_ ex.jpg
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:37   #17
i dobro pripaziti koliko konjskih snaga ima taj traktorcic te moze li vuci malcer za sobom. meni je ekipa doslovce "zaklala" imt sa traktorskom frezom.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 01:08   #18
torpedo 1806

zanimaju me informacije za ovaj traktor i isplativost kupnje priloženog traktora

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/rp...836646.html:ne zna:
titanic_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 00:22   #19
Karakteristike traktora

Nedavno sa kupio traktor gusjeničar dimenzija 200x85x120cm.S obzirom da imam vinograd na strmom terenu, zanima me gdje bi mogao naći podatak do kojeg stupnja nagiba se traktor može koristiti i da li negdje postoje uputstva i pravila načina rada u uvjetima ekstremnih nagibnih terena.
Unaprijed se zahvaljujem na savjetima.
zmoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 18:17   #20
Premalo podataka si dao. Kakav malčer(radijalni ili aksijalni), kakav atomizer imaš(nošeni ili vučeni),planiraš li kopčat viličar...
sale sitni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.