Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2016., 05:35   #921
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Neće. Pupovi za iduću godinu već su formirani i nisu nastradali, jedino što ove godine neče biti neke koristi od mrazom oštečenog drveća.
Ali neznamo kakva će biti iduča godina.
Zvuči utješno no, moji orasi stari cca 40 godina trenutno nemaju niti jedan zeleni list pa se bojim hoće li uopće preživjeti jer nema naznaka mladorasta.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 11:09   #922
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Zvuči utješno no, moji orasi stari cca 40 godina trenutno nemaju niti jedan zeleni list pa se bojim hoće li uopće preživjeti jer nema naznaka mladorasta.
Oporavit će se, treba im vremena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 10:46   #923
Molim pomoć

Zasadila sam nekoliko presadnica tikvica.

Od jedne presadnice je doslovno ostao samo komadić stabljike, a druge su u malo boljem stanju, ali im listovi imaju rupe po sebi. Ne znam šta ih jede. Ne primjećujem ni mrave ni puževe. Šta bi moglo biti ? Staviti ću nove presadnice, ali šta napraviti kako i ove ne bi prošle isto?
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:53   #924
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Molim pomoć

Zasadila sam nekoliko presadnica tikvica.

Od jedne presadnice je doslovno ostao samo komadić stabljike, a druge su u malo boljem stanju, ali im listovi imaju rupe po sebi. Ne znam šta ih jede. Ne primjećujem ni mrave ni puževe. Šta bi moglo biti ? Staviti ću nove presadnice, ali šta napraviti kako i ove ne bi prošle isto?
Moglo ih je pojesti bilo što, puževi, gusjenice ili ličinke nekih insekata, čak i ptice.
Nakon što posadiš nove možeš se samo nadati da neće biti pojedene jer ne znamo što ih jede.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:35   #925
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Molim pomoć

Zasadila sam nekoliko presadnica tikvica.

Od jedne presadnice je doslovno ostao samo komadić stabljike, a druge su u malo boljem stanju, ali im listovi imaju rupe po sebi. Ne znam šta ih jede. Ne primjećujem ni mrave ni puževe. Šta bi moglo biti ? Staviti ću nove presadnice, ali šta napraviti kako i ove ne bi prošle isto?
Meni to pużevi redovno rade.
One sadnice koje żelim sačuvati, poklopim prerezanom plas. bocom od 5 litara, prozirnom, na kojoj napravim rupice za zrak.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 08:37   #926
Pitanjce. Ne znam da li ima prikladnija tema, ali nisam našla.

Naime, imam grmove kamilice i prvi cvjetovi su pred otvaranjem. Međutim, stabljike su prepune ušiju. Cvjetove sušim za čaj, pa ne bi rado s nekom kemikalijom špricala. Imali štogod efikasno prirodno? Grasias.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 08:41   #927
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pitanjce. Ne znam da li ima prikladnija tema, ali nisam našla.

Naime, imam grmove kamilice i prvi cvjetovi su pred otvaranjem. Međutim, stabljike su prepune ušiju. Cvjetove sušim za čaj, pa ne bi rado s nekom kemikalijom špricala. Imali štogod efikasno prirodno? Grasias.
Ima...Neemazal TS - biološki insekticid.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 09:07   #928
E hvala na informaciji, nabaviti ću. Cvjetovi izbijaju cijelo ljeto, pa čak mogu nakon špricanja, prve cvjetove naprosto bacit i malo pričekat, smo sam htjela savjet za nešto najmanje štetno.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:23   #929
Kolege molim za savjet ako netko zna.
Izvadila sam par glavica Slonovskog češnjaka. Ove male bebice koje su na korjenu što s tim?
Pretpostavljam da se to sadi, samo kada? Da sada to stavim u zemlju pa će početi nicati kada se stvore povoljni uvjeti ili spremiti i posaditi na jesen.
Svaki savjet je dobrodošao

http://i68.tinypic.com/2db78kg.jpg
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:56   #930
koliko još vremena treba da se ambrozija osjemeni? zanima me koliko ima još "fore" da ju uništim prije nego se to dogodi... oprašivanje je pri kraju...
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 20:02   #931
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
koliko još vremena treba da se ambrozija osjemeni? zanima me koliko ima još "fore" da ju uništim prije nego se to dogodi... oprašivanje je pri kraju...
Ne možeš to uništiti...sjeme zadržava klijavost do 40 godina.

No sad će uskoro prestati cavtnja ako već nije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 00:55   #932
ne mogu ju uništiti, ali se nadam držati ju pod kontrolom. spalio bi ju sa herbicidima prije nego baci sjeme. gledao sam danas u kojem je stadiju, i ne vidim još sjemenki na njoj, jedino ako su jako sitne. vidim samo prašnike, pa me zanima koliko joj još treba da formira sjeme. tražio sam po net-u ali takvog podatka nigdje nisam našao....
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 08:55   #933
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
ne mogu ju uništiti, ali se nadam držati ju pod kontrolom. spalio bi ju sa herbicidima prije nego baci sjeme. gledao sam danas u kojem je stadiju, i ne vidim još sjemenki na njoj, jedino ako su jako sitne. vidim samo prašnike, pa me zanima koliko joj još treba da formira sjeme. tražio sam po net-u ali takvog podatka nigdje nisam našao....
Ili je već ocvala i osjemelia se ili je vrlo blizu da se osjemeni, no sada je kasno za herbicid.
Dovoljno je pokositi a herbicid dolazi u obzir tek u proljeće kada opet počne rasti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 17:20   #934
dajte molim vas, kad se sadi smilje, jel sad ili iduci mjesec?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:57   #935
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
dajte molim vas, kad se sadi smilje, jel sad ili iduci mjesec?
Sada, do kraja mjeseca.
Ako ne posadiš sve nastaviš u proljeće, u ožujku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:07   #936
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sada, do kraja mjeseca.
Ako ne posadiš sve nastaviš u proljeće, u ožujku.
Hvala Biljko. Znaci onako je kako ja mislim, a ne osoba koja me uvjerava drugacije...mislim krenimo logikom jelte
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:08   #937
imam vikendicu u Podravini, blizu Koprivnice
uz verandu je jedan trs loze star 15-ak godina (za hlad na verandi a ima i fino grožđe ) i svake godine ju oko vincekovog orežem. ove godine još nisam jer je bilo jako hladno, mislila sam ovaj vikend ali prognoziraju za 10 dana dolazak vala polarne hladnoće. da li da ju orežem ili čekam kraj veljače?

u vrtu imam trešnju staru 5 godina i dvije breskve vinogradarke 6 godina. da li mogu ovaj vikend orezat krošnje ili je isto prerano?
u potpisu: totalna amaterka
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:42   #938
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
imam vikendicu u Podravini, blizu Koprivnice
uz verandu je jedan trs loze star 15-ak godina (za hlad na verandi a ima i fino grožđe ) i svake godine ju oko vincekovog orežem. ove godine još nisam jer je bilo jako hladno, mislila sam ovaj vikend ali prognoziraju za 10 dana dolazak vala polarne hladnoće. da li da ju orežem ili čekam kraj veljače?

u vrtu imam trešnju staru 5 godina i dvije breskve vinogradarke 6 godina. da li mogu ovaj vikend orezat krošnje ili je isto prerano?
u potpisu: totalna amaterka
Lozu možeš krajem mjeseca.

Trešnja i breskve mogu pričekati ožujak.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:48   #939
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Lozu možeš krajem mjeseca.

Trešnja i breskve mogu pričekati ožujak.
puno hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:28   #940
Ja nikad nisam orezivala svoje breskve vinogradarke, niti sam vidjela da druge to rade
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.