Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2016., 23:44   #41
Da dignem malo ovu temu....
Jel igra tko WT?
Meni je on pravo otkriće. WOT je zabava za maloumne naspram ovoga.
Igram samo realistic i simulator bitke i stvarno mi nije jasno tko može igrati WOT naspram ovoga? Kamufliranje ovdje zaista ima jednu veliku dimenziju a jurcanje po terenu kao u WOT-u dođe te glave. Nema ništa bez opreznog kretanja i gledanja kroz dalekozor tražeći neprijatelja a glave te može doći samo jedna precizna granata. Uz to moraš biti svjestan da te svakog časa može probušiti paljba iz aviona.
Zračne bitke uz joystick daju dovoljnu dozu realnosti tako da zaista ne znam zašto je infatilni WOT popularniji?!?
Nastranu bugovi ali WOT je zasran jer je spao na šareni shooter sa unaprijed definiranim taktikama. Mislim koji k kamufliranje kad neprijatelja vidiš kroz gusto žbunje kao crveni okvir ?!?
U WT-u se dešava da neprijateljski tenk može doslovce proći par desetaka pokraj tebe da ga neopaziš a ni on tebe jer si zauzet traženjem na drugoj strani a on se šulja kroz žbunje.
Morate svakako probati.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 08:32   #42
Hehehe , et, dovoljan mi tvoj opis da ni ne probam to igrat , već na prvu mi izgleda ko žešća kampinovka na ntu.
Jbga , mada je meni dosadno i gledat nogomet radi rezultata 0-0 ili 1-0 , tak da ja i nisam mjerilo , jednostavno mi je tak šta dosadno. Možda se nekom ovdje to i svidi.
Zasad mi je WoT onak , bar što se tiče dinamike i brzine radnje , još kak tak ide.
Pritom ne mislim na količinu dilberta u igri :
nghtstlkr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:45   #43
Quote:
nghtstlkr1 kaže: Pogledaj post
Hehehe , et, dovoljan mi tvoj opis da ni ne probam to igrat , već na prvu mi izgleda ko žešća kampinovka na ntu.
Jbga , mada je meni dosadno i gledat nogomet radi rezultata 0-0 ili 1-0 , tak da ja i nisam mjerilo , jednostavno mi je tak šta dosadno. Možda se nekom ovdje to i svidi.
Zasad mi je WoT onak , bar što se tiče dinamike i brzine radnje , još kak tak ide.
Pritom ne mislim na količinu dilberta u igri :
Kampanje!?!

Kakvo kampanje brale! Kad si nasred ledine a oko tebe samo drveće i trava 2 kilometra uokolo i nigdje ni kamena nema ni riječi o kampanju. Nisam nikoga ni vidio da kampa jer tko kampa taj je vrlo brzo mrtav.
Pucanje i stajanje na mjestu je najbolji način da te primjete i upucaju. Kao prvo, kretanje tenka je realno i ti jednostavno ne možeš stati i krenuti a pogotovo pucati isti čas poslije zaustavljanja. Dakle, zaboravi na debilne taktike iz WOT- tipa izviri iza čoška, pucaj i natrag. Ovdje si mrtav samo tako.
Teren je realan, dakle na ravnicama rusije imaš zaista nepreglednu ravnicu, u šumama je šuma, grad je grad, brda su brda a ne kao u WOT-u gdje i na ravnicama svako malo imaš "posađeno" kamenje prikladno za zaklon a šume ne služe apsolutno ničemu jer i kroz gusto raslinje vidiš crveni okvir drugog tenka. U WT-u šuma i raslinje služi svrsi a to je da te sakrije i vrlo lako neprijatelj prođe na samo par desetaka metara i ne vidi te.
Tu je i realniji domet topa, parabola granate i ciljanje je manualno a ne tipa postavi križić na metu i pucaj kao u WOT-u.
Još jedan nedostatak stajanja je i to da si idealna meta za avione koji te mogu probušiti samo tako.
Uglavnom, WOT je čista arkadna pucačina dok je War Thunder na tragu simulacije bojnog polja. Kažem na tragu jer bugova i nedostataka naravno ima kao i u svakoj takvoj mrežnoj igri ali za malo stariej igrače koji traže ipak neku realnost WT je daleko bolji od WOT-a
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:37   #44
Iako mene puno više privlače realnije stvari (zato sam radije igrao AA nego COD ili BF,) ko bi sad opet kretao to igrati...
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:25   #45
Na stranu bugovi i nebalansiranost koji su, kad sam zadnji put igral, činili igru totalno neigrivom.

Moj najveći problem je totalni nedostatak bilo kakve informacije na mapi. Dakle, ne vidiš ni svoje igrače, ni protivničke. A nedostatak informacija znači da nema strateškog planiranja.
U WoT-u u svakom trenutku znam (približnu) poziciju svakog tenka u igri pa prema tome mogu donositi strateške odluke. U svakom trenutku meča ti mogu točno reći zašto sam zauzeo pojedinu poziciju.

U WT nemaš apsolutno nikakvu informaciju prema kojoj bi mogao zaključiti da li je odlazak na poziciju X dobra ili loša odluka.
Sjećam se zadnjeg meča kojeg sam ikad odigral u War Thunderu. Mapa Mazdok. Vozim okolo 5 minuta, nigdje nikog. Pojma nemam di su mi suigrači, pojma nemam di su neprijatelji. Nigdje ne vidim nikog. Nitko ni mene ne vidi jer nitko ne puca po meni. Doslovno ko da sam sam na mapi. Odvozio sam sve do neprijateljskog spawna.

Konačno nakon X minuta provirim iznad nekog brdašca i nađem se protivniku iza leđa. Totalno slučajno. Dakle, taj protivnik ni po čemu nije mogao predvidjeti da ću mu se pojaviti iza leđa, niti sam ja ni po bilo čemu mogao predvidjeti da će protivnik biti tamo. Nije krepao jer je napravio grešku nit ja nisam pokupio kill jer sam napravio dobar potez. Niš drugo nego čista slučajnost. Voziš okolo i nadaš se da ćeš na nekog naletjeti. I tak je 90% igre.

Zadnje uređivanje d._m. : 06.06.2016. at 17:36.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:10   #46
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Na stranu bugovi i nebalansiranost koji su, kad sam zadnji put igral, činili igru totalno neigrivom.

Moj najveći problem je totalni nedostatak bilo kakve informacije na mapi. Dakle, ne vidiš ni svoje igrače, ni protivničke. A nedostatak informacija znači da nema strateškog planiranja.
U WoT-u u svakom trenutku znam (približnu) poziciju svakog tenka u igri pa prema tome mogu donositi strateške odluke. U svakom trenutku meča ti mogu točno reći zašto sam zauzeo pojedinu poziciju.

U WT nemaš apsolutno nikakvu informaciju prema kojoj bi mogao zaključiti da li je odlazak na poziciju X dobra ili loša odluka.
Sjećam se zadnjeg meča kojeg sam ikad odigral u War Thunderu. Mapa Mazdok. Vozim okolo 5 minuta, nigdje nikog. Pojma nemam di su mi suigrači, pojma nemam di su neprijatelji. Nigdje ne vidim nikog. Nitko ni mene ne vidi jer nitko ne puca po meni. Doslovno ko da sam sam na mapi. Odvozio sam sve do neprijateljskog spawna.

Konačno nakon X minuta provirim iznad nekog brdašca i nađem se protivniku iza leđa. Totalno slučajno. Dakle, taj protivnik ni po čemu nije mogao predvidjeti da ću mu se pojaviti iza leđa, niti sam ja ni po bilo čemu mogao predvidjeti da će protivnik biti tamo. Nije krepao jer je napravio grešku nit ja nisam pokupio kill jer sam napravio dobar potez. Niš drugo nego čista slučajnost. Voziš okolo i nadaš se da ćeš na nekog naletjeti. I tak je 90% igre.
Odličan opis, po meni ovo sranje WT ne treba ni isprobavat koliko god WOT bio arkadan
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:50   #47
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Na stranu bugovi i nebalansiranost koji su, kad sam zadnji put igral, činili igru totalno neigrivom.

Moj najveći problem je totalni nedostatak bilo kakve informacije na mapi. Dakle, ne vidiš ni svoje igrače, ni protivničke. A nedostatak informacija znači da nema strateškog planiranja.
U WoT-u u svakom trenutku znam (približnu) poziciju svakog tenka u igri pa prema tome mogu donositi strateške odluke. U svakom trenutku meča ti mogu točno reći zašto sam zauzeo pojedinu poziciju.

U WT nemaš apsolutno nikakvu informaciju prema kojoj bi mogao zaključiti da li je odlazak na poziciju X dobra ili loša odluka.
Sjećam se zadnjeg meča kojeg sam ikad odigral u War Thunderu. Mapa Mazdok. Vozim okolo 5 minuta, nigdje nikog. Pojma nemam di su mi suigrači, pojma nemam di su neprijatelji. Nigdje ne vidim nikog. Nitko ni mene ne vidi jer nitko ne puca po meni. Doslovno ko da sam sam na mapi. Odvozio sam sve do neprijateljskog spawna.

Konačno nakon X minuta provirim iznad nekog brdašca i nađem se protivniku iza leđa. Totalno slučajno. Dakle, taj protivnik ni po čemu nije mogao predvidjeti da ću mu se pojaviti iza leđa, niti sam ja ni po bilo čemu mogao predvidjeti da će protivnik biti tamo. Nije krepao jer je napravio grešku nit ja nisam pokupio kill jer sam napravio dobar potez. Niš drugo nego čista slučajnost. Voziš okolo i nadaš se da ćeš na nekog naletjeti. I tak je 90% igre.
Ja fakat ne znam kad si ti igrao ali ja vidim svoj tim bez problema. Drugi tim je skriven i to je cijela bit. Označiti će se na mapi samo ako su jako blizu.
Nisam još odigrao niti jednu partiju a da ne pucaju na mene sa svih strana, sa zemlje i iz zraka. To da te avion gađa bombama i mitraljira je još i najbolja fora jer nije dovoljno da budeš iza zgrade, avion ti dođe sa druge strane Pa hebemu, ovdje mitraljez na tenku ima svrhu! Kao i tenkovi sa više kupola tipa američkog M3. Ovdje na M3 možeš upravljati sa oba topa za razliku od WOT-a!
Ovo o slučajnosti gdje je protivnik ili ne je i cijela bit. Pa to i je realna stvar, što ti misliš? Da su u ratu tenkisti imali mapu sa nacrtanim protivničkim tenkovima?
Cijela poanta realne bitke je da nemaš pojma gdje je neprijatelj i da se može desiti da se nađeš u neprijateljskog pozadini bez da on to zna i obratno! Pogotovo u tenkovskim bitkama gdje se to redovito dešavalo. To su realne situacije u ratu a ne u WOT-u gdje si maltene vidljiv kako god se psotavio i gdje god se nalazio uz naravno to što su WOT mape užasno male i bilo kakvo planiranje taktike je bespredmetno jer postoje samo dva tri pravca gdje možeš ići.
O oštećenjima na tenku ne želim ni pričati.... HP bodovi na tenku (WOT)!?!? Žešča smijurija za malu djecu.
Ovdje za svaku granatu koja te ubije imaš xray pogled na kojem vidiš gdje je probila oklop i što je uništila u unutrašnjosti tenka. Možete te ubiti samo jedna granata ili možeš proći neokrznut ako imaš sreće. Vrsta topa i balistika granate je također vrlo realna. Jučer sam uništio jedan tenk i oštetio drugog gađanjem iza horizonta koristeći balističku putanju spore granate,
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:34   #48
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nisam još odigrao niti jednu partiju a da ne pucaju na mene sa svih strana
Upravo odgledao random replay na Youtubu. Simulator battle. Punih 9 minuta bez ijednog susreta s protivničkim tenkovm i bez ijednog znaka gdje bi bilo tko od protivnika mogao biti. Dakle, vozikaj se okolo i nadaj se da ćeš na nekog naletjeti.

Quote:
To da te avion gađa bombama i mitraljira je još i najbolja fora
Najbolja fora je kad ti avion posere granatu u prvih 30 sekundi igre jer točno zna gdje ti je spawn, a unutar 30 sekundi vožnje od spawna nema ni malo zaklona.

Quote:
ovdje mitraljez na tenku ima svrhu!
Jedna od svrha mu je da s njim uz pomoć hit kamere opipaš gdje se točno nalazi tenk. Jako realistično.

Quote:
Ovdje za svaku granatu koja te ubije imaš xray pogled
Da. I za svaku granatu kojom pogodiš tenka imaš X-Ray pogled da si lijepo možeš naštelati nišan i vidjeti gdje moraš gađati. Također jako realistično

Quote:
Cijela poanta realne bitke je da nemaš pojma gdje je neprijatelj i da se može desiti da se nađeš u neprijateljskog pozadini bez da on to zna i obratno!
I u WoT-u je poanta da se nađeš u neprijateljskoj pozadini bez da on to zna.
Razlika je da u WoT-u to napraviš namjerno ako si dovoljno dobar u praćenju mape i manevriranju.
U WT-u se to desi slučajno i u većini slučajeva nema veze sa skillom.
Ljudi se bune na RNG u WoT-u. Osobno su mi ovakve slučajnosti u WT-u su 3 put gore. Draže mi je +/- 25% na penetraciju nego da mi se u svakom trenutku iza mene može pojaviti tenk (ili još gore, spawn campati me) jer eto, mape su prevelike a timovi premali pa se može desiti da protivnički tenk zaokruži po cijeloj mapi bez da naiđe na bilo kakav otpor.

Da stvar bude gora, uspjeh u spottanju protivnika ti jako ovisi o veličini ekrana, rezoluciji i namještenim postavkama u Graphics Options meniju.

Quote:
Da su u ratu tenkisti imali mapu sa nacrtanim protivničkim tenkovima?
Jesu imali GPS? Nisu. U WT-u ga imaš.
Jesu imali options menu gdje jednim klikom makneš 90% grmlja i drveća sa mape? Nisu. U WT-u to imaš.
Jesu imali hit kameru? Nisu.
Jel su stvarni tenkisti mogli nastaviti vožnju tenkom nakon kaj su dobili 3 granate u motor? Nisu. U WT-u to možeš.
Jesu u WT-u tenkisti morali stajati X sekundi u nekom krugu koji je netko nacrtao na zemlji da bi mogli pobjediti bitku? Nisu. U WT-u to moraš raditi.
Nemoj pjevati hvalospjeve o realnosti WT-a jer je WT daleko od kvalitetne simulacije.

Quote:
bilo kakvo planiranje taktike je bespredmetno
Bilo kakvo planiranje taktike je bespredmetno u igri koja ti daje 0 informacija o položaju protivničkih tenkova.
WoT je prema WT-u ko šah prema potapanju brodova (mislim na onu društvenu igru). U WT-u nabadaš u prazno i nadaš se da ćeš naići na nekog. U WoT-u znaš pozicije svih (ako znaš pratiti situaciju), pa prema tome možeš i planirati buduće poteze.

Quote:
To su realne situacije u ratu a ne u WOT-u
WoT nije simulacija niti to pokušava biti.
Cilj WoT-a je arkadna pucačina tenkovima. I WoT je dobra arkadna pucačina.
Cilj WT-a je biti simulacija. WT je loša simulacija.

Quote:
O oštećenjima na tenku ne želim ni pričati.... HP bodovi na tenku (WOT)!?!? Žešča smijurija za malu djecu.
Hitpointsi su žešća smijurija za malu djecu? Dakle, gotovo svaki shooter, RPG, RTS, TBS igru ikad napravljenu smatraš žešćom smijurijom za malu djecu?


Problem u tebi je što ne kužiš razliku između subjektivnog mišljenja i objektivnih činjenica. Tebi su u ovom trenutku subjektivno draže malo realnije tenkovske igre pa na temelju toga tvrdiš da je WT bolja igra. Nije nego je tebi draža igra.

Što god ljudi rekli o WarGamingu i WoT-u, WoT je prilično solidna igra i brojke to lijepo pokazuju. Ima zavidnu količinu igrača, relativno je gledan na twitchu i youtubu.
Upiši u Youtube "war thunder" ili "war thunder ground forces" i prva stranica rezultata će biti puna videa starih po nekoliko mjeseci do godinu dana. Nitko ga ne igra. Nitko ga ne streama. Nitko ne radi Youtube videe. Pretraga "World of tanks" daje videe od jučer, danas i ovog tjedna.
Moje subjektivno mišljenje je da je to zato jer je WT neigrivo buggovito smeće koje, iako je još u relativnoj ranoj fazi razvoja, uopće ne napreduje ili napreduje vrlo sporo. Pogledaj moja 2 posta prethodnoj strani ovog threada. Igrao sam u 4. mjesecu, pa nakon toga opet u 9. U 9. su u igri još uvijek bili identični buggovi i nebalansiranost koji su bili i u 5.
Govorim o game-breaking stvarima tipa tenkovi koji nestaju, grmlje i objekti koji nisu vidljivi u glavnom pogledu, ali se najednom pojave u pogledu kroz dalekozor. Govorim o nebalansiranostima gdje na pojedinim tierovima igraš njemce i pobjediš jednu od 10 rundi, pa se prebaciš na ruse i pobjediš 9 od 10 rundi. Govorim o nebalansiranostima gdje je 80% igrača u avionima pa na ogromnoj mapi imaš 5v5 tenkova (tj. jedan ili dvojica su anti-air) koji se ne mogu naći 15 minuta pa svi lutaju po praznoj pami. Govorim o opciji pomoću koje možeš maknuti 90% grmlja i drveća s mape.
Dakle, to su game-breaking stvari koje se trebaju rješavati po hitnom postupku, a ne čekati mjesecima.

Btw., svo moje iskustvo s WT-om je u simulator borbama. Arcade i realistic ne igram jer, ako je simulator smeće (a to je ono čime se WT hvali i pokušava biti drugačiji od WoT-a), onda je i za očekivati da su i dva "niža" game moda još veće smeće.

Pas mater, dulji post neg sam očekival

Zadnje uređivanje d._m. : 07.06.2016. at 19:45.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 08:47   #49
Sve u svemu WT je realističniji i kvalitetniji od WoT ali je kao takav manje dinamičan.

Plusevi:
-realnija fizika
-realniji damage model (koji je odličan i ,da, hit pointsi su debilana kao i to kad znaš koliko točno granata moraš utrošiti na koji tenk- osim u slučaju critical hita)
-sekundarni topovi
-mitraljezi
- kombiniranje zrakoplova, kopnenih jedinica i brodova na istoj mapi
- nema svevideće i ultraprecizne artiljerije
- kamuflaža i vegetacija radi svoj posao
- veće mape
- vremenski uvjeti


Minusi:
- mitraljezi nemaju previše svrhe jer ne postoji pješaštvo iako su protiv slabijih tenkova i neoklopljenih ciljeva korisni
- velik broj priglupih igrača koji ne surađuju sa nikim i ne reagiraju na stanje na mapi
- mali broj igrača na serverima jamči da ćete iz bitke u bitku biti sa istom ekipom pa ukoliko inicijalno zapnete sa onima iz prošle stavke nakon 2 partije vam se zgadi igranje
- malo igrača a valike mape
-previše arkadnih elemenata za nešto što se diči "realitetom"
- previše mogućih exploiteva koji nikada nisu popravljeni (spawn camping koji se žešće koristi)
-pojedina vozila su žestoko OPana, pogotovo ovdje mislim na one oklopne automobile sa 15mm Besa strojnicama na nižim tierovima koji buše sve i prava su pošast za sporopucajuće tenkove.
- uništena vozila koja nestaju sa mape nakon 20-30 sekundi ubijaju dojam
- prejaki bombarderi zbog arkadnog načina gađanja su ultraprecizni (slično artiju iz WoTa)
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 17:28   #50
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
hit pointsi su debilana
Daj objektivni razlog zašto su debilana?

Da li smatraš da su:
Half Life, Doom, Fallout, Baldurs Gate, Star Craft, Warcraft, Age of Empires, Deus Ex, GTA, Elder Scrolls, KOTOR, Dark Souls, Far Cry, Diablo, XCom, Civilization, Portal, Counter Strike, Worms Armageddon i još milijun drugih igara debilana jer koriste hit pointe? Da li su svi game developeri ikad debilni jer koriste hit point sisteme? Da li su svi igrači debilni jer pristaju igrati debilne igre s debilnim hit point sistemima?

Da li bi navedene igre bile bolje da koriste neki drugi sistem? Ako da, predloži bolji sistem, imaš priliku napraviti revoluciju u gaming industriji.

Quote:
Sve u svemu WT je realističniji i kvalitetniji od WoT ali je kao takav manje dinamičan.
Realniji ne znači nužno kvalitetniji.
S obzirom na količinu game-breaking buggova i disbalansa, WT je objektivno manje kvalitetna igra. Ne samo manje kvalitetna nego neigriva. Igraju je samo oni s nepostojećim standardima.

Veliš "kamuflaža i vegetacija rade svoj posao". Da. Zato u options meniju postoji opcija za isključiti 90% vegetacije na mapi. To ti nazivaš kvalitetnom igrom?
Ovo je recimo objektivan razlog za nazvati igru nekvalitetnom. A ne logika u stilu "ja ne volim hit point sisteme, ergo, WoT je nekvalitetna igra".
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 19:31   #51
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Daj objektivni razlog zašto su debilana?
Čisto subjektivno zbog toga što volim detaljne damage modele.
Kvrckanje level 10 monstruma sjekiricom pola sata dok mu se ne skine 1000HPa doista jest debilana i u nekim igrama (pogotovo starijima) je to dovedeno do apsurda.

Situacije gdje nailazi M-103 a svi u platoonu znaju da u njega moraju stjerati 3 granate da ga unište jesu blesave i dosadne.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da li smatraš da su:
Half Life, Doom, Fallout, Baldurs Gate, Star Craft, Warcraft, Age of Empires, Deus Ex, GTA, Elder Scrolls, KOTOR, Dark Souls, Far Cry, Diablo, XCom, Civilization, Portal, Counter Strike, Worms Armageddon i još milijun drugih igara debilana jer koriste hit pointe?
neke jesu debilana bez obzira na HPove. Neke njih koriste ali njih vješto skrivaju (HL, X-com, Fallout). I, da, volio bih da njih ne koriste.

Inače bi se iznenadio kako su neke prastare igre imale detaljne damage modele i to bez ikakvih HPova (recimo Microproseove Great naval battles mi prve padaju na pamet a i Close combat serijal nije koristio iste ili su vrlo vješto zakamuflirani ).

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da li su svi game developeri ikad debilni jer koriste hit point sisteme? .
Prije bih rekao da su većina lijeni i neinventivni i da je modeliranje štete preko HPova najjednostavnije s programerske strane.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da li su svi igrači debilni jer pristaju igrati debilne igre s debilnim hit point sistemima?
Nije mi jasno kako si došao do ovoga ni zbog čega ovako burno reagiraš?!

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da li bi navedene igre bile bolje da koriste neki drugi sistem? Ako da, predloži bolji sistem, imaš priliku napraviti revoluciju u gaming industriji.
Da, bile bi bolje. Kao što neke igre imaju odlične damage modele bez HPova.
I dalje mi nije jasna tvoja reakcija na drugačije mišljenje.

I po Tebi nitko ne bi smio težiti ničem boljem od HPova jer...???

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Realniji ne znači nužno kvalitetniji.
S obzirom na količinu game-breaking buggova i disbalansa, WT je objektivno manje kvalitetna igra. Ne samo manje kvalitetna nego neigriva. Igraju je samo oni s nepostojećim standardima.

Veliš "kamuflaža i vegetacija rade svoj posao". Da. Zato u options meniju postoji opcija za isključiti 90% vegetacije na mapi. To ti nazivaš kvalitetnom igrom?
Ovo je recimo objektivan razlog za nazvati igru nekvalitetnom. A ne logika u stilu "ja ne volim hit point sisteme, ergo, WoT je nekvalitetna igra".
Dobro, shvatio sam, objektivno voliš WoT. I to do te mjere da ne možeš podnijeti nikakvu kritiku onoga što ti se sviđa. Igrao sam i WoT i Warthunder, WoT puno, puno, više od samih početaka bete sa svojim platoonom (iako već jako dugo ne igram nijedan). I da, generalno mi se WT više sviđa (pogotovo damage model koji je odličan) i uz sve to sam mu nabrojao hrpetinu vrlo ozbiljnih mana koje su me i odbile od daljnjeg igranja.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:04   #52
Quote:
Dobro, shvatio sam, objektivno voliš WoT. I to do te mjere da ne možeš podnijeti nikakvu kritiku onoga što ti se sviđa.
Mogu podnijeti dobru, kvalitetnu kritiku temeljenu na argumentima. no ne mogu podnijeti kad ljudi svoje subjetivno mišljenje guraju pod činjenice i kad se koriste blesavi argumenti tipa "WT je realniji, ergo, bolji je". Kakve veze ima da je WT realniji kad WoT ni ne pokušava biti realan? To nije stavka po kojoj možeš uspoređivati te dvije igre.

Quote:
Situacije gdje nailazi M-103 a svi u platoonu znaju da u njega moraju stjerati 3 granate da ga unište jesu blesave i dosadne.
Kerefek je u svom postu rekao da je u WoT-u planiranje taktike bespredmetno. Ovo što si upravo spomenuo daje omogućava bolje planiranje. Hitpointsi su ograničen resurs. Na temelju svoje i protivnikove količine HP-a procijeniš situaciju i planiraš sljedeći potez. Igra protiv Batchata s 200 HP-a je puno drugačija od igre protiv Batchata s 1000 HP-a. Isto tako, igrač u Batchatu s 200 HP-a će igrati puno drugačiej nego da ima 1000 HP-a.S druge strane, u WT-u nikad ne znaš dal ćeš krepati nakon prve granate ili nakon pete, što znači da je igra puno više podložna slučajnosti i sreći.
Netko voli jedan sistem, netko voli drugi. To je subjektivno.
No ne valja govoriti da WT ima više "planiranja taktike" kad činjenice govore upravo suprotno. To je ono što ja ne mogu podnijeti

Quote:
Nije mi jasno kako si došao do ovoga ni zbog čega ovako burno reagiraš?!
Samo nastavljam tvoj način razmišljanja, ništa drugo.

Quote:
I po Tebi nitko ne bi smio težiti ničem boljem od HPova jer...???
Ne velim da ne treba težiti ničem boljem, nego ti pokušavam reći da ne valja igru nazvati debilanom jer koristi neku mehaniku koja se tebi ne sviđa. Tim gore što se radi o mehanici koja se koristi u igrama već desetljećima i dobro funkcionira.
Da je cilj WoT-a biti što realniji, u tom slučaju bi mogao reći da su hit pointsi debilana. Budući da to WoT-u nije cilj, reći da su hitpoinsi debilana je -> debilno
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:34   #53
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Mogu podnijeti dobru, kvalitetnu kritiku temeljenu na argumentima. no ne mogu podnijeti kad ljudi svoje subjetivno mišljenje guraju pod činjenice i kad se koriste blesavi argumenti tipa "WT je realniji, ergo, bolji je". Kakve veze ima da je WT realniji kad WoT ni ne pokušava biti realan? To nije stavka po kojoj možeš uspoređivati te dvije igre.
Jedini argument ili mišljenje koji prihvaćaš je taj da je WoT bolji i "dobra kritika" ti očito obuhvaća samo onu koja je blagonaklona prema WoTu. Sve ostalo ti je neargumentirano, subjektivno mišljenje. I nije li pomalo neozbiljno što tu na temi o WTu napadaš i optužuješ ljude kojima se WT možda (gle čuda na temi o WTu) više sviđa?!

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Kerefek je u svom postu rekao da je u WoT-u planiranje taktike bespredmetno. Ovo što si upravo spomenuo daje omogućava bolje planiranje. Hitpointsi su ograničen resurs. Na temelju svoje i protivnikove količine HP-a procijeniš situaciju i planiraš sljedeći potez. Igra protiv Batchata s 200 HP-a je puno drugačija od igre protiv Batchata s 1000 HP-a. Isto tako, igrač u Batchatu s 200 HP-a će igrati puno drugačiej nego da ima 1000 HP-a.S druge strane, u WT-u nikad ne znaš dal ćeš krepati nakon prve granate ili nakon pete, što znači da je igra puno više podložna slučajnosti i sreći.
Iliti je realnija budući da u stvarnosti ne vidiš čiji tenk ima koliko HPova. U WoTu je taj dio FoWa nepostojeći. Ali u jednom si u pravu, WoT je arkada i usporedba sa WTom koji ima drugi koncept možda i nije najbolja. Drugi par rkava je koliko je koja igra pogodila ono što je željela postići.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Samo nastavljam tvoj način razmišljanja, ništa drugo.
Ono što si ti radio je imputiranje.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Ne velim da ne treba težiti ničem boljem, nego ti pokušavam reći da ne valja igru nazvati debilanom jer koristi neku mehaniku koja se tebi ne sviđa. Tim gore što se radi o mehanici koja se koristi u igrama već desetljećima i dobro funkcionira.
Eh, sad ukoliko pogledaš svoju reakciju na izjave onih kojima se WT sviđa bez obzira na to što se Tebi ne sviđa, možda se možeš pronaći u ovim svojim gornjim mislima.
Meni se HP mehanika nikad nije previše sviđala ali nemam se potrebe uzrujavati ukoliko se to sviđa većini igrača. Srećom postoje igre sa razrađenijim damage modelima i svatko na kraju pronađe nešto po svom ukusu.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da je cilj WoT-a biti što realniji, u tom slučaju bi mogao reći da su hit pointsi debilana. Budući da to WoT-u nije cilj, reći da su hitpoinsi debilana je -> debilno
I dalje mislim da imaš problema sa prihvaćanjem drugačijih mišljenja.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 15:57   #54
Ponovo sam instalirao igru, reko da vidim u kakvom je stanju sad.

Vidim, da bi igrao Simulator battles ograničen si samo na šaćicu tenkova. Ako nemaš te tenkove ili ti se trenutno vozi nešto drugo, moš se jebat.
Ili možeš igrati special event di imaš malo širi odabir kaj se tiče tenkova, al si prisiljen igrati stalno jednu te istu mapu.

I naravno, opcije za maknuti grmlje i travu su još uvijek tu.

Lol, koji fail od igre.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:34   #55
Ja fakat ne kužim što vi hoćete?!?
Hebote, opisali ste igru kao totalni fail kao da su 50-tak tisuća igrača koji ju igraju svakodnevno na europskom serveru totalni idioti.
A WoT je kao savršenstvo od igre?
Igram WoT (ne stalno) već 3 godine i kad sam prešao na WT preporodio sam se. Konačno nešto realno nalik na Red Orchestra. Nemam više 16 godina i ne zanima me bjesomučno napucavanje bez mozga.
Wot je postao toliko "isprogramiran" da je to strašno. Zna se svaka staza, svaki kamen i zaista je već dosadno igrati na mapama veličine dječjeg igrališta. Najbolji igrači su mulci od 15-tak godina koji bjesomučnim vježbanjem nauče napamet svaku mapu i svaku statistiku za tenk i tu je zabavi kraj. Ako se susretneš sa tim i tim tenkom protiv tog i tog zna se tko gubi u 90% slučajeva jer je sve unaprijed determinirano.
O statistikama tenkova da ne pričam. Nema apsolutno nikakve veze sa realnošću, sve mi je žao gledati npr. Tigra kako ga buše tenkići koji mu u pravoj borbi nisu mogli ni prismrditi. O popravljanju oštećenja na tenku da ne pričam. U Wot-u je sve popravljivo u par sekundi, sa određenim skilovima i kraće. O zlatnim granatama ne želim ni pričati, tko je to stavio taj je totalni moron.
Uostalom WT je mlađa igra od Wot-a za dvije godine čini mi se i za dvije godine WT će biti itekako ispoliran za razliku od sada, to nitko od vas nije uzeo u obzir.
WT uostalom ima puno kompleksniju mehaniku ispod haube i dopušta zaista pravu integraciju aviona, tenkova, brodova a i pješaštva koje se planira. Za koju godinu u WT ćete strojnicom iz tenka gađati pješaštvo št oće dati zaista jednu drugu dimenziju. WT je također multiplatformska igra, u istom meču igraju ljudi na npr. PS4 i PC-ju.
WoT je zaključan, to je to, nema više ništa što mogu napraviti. Ne mogu dodati brodove ni avione ni pješaštvo, izmišljaju samo i dalje nepostojeće tenkove što dovodi do apsurdnih stvari.
Što se tiče isključivanja vegetacije u WT-u meni je to totalno razumljivo. Igra je izašla prije koju godinu i vegetacija je bila stvar hardwera. Morali su dopustiti isključivanje vegetacije da bi igru mogli igrati i oni sa slabijim strojevima. Kako vrijeme prolazi polako će dizati ljestvicu i minimum će biti sve više i više vegetacije do zamišljenog nivoa. Već sad ne možete isključiti toliko vegetacije koliko ste mogli isključiti prije 2 godine. Na PS4 koliko čujem uopće ne mogu isključiti vegetaciju. Za godinu dvije bit će to zaista ispolirana igra u kojoj će npr. Tigar imati zaista pravu ulogu zajedno sa npr. Stug III koji će se zaista moći efektivno zamaskirati u visokoj travi i vi ćete moći proći 20 metara od njega ne vidjeći ga.
Uglavnom, WT je usprkos manama daleko daleko kvalitetnija, kompleksnija i realnija igra od Wot-a što će naravno odbiti mnoge 15 godišnjake koji će biti frustrirani time što njihovi refleksi ovdje ne znače puno a pogotovo što ovo nije obična FP pucačina. Hebiga, kako tinejđer neće biti frustriran kada ga probuši samo jedna precizna granata sa 2km udaljenosti ili kada mu ode motor i gusjenice a on nema magičnu tipku za popravak u 5 sekundi. Tu je naravno i frustracija zato što nemaju križić kojim sa 500 metara mogu naciljati 2cm otvor vozača na prednjoj strani tenka A da ne pričamo o situacijama gdje se biseri "skrivaju" iza kuće na čistini a izrešeta ih Ju87 iz zraka s druge strane
Ne kuže da u WT uz top najvažnije "oružje" u tenku je i dalekozor (kao i u stvarnosti 2 svjetskog rata). Dakle, bjesomučno jurcanje gledajući točkice na radarskoj mapi je ovdje samoubojstvo, ovdje se cijeni kao i stvarnosti ono usko područje balansa strpljivosti i mobilnosti. Wot je tu puno jednostavniji, samo jurcaš i sve je ok.
I ta frustracija se onda prelijeva naravno u komentare kako ne valja ovo, ne valja ono, ima bugova itd itd....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 21:08   #56
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hebote, opisali ste igru kao totalni fail kao da su 50-tak tisuća igrača koji ju igraju svakodnevno na europskom serveru totalni idioti.
Ne idioti nego ljudi bez ikakvih kriterija. Ili ljudi kojima se sviđa koncept tenkovskih bitki i nadaju se da će Gaijin jednog dana popraviti sranja.

Igraču koji ima nekakve kriterije kaj se tiče kvalitete igre nije "razumljivo" da jednim klikom u opcijama možeš maknuti travu i grmlje (koji su jedan od najbitnijih elemenata igre) već im je to totalno neprihvatljivo i vrlo brzo naprave uninstall.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 19:41   #57
https://www.youtube.com/watch?v=x7R9xlysQ84

Par zanimljivih činjenica o developerima. Priča počinje na 34:55, najsočniji dio je na 42:10.

Ukratko, u igri se nalazi bug/cheat.
Youtuber priča o bugu na svom Youtube kanalu.
CEO kompanije otvori anketu na forumu gdje ljudi glasuju između 2 mogućnosti:
a) uvođenje markera iznad tenkova u Realistic bitkama tak da bug/cheat prestane davati prednost cheaterima
ili b) zloupotrijebiti copyright strike sistem protiv youtubera da ga se ušutka.

Dakle, rađe bi sjebali igru ili sjebali youtubera nego popravili bug u igri.

I onda se ja čudim kako je moguće da instaliram igru nakon 8 mjeseci neigranja i naiđem na jedne te iste gamebreaking bugove (nevezane za ovu priču) ko prije tih 8 mjeseci.
Sve je moguće kad su developeri totalni idioti

Gaijin
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 01:07   #58
Klanovi?

Ima li u HR netko tko igra aktivno? Nemam vise zivaca s noobovima jurcati da nesto napravim pa je vrijeme za neki klan ili par frendova.
Dakle igra li netko? Kontakt?
Kostur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 18:10   #59
Igrao sam WoT još od closed bete i dosta se investirao u igru, iako nikad nisam došao do tog glupog Mausa
War Thunder je neusporedivo bolja igra.
Počevši od grafike i modela tenkova (možda najmanje bitna stvar no opet, prekrasno izgleda igra) do najmanjih detalja, ne razumijem zašto bi se ikad vratio WoTu. Pokušao sam nedavno igrati WoT nakon godina pauze i igra je neusporedivo gora, arkadna i nerealna u lošem smislu (realnost nije najpoželjnija u igrama ponekad, no ovdje je to zapravo minus).

Naravno, WT ima svojih problema i developeri kao i obično nisu baš najbistriji momci, no igra zapravo napreduje. WoT se dosta poboljšao od bete, no smiješno mi je uopće uspoređivati ju s WT.
Kad mi netko spomene da WT ima nekih glupih stvari ne mogu a da se ne nasmijem kad se sjetim spotting sustava u WoTu, magičnog kamufliranja, teleportirajućih tenkova, neumornog maslanja tenkova kojima rušiš HP preko jednog weakspota na kupoli
WoT je bio dobra zabava u nedostatku sličnih igara, no WT je daleko superiorniji za iole ozbiljnijeg igrača. Naravno, nije to samo za profesionalne simulator-wannabe generale, igraju i kežual ljudi.

A da ne spominjem da je igra neusporedivo BOGATIJA jer ima i avione. Alo, ej, avioni. Kad ti dosadi tenk, odeš u avion. Zabavno i fleksibilno.
Ako se ubuduće stvari budu razvijale dobro, možemo očekivati vrhunsku online ratnu igru s tenkovima, avionima, pješacima i brodovima, cross-platform i istodobno. Možda nas jedino ograničava hardver.



Quote:
Kostur kaže: Pogledaj post
Ima li u HR netko tko igra aktivno? Nemam vise zivaca s noobovima jurcati da nesto napravim pa je vrijeme za neki klan ili par frendova.
Dakle igra li netko? Kontakt?
http://forum.warthunder.com/index.ph...lkanski-forum/
Ovdje imaš forum pa se lako nađe naših ljudi za squad.
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:04   #60
Ako tko igra WT neka se javi jer igra je za 100 godina isprwd WOT-a igro sam vot godinama i mog rec da je naspram W,Thunder sranje. Za one koi pljuju War Thunder mog rec samo da vamo nema da te tenk gadja sa sred livade a da ga ne vidis jer nije spotan il da te neki kliker poklopi artijem a ti njem nemos nist
Uglavnom trazim si ekipu za WT pa se javite imam svoj TS pa mozemo i audio
1983josip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.