Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2013., 19:23   #41
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Pravila postoje i univerzalna su.
A hrvati su poznati kao puk koji je kulturan, obrazovan, pristojan i prije svega postuje pravila i bonton
Pa i nisu univerzalna, pošto se u nekim objektima u primjerice, Turskoj, ako se radi o unisex sauni, očekuje da svakako nosiš kostim

Postoje zemlje gdje se očekuje da si gol, najviše skandinavci, postoje zemlje, i objekti gdje je svejedno, a postoje zemlje i objekti gdje se kupaći kostim podrazumijeva.

Ono što pokušavam reći jest da mi se ipak čini da Hrvatska spada u onu skupinu, uglavnom, gdje je svejedno

Ja ne nosim kupaći isključivo zbog sebe, jer se tijelo ne može tako kompletno očistiti, ali ne vidim kao nekulturno niti neki bauk kada vidim ljude koji uđu u kupaćem.

I da se nadovežem na aircanadu, očekujem da ljudi bili u kupaćem ili bez njega stavljaju ručnike tamo gdje sjedaju. Pa valjda najviše zbog sebe će to činiti, meni dođe na isto kad ću ja opet sjesti na ručnik a ne na klupu, i ne bi mi palo na pamet da bilo kojim dijelom tijela dodirujem izravno klupu, to mi je malo fuj

Što se tiče higijene, onaj tko ide u kupaćem, ako nije kompletno čist i od pravog materijala, štiti sebi i svojoj koži, ne higijeni ostalih ljudi u sauni.
SeaPrincess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:24   #42
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post

Jedina zemlja gdje sam primjetila da su svi uvijek goli su Njemačka i Švedska. U Hrvatskoj, Sloveniji, Budimpešti, našem okruženju, to nisam baš primjetila tako da ne bih baš ljude ovako napadala da su teške seljačine ukoliko obuku kupaći u saunu Naravno, ako se radi o materijalu koji je prikladan za tako visoke temperature.
Zapravo Slovenci su puno otvoreniji po pitanju golotinje i ja sam tamo doživjela sve suprotno. Od potpune golotinje do zajedničkog tuširanja (prostorija s više tuševa) i to bez ikakvih skrupula.

Kupaći se ne nosi u saunu, nije ni higijenski, a nije ni baš zdravo. Ručnik bi trebao biti obavezan, da se baš ne cjediš po drvu..ako ne govorimo o turskoj sauni. Dovoljno je da se ogrneš u ručnik ako ti je neugodno biti gol.

U HR sam doživjela svašta, od zabrane kupaćeg do obaveznog pokrivanja djelova tijela ako je sauna mješana.

Ja sam si kupila ručnik baš za saunu koji ti se kopča iznad sisa, tako da ti ne može pasti..pa ti to preporučam, a ne kupaći.

Što se tiče gledanja i koje znam čega po sauni..kad čitam ovaj prvi post, odmah mi dođe da se zakopčam do vrata..valjda zbog takvih primjeraka je u HR u saunama i zabranjeno biti gol. Kad ljudi steknu neku kulturu, onda će i golotinja biti prihvatljiva.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:46   #43
seks u sauni, neprocjenjivo!
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:04   #44
Ja sam osbno bila prisutna u sauni kada je tip tipa uhvatio za dupe(u Hr).
Bilo je "veselo",jer je ovaj zašlatani bio hetero i ne baš sretan
Mislila sam ga da će razbit ovog drugog.Malo je falilo.


Kao i svugdje nekulture ima i u sauni.
Najbolji su mi ljudi koji nisu upoznati s pravilima ponašanja,pa onda tupe sa pričom:"Ja ću se ponšati kako ja hoću,pa to nikome na šteti!A nitko me nije upozorio!
A onda kada ih netko prijavi i osoblje ih upozori na to čude se ko pura dreku

Doduše nije mi jasno kako možeš ući u saunu ,a da prije toga na pročitaš naputke o ponašanju koji se u saunama gdje ja zalazim nalaze pored ulaza.Dakle ili si nepismen ili si nekulturan.

Ima tih novo otvorenih spa i welnesa kojekakvih,pa vjerovatno tamo niti ima naputaka o ponašanju,niti je osoblje upućeno u to kako bi se trebalo ponašati,a možda ni ne žele upozoriti klijente da im se ne zamjere,jer konkurencija je velika
__________________
rock and roll

Zadnje uređivanje Nica : 08.03.2013. at 20:42. Reason: Q
Mila ženica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:16   #45
u saunu se ne ide u kupacem.
ne idem u saunu, hocu da umrem. probala i to nije za mene.
a sve i da je volim...ne bih isla i dijelila je sa raznim ovakvim i onakvim.
ne bih htjela da se tamo prica, a i bilo bi mi ok da je dijelis samo sa onim s kim hoces ili zakupis sam.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:41   #46
Quote:
Mila ženica kaže: Pogledaj post

Kao i svugdje nekulture ima i u sauni.
Najbolji su mi ljudi koji nisu upoznati s pravilima ponašanja,pa onda tupe sa pričom:"Ja ću se ponšati kako ja hoću,pa to nikome na šteti!A nitko me nije upozorio!
A onda kada ih netko prijavi i osoblje ih upozori na to čude se ko pura dreku

Doduše nije mi jasno kako možeš ući u saunu ,a da prije toga na pročitaš naputke o ponašanju koji se u saunama gdje ja zalazim nalaze pored ulaza.Dakle ili si nepismen ili si nekulturan.

Ima tih novo otvorenih spa i welnesa kojekakvih,pa vjerovatno tamo niti ima naputaka o ponašanju,niti je osoblje upućeno u to kako bi se trebalo ponašati,a možda ni ne žele upozoriti klijente da im se ne zamjere,jer konkurencija je velika
Sve si rekla!

Pametnom dosta.
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:58   #47
http://www.wish.hr/2011/12/kultura-saune/

Evo, nešto vezano konkretno uz kulturu ponašanja u saunama. I piše da je u Hr i Sloveniji ipak opuštenije glede pravila nošenja i nenošenja kupaćih kostima, u skandinaviji se očekuje golotinja, dok pak u Velikoj, Mađarskoj, Francuskoj i slično je obavezno nošenje kostima u unisex saunama.

Upravo zato ne vidim razlog da se, pogotovo ako se radi o hrvatskim saunama, koristi takva osuda za kupaći, kao da je to nešto nezamislivo, kada bi upravo takvo ponašanje golotinje bilo nezamislivo negdje drugdje. A očigledno jest da niti u Hr niti u susjednim zemljama nije postavljeno neko univerzalno pravilo koje bi neko ponašanje ocjenilo kao kulturno ili nekulturno.

Ja ga ne nosim radi sebe i osobne higijene. Pošto sjedam na ručnik, ne vidim zašto bi mene osobno biralo ako primjerice, Lepricorn, ispod ručnika ima kupaći
SeaPrincess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:03   #48
Meni samo nije jasno kakve ovo veze ima s LJES-om
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:21   #49
Suti dok nema kartona
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:27   #50
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kakve ovo veze ima s LJES-om
Pa onaj dio 'jeste se kad jebali u sauni', no, nema odaziva
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:28   #51
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Pa onaj dio 'jeste se kad jebali u sauni', no, nema odaziva

Pa ono, ima tema o jebanju u javnosti, a tu se i tak piše o kupaćim kostimima i higijeni
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:34   #52
saune mi ne pare kao nekaj zdravo

bog zna koliko se bakterija tam nakoti na toj temperaturi...
+ utjecaj na organizam..
no no no, hvala...


al uvodni post ti je fina navlakusa
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:35   #53
Da vratim temu na put...
Saune su jako popularna mjesta medu swinger populacijom. Iako tu i sam spadam sa ljepsom polovicom....nikad mi taj koncept nije bio do kraja jasan.
Pa sam onda krenuo u online konverzacijom sa parovima koji na portalima cesto ostavljaju obavjesti da idu u saunu i traze par da im se pridruze.
Tu su popularne terme Olimia i Tuhelj.
Ali, koliko sam skuzio...do samog seksa ili bilo cega takvog ne dolazi u sauni vec nakon saunanja
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:37   #54
goli bas goli?
reklama za saunu?
ti bi jebao ono sto ude u saunu?

ja bi te povezao s topikom kako poj. zensku koja hoda ulicom

nadam se da nisi ljut na moj odgovor
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:37   #55
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
saune mi ne pare kao nekaj zdravo

bog zna koliko se bakterija tam nakoti na toj temperaturi...
+ utjecaj na organizam..
no no no, hvala...
Evo, i kaj bi sad covjek rekao na ovak nekaj

Ne kuzim od kud potreba da se obrukas sa nepoznavanjem opce kulture
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:45   #56
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Evo, i kaj bi sad covjek rekao na ovak nekaj

Ne kuzim od kud potreba da se obrukas sa nepoznavanjem opce kulture


ma kazem-pari mi na nezdravo..

fobija mi se stvori.. bila ona opravdana ili ne...


nije da nuzno MORA biti istina...

al kuzis bit...


no sori, vidim da si skroz into tema... pa sam polako...
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:45   #57
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
saune mi ne pare kao nekaj zdravo

bog zna koliko se bakterija tam nakoti na toj temperaturi...
+ utjecaj na organizam..
no no no, hvala...


al uvodni post ti je fina navlakusa
Jao
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:46   #58
vid i nje sta se zakacila.. procitate samo ono sto zelite procitati
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:50   #59
u sauni mi je tako vruce da se samo koncentriram da izdržim 5 min prije nego što izletim van. seks mi ne padne na pamet. samo razmišljam kako je sauna korisna za čišcenje organizma i da ne smijem pobjeci niti se onesvijestiti

5 min mi je stvarno premalo za seks ili njegove surogate
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:52   #60
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
http://www.wish.hr/2011/12/kultura-saune/

Pa i nisu univerzalna, pošto se u nekim objektima u primjerice, Turskoj, ako se radi o unisex sauni, očekuje da svakako nosiš kostim

Postoje zemlje gdje se očekuje da si gol, najviše skandinavci, postoje zemlje, i objekti gdje je svejedno, a postoje zemlje i objekti gdje se kupaći kostim podrazumijeva.

Ono što pokušavam reći jest da mi se ipak čini da Hrvatska spada u onu skupinu, uglavnom, gdje je svejedno

Ja ne nosim kupaći isključivo zbog sebe, jer se tijelo ne može tako kompletno očistiti, ali ne vidim kao nekulturno niti neki bauk kada vidim ljude koji uđu u kupaćem.

U zg, npr. u Wolrd Class-u ja još nijednu golu žensku nisam vidjela, sve do zadnje u kupaćima u sauni.


Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Pa onaj dio 'jeste se kad jebali u sauni', no, nema odaziva
Da imam privatnu saunu doma, sigurna sam da bi je iskoristila i u rekarativne svrhe
inače je poprilično neizvedivo budući da si rijetko kad sam unutra.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger