Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 03:13   #1
i nakon sto izbrisem viruse,opet se pojave

Danas sam htio titlove skinuti s interneta za film jedan,medjutim izgleda da je taj file u winraru bio virus.
Avast av mi je odma prepoznao virus i preporucio mi skeniranje.
Nisam ga skeniro vec sam izbriso te fileove koje sam skinuo i sve sam uspio deletat osim tog winrar filea, posto kada bi klikno na delete nije moglo ga izbrisati posto je pisalo da se koristi kod drugog programa (its being used by another program ili sl.).
Nakon sto sam izgasio pc i upalio ga odma nakon toga nije se nista vidilo i nisam mogao koristiti pc,znaci nakon sto sam se logirao i utipkao password nije mi se pojavio desktop vec crni ekran kao da je laptop ugasen. To mi se dogodilo 5 puta i 6 put sam mogo napokon koristit pc ko prije i pojavio mi se desktop.
Tada sam izbriso taj winrar file normalno i od tada mi se dogadja uvijek jedna te ista stvar. Znaci kada skeniram pc sa adwcleanerom on mi uvijek nadje oko 5,6 virusa i kaze da ako ih zelim izbrisati moram nakon toga restartat pc da bi se to izbrisalo .Tako sam uvijek do danas radio i nikad nije bilo problema.
Medjutim i nakon sto izbrisem sve viruse kada ponovo skeniram opet mi nadje oko 3 do 5 virusa i svaki put se dogodi isto.Inace prije je bilo nakon sto izbrisem viruse s adwcleanerom ,nakon toga mi iduce skeniranje bude ok i ne nadje se nijedan virus.I paralelno s time mi se je pocelo dogadjati da svaki put kada upalim pc,avast av mi nadje virus(pise prijetnja blokirana) evo slike adwcleanera i avasta di pise sta su nasli.Jos mi se je paralelno s time pocelo pojaviljivati mystart4.dealwifi.com search engine umjesto google.com znaci prije kada bio utipko nekaj u adrees baru i pritisnio enter rezultati bi mi se poceli pojavljivati u googleu sada mi se pojavljuju u mystart4.dealwifi
Kako rijesiti problem
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:05   #2
Pa vidim da si samo koristio dva programa za skeniranje.. Skini još uz to i proskeniraj Malwarebytes, hitman pro, JRT, te avast pokreni u boot mode, znaci odes pod protection, scan, boot time scan, i resetiras racunalo i avast ce poceti skenirati komp u bootu.. Inace titlove skidaj na titlovi.com..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:26   #3
Meni nakon sto mi se pojavi avast sa prijetnja blokirana nudi da skeniram pri pokretanju racunala znaci kada upalim pc odma se pocne skenirati prije logiranja,da li je to boot ili? Pisem sa moba pa sori za greske
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:34   #4
Pri paljenju kompa drzi F8. Kad ti se pojavi crna pozadina s bijelim slovima izaberi Safe mode with networking i pricekaj da ti se pojavi login window.
Ulogiraj se, instaliraj Malwarebytes, pokreni ga i updatejtiraj.
Nakon updatea pokreni scan i nista ne diraj. Kad zavrsi skeniranje iskocit ce ti prozor da komp moras restartati radi ciscenja gov...

Javi kak je proslo.
Hiro_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:45   #5
Quote:
Hiro_zg kaže: Pogledaj post
Pri paljenju kompa drzi F8. Kad ti se pojavi crna pozadina s bijelim slovima izaberi Safe mode with networking i pricekaj da ti se pojavi login window.
Ulogiraj se, instaliraj Malwarebytes, pokreni ga i updatejtiraj.
Nakon updatea pokreni scan i nista ne diraj. Kad zavrsi skeniranje iskocit ce ti prozor da komp moras restartati radi ciscenja gov...

Javi kak je proslo.
Zavisi koje windowse ima, windows 8- windows 10 tako ne funkcioniraju sa f8..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:46   #6
Quote:
akirakurosawa kaže: Pogledaj post
Meni nakon sto mi se pojavi avast sa prijetnja blokirana nudi da skeniram pri pokretanju racunala znaci kada upalim pc odma se pocne skenirati prije logiranja,da li je to boot ili? Pisem sa moba pa sori za greske
Da prije logiranja u windowse to je boot, samo ga pusti neka zavrsi scan.. Pa pokreni malwarebytes nakon toga..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:33   #7
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Zavisi koje windowse ima, windows 8- windows 10 tako ne funkcioniraju sa f8..


Istina. Kod mene jos uvijek 7ca pa tako i razmisljam.
Hiro_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:03   #8
Osmi meni je avast na hrvatskom jeziku, isao sam na njega i nisam nasao to di trebam otici da mi bude u bootu, skenirao san sa malwarebytes i sve je identicno kao sa avatom i adwcleanerom znaci uvijek mi nadje oko 5 do 10 virusa i onda ih izbrise
I kada sljedeci put upalim pc i skeniram ga sa malwarebyteom opet viruse nadje i opet isto,
Imam windows 8.1.
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:32   #9
A onda si dosta gadnu stvar pobrao i nazalost koliko god skeniras uvijek ce se vratiti, mislim da bi ti bilo puno pametnije i jednostavnije da formatiras hard disk.. naravno napravi si backup podataka..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:42   #10
Ne znam formatirati hard disk,evo sada skeniram u bootu,na 40 posto sam pa javim kada budem gotov,mislim da se avast prijetnja blokirana pojavljuje samo kada palim firefox
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:54   #11
Pa jednostavno, sjecam se da niti meni nije adwcleaner ocistio računalo kada sam jednom decku sredivao komp, prvo sam deinstalirao sve internet pretrazivace koje je koristio, zatim pokrenuo adwcleaner, JRT, malwarebytes + ccleaner, nakon toga frisko sam instalirao google chrome koji je koristio i tako se riješio problem, nakon toga u chromu sam mu instalirao ublock da vise nema dosadnih reklama i riješen problem..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:49   #12
krenuo sam skenirati u bootu pa je dugo trajalo(imam 300gb muzike,pjesmu po pjesmu mi je skenirao) pa sam prekinuo i upalio ga da izbrisem tih 300gb muzike(posto ju imam na vanjskom hardu).Naslo mi je jedan threat.
Kada mi iduci put iskoci avast prijetnja blokirana ,ponovo cu stisnuti skeniranje pri paljenju pca (posto ne znam di trebam otici na avastu da mi pri paljenju pca skenira ). Nakon sto sam skeniro u bootu(nedovrseno) i upalio komp prva dva puta skener adwcleanera mi nije nasao ni jednu prijetnju a iduca 2 puta mi je po jedan threat nasao,malwarebyte mi je po 5 potencijalnih threatova nasao.
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 21:17   #13
Mislija je na reinstall windowsa nesto si pokupija sto se pali na samom startu uslo je negdje u windows filove. E sad da je meni nesto takvo probao bih locirati smrada i na silu pobrisati isam. U Task Menageru ti se zna pojaviti te otkriti pravu lokaciju kao sto ju zna i antivirus i negdje pise. ALI ako je uhvatilo neki vitalni dio Windowsa tj izmjenilo neki file trebas reinstall win jer neznam iskreno kako drugacije.
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 21:35   #14
Quote:
akirakurosawa kaže: Pogledaj post
Danas sam htio titlove skinuti s interneta za film jedan,medjutim izgleda da je taj file u winraru bio virus.
Avast av mi je odma prepoznao virus i preporucio mi skeniranje.
Nisam ga skeniro vec sam izbriso te fileove koje sam skinuo i sve sam uspio deletat osim tog winrar filea, posto kada bi klikno na delete nije moglo ga izbrisati posto je pisalo da se koristi kod drugog programa (its being used by another program ili sl.).
Nakon sto sam izgasio pc i upalio ga odma nakon toga nije se nista vidilo i nisam mogao koristiti pc,znaci nakon sto sam se logirao i utipkao password nije mi se pojavio desktop vec crni ekran kao da je laptop ugasen. To mi se dogodilo 5 puta i 6 put sam mogo napokon koristit pc ko prije i pojavio mi se desktop.
Tada sam izbriso taj winrar file normalno i od tada mi se dogadja uvijek jedna te ista stvar. Znaci kada skeniram pc sa adwcleanerom on mi uvijek nadje oko 5,6 virusa i kaze da ako ih zelim izbrisati moram nakon toga restartat pc da bi se to izbrisalo .Tako sam uvijek do danas radio i nikad nije bilo problema.
Medjutim i nakon sto izbrisem sve viruse kada ponovo skeniram opet mi nadje oko 3 do 5 virusa i svaki put se dogodi isto.Inace prije je bilo nakon sto izbrisem viruse s adwcleanerom ,nakon toga mi iduce skeniranje bude ok i ne nadje se nijedan virus.I paralelno s time mi se je pocelo dogadjati da svaki put kada upalim pc,avast av mi nadje virus(pise prijetnja blokirana) evo slike adwcleanera i avasta di pise sta su nasli.Jos mi se je paralelno s time pocelo pojaviljivati mystart4.dealwifi.com search engine umjesto google.com znaci prije kada bio utipko nekaj u adrees baru i pritisnio enter rezultati bi mi se poceli pojavljivati u googleu sada mi se pojavljuju u mystart4.dealwifi
Kako rijesiti problem
Možeš li napisati s kojih stranica si skidao titlove? Meni se to nikad nije dogodilo s titlovima.
Avast ima opciju skeniranja prije podizanja Windowsa. Odeš na Zaštita, Antivirus, Ostali pregledi i Skeniranje kod pokretanja računala.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:07   #15
to nije ni bio titl cini mi se, neka strana str. na kojoj me je klik na titl prebacio na nesto drugo sto sam skino , inace takve stvari ne skidam ali...,
Upravo dok vam pisem skeniram u bootu, na 80 posto sam pa kad zavrsim javim vam
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:56   #16
evo sada sam skeniro u bootu i sve je isto nakon toga, skeniro sam sa malwareom i adwcleanerom nakon toga i oba dva su imali po jedan threat detected (mozda to nije nikakav virus posto mi pc normalno radi) , zanimljivo je da i adwcleaner i malwarebyte do zadnje sekunde scana nisu imali nijedan threat detected vec se to na kraju uvijek dogodi da taj jedan nadju,ne znam da li to ima veze sa icim samo napominjem.
Konjokradica di na zastitu pa na antivirus-ostali pregledi, na avast postavkama nisam nasao nikakvu zastitu,di je to tocno,pitam za ubuduce
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:26   #17
evo sada sam 3 puta skeniro sa adwcleanerom i nijedanput mi nije nasao nista a avast je opet iskocio nakon sto sam isao na firefox
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:55   #18
Quote:
akirakurosawa kaže: Pogledaj post
evo sada sam skeniro u bootu i sve je isto nakon toga, skeniro sam sa malwareom i adwcleanerom nakon toga i oba dva su imali po jedan threat detected (mozda to nije nikakav virus posto mi pc normalno radi) , zanimljivo je da i adwcleaner i malwarebyte do zadnje sekunde scana nisu imali nijedan threat detected vec se to na kraju uvijek dogodi da taj jedan nadju,ne znam da li to ima veze sa icim samo napominjem.
Konjokradica di na zastitu pa na antivirus-ostali pregledi, na avast postavkama nisam nasao nikakvu zastitu,di je to tocno,pitam za ubuduce
Nisam toliko stručan. Imam besplatnu verziju Avasta kao i ti. Odi na Postavke, Ažuriranje i prvo Nadogradi kod Program, pa onda nadogradi kod Definicija virusa. Ako nadogradi, a ne napiše da je najnoviji, bootaj opet.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 01:02   #19
Quote:
akirakurosawa kaže: Pogledaj post
evo sada sam 3 puta skeniro sa adwcleanerom i nijedanput mi nije nasao nista a avast je opet iskocio nakon sto sam isao na firefox
Firefox je sranje, jer je magnet za sve viruse koji postoje, tj. najviše se virusa pravi za njega. Makni Mozillu, stavi https://www.palemoon.org/, 64-bitnu ako su Windowsi 64-bitni i stavi dodatke kao za Mozillu (ublock origin, ghostery, betterfox, i don't care about cookies). Mislim da sam ti kao laik sve objasnio.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 04:17   #20
Koristim vec 10 godina firefox i nikada nisam imao problema s njima i bio mi je najbolji od svih ostalih.
Sada sam skeniro sa malwarebitom i oko 14 virusa znaci bas virusa ne threatova je imo , a adwcleaner nije opet imo ni jedan.
Sutra cu izbrisati firefox i instalirati novu verziju, mozda to sta promijeni.
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.