Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2023., 04:02   #1
Rutina za zrelu kozu s rosacea stanjem

Pozdrav svima, kao netko tko krece u akciju slaganja nekakve osnovne rutine, molim iskusnije glave i dobre ljude za preporuku i savjete vezano za rutinu kod rosaca stanja.

Radi se o kasnim tridesetima, bore su tu, dehidrirana koza, suho okoloocno podrucje s borama.
Nazalost u cijelu pricu je dosla i rosacea.
Crvenilo je tu, pomaze maska od zobi privremeno.
Mijenjam prehranu, pijem suplemente ali treba vremena posto je rosacea problem iznutra.

Ljubazno molim ako mi mozete pomoci oko slaganja nekakve osnovne rutine za taj tip koze ( drogerijski proizvodi) koji nisu skupi kao suho zlato.
Za enormno skupe kreme trenutno nemam novca, a opet je sve to individualno.

Zahvalna sam na svakom savjetu i iskustvu i unaprijed se zahvaljujem na pomoci ❤
Vegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2023., 12:45   #2
Vegeto draga, nisi usamljena. Dvadesetak godina već pokušavam odgonetnuti vlastitu reaktivnu, dehidriranu kožu sa seborejom i rozacejom te sve njene istančane potrebe.

Rado dijelim preporuke uz važnu napomenu u slučaju da ne podrazumijeva se: svaka koža i njeno stanje drugačija je i osobita priča. Osjetljivost, reaktivnost, dehidriranost, sve manifestira se drugačije tebi, meni, stotoj osobi s istim stanjem. Iako u približnim godinama, moj tip kože možda masniji je od tvojeg. Neke sastojke koje tvoja koža podnosi moja možda neće, i obrnuto. Međutim, imam dovoljno vjere da sve što preporučam trebalo bi odgovarati i najnježnijim potrebama jer za veću princezu od svoje kože rijetko sam čula.

1) SKIDALICA ŠMINKE/SPF-a - ulje Balea (gušća tekstura, teži miris) ili Olival (rjeđa tekstura, laganiji doživljaj) ili micelarna Bioderma Sensibio
2) UMIVALICA - Skinlick Kindwash (ako ne nosi se šminka ni SPF, dovoljna samostalno)
3) TONER - Balea MED
4) HIDRIRAJUĆA NJEGA - Uriage Cica gel-krema (odličan i serum iz iste linije)
5) HRANJIVA NJEGA - Skintegra Cica-Cera ili Skintegra Lunar
6) SPF - Heliocare Mineral SPF 50

S obzirom na zahtjeve, povoljnije proizvode još nisam otkrila. Za SPF oduvijek je trebalo najdublje zaroniti u džep zbog izbora suženog na mineralne filtere koji preporuka su nama rozacejičarima. Živcira li što, kad već za SPF mora se izdvojiti, zar baš mora biti, primjerice, Biodermina micelarna pored toliko drugih drogerijskih? Naravno da živcira. Živcira li više od neželjenih reakcija koje druge su izazivale? Kužimo u kojem zecu leži grm. Srećom, ljekarničke proizvode danas se barem putem interneta gotovo svakodnevno može uloviti na akciji. Ne sjećam se kad sam posljednji put išta od ljekarničke kozmetike uzela, a da nije bilo na popustu.

U svakom slučaju, sretno!
__________________
Zašto ne?
https://rb.gy/pias5
Marabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2023., 22:00   #3
Vegeta, mislim da bi prije svega trebala otići dermatologu, ali isto tako bi trebala i svaku preporuku od dermatologa uzeti s određenom dozom rezerve i dodatno je provjeriti (makar danas možeš googlati svaki proizvod kojeg ti se preporuči). Opreza nikada dosta.

Marabella ti je dala par preporuka iz svog iskustva, no kao što je i sama rekla, svaka koža je drugačija priča. Ona je navela da možda ima masniju kožu od tvoje, zato nisam sigurna da će ti odgovarati proizvodi Cica gel kreme i sl. jer sadrže Cink koji je dosta agresivan (meni dodatno isušuje kožu) i Hijaluronsku koja isto nije za svakoga.

Koliko vidim, imaš dobar start čim si napisala:
"Mijenjam prehranu, pijem suplemente ali treba vremena posto je rosacea problem iznutra."

Prehrana je izrazito bitna (izbaciti slatkiše i smanjiti masnoće). Na suplemente ipak pripazi da ne ideš u overdoze, višak vitamina B nije dobar za rosaceu. A rosaceu može uzokovati i vanjski okidač, tako da svakako posjeti dermatologa i provjeri da ti se nije što u prekomjernim količinama "nastanilo" (Demodex folliculorum npr.) na licu.

Tek nakon toga uvedi izrazito blaga sredstva, možda čak ona namijenjena djeci čija je koža posebno osjetljiva.

Moja preporuka, ali tek nakon što posjetiš dermatologa:

- Garnier Milky Water dry & Sensitive /za skidanje šminke
(iako piše da se ne ispire, obavezno ispirati)
- Koristi najviše vodu za umivanje ili koristi ohlađeni čaj od kamilice
- Krema La Roche Posay Toleriane Dermallergo (vrlo male količine su dovoljne)
- PuroBIO Cosmetics Sublime Drop Foundation / vrrlo lagan tekući puder koji ima osobito veliku moć prekrivanja iako ga se stavlja vrlo, vrlo malo

mary-jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 01:01   #4
Pratim. Jedino što sam mislila da si bliže 50-toj, to ja zovem zrelom kožom...

Meni su pomogli Lancome Hydra Zen proizvodi, nakon mjesec dana crvenilo je nestalo, a koža je bila "hladna". Nedostatak je da su stvarno skupi, preskupi.

Mislim da bi LaRoche možda bio dovoljno dobar, ali nisam probala. I ja krećem u potragu za nečim prihvatljivim i efikasnim...
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 12:23   #5
Mary-jo mudro zbori.

Preporučam videozapis i/ili članak doktorice Anne kao jasan i pouzdan izvor osnovnih informacija na temu rozaceje. Upozorenje! Videozapis i članak sadrže precizne slikovne prikaze.


S obzirom na dijagnozu, pretpostavila sam da Vegeta posjetila je dermatologa. Ako nije, apsolutno podržavam poticaj da to bude prvi korak.

(Nažalost, ponekad ne može se potpuno pouzdati ni u proizvode koje legitimni stručnjak s najboljom namjerom preporuči jer koža možda reagira na sastojak koji bi inače trebao biti povoljan baš za to stanje, kao što je u mom slučaju s niacinamidom. To ne znači da tamo neki prolazni nasumičnik na internetu poput mene zna bolje od liječnika, ali može pokušati doprinijeti pojedinačnim iskustvom. )

Od proizvoda koje preporučila sam za čišćenje i njegu lica jedino Uriageovi sadrže cink. Ciljano sam izdvojila hidrirajuću od hranjive njege jer nisam bila sigurna o kojem tipu kože je riječ. Meni masnoj danju treba laganija njega, noću bogatija. Suhokošcima će možda ista hranjiva krema biti dovoljna i danju i noću. Nisam ulazila u uljne dodatke, aktivnice i ostalo da ostane se u okvirima osnova: čišćenje, njega, SPF.

Ako će se rabiti mineralni SPF kao što se preporuča, ne vidim kako tu izbjeći cink. S druge strane, ako kemijski filteri dolaze u obzir, SVR Blur ima kozmetički neviđeno elegantnu formulu s filterima koji ne peku za oči. ISDIN Fusion Water također vrijedi spomenuti, no zbog oktokrilena peče me za oči. Da mi kožda podnosi niacinamid, SVR bio bi moj prvi izbor.
__________________
Zašto ne?
https://rb.gy/pias5
Marabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 19:46   #6
Čaj od kamilice za ispiranje se meni svojevremeno pokazao kao dobar, jedino što mi je bila tlaka svaka 2-3 dana kuhati novi. Toliko sam smatrala da može stajati.
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 12:54   #7
Bravo Marabella, odlično rečeno i drago mi je da si i skrenula pažnju na SVR proizvode pa koristim priliku da preporučim:

--SVR HYDRA CREME SENSIFINE Moisturising Soothing Care 10 Ingredients
Za normal to dry polyallergic skin (Alcohol free! )

Moja koža je suha i nježna i odgovara mi ova krema, ali još mi više odgovara u kombinaciji s još jednom prozračnijom kremom jer je SVR Hydra ipak za normal to dry skin, dakle granična je za suhu kožu i bilo bi poželjno za mene da je još bogatija.

Sastojci se čine ok, što mi je vrlo bitno i sastojci NISU iritrajući. Jer kao što sam rekla, ja čak ne bih išla na kremu koja cilja na određeni problem na koži jer se problem tako može i pogoršati --> pogotovo ako tvoja ionako osjetljiva koža ne podnosi taj sastojak.

SVR HYDRA CREME SENSIFINE je dovoljno neutralna i lagano HLADI lice pa pretpostavljam da bi upaljenom i izritiranom licu takvo što dobro došlo.

Cijena joj je oko 20 EUR.

***
I drago mi je da si spomenula **NIACINAMID**
Ni moja koža ga ne odnosi dobro, a svugdje se reklamira baš on kao sastojak za osjetljivu kožu.

***
mary-jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 13:02   #8
Quote:
brunazora kaže: Pogledaj post
Pratim. Jedino što sam mislila da si bliže 50-toj, to ja zovem zrelom kožom...

Meni su pomogli Lancome Hydra Zen proizvodi, nakon mjesec dana crvenilo je nestalo, a koža je bila "hladna". Nedostatak je da su stvarno skupi, preskupi.

Mislim da bi LaRoche možda bio dovoljno dobar, ali nisam probala. I ja krećem u potragu za nečim prihvatljivim i efikasnim...
Lancome obično ima dostal alkohola u svojim kremama, no u nekima ga dobro izbalansira sa ostalim sastojcima pa ti je očito krema pasala.

Ne znam može li ti to kako pomoći (u nekim slučajevima itekako može) ali ako si pronašla dobru kremu, a skupa je, pokušaj pronaći njen DUPE, osnosno zamjensku, sličnu kremu, a jeftinju.

Ja sam proguglala malo i ima dosta tih DUPE krema za Lancome Hydra Zen no ova odskače od svih, na prvom je mjestu i košta negdje oko 10 EUR ako se ne varam, pa je možeš isprobati:

L'Oreal Paris Revitalift Cicacream Anti-Aging Face Moisturizer with Centella Asiatica for Anti-Wrinkle and Skin Barrier Repair, Fragrance Free, Paraben Free, 1.7 fl; oz.

***
Spomenila si i LaRoche.

Meni draga krema (koja ne zateže već opušta (!)) za lice je

--LA ROCHE POSAY TOLERIANE DERMALLERGO

I koristim je za sve moguće namjene (kroz make up look, u nadopuni neke kreme, u svježivanju i sl.). Dovoljna je mala količina. OPUSTI (dakle anti stress) i HIDRATIZIRA.
mary-jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 22:17   #9
Hvala ti puno, baš si pomogla! Ja se baš ne razumijem u te sastojke pa je meni sve isto!
Hvala puno na savjetu za duplića , definitivno ću probati! Hvalaaa
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2023., 14:12   #10
Quote:
Vegeta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kao netko tko krece u akciju slaganja nekakve osnovne rutine, molim iskusnije glave i dobre ljude za preporuku i savjete vezano za rutinu kod rosaca stanja.

Radi se o kasnim tridesetima, bore su tu, dehidrirana koza, suho okoloocno podrucje s borama.
Nazalost u cijelu pricu je dosla i rosacea.
Pozdrav!
Kao dio rutine svakako savjetujem olivalov aminoaktivator koji smiruje kožu, a sadrži i azeloglicin koji će djelovati na crvenilo rosaceje.
little.person is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 20:40   #11
Ja sam u 40-im. Isla sam kod dermatologa i bilo je ok dok nisu poceli da nestaju pojedini proizbodi.
Nestao je Merz special hijaluron i Ms kolagen.
Nestao je Eucerin Oil control spf 50.

Sta biste preporucili umesto Eucerina? Ne zellim toniranu kremu.
Takodje ne znam sta umesto Merz-a leti da uzmem, da se brzo upija.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.