Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 12:05   #2001
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Evo stavila sam sinoc 10.1 Darkija. Sto se tice baterije, flashala sam ga dok je bio skroz napunjen ali evo preko noci mi je otislo 30% baterije. Neznam, nije da mi smeta to toliko jer ga ionako punim svaku noc, to mi je navika, al ono blesavo ...

Sto se tice Darkija, zadovoljna sam, oke je, imala sam 9.2 (provjerila sam ) tako da sam stvarno bila out, ukljucila sam lagfix, i za sada je sve ok
Sada pusti da ti se baterija par puta skroz isprazni pa je napuni do kraja. Isto tako pogledaj u settings/applications/batery use koliko posto ti uzima android os, jer ima na 2.3 verziji neki bug koji digne android os na 40-60% i on pojede bateriju. Trebao bi ti biti oko 5%. Ako ti ode preko 10 resetiraj mob.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
druid_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:17   #2002
Quote:
druid_hr kaže: Pogledaj post
Sada pusti da ti se baterija par puta skroz isprazni pa je napuni do kraja. Isto tako pogledaj u settings/applications/batery use koliko posto ti uzima android os, jer ima na 2.3 verziji neki bug koji digne android os na 40-60% i on pojede bateriju. Trebao bi ti biti oko 5%. Ako ti ode preko 10 resetiraj mob.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
E hvala ti na odgovoru

Oke, budem pustila da se skroz isprazni, a mozda je u tome problem, jer je punim svako malo. A i cijenu noc mi je na punjenju, a i kad se napuni ne izvadim punjac nego i ostaje - valjda to nije problem :/

Evo battery use:

Android System: 4%
Android OS: 3%
Display: 61%

Ostalo je beznačajno. Prema ovim kriterijima, sve je valjda ok
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:33   #2003
2Cupcake: Meni tu nešto ne štima, ja preko noći isključim wifi i 3g jer stvarno nema potrebe da bude uključeno, samo preko dana imam uključeno i u recimo nekih 8h mi se isprazni max 5%, obično 2-3.
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:40   #2004
Quote:
IKX kaže: Pogledaj post
2Cupcake: Meni tu nešto ne štima, ja preko noći isključim wifi i 3g jer stvarno nema potrebe da bude uključeno, samo preko dana imam uključeno i u recimo nekih 8h mi se isprazni max 5%, obično 2-3.
Ma meni nema sanse! Znaci, evo bila sam na Darkiju 9.2 i baterija mi se extremno praznila, al ajde, nije mi to toliko bilo bitno jer sam je punila svaki dan po 2 puta.

Sinoc sam stavila Darkija 10.1. Flashala sam s punom baterijom kao sto je savjetovao i sve pet. Iskljucim punjac, instaliram 2,3 aplikacije, vec se spusti na 94%. Za dva sata, sa ukljucenom WIFI-om + ukljucena automatska sinkronizacija s gmailom - 80%. Odem spavati, preko noci (znaci za jedno 6 sati) padne ispod 50 %.

Jutros je napunim do 100%, odem na kavu (jedno 2 sata sam bila), wifi ukljucen, evo mi je na 78 %.

Mislim, nije mi to ni toliko extra bitno jer velim, punim je svaki dan, no kad sam bila na stocku, sve je bilo ok s baterijom. Otkako sam flashala Darkija (jedno 5 puta sam ga flashala), baterija se ekstremno prazni.

S tim da mi je ono precudno sto kad stavim u avionski mod, 3% baterije mi traje cijelu noc. Ok, znam da je tamo aposlutno sve iskljuceno, ali ocito mi onda nesto zdere bateriju a neznam sta. S obzirom da imam trenutno samo sistemske aplikacije, neznam sta osim sinkronizacije i wifi-a moze biti
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 17:26   #2005
Meni je wifi uključen isto preko dana kad sam doma ili 3g ako sam okolo i sinkronizacija i ako baš ništa ne radim na mobu, dakle ako je u đepu eventualno poziv, sms, i pročitam mail za par sati se spusti svega par posto.

Možda si ti skurila bateriju s tolikim punjenjem, ja samo sigurno u 95% slučajeva uvijek pustio da se baterija skroz isprazni i onda je do kraja napunim. Vjerujem da zato nemam nikakvih problema s baterijom na koju se mnogi žale ovdje.
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 17:30   #2006
Quote:
IKX kaže: Pogledaj post
Meni je wifi uključen isto preko dana kad sam doma ili 3g ako sam okolo i sinkronizacija i ako baš ništa ne radim na mobu, dakle ako je u đepu eventualno poziv, sms, i pročitam mail za par sati se spusti svega par posto.

Možda si ti skurila bateriju s tolikim punjenjem, ja samo sigurno u 95% slučajeva uvijek pustio da se baterija skroz isprazni i onda je do kraja napunim. Vjerujem da zato nemam nikakvih problema s baterijom na koju se mnogi žale ovdje.
Pa moguće. U biti sasvim moguće. Zaista stavljam puniti bateriju svaki čas. Ma dobro, čitala sam na XDA mali milijun savjeta za kalibraciju baterije itd., ali zaista mi se neda zezati s tim, za sada je okej. P.S. Vidim da ti imas 10.1 light, koja je razlika između običnog i lighta?

Inače, evo za one koji se misle hoće li staviti Darkija 10.1 - meni je odličan, sasvim okej, brz, gladak (ok neznam koji pridjev da upotrjebim).
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 17:59   #2007
Evo i mene nakon dosta vremena izbivanja, još uvijek sam na Darky 9.2 i jako sam zadovoljan s njim, pa mi se neda to mijenjati. Vidim da na svim ostalim verzijama skoro svatko ima neki problem, pa ću ipak ostati na njemu, jer sve radi odlično i bez trzaja.


PS.
Molim pojašnjenje, kako stvoriti foto screen tj. sliku trenutne stranice na mobitelu sa ikonama programa itd!!

Zadnje uređivanje IvachCRO : 28.05.2011. at 18:07.
IvachCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 18:46   #2008
Drzis back tipku i onda stisnes home tipku. A sto se baterije tice. Meni je isto kada sam tek flashao darky-a padala baterija, ali nakon 2-3 punjenja mi je sada ok. Izdrzi uz normalan rad oko 40 sati.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
druid_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:07   #2009
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
P.S. Vidim da ti imas 10.1 light, koja je razlika između običnog i lighta?
Da previše ne filozofiram ovdje imaš lijepo pojašnjeno:

http://www.darkyrom.com/community/in...v10-1-ee.3149/

Iako je pod experimental, mogu reći da je sasvim stabilan rom jer je u principu light verzija 10.1, dakle ništa nije mijenjano, nego izbrisano 40-ak i nešto aplikacija koje u principu ne koristi većina nas, ako je primjerice izbirsana neka koja ti treba imaš krasnu aplikaciju nitrality s kojom si vratiš sve šta ti treba. Uglavnom poanta svega je očistit mob od nepotrebnih stvari da bi se uštedilo na memoriji te na kraju na potrošnji baterije. Mene osobno živciraju razno razne gluposti koje imaju na klasičnom 10.1 i zato mi je ovo super, stavim i maknem šta hoću odnosno imam samo ono što koristim. Više memorije za ostale stvari.

2IvachCRO: Što se tiče slikanja ekrana ja koristim aplikaciju shoot me iz marketa, uključiš je, sakriješ i ideš od pločice do pločice, izbornika, čega hoćeš i samo zatreseš mob i on ti uslika i spremi u folder na internoj kartici.

Zadnje uređivanje IKX : 28.05.2011. at 20:14.
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 23:43   #2010
Ćao Galaxy ekipa

Eto mene nazad s novim forama i fazonima s mojim mobom.


Jučer sam zbog nerviranja oko Marketa porušio sve i išao ponovno dići 2.3.3. Ubacio PIT file, repartition, itd. Flashao se, upao u bootloop flashao opet bez repartitiona i digao sistem. I tako ja danas primijetim da malo tu i tamo mob štucne i ne ide baš kako bi trebao. Ajd, odem ja u CWM, obrišem Dalvik, partition i rebootam mob. Mob se pokrenuo, ALI:

1. Neće se spojit na GSM mrežu (stalno skače u airplane mode i nazad).
2. Messaging aplikacija se tu i tamo sruši.
3. Dialer aplikacija se STALNO ruši i mob je nemoguće koristiti.

Odem u CWM, pobrišem opet sve, napravim factory reset... isto.

Puk'o mi film, digao sam Darky's 10 Resurrection Edition, enableao lagfix, skinio BLN i sad chillam Quadrant daje 1720 great success!


Sad sam si zadao zadatak dići Touchwiz jer me ovaj 3D Gingerbread launcher nervira možda podignem ovu četvorku portanu s S II...
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 00:24   #2011
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Ćao Galaxy ekipa

Eto mene nazad s novim forama i fazonima s mojim mobom.


Jučer sam zbog nerviranja oko Marketa porušio sve i išao ponovno dići 2.3.3. Ubacio PIT file, repartition, itd. Flashao se, upao u bootloop flashao opet bez repartitiona i digao sistem. I tako ja danas primijetim da malo tu i tamo mob štucne i ne ide baš kako bi trebao. Ajd, odem ja u CWM, obrišem Dalvik, partition i rebootam mob. Mob se pokrenuo, ALI:

1. Neće se spojit na GSM mrežu (stalno skače u airplane mode i nazad).
2. Messaging aplikacija se tu i tamo sruši.
3. Dialer aplikacija se STALNO ruši i mob je nemoguće koristiti.

Odem u CWM, pobrišem opet sve, napravim factory reset... isto.

Puk'o mi film, digao sam Darky's 10 Resurrection Edition, enableao lagfix, skinio BLN i sad chillam Quadrant daje 1720 great success!


Sad sam si zadao zadatak dići Touchwiz jer me ovaj 3D Gingerbread launcher nervira možda podignem ovu četvorku portanu s S II...
lijepo je kad imaš znanje kako sve to napravit i ne mislit da su ti bugovi jednostavno dio moba. i da se mora živit s njima. Kad sam dobio galaxy proveo sam mnooogo sati čitajući xda, sad samo bacim pogled na darky forum al ako neš nije kak spada ne znoje mi se prsti kad flašnem resurection pa onda cwm pa neku temu gore pa promijenim kernel, modem pa uđem u loop pa iskoristim jig, superiška, kakva garancija, galaxy s je nepokvariv, svaki ima svoju dušu lool
Blade Runner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 00:28   #2012
Quote:
Blade Runner kaže: Pogledaj post
kakva garancija, galaxy s je nepokvariv, svaki ima svoju dušu lool
Moram ovo komentirati U potpunosti se slažem s ovim, najbolje kod Galaxija je to što iako na dosta bugova i gluposti, UVIJEK se može poraviti i srediti, i to na bolje.

No, OT, moje pitanje je vezano za Market, ali postam ga ovdje a ne u aplikacijama jer mislim da je povezano s Darkijem. Znači, imala sam normalan market, ali sad mi je neki cudan nakon flasha na 10.1. Ono više ne pokazuje gore "cool" aplikacije, i My Apps se jako dugo vrte dok se ne učitaju (inace ima je trebalo 2 sekunde, a sad 2 minute skoro). I što sad, mogu li ja negdje skinuti novi market?

P.S. Što HRV nije dobila plaćene aplikacije na Androidu, bar sam tako čitala? Zašto ih ja ne vidim?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 11:30   #2013
Cupcakeić

Svi koji imamo neku vrstu 2.3.3 ROM-a gore imamo nepotpuno funkcionalan Market. Vidio sam kod sebe sa stock XEE 2.3.3, kod frenda na Galaxy Tabu sa talijanskim 2.3.3, kod frenda na Galaxy S-u sa Darky 9.5, kod kolege s posla s Darky 10.1, i eto sad i dalje i kod mene s Darky 10.1 RE.

Offtopic: Touchwiz 4 je fora
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 12:21   #2014
Ma joj ali imala sam super Market Inace, sjećam se na Darkiju 9.2. da sam imala neku opciju za updejtati market, doduse nikad je nisam koristila al sam je imala, čak i za neki ultra fensi crni market! Al dobro, hvala ti R na utjehi (utjesi, utjehi? hmm... inače znam gramatiku ) , bar nisam jedina.

Imam još jedno pitanje za one koji bi eventualno mogli znati odgovor (ok ok znam da bi sada trebala pročesljati XDA, al zaista mi se neda : shy :

Znači, Darky 10.1. E sad, ikonice pod SETTINGS su mi crno bijele, a prije na 9.2. su mi bile zelene, a ja bih vratila ili na zelene ili na onako stock Gingerbread lijepe šarene Jel to kako moguće?

I one kričave zelene ikonice u notificationu bih i ja promjenila u nešto drugo, npr. roze

Any ideas?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 12:38   #2015
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Ma joj ali imala sam super Market Inace, sjećam se na Darkiju 9.2. da sam imala neku opciju za updejtati market, doduse nikad je nisam koristila al sam je imala, čak i za neki ultra fensi crni market! Al dobro, hvala ti R na utjehi (utjesi, utjehi? hmm... inače znam gramatiku ) , bar nisam jedina.

Imam još jedno pitanje za one koji bi eventualno mogli znati odgovor (ok ok znam da bi sada trebala pročesljati XDA, al zaista mi se neda : shy :

Znači, Darky 10.1. E sad, ikonice pod SETTINGS su mi crno bijele, a prije na 9.2. su mi bile zelene, a ja bih vratila ili na zelene ili na onako stock Gingerbread lijepe šarene Jel to kako moguće?

I one kričave zelene ikonice u notificationu bih i ja promjenila u nešto drugo, npr. roze

Any ideas?
Nadji temu koja ti odgovara i instaliraj. Kod mene je sensation, dobra je, ali je plava. Valjda ima neka sto baca na rozo.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
druid_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 12:44   #2016
Quote:
druid_hr kaže: Pogledaj post
Nadji temu koja ti odgovara i instaliraj. Kod mene je sensation, dobra je, ali je plava. Valjda ima neka sto baca na rozo.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Ooo super, hvala A gdje mogu naći teme? XDA ili?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 13:01   #2017
http://forum.xda-developers.com/show...01&postcount=2

Mislim da su ove za darky 10.1, ali pogledaj malo po xda, trebalo bi toga jos biti.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
druid_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 14:47   #2018
Quote:
Blade Runner kaže: Pogledaj post
lijepo je kad imaš znanje kako sve to napravit i ne mislit da su ti bugovi jednostavno dio moba. i da se mora živit s njima. Kad sam dobio galaxy proveo sam mnooogo sati čitajući xda, sad samo bacim pogled na darky forum al ako neš nije kak spada ne znoje mi se prsti kad flašnem resurection pa onda cwm pa neku temu gore pa promijenim kernel, modem pa uđem u loop pa iskoristim jig, superiška, kakva garancija, galaxy s je nepokvariv, svaki ima svoju dušu lool
:-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 15:45   #2019
Danas sam nadogradio galaxy preko kies-a sa verzije 2.2 na verziju 2.2.1 ali više se ne mogu spojiti na internet osim preko wi-fi. Za mobilni internet imam paket od tele2 i imam još više od pola paketa slobodno no nikako se ne mogu spojiti. Da li je itko imao još ovakav problem, ako je molim pomoć
maki11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:26   #2020
Jesi pogledao jesu li ti APN-ovi ispravno podešeni?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.