Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2020., 09:30   #1
O zubima

izdvojeno iz druge teme

Evo, da ne bude sve crno i turobno, mene je jučer jako razveselila činjenica da je djetence napokon prihvatilo četkanje zubi kao činjenicu, i dapače uživalo pritom. Pastu ćemo ubaciti kad se još malo privikne, sreća da već zna pljucnuti na zahtjev.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 10:15   #2
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Evo, da ne bude sve crno i turobno, mene je jučer jako razveselila činjenica da je djetence napokon prihvatilo četkanje zubi kao činjenicu, i dapače uživalo pritom. Pastu ćemo ubaciti kad se još malo privikne, sreća da već zna pljucnuti na zahtjev.
Kako si to uspjela?

Mi se borimo s time, uf! Svaki dan. Rano je dobila zubiće i u početku je išlo lako, baš ju je veselilo i onda odjednom neće pa neće. Sad ima 16 zuba i netom prije korone joj se po zubima počelo širiti nekakvo crnilo. Nije od slatkiša jer tada još nije jela slatko, niti spava s bočicom niti je ikad jela čokolino i slično. U roku od tjedan dana su joj svi zubi pocrnili zubari nas nisu htjeli uzeti a pedijatrica nema pojma što je to dobili smo termin kod zubara za prekosutra ali nemam pojma kako će to izgledati, sve me strah. Ne vjerujem da je karijes jer se karijes ne širi tako brzo. Zubno meso mi izgleda ok.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 10:21   #3
Floverka, da li pije čaj? Mogu biti fleke od čaja.
(Neću te pitati da li puši )
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 10:44   #4
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Floverka, da li pije čaj? Mogu biti fleke od čaja.
Ma ni čaj ne pije. Mislila sam da je od borovnica jer ih jako voli i jede u nenormalnim količinama, ali ne izgleda mi to kao fleka od hrane. Ja se sjećam da sam isto kao klinka, ali već na trajnim zubima, imala nekakav plak ali se kroz par tretmana s nekakvom trpkom tekućinom skinuo i nikad se više nije pojavio.

Negdje sam naišla na info da neki vitamini to hoće uzrokovati...

Quote:
(Neću te pitati da li puši )
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 10:45   #5
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Mene je isto strah bolesti.

Dodatno me muči i činjenica da s muževe strane ima baš puno psihičkih bolesti i velika je šansa da nam dijete nešto naslijedi. Cijela muška linija su mu alkoholičari, što samo po sebi nije neki znak, ali žene imaju raznih problema - dvije od tri sestrične su u nekom trenutku bile u Vrapču (on je bio premali pa ne zna zašto, a o tome se ne priča), a mama mu je teški psihički bolesnik, smještena je u dom. I to mi baš ne da spavati.
Uf, ja sa svoje strane imam psihičkih bolesti i teškog alkoholizma.
Ali gledam si sestričnu i bratića, pa normalni su. Gledam si baku- x pokušaja samoubojstava,drugi bratić se ubio,a sestre su mi bože dragi.

Čini mi se da je tomu dosta kumovao loš odnos između mojih roditelja pa se sad nadam da će mi dijete biti ok ako ćemo mi imati skladan i zdrav brak.

Imaš neke šanse od 10% procjene su.... Ali da me brine, brine me. Ne možeš pobjeć od toga (kao što me brinu i prometne nesreće, bolesti, prvi dečki, izlasci, problemi u školi pa što ako ne želi nać posao... ).
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 11:11   #6
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Kako si to uspjela?
Ne znam. Neke stvari (zapravo, većinu ) nisam forsirala, nego sam čekala da sazri. Poticala, svako malo pokušavala opet dok nije kliknulo. Inače je takav karakter, ako nešto radi, radi to kako treba ili ne radi uopće. Prohodala je s 14 mjeseci, nakon što sam već brinula jer nije ni stajala bez pridržavanja, samo odjednom. Niti sam ju za ruke potezala, niti previše mučila, krenulo je. Tako i sa zubima i sa pljuvanjem, pijenjem na slamku, evo je i nos naučila puhati otkad šmrca bez prestanka (vrtić ).
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 11:22   #7
Što se tiče zuba, probajte s edukativnim slikovnicama o pranju zubi. Dušu dalo. Mi smo imali foru da će doći crne bubice zubice i pojesti zube, pa onda neće moći jesti sladoled i batkiće (batak im je oboma bio pojam). I još kad bi našla neku bubu u stanu bi im rekla da je bubica zubica došla u inspekciju

Mislim da je važno ne dati se nanervirati, jer čim osjete negativnu reakciju, samo su motivirani da pizde i dalje.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 11:28   #8
Radila sam prenatalni test, isuse koliko retardiranih komentara sam dobila zbog toga, i od bliskih ljudi, srecom pa me nije bilo briga.

Prenatalni testovi se ne rade samo da bi se prekinila trudnoca u slucaju loseg nalaza i zato mi argument svejedno cu rodit nije imao smisla, netko samo zeli znat, nije isto logisticki, financijski ni psihicki roditi zdravo i bolesno dijete pa dobro dode pola godine kolike tolike pripreme na to.
Pleksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 11:53   #9
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Uvijek postoji strah. I kad se rodi zdravo.

....
ae
ja sam svoju tjednima u čudu promatrala; koliko stvari tu može poći krivo, a ona mala savršena štruca
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 11:55   #10
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Evo, da ne bude sve crno i turobno, mene je jučer jako razveselila činjenica da je djetence napokon prihvatilo četkanje zubi kao činjenicu, i dapače uživalo pritom. Pastu ćemo ubaciti kad se još malo privikne, sreća da već zna pljucnuti na zahtjev.
Koliko je stara beba?

Imaš prve paste koje smije progutati mislim elmex i oral b.
Mislim da su od 6mj nadalje.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 12:07   #11
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne znam. Neke stvari (zapravo, većinu ) nisam forsirala, nego sam čekala da sazri. Poticala, svako malo pokušavala opet dok nije kliknulo. Inače je takav karakter, ako nešto radi, radi to kako treba ili ne radi uopće. Prohodala je s 14 mjeseci, nakon što sam već brinula jer nije ni stajala bez pridržavanja, samo odjednom. Niti sam ju za ruke potezala, niti previše mučila, krenulo je. Tako i sa zubima i sa pljuvanjem, pijenjem na slamku, evo je i nos naučila puhati otkad šmrca bez prestanka (vrtić ).
Ne forsiram ni ja (moja je prohodala s 18 mjeseci ), ali sad mi je bed jer su joj crni i mislim da joj nedostaje oralna higijena. Inače prije kad se kupala u onoj ležaljci ja sam pred njom prala zube i u jednom trenu je sama zatražila četkicu i fino otvarala ustašca da joj iščetkam. Svako veče smo prali zubiće sa veseljem i odjednom stop. I kužim da ću forsiranjem dobiti kontra efekt. I dalje perem zube pred njom ali više nije zainteresirana...

Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Što se tiče zuba, probajte s edukativnim slikovnicama o pranju zubi. Dušu dalo. Mi smo imali foru da će doći crne bubice zubice i pojesti zube, pa onda neće moći jesti sladoled i batkiće (batak im je oboma bio pojam). I još kad bi našla neku bubu u stanu bi im rekla da je bubica zubica došla u inspekciju

Mislim da je važno ne dati se nanervirati, jer čim osjete negativnu reakciju, samo su motivirani da pizde i dalje.
Naravno, i još nešto, onaj koji nas nervira nas kontrolira zato se ja ne dam nikome nanervirati, pa ni svom djetetu. To za nikog nije dobro a ponajmanje za nju i naš odnos. Ali moram smisliti neku pričicu da ju motiviram. Ova tvoja mi je ok, iako ne volim baš djeteu prodavati fore, ali vidim da ću morat početi. Velika je i pametna, skuži nas u trenu. Završava nam rečenice
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 12:22   #12
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Koliko je stara beba?
17 mjeseci.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 12:29   #13
Kažu da karijes mliječnih zubića jako brzo napada i uništava. Moj stariji ima 6 i pol godina i negdje 5 zubića popravljenih. Loši zubi, iako redovito pere, ali ima zbijene zube i lako se kvare. U 2-3mj od bijele mrlje došao do rupe, koma

Maloj od 2 i pol godine perem zube bez iznimke svaku večer, sad polako i ujutro, Elmex pasta. A kako ona hoće sve sama kupila sam i neku homeopatsku koja je sigurna ako se guta (čitaj - nema floura) i onda ona nakon svega hoće još svoju crvenu pastu (jagoda )
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 18:21   #14
Moj zubar veli da ak su zubi loši genetski, možeš prati nonstop i nikakve koristi....
Ne znam kaj bi to bilo kod Floverkine male, Flo javi kaj će zubar reći.

Moj pere zube od prvog zubića i zasad nemamo problema. Pere ujutro i pred spavanje.
Nekad se sjeti pa odjuri i usred dana.
Ponekad kaže da mu se ne da, ja spomenem da će doći Gric i Grec i pojesti mu zube pa zabrinuto odmah trči u kupaonicu. Poslije pita bar 5 puta dal je dobro oprao i dal je sad siguran da neće doći.

Ali...izgleda da ima zube na tatu pa mi se čini da ga s vremenom čeka aparatić.
Budemo vidjeli.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:03   #15
Mene je sad prije mjesec dana iznenadilo da mi dijete nema dvojke. Nema zametke. Nema ni jednu donju peticu, trajnu, ali ima mliječnu, pa će ona imati tu funkciju, nema osmice najvjerojatnije, ali to je još rano za vidjeti sa sigurnošću. No, dvojke nema nikakve, morat će se spajati trojke s jedinicama ili stavljati implantate, to će se vidjeti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:06   #16
Javit ću. Iako mi oboje roditelja imamo super zube, ja u 40 god jednu plombicu koju sam stavila sa 19 i još drži (radila sam u Austrij), a tata još niti jednu. Genetski nema lošu predispoziciju. Malo sam samo skeptična da ona bude dala da joj netko drlja po zubima. Ako kaže da nije karijes ili neko oboljenje u redu, ne budem joj tak maloj stvarala traumu od zubara estetskim zahvatima, jbga, budu ispali ionako.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:08   #17
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Mene je sad prije mjesec dana iznenadilo da mi dijete nema dvojke. Nema zametke. Nema ni jednu donju peticu, trajnu, ali ima mliječnu, pa će ona imati tu funkciju, nema osmice najvjerojatnije, ali to je još rano za vidjeti sa sigurnošću. No, dvojke nema nikakve, morat će se spajati trojke s jedinicama ili stavljati implantate, to će se vidjeti.
Ček, jel ste bili na rengenu? Nema ni korijen?

Ja recimo nemam jednu osmicu, rengen je pokazao da nema ni korijena, a zubarica mi je objasnila da je to nekakva mutacija jer osmice ljudima nisu potrebne i da se pretpostavlja kako će s vremenom kod svih ljudi nestati.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:13   #18
Kako su nam čeljusti sve manje, prilagođavamo se tome reduciranjem broja zubi. Prvi na udaru su zadnji od vrste. Od sjekutića dvojke, od pretkutnjaka petice, od kutnjaka osmice. Dijete je u stvari napredno
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:17   #19
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
da se pretpostavlja kako će s vremenom kod svih ljudi nestati.
A u pm. U krivo doba sam rođena. Morala ih povaditi tri gadne sa zavijenim korijenima i skupljam hrabrost za četvrtu.

Moj malac je oko godine imao cirkularni karijes na jedinicama, tako reče zubarka, od dojenja. Nisam znala da je to moguće. Nije htjela prčkati po tome, kao prati se. I onda je jednog dana nestalo. Koji vrag je to bio nemam pojma
__________________
He who dares wins 17.02.1983
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:20   #20
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
A u pm. U krivo doba sam rođena. Morala ih povaditi tri gadne sa zavijenim korijenima i skupljam hrabrost za četvrtu.

Moj malac je oko godine imao cirkularni karijes na jedinicama, tako reče zubarka, od dojenja. Nisam znala da je to moguće. Nije htjela prčkati po tome, kao prati se. I onda je jednog dana nestalo. Koji vrag je to bio nemam pojma
To je taj dojenački karijes ali ja sam mislila da je on žute boje.

Koje boje je bio kod tvog klinca?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.