Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2006., 12:52   #1
Ukradeni mobitel...

Pozdrav!
Imam jedno pitanje za strucnjake ili za one koji su se nazalost vec nasli u ovakvoj situaciji.
Ovako. Kupio sam rabljeni mobitel u tvrtki Mobicom d.o.o. (Cakovec) koja se, izmedju ostalog bavi otkupom i prodajom rabljenih mobitela. Sve sam uredno platio (700 kn), dobio racun i garanciju na 6 mj. Imao sam tako taj mob jedno tri tjedna i onda mi dodje krim. policija, kazu da je taj mob ukraden otprilike 2 dana prije nego sam ga ja kupio. Dakle netko je ukrao taj mobitel i brze bolje ga "utopio" Mobicomu i bas ja sam imao tu srecu da ga kupim. Sad je mob zapljenjen. Dobio sam potvrdu o zapljeni i preporuku od krim. policije da se pokusam nagoditi sa poduzecem Mobicom da mi vrate pare ili daju drugi mob, u protivnom moram pokrenuti parnicu protiv Mobicoma.

Sutra namjeravam svratiti u doticnu firmu pa vas sad pitam, u slucaju da mi ovi ne daju pare ili drugi mob, da li cu ja dobit parnicu ili ne?

Zahvaljujem!
deco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:57   #2
hoćeš.
vjerovatno će ti ovi tak i tak to nadoknadit,al ak neće,ako si taj mob kupil u dobroj vjeri (nisi znao i nisi MOGAO znat da je ukraden),imaš pravo na naknadu štete.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 19:20   #3
Sve je proslo OK. Dali su nov mobitel
__________________
Tenacious D - The Pick Of Destiny
deco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 22:55   #4
A kako su te uopće murjaci našli? Jesi li kupio mobitel s karticom? Nije mi poznato da mogu otkriti same mobitele, mogu otkriti kartice, zar ne?
__________________
Da mihi facta, dabo tibi ius!
Harvje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 14:33   #5
Moguće je naći ukradeni mobitel preko IMEI-a. To je jedistveni ID svakog mobitela. Taj broj je neovisan o tome koja je kartica unutra i prijavljuje se kada se uređaj logira u mrežu.
 
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:32   #6
A kako pronaći ukradenog mobitela? Kad policija ne želi , isto tako i Vip kao operater, se angažirati oko tog problema. Možda postoji softver za to?
Ridick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:10   #7
Ne postoji softver za to. Ako policija ne želi ili ne može nema ti puno pomoći. Policija može lako naći ukradeni mobitelj pomoću IMEI-a mobitela ako je novi broj registriran, ako se radi o npr. simpi ili vipme koji nisu registrirani teško da će ti pomoći.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:40   #8
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Ne postoji softver za to. Ako policija ne želi ili ne može nema ti puno pomoći. Policija može lako naći ukradeni mobitelj pomoću IMEI-a mobitela ako je novi broj registriran, ako se radi o npr. simpi ili vipme koji nisu registrirani teško da će ti pomoći.

i to, ali i upuceniji i tehnicki potkovaniji lopovi promijene imei prije nego upotrijebe mobitel...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:22   #9
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Ne postoji softver za to. Ako policija ne želi ili ne može nema ti puno pomoći. Policija može lako naći ukradeni mobitelj pomoću IMEI-a mobitela ako je novi broj registriran, ako se radi o npr. simpi ili vipme koji nisu registrirani teško da će ti pomoći.
Ma može ga naći i ako nije registriran. Mobitel se iz signala može locirati do na dvadesetak metara, u nekim zemljama sve hitne službe imaju tehnologiju za to. Koliko sam čuo, ima i naša policija, samo sumnjam da to koriste za svaku krađu mobitela... Iako, ako je IMEI promijenjen, onda vjerojatno ne mogu ništa.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:40   #10
Quote:
Ridick kaže: Pogledaj post
A kako pronaći ukradenog mobitela? Kad policija ne želi , isto tako i Vip kao operater, se angažirati oko tog problema. Možda postoji softver za to?
Predaš kaznenu prijavu, pa se moraju angažirati...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 01:54   #11
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma može ga naći i ako nije registriran. Mobitel se iz signala može locirati do na dvadesetak metara, u nekim zemljama sve hitne službe imaju tehnologiju za to. Koliko sam čuo, ima i naša policija, samo sumnjam da to koriste za svaku krađu mobitela...
Da, ne za krađu mobitela, ali kad su u nekoj akciji koriste te tehnologije lociranja.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 05:15   #12
ako je google earth za široke mase.
jeste se zapitali kakvu rezoluciju u realtimeu ima policija??

odvrte samo traku i cap!
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 08:23   #13
znači mogu ako oće.
al im se najčešće ne da
(dobro, osim ako lopovi nisu maheri za elektroniku, što sumnjam da su razno razni narkomani i cigani koji najčešće i kradu)
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 10:52   #14
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma može ga naći i ako nije registriran. Mobitel se iz signala može locirati do na dvadesetak metara, u nekim zemljama sve hitne službe imaju tehnologiju za to. Koliko sam čuo, ima i naša policija, samo sumnjam da to koriste za svaku krađu mobitela... Iako, ako je IMEI promijenjen, onda vjerojatno ne mogu ništa.
Moguće iako mislim da preciznost nije bas 20 metara. On mogu odrediti da se mobitel nalazi u radijusu od kojih 50 metara. Ali evo ja zivim zgradi i u radijusu od 50 metara se nalazi jos 100 mobitela. Znaci morali bi ispitivati i istrazivati sve ljude koji se tamo nalaze sto je previse za nasu policiju zbog jednog ukradenog ili izgubljenog mobitela.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:05   #15
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Znaci morali bi ispitivati i istrazivati sve ljude koji se tamo nalaze sto je previse za nasu policiju zbog jednog ukradenog ili izgubljenog mobitela.
moze se to, ali to ti nece raditi zbog ukradenog mobitela... zadnji put kada su se sluzili tom metodom (lociranja gsm uredjaja) to su cinili zbog iznude, na taj nacin su pratili iznudjivaca koji je krecuci se na motociklu neregistriranom karticom davao upute gdje da mu se ostavi iznudnina... pao je kao zrela kruska

ali, ako je mobitel ukraden, ide se na imei, a kartica nije registrirana, to jos ne znaci da se ne moze nista. dobije se izlist poziva sa tog broja od operatera, pa se poprica sa ljudima koji su zvali/zvani u vezi vlasnika te kartice...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:09   #16
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Predaš kaznenu prijavu, pa se moraju angažirati...
mora biti skup mobitel, odbacit ce to drzavni odvjetnik, ispod 1000 kn ne ide po sl. duznosti...

bolje mu je ici na policiju, pa ako se nesto moze napraviti, ovi ce sigurno probati...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:12   #17
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
, na taj nacin su pratili iznudjivaca koji je krecuci se na motociklu neregistriranom karticom davao upute gdje da mu se ostavi iznudnina... pao je kao zrela kruska

nije mi jasno kako
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:38   #18
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
mora biti skup mobitel, odbacit ce to drzavni odvjetnik, ispod 1000 kn ne ide po sl. duznosti...

bolje mu je ici na policiju, pa ako se nesto moze napraviti, ovi ce sigurno probati...
Zaboravio si reći da se do pronalaska mobitela (onih jeftinijih) često dođe uobičajenim operativnim radom bez uporabe tehnologije.

Znači, ponekad se uspije identificirati kradljivca, policajci posjete dotičnog (obično su to stare "mušterija") i on "ispljune" informacije, a ponekad se dotični traži zbog drugih stvari pa se usput i nađu pokradeni mobiteli.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 12:15   #19
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Zaboravio si reći da se do pronalaska mobitela (onih jeftinijih) često dođe uobičajenim operativnim radom bez uporabe tehnologije.
je, istina...

ali ovaj imei u zadnje vrijeme pocesto koriste, vrlo uspjesno... mozda i nije ok pisat o tome na forumu, ispadne da upozoravamo lopove koji si iz ovoga mogu izvuci korisne informacije, a to zasigurno nije cilj nikome od nas... samo nek si, kad drmne mobitel, stavi svoju karticu unutra i upali ga, a onda nek razmislja otkud ona dva krimovca kod njega na vratima...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 12:17   #20
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kako
nekako ga lociraju na osnovu udaljenosti od repetitora (jacine signala), mreza je gusta ... od ovoga je udaljen toliko, od onoga toliko, od trecega toliko, znaci tu je negdje...

tak nesto, netko potkovaniji u toj bransi ce ti znati reci vise...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.