Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 07:56   #1001
Ljudi opterecujete se nebitnim stvarima. Volite male gadove, pazite na njih, hranite ih i bit ce sve ok
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:04   #1002
Quote:
martinaaa.z8 kaže: Pogledaj post
ej ljudi.:-)
ja imam pitanje..imala sam prije vec hrcka.. i sad cu opet dobit novog..-)
pa me zanima daj mogu novom hrcku stavit isti mineralni kamen koji je bio i kod prijasnjeg.:-)
misliš kao kad klinac nosi cipele starijeg brata
ja danas samo asocijacije na djecu
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:05   #1003
Quote:
Vilibald kaže: Pogledaj post
misliš kao kad klinac nosi cipele starijeg brata
ja danas samo asocijacije na djecu
hehe..pa recimo da je.:PP
martinaaa.z8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:45   #1004
Ako nije bio bolestan možeš staviti stvari novom hrčku. Meni kad ugine životinjica inaće sve takve stvari pobacam i kupim nove pojilice, kaj ti je to nekih 5kn dođe kamen
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:30   #1005
Nabavka hrčka

Ljudi razmišljam o nabavci hrčka, pa molim da mi odgovorite na par pitanja, vjerujem da ovdje već sve piše, ali baš 900-tinjak postova pregledavat... a da i dobijem friške informacije

1. Dakle, u obzir dolaze kineski, ruski i roborovski, ne bih sirijskog (samo zato što je veći pa mu vjerujem treba i više prostora) inačem nemam pojma o hrčcima pa se nemojte ljutit ako pišem gluposti. Kakve su razlike između njih uopće?? Naravno željela bih da je mazan i pripitomila bih ga, ali da može i ostat po potrebi sam doma neko vrijeme...

2. Ono što me najviše muči...ja bih uzela odmah dva...da ne bude usamljen? da se igraju i druže, pošto je već osuđen na život u kavezu jadan pa da bar nije sam cijeli život? Ne bih nikako htjela podmladak pa da ih moram udomljavati, nego bih voljela dvije ženke... e sad, koliko je to moguće, i koliko je zapravo točno da su hrčci ajmo reć teritorijalni i da ne mogu biti skupa ako su istog spola? dakle ako odmah uzmem dvije bebe ženkice?

3. Ovo je možda glupavo pitanje ali...kakav kolut imate, kakvi su najbolji? jer imala sam kao mala hrčke privremeno, i jedan se objesio na kotaču...ne znam kako se to dogodilo kako je zapeo, ali vrtili su se na tom kotaču njih dvoje (čuli smo zvuk kotača), i kasnije smo vidli da jedan visi zadavljen tako da imam malo traumu i strah od tih kotača

4. ono što mi se kod ovih ljubimaca jedino ne sviđa, jest njihov kratki životni vijek. Pa koliko vam je zapravo najduže poživio neki hrčak?

Inače, imala sam kao mala i zamorca, činčilu, mačku, kunića, papigu, hrčke na čuvanju, kornjače...svašta sam imala ali kao što rekoh bila sam klinka i nisam imala pojma sve je to bila mamina briga. Sad imam psa (više nisam mala ) i bavim se psima, ali sad bih htjela još neku ovako mucastu i ''praktičnu'' životinjicu, nažalost kunić i zamorac (koji su dugovječniji) ne dolaze u obzir jer oni moraju slobodno šetati, što u mom stanu nije moguće zbog psa.
Pa vas molim malo vremena i strpljenja, molim savjete kako bih odlučila da li da uopće uzimam novu životinjicu i pružila mu sve što treba da bude sretan ukoliko životinjica uopće može biti sretna cijeli život u kavezu ali to ćete vi iskusniji bolje znati odgovoriti...
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:15   #1006
Vjerojatno ću te razočarat, ali niti jedan hrčak ne voli živjet u zajednici s tim da se neki na silu slože uz povremene fightove, a neki pokolju. Sirijski se pokolju, postoje slučajevi i da su se ruski (kod nas ih zovu kineski) također pokolju. Također ne vole da ih držiš po rukama, to je jednostavno u prirodi životinjice poput hrčka.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:49   #1007
[QUOTE=Emma_86;31417584]
3. Ovo je možda glupavo pitanje ali...kakav kolut imate, kakvi su najbolji? jer imala sam kao mala hrčke privremeno, i jedan se objesio na kotaču...ne znam kako se to dogodilo kako je zapeo, ali vrtili su se na tom kotaču njih dvoje (čuli smo zvuk kotača), i kasnije smo vidli da jedan visi zadavljen tako da imam malo traumu i strah od tih kotača

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...azne_boje.aspx

nemam bas puno iskustva..ali meni su takvi koluti za malisane najbolji.
martinaaa.z8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:51   #1008
[QUOTE=martinaaa.z8;31440750]
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
3. Ovo je možda glupavo pitanje ali...kakav kolut imate, kakvi su najbolji? jer imala sam kao mala hrčke privremeno, i jedan se objesio na kotaču...ne znam kako se to dogodilo kako je zapeo, ali vrtili su se na tom kotaču njih dvoje (čuli smo zvuk kotača), i kasnije smo vidli da jedan visi zadavljen tako da imam malo traumu i strah od tih kotača

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...azne_boje.aspx

nemam bas puno iskustva..ali meni su takvi koluti za malisane najbolji.
Bitno da nije rešetkasti jer može hrčku zapeti nogica pa ju potrga, mi smo naručili na ebyu tihi kotač i malac vozi sve u 16
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 16:08   #1009
hm da, takvi kolutovi se čine koliko-toliko sigurni...

Dakle mislite da ne bi trebalo uzimati dvije ženke skupa? Ako uzmem samo jednu, neće biti jadna, usamljena i dosadno joj itd.? Ja sam zamislila uzet dvije pa da bar nije sama, da se druže i igraju itd. A opet strah me ako napravim tako, što ako mi se budu tukle?? Kamo ću onda s tom jednom, morat ću ju poklanjat što mi se već sad ne sviđa a ne mogu ni imat 2 nastambe....
Onda, predlažete jednu ili dvije??

A vrsta?? Koji su najdugovječniji?

Koliko sam skužila, kineskih kod nas ni nema, nego samo ruski. Pa sam u dilemi, ruski ili roborovski???
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 16:31   #1010
Ako uzmeš dvije ženke iz istog legla nećeš imati toliko problema sa tučnjavom, problem je ako kupiš jednog pa odlučiš kasnije ubaciti pridošlicu.

Samo sirijski hrčak voli živiti solo, ruski i roborovski mogu živjeti u paru. Nemaš kineskih u dućanima nego ruskih, najduže ti žive sirijski hrčci iako su meni draže ove patuljaste vrste al oni žive u prosjeku 2god.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 13:42   #1011
kako naucit hrcka da ne obavlja nuzdu u kucici?? ima kavez na 3 etaze, na zadnjoj je kucica... u nju donese jako puno piljevine s donje etaze... i jako se razljuti na mene kad mu svakih dan - dva to gnijezdo bacim
stavila sam mu na donju plasticnu etazu u jedan kut malo stare piljevine s izmetom, al kolko vidim, to nije efikasno...
citala sam o tim wc-ima za njih, da probam s nekom posudicom, i da stavim unutra pjesak (imam onaj za macji wc) i malo piljevine s izmetom??
molim vas da mi pomognete cim prije ))
hvala unaprijed

jos me zanima dal mu smijem dati grožđice... jer ja sam veliki fan, i cesto ih znam jesti, i kad osjeti miris, grize resetke kraj mene xd
i kakve su to ''igračke za hrčke''?? od kakvog materijala to treba biti??
hvala

Zadnje uređivanje anja1337 : 09.02.2011. at 13:49.
anja1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:25   #1012
pusti ga da si sam slozi mjesto za zivot kako mu pase i ne bacaj mu gnijezda tako brzo. nije ti to pas da ces ga dresirat.

sto se tice prehrane to sve zavisi, moj jede sve zivo al u malim kolicinama, ono navrh prsta malo piletine, cistog mesa pecenog bez zacina i slicno. grozdice nisam probao ali brusnicu pojede.

itakoto
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:40   #1013
moj spava u pijesku tj mješavini, zemlje, pijeska i piljevine, tamo kopa, ruje, radi katakombe, tunele, gnijezda, ima posebno špajzu, wc, sve. i gušta, uživa ko prase
svakih nekoliko očistimo sve i promijenimo mu kompletno sve.
prvi i drugi kat su kuhinja i igraonica
ja sam uvjerenja da živina zna najbolje šta joj paše, pa si tak i posloži.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:58   #1014
hvala!

ali bas na kakacima da spava

nije sigurno higijenski ni za njega, a ni za mene.......
anja1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:17   #1015
Prije godinu dana sam imala roborovskii hrčka, nakon 2-3 mjeseca je uginuo samo se sklupčao i tresao se, nije htio jesti ni piti, do jutra je bio gotov. :/ Sad bih htjela ponovno nabaviti hrčka, možda i dva. Ne želim leglo, pa me zanima ako bih mogla imati dva muška hrčka?
blue. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:23   #1016
Quote:
blue. kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana sam imala roborovskii hrčka, nakon 2-3 mjeseca je uginuo samo se sklupčao i tresao se, nije htio jesti ni piti, do jutra je bio gotov. :/ Sad bih htjela ponovno nabaviti hrčka, možda i dva. Ne želim leglo, pa me zanima ako bih mogla imati dva muška hrčka?
Možeš, al kupi dva iz istog legla da izbjegneš tučnjave i pazi da uzmeš od nekoga tko se kuži u hrčke da ti ne uvale ženku i mužjaka
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:35   #1017
Hvala ti. Zanimalo me jer mislim da kada bi samo jedan bio sam da bi mu bilo dosadno ili nešto, a pročitala sam negdje da bi se dva mužjaka tukli pa nisam bila sigurna. Dobro da znam. Još me zanima u vezi prehrane, što još smiju jesti umjesto kupljene hrane? Neko voće i povrće?
blue. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:27   #1018
Još nešto, kada budem birala hrčka, kojeg da izaberem? Ruskog, sirijskog ili riborovski hrčka? Po čemu se razlikuju?
blue. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:21   #1019
Quote:
blue. kaže: Pogledaj post
Još nešto, kada budem birala hrčka, kojeg da izaberem? Ruskog, sirijskog ili riborovski hrčka? Po čemu se razlikuju?
Pa izabrat ćeš onoga koji se tebi sviđa. Sirijski nikako ne vole živit u paru, ja sad imam roborovskog i tako ja mal i brz da ga se ne usudimo vaditi van iz gajbe, hiperaktivan je, moj izbor bi bio ruski hrčak, s njima nemaš problema da budu u paru.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 00:15   #1020
razmišljam o kupnji hrčka... e, sad.. malo su mi skupi ti kavezi..pa sam mislila uzeti preko njuškala... koji bi po vama bio najbolji?

kavez1, kavez2, kavez3, kavez4
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥

Zadnje uređivanje legica21 : 14.02.2011. at 00:34.
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.