Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 19:54   #1
Pomoć maloj bebi!

http://www.24sata.hr/news/ukrao-sam-...-gladi/160012/

Adresa za slanje paketa je:
Nedeljko Nakić
Sapci 71
35212 Garčin


Situacija je slijedeća, zvala sam uredništvo i ostavila moj kontakt da mi se javi adresa obitelji te male bebice koja očigledno gladuje i nema osnovno za život

nadam se da će me se danas sutra kontaktirati da vidimo kakva je situacija, ne znam što mislite o ovome , al i JA BI NAPRAVILA ISTO KAO TAJ TATA u toj situaciji!!

Ja se nadam da ćemo uspjeti u pomoći, pa svi vi koji imate nešto da će te doprinjeti pa makar jedna pelena...
vama neće odmoć a bebi treba..
ja osobno imam dosta stvar za obući, nešto pelena, i vidjet ću što mogu još...


javim daljne info

Lopov ili dobar otac?
Opravdavate li krađu zbog gladnog djeteta?

Zadnje uređivanje mandy : 24.02.2010. at 12:16.
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:02   #2
nigdje ne spominju jednokratnu pomoc drzave i porodiljnu naknadu. imaju pravo i na jedno i na drugo, samo je trebalo zatrazit. neka im neko javi ako ne znaju, jos nije kasno za zatrazit. 1663 kune svaki mjesec do prvog rodjendana je vise nego dovoljno za pelene i mlijeko.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:16   #3
Neću osuđivati ni komentirati ništa drugo osim ako im treba ( a evidentno je da treba ) pomoć, treba im pomoći.
U jednoj drugoj humanitarnoj akciji na ovom forumu "Opremimo dječju sobicu" skupljeno je dosta robice baš za male bebe a pošto ta obitelj nema malu bebu odlučili smo prodati tu robicu i novac uplatiti za pomoć toj obitelji. Mislim da pokretačica akcije a i ostali koji sudjeluju nebi imali ništa protiv da se ta najmanja robica pošalje toj obitelji za njihovu bebicu.
Ako saznaš adresu javi, a isto tako i ako saznaš koju sad veličinu bebica nosi. Da baš ne pošaljem premalu robicu.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:20   #4
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
nigdje ne spominju jednokratnu pomoc drzave i porodiljnu naknadu. imaju pravo i na jedno i na drugo, samo je trebalo zatrazit. neka im neko javi ako ne znaju, jos nije kasno za zatrazit. 1663 kune svaki mjesec do prvog rodjendana je vise nego dovoljno za pelene i mlijeko.
To što si primjetila i napisala je točno, a to je mogao reći i ovaj novinar ovih smiješnih novina kojima su ovakvi slučajevi dušu dali...u HR je takva situacija da niti jedna beba do godinu dana nemože biti bez hrane i pelena...osim ako su ljudi nepismeni i žive u šumi...u ovom slučaju da je i tako mogli su ih već svi uključujući i novinare upozoriti na naknadu...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:37   #5
ovo u članku je prestrašni, fakat ti se srce stisne kad pročitaš tako nešto

ali postoji naknada za nezaposlene, postoji pomoć od grada i države....
a u prvom članku o tom slučaju je navedeno da taj dečko ima već više krivičnih prijava zbog krađa tako da je lako moguće da je i ovaj krenuo 'lakšim' putem...
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 21:29   #6
Nisam otvorila temu da osuđujemo pa molim takve komentare ostavite iza sebe tema ima naslov "pomoć"

Nikad ne znate kakva vas sudbina ne daj Bože može stići,i ne znamo kakva im je trenutno situacija, ne treba osuđivati jer nije dijete -bebica kriva.

Ko zna u kakvim uvjetima zapravo žive i kakva je situacija , ja sam zato i tražila da mi se netko javi iz redakcije ili od njih ,da vidimo i da im pomognemo,
ionako samo mame znaju koliko djetetu treba to nije samo ljubav hrana i pelene za normalan rast i razvoj...

tinchi ako ima skupljenog odlično, dapače ( kad saznam detalje objavim)

eto ako nitko drugi i ne pomogne ja sam voljna sjest u auto sa skupljenim makar i ne bilo puno i sa svojim na adresu.
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 13:27   #7
tara
evo ja jedva nasla temu...rekli mi jutros da je otvorena. kad saznas adresu javi mi, imam i ja nesta viska pa cu poslati.
A btw...ako i primaju 1663kn, a zive svi od 1000kn, pa ti ljudi moraju nesto i jesti. A vjerujem da taj covjek nije iz hira isao krasti hranu za svoje dijete vec iz potrebe.
A nijeni vazno. Tko moze i zeli nek pomogne.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 13:40   #8
Ovaj članak mi je sinoć muž pročitao i zgrozilo me.ne znam u kakvim uvjetima ljudi žive,na što imaju pravo a na što ne ali pokušajte se zamisliti da kod kuće je vaše djete gladno?Što bi ste napravili?Ja razumjem očaj roditelja čije je djete gladno.Ne opravdavam postupak ali očito je očinski instikt bio jači od realnog sagledavanja stvari.
I dok se uokolo nekažnjeni krivci za ukradene milijone (ili bolje rečeno i milijarde) šeću u skupoj odjeći i voze u bespramno skupim autima ovaj otac je u glavi jediuno ćuo plač svog dijeteta!
Imam i ja nešto viška odjeće i igračkica,molim da mi neko na pm javi adresu ako nije problem!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 13:59   #9
ma boli me briga što će mi svi reć da sam kučka ili ne znam šta,ja pomognem i srce mi se lomi radi ove bebe,ali ljudi moji jeli to normalno,nije..pa tu ima pet članova u obitelji osim bebe i nitko ne radi,i nitko nema nikakvih primanja osim tih iljadu kuna od oca,ja to ne mogu povirovat..a ako misle na bebu onda bebinih 1600kn i jednokratnu pomoć nebi smili taknit,to trošit samo na nju,ja bi gladovala,mela bi skale po zgradama,nebi mi bilo prvi put da ljudima čistim stanove,pomažem starijima i tako to,danas mi ne treba i pomažem drugima,ali kad netko odrasta kaže da nema izlaza to mi je za poludit,kako nema..kako mali filipinac ode na kraj svita crnčit..žalosno..
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:05   #10
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
ma boli me briga što će mi svi reć da sam kučka ili ne znam šta,ja pomognem i srce mi se lomi radi ove bebe,ali ljudi moji jeli to normalno,nije..pa tu ima pet članova u obitelji osim bebe i nitko ne radi,i nitko nema nikakvih primanja osim tih iljadu kuna od oca,ja to ne mogu povirovat..a ako misle na bebu onda bebinih 1600kn i jednokratnu pomoć nebi smili taknit,to trošit samo na nju,ja bi gladovala,mela bi skale po zgradama,nebi mi bilo prvi put da ljudima čistim stanove,pomažem starijima i tako to,danas mi ne treba i pomažem drugima,ali kad netko odrasta kaže da nema izlaza to mi je za poludit,kako nema..kako mali filipinac ode na kraj svita crnčit..žalosno..

ne mogu reć da se ne slažem s tobom ali što je tu je.Mislim da i ja sebi ne bi to dopustila,nismo svi isti i jednako okretni!Imam viška,dobrom djelo nije na odmet ali NIKAKO nisi kučka,već sasvim normalno razmišljaš!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:06   #11
užas... i šta, ne javljaju ti adresu niti podatke? možda ne žele u javnost. mislim ako ti i jave, ne moraš ti objavit, možemo svi slat u zg tebi pa ti onda njima.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:09   #12
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
ma boli me briga što će mi svi reć da sam kučka ili ne znam šta,ja pomognem i srce mi se lomi radi ove bebe,ali ljudi moji jeli to normalno,nije..pa tu ima pet članova u obitelji osim bebe i nitko ne radi,i nitko nema nikakvih primanja osim tih iljadu kuna od oca,ja to ne mogu povirovat..a ako misle na bebu onda bebinih 1600kn i jednokratnu pomoć nebi smili taknit,to trošit samo na nju,ja bi gladovala,mela bi skale po zgradama,nebi mi bilo prvi put da ljudima čistim stanove,pomažem starijima i tako to,danas mi ne treba i pomažem drugima,ali kad netko odrasta kaže da nema izlaza to mi je za poludit,kako nema..kako mali filipinac ode na kraj svita crnčit..žalosno..
u pravu si.....ali sad zamisli da zivis u nekoj zabiti u gorskom kotaru, lici, dalmaciji, slavoniji, zagorju.....i nista od ovoga nema za radit...tj ima za radit ali nece nitko platiti.

moja sestra radi vec 5 mj. bez place.

ne daj boze nikome biti kruha gladan!
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:14   #13
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
ne mogu reć da se ne slažem s tobom ali što je tu je.Mislim da i ja sebi ne bi to dopustila,nismo svi isti i jednako okretni!Imam viška,dobrom djelo nije na odmet ali NIKAKO nisi kučka,već sasvim normalno razmišljaš!
hvala,već sam mislila da sam poludila..inaće ja kad vidim mladi par,zaljube se dođe dijete,u ovim kriznim vremenima mami idioti daju otkaz,tata radi za siću,naravno da ću pomoć,još kad vidim da ljudi su iskreni..ma i ovdje bi,ali mislim sad i im ne mogu ništa poslat jer sam podilila nego novac,i šta ako je on alkos i maloj ništa od toga ne dođe,mislim da ti treba socijalno intervenirat,u kakvoj mi to državi živimo da u šesteročlanoj obitelji beba od mjesec i po dana gladuje..to mi nije jasno,on ima para za pramenove,drugi se članovi nisu pokazali,ja ne pozivam na linč nego na intervenciju..jer ne može se obitelj preživljavat na račun bebe..da su bliže posjetila bi ih a ovako ne znam..inaće trebalo bi više imat intervencija u bližoj okolini pa nebi bilo ovako..i sad pucaju nas emocije jer je riječ o maloj bebi ili ditetu općenito,ali koliko se sa time pomaže a koliko čini medvjeđa usluga u ovakvim obiteljima..
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:18   #14
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
u pravu si.....ali sad zamisli da zivis u nekoj zabiti u gorskom kotaru, lici, dalmaciji, slavoniji, zagorju.....i nista od ovoga nema za radit...tj ima za radit ali nece nitko platiti.

moja sestra radi vec 5 mj. bez place.

ne daj boze nikome biti kruha gladan!
istina ne daj Bože,ali laže da ne prima za bebu od hzzo,i sad mi reci da se oni ne hrane na račun bebe,pa svi bi pocrkavali sa iljadu kn,najlakše je objavit ovakvu bombastičnu vijest da nam se zamažu oči,a di je istina ja je ne vidim..njima treba pomoć u vidu posla,i roditelje i sestru zaposlit,a mama nek se brine o bebi i prima socijalu..eto to bi bilo idealno..ja mislim da dolazi vrijeme da mi svi tražimo te uvijete od države jer ovo sve za nezaposlenošću i gospodarskom krizom ide đavlu..baš u zabitima bi trebala cvjetat proizvodnja..ma,pogodilo me u živac,ispričavam se svima..

i 26 godina i sudionik domovinskog rata??
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:35   #15
Nisu mi se danas javili za nekakav kontakt ugl. ja ne mislim odustati u namjeri da im se pomogne , možda mi se netko javi sutra jer ipak je danas nedjelja

hvala vam svima unaprijed , ja se rasplaćem i sad kad čitam ponovo i ponovo , prestrašno...

silva
lorena javit ću vam podatke kad ih dobijem i ja bi najradije pomogla odmah ali ...
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:37   #16
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
i 26 godina i sudionik domovinskog rata??
nije on nego njegov otac sudionik domovinskog rata

slazem se da nije normalno da od njih petero nitko ne radi, ali isto tako ne moze me ne dirati to sto beba nema sto za jesti
da sam u njegovoj situaciji, da iz bilo kojeg razloga nemam novaca za djecju hranu a beba gladna place, napravila bi isto

treba im pomoci opremom i hranom za bebu a ne im slati lovu, a cijelom familijom se treba pozabaviti i centar za socijalnu skrb

to sto pisete da dobivaju 1600 kuna porodiljne naknade, tko zna da li znaju sva prava, da li su ih uopce ostvarili itditd
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:44   #17
Nemojte se obrušavat na te roditelje neću vas imenovat ali po stoti put molim da vi koji imate komentara tipa možda otac pije.. možda majka kučka... i sl., lijepo preskočite temu u pitanju je mala beba a vi koji to nemate suosjećanje niti išta drugo no comment..

Ja prvo i prvenstveno mislim na to djetešce, maleno nemoćno...
ponavljam tražimo pomoć za malu bebu ne za roditelje , i naravno da će im se slat robica, hrana i sve za bebu ne novac i ne ništa njima.
i kao što vidite ja sam se i ponudila otići tamo sa stvarima i vidjet kako im se može pomoć što se tiće savjeta iako nisam pravnica niti soc. radnica.
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:47   #18
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
u pravu si.....ali sad zamisli da zivis u nekoj zabiti u gorskom kotaru, lici, dalmaciji, slavoniji, zagorju.....i nista od ovoga nema za radit...tj ima za radit ali nece nitko platiti.

moja sestra radi vec 5 mj. bez place.

ne daj boze nikome biti kruha gladan!
u pravu si , ko zna kako žive to sam već i tamo gore negdje napisala u kojim ujetima
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:49   #19
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
užas... i šta, ne javljaju ti adresu niti podatke? možda ne žele u javnost. mislim ako ti i jave, ne moraš ti objavit, možemo svi slat u zg tebi pa ti onda njima.
neću ja javno ni davat podatke nego pojedinačno pm ko bude htio..
ne javljaju se ovi iz 24h
ja vjerujem da će oni ipak pristat na pomoć zbog djeteta
ako ih se kontaktira..
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:10   #20
E ovako su mi rekli ima jako jako puno ljudi koji suosjećaju i koji žele pomoć,
ipak će najvjerojatnije bit objavljeni javno podaci ( vjerojatno ih treba tražiti dal pristaju ) pa moramo čekati.
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.