Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 11:16   #1061
Hehe curke, ajde nek vam samo čajevi pomognu, a sve smo tu da pomognemo jedne drugima Daninoc hvala na figama, jedva čekam da u petak javim lijepe vijesti
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:02   #1062
cure.. jeli ok piti Primolut i piti caj od macine trave u isto vrijeme? ja sam uzimala pilule za kontracepciju i nakon prestanka u travnju sa njima jos uvjek nisam dobila mjesecnicu.. (skoro 50 dana) jucer sam bila kod doktorice i prepisala mi je Primolut terapiju 10 dana ali evo danas sam slucajno saznala za macinu travu pa jel bolje da sacekam i dobijem mjesecnicu da mi prodje pa tek onda da macinom travom ili nema veze? hvala puno
maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:36   #1063
ja bi na tvom mjestu ipak pričekala pošto se marulja pije do O...
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:45   #1064
u redu..tako cu i uraditi.. kad dodje i prodje mjesecnica onda cu piti macinu travu jer sam takodjer procitala kako je jako dobra ne samo za trudnocu vec i sredjivanje hormona tj. u slucaju hipotireoze (hashimoto).. imam samo blago povisen TSH dok su T3 i T4 u redu ali u zadnje vrijeme mi se dogadja nenormalna i ekstremna potreba za slatkim i sveukupno ugljikohidratima.. macina trava je po rijecima mnogim dobro za opce psihicko stanje a to je meni najpotrebnije..

hvala carrie
maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:04   #1065
Opet ja s pitanjcem oko cajeva
Daklem, koju kolicinu toga vi ispijate? Malo sam citala temu, pa netko pije litru, netko pola litre... Na kutiji od vrkute i marulje pise 3 puta po 1 salicu (cini mi se da to pise, a nemam ju sad da provjerim).
Ja sam planirala piti po 1 salicu samo ali ne znam je li to premala 'doza'.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 19:41   #1066
Ja sam 2 mjeseca pila 2 šalice vrkute na dan jednu ujutro i jednu prije spavanja...onda sam treći mjesec smanjila na jednu dnevnu i sad mjesec dana pauze Kad krenem opet, startat ću isto sa 2 šalice...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 21:31   #1067
ja marulje u danu popijem pola litre, pola ujutro i pola navečer.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 22:33   #1068
Quote:
Daninoc kaže: Pogledaj post
Opet ja s pitanjcem oko cajeva
Daklem, koju kolicinu toga vi ispijate?
Ja pijem tako kako piše na kutiji - 3. šalice marulje na dan. Popijem u jutro, oko ručka i prije spavanja. To i ispadne nešto više od pola litre.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:21   #1069
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
i meni je od marulje sluz prva liga. probala sam i nocurku, ali niti jedna biljka/pripravak nisu imale takav ucinak kao marulja po pitanju sluzi. meni bi pocelo negdje od 9dc pomalo, a kulminiralo bi do ovulacije, dakle oko 13-14dc.
sluz postane sve obilnija i rastezljivija sto se vise blizi O.
bliži mi se O,danas mi je 11dc,a od sluti više ni s kaj se sad to događa???
__________________
i´ll find a way to see you again
tayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:50   #1070
tayana, jel ti gledas samo sluz koju mozes obrisati izvana ili po koristis bilingsovu metodu da vidis koliko sluzi imas?
dovoljno je da 'unutra' imas sluzi, ne mora se rastezati 10cm
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:54   #1071
bilo je na papiru pa nisam zagledavala u gospodičnu , ali navečer budem malo pospikala s njom,nadam se da mi ima kaj pametnog za reći!
__________________
i´ll find a way to see you again
tayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:58   #1072

a bitno je da gospodja oko cerviksa sluzava..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:04   #1073
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

a bitno je da gospodja oko cerviksa sluzava..
__________________
i´ll find a way to see you again
tayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 06:58   #1074
Molim pomoć oko toga što da pijem kako bih si sredila ciklus. Bila sam na UZV zbog izostanka menge i gin mi je rekla da mi je endometrij jako tanak. prepisala mi je Proveru za izazivanje menge, ali meni je od toga cijeli dan mučno i vrti mi se u glavi pa sam odustala. gin mi je pak upravo na god. odmoru i ne mogu je nis pitat dok se ne vrati pa bih probala sa nekim prirodnim sredstvima. kupila sam (i pila neko vrijeme) Evine kapi, čaj od vrkute, čaj od marulje i pšeničnu travu. ima li još nešto što bi mi pomoglo unormaliti ciklus koji nikak da dodje na svoje nakon 3.5 god hormonalne spirale. hvala
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:02   #1075
jel se kapsule ulja noćurka isto piju samo od kraja m do O?




korana, a jel dugo već piješ te čajeve? ja ti jedino za vrkutu znam da bi trebala regulirati cikluse...
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:20   #1076
Čula sam da vrkuta i marulja uvelike pomažu ne samo kod plodnosti već i kod regulacije mjesečnog ciklusa.
Zanima me da li se u isto vrijeme piju oba čaja. Što znači 3x na dan popijem 2dl marulje i 2dl vrkute s time da se marulja pije samo od kraja mjesečnice do početka ovulacije, a vrkuta cijeli ciklus?
Ili da pijem prvo marulju pa kada počne ovulacije vrkutu ili ujutro marulju, na večer vrkutu.
Tu se malo gubim koliko čega i kada popiti.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 19:11   #1077
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

a bitno je da gospodja oko cerviksa sluzava..
Pozdrav ženske!! Evo skoknula ja na ovu temu, inače sam na wannabe, prava wannabijuša, koja se trudi zatrudnjeti već 15 mjeseci.
Nakon današnje pretrage kaže mi ginekolokg kako je problem što u vrijeme o nema cervikalne sluzi i to je problem. Plivači bez nje nikud ne mogu!!

Eto sada u nadi da sredim tu sluz treba piti marulju ili vrtuku. Što bolje??
Marulju poijem od kraja menge do O, to sam sada istražila po vašim postovima.
Koliko dugo piti? Jesu rezultati vidljivi odmah u prvom krugu naljevanja?
Sretno svima!!!
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:52   #1078
@krtica
otkud on zna da nema cervikalne sluzi? jesil bila na pregledu tik pred ovulaciju?
postkoitalni test se radi u tu svrhu. dakle koliko se sjecam 11 sati nakon odnosa se napravi bris cerviksa i gleda se da li su plivaci jos tu. gledaju se jos neki kriteriji na tom testu.
da li su cekirani hormoni (fsh, lh, e2, prolaktin..) na 3dc?
ako jesu, trazi ga rezultate.

sluz ne mora biti vidljiva na papiru, po bilingsovoj metodi mozes napipati sluz. pa makar i ako se malo izmedju dva prsta rasteze je ok.mozes npr. marulju do O, pa onda nakon ovulacije vrkutu.

sto se tice mene, rezultati marulje su mi odmah vidljivi. sluz se divota mila cakli i razvlaci. inace...ne mogu nahvaliti sluz ovaj ciklus.
a mora da je estrogen bio na vrhuncu, i dragi je oko ovulacije pravo nadrapao
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:59   #1079
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Čula sam da vrkuta i marulja uvelike pomažu ne samo kod plodnosti već i kod regulacije mjesečnog ciklusa.
Zanima me da li se u isto vrijeme piju oba čaja. Što znači 3x na dan popijem 2dl marulje i 2dl vrkute s time da se marulja pije samo od kraja mjesečnice do početka ovulacije, a vrkuta cijeli ciklus?
Ili da pijem prvo marulju pa kada počne ovulacije vrkutu ili ujutro marulju, na večer vrkutu.
Tu se malo gubim koliko čega i kada popiti.
ne znam, da ti se ne bi zgadili cajevi, gledaj da u prvoj polovici ciklusa pijes marulju par salica, a onda poslje O vrkutu.
ja ne znam da li 2dl marulje ima ucinka. to ces vec vidjeti na sluzi.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:04   #1080
Quote:
krtica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ženske!! Evo skoknula ja na ovu temu, inače sam na wannabe, prava wannabijuša, koja se trudi zatrudnjeti već 15 mjeseci.
Nakon današnje pretrage kaže mi ginekolokg kako je problem što u vrijeme o nema cervikalne sluzi i to je problem. Plivači bez nje nikud ne mogu!!

Eto sada u nadi da sredim tu sluz treba piti marulju ili vrtuku. Što bolje??
Marulju poijem od kraja menge do O, to sam sada istražila po vašim postovima.
Koliko dugo piti? Jesu rezultati vidljivi odmah u prvom krugu naljevanja?
Sretno svima!!!
draga moja, eto moje iskustvo, baš sam razočarana s maruljom. trpam se s njom, mučim već 3 mjeseca, a sluzi onako, so-so... imam je al ne baš puno, onak malo se razvuče, po 2 cm, i to ne stalno nego ponekad (mislim na plodne dane).
zlu ne trebalo, razmisli si i o kapsulama ulja noćurka, meni se čini da od njih (u kombi s maruljom) sam imala veću količinu sluzi.
ovaj ciklus mi se neda pit marulju. napravit ću si jedan mjesec pauze. samo ću uzimat te kapsule. pa da vidim kak će bit, baš me zanima.
e da, marulje sam pila pola litre dnevno, i to dio ujutro i dio navečer.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.