Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2005., 14:08   #61
Quote:
Anastasia kaže:
i ako mi, nakon svega, kaže da nikada nije vidio ljepšu ženu u životu, da me voli, da je sretan...
Budimo realni, to ti ne može kazati osim iz kurtoazije ili da zadovolji formu
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 12.01.2005., 14:08   #62
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
ljutika kaže:
Meni se učinilo da se tebi ne ide, pa da si stoga našao sebi alibi kako to ustvari boli jako malo, pa zašto bi onda i išao, neka potrpi sama.
Ljudski je griješiti, ženski je konstruirati. Vi ste veliki arhitekti u ovakovim situacijama, čitava zdanja napravite čitajući između redova. ali eto, pogriješila si.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 12.01.2005., 14:09   #63
Quote:
prometej kaže:
Budimo realni, to ti ne može kazati osim iz kurtoazije ili da zadovolji formu

ono za najljepšu ženu sigurno
ali ono drugo - bilo bi žalosno da je nije tako odnosno da zaista ne osjeća da me voli i da je sretan
Anastasia is offline  
Old 12.01.2005., 14:10   #64
Boli li ? Nakon 15 stati grčeva, bolova, širenja kukova i kosti ,suhih usta,povračanja,nespretnih i nezainteresiranih doktora,dahtanja, i nedaj bože da se onesvjestiš.......mislim da ipak mogu ustanoviti da na skali od 1-10 ,porod je 12 i to sve ako je porod normalan .
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Old 12.01.2005., 14:10   #65
Quote:
walter kaže:
Vrlo hrabra izjava. Recimo da ti netko udara psa, ako imaš psa, da li bi te to boljelo? Postoje razne vrste boli, bešćutno je zanemarivati ih.
Ti pričaš o suosjećaju, ja pričam o osjećaju. Ja ne osjećam tuđu bol, ali mi je žao bića koje pati. Porođaj ne doživljavam kao patnju, to je normalan tjek (takva su pravila igre).
d@d@ is offline  
Old 12.01.2005., 14:12   #66
Quote:
Mozda je bitnije kakav je bio tih 9 mjeseci prije i kakav ce biti nakon poroda?
A možda ni žena ne bi išla na to, nego bi zaspala i probudila se a da je sve već gotovo? Možda i ona sebe dovoljno pozna ali nema izbora u tome jer beba mora van i gotovo? A možda su u šumi? A možda bi muž mogao biti MUŽ i barem biti prisutan a ne se ponašati kao kukavica?

Ma...blah...
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Old 12.01.2005., 14:13   #67
Quote:
Anastasia kaže:
hoćeš reći da je njima teže nego ženi koja rađa?
to što se osjećaju (možda) NEMOĆNI jer ne mogu razumijeti - ajd - ali implicirati da im je zbog toga teže - mislim da je pretjerano.

a gdje sam ja to rekla da im je TEZHE????
magic is offline  
Old 12.01.2005., 14:13   #68
Quote:
d@d@ kaže:
Ti pričaš o suosjećaju, ja pričam o osjećaju. Ja ne osjećam tuđu bol, ali mi je žao bića koje pati. Porođaj ne doživljavam kao patnju, to je normalan tjek (takva su pravila igre).
Oprostite mi što ću ekstremizirati situaciju, činim to samo da pojasnim svoja stajališta.

Zamisli da ti netko siluje ženu koju voliš pred očima i onda reci koga bi više boljelo, tebe ili nju ili podjednako.

Može li se tu uopće odvajati bol, ili se mjeriti?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 12.01.2005., 14:18   #69
Quote:
walter kaže:
Oprostite mi što ću ekstremizirati situaciju, činim to samo da pojasnim svoja stajališta.

Zamisli da ti netko siluje ženu koju voliš pred očima i onda reci koga bi više boljelo, tebe ili nju ili podjednako.

Može li se tu uopće odvajati bol, ili se mjeriti?
Pa može, Waltere..može. Nju definitivno. Pusti te romantičarske priče....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 12.01.2005., 14:19   #70
Ja ovakvo pitanje ne mogu shvatiti drugačije nego kao provokaciju. Sjećam se jedne epizode Murphy Brown - kad bi tebi netko izvukao puricu kroz nos ja te ne bih pitala je l' to jaaako boli. Zdrav razum bi mi rekao da jaaako boli. Ni ti ni ja ne možemo izmjeriti koliko jako.

Da li je precijenjeno? Ja se s druge strane pitam da li žene koje kažu da im to nije ništa strašno to zaista i misle.

Zašto hoću još djece? Da netko od mene traži da prođem kroz porod ili nešto slično tome bez određenog cilja, rekla bih mu da je lud. Ali dijete je vrlo vrijedan cilj. Zbog njega se isplati.

Zašto neću epiduralnu? Zbog daske u glavi. Ne želim da mi netko kopa po kičmi. Uostalom, stignem se još predomisliti.

Zašto hoću muža na porodu? Vjerovao ili ne, ne zato da bi i on patio. Zato što bi bilo jako lijepo imati uz sebe prijateljsko lice, nekoga u koga imam puno povjerenje. Što se mene tiče, u onom najgorem trenutku može slobodno ići van, neću imati ni vremena ni snage razmišljati o njemu.

Zašto neću muža na porodu? Ne slažem se s tvrdnjom da tuđa bol ne boli. Naprotiv, dio mene ga ne bi htio dovesti u takvu situaciju. I bilo bi najbolje da ode van u najgorem trenutku, ali ne znam ni jednoga koji je to napravio.

Da li bi muškarci trebali ići na porod? Dijete ipak nije karijes. Da traži da idem s njim kod zubara, išla bih i držala ga za ruku i ne bih razmišljala o tome koliko je meni teško.
E, da kod zubara ne odbijam anesteziju.

Možda je bolji izbor povesti sestru, ali nemam sestru.
onix is offline  
Old 12.01.2005., 14:24   #71
Quote:
onix kaže:
Zašto hoću muža na porodu? Vjerovao ili ne, ne zato da bi i on patio. Zato što bi bilo jako lijepo imati uz sebe prijateljsko lice, nekoga u koga imam puno povjerenje. Što se mene tiče, u onom najgorem trenutku može slobodno ići van, neću imati ni vremena ni snage razmišljati o njemu.

Zašto neću muža na porodu? Ne slažem se s tvrdnjom da tuđa bol ne boli. Naprotiv, dio mene ga ne bi htio dovesti u takvu situaciju. I bilo bi najbolje da ode van u najgorem trenutku, ali ne znam ni jednoga koji je to napravio.

Da li bi muškarci trebali ići na porod? Dijete ipak nije karijes. Da traži da idem s njim kod zubara, išla bih i držala ga za ruku i ne bih razmišljala o tome koliko je meni teško.
E, da kod zubara ne odbijam anesteziju.

Možda je bolji izbor povesti sestru, ali nemam sestru.
Moje je osobno mišljenje, koje očito nije dovoljno naznačeno u postovima, za što se ispričavam, da bi muškarac trebao prisusvovati rođenju svoga djeteta, i ne nalazim potrebnim da navodim razloge na kojima gradim taj stav.
Jedino što ne mislim da je muž koji nazoči porođaju heroj, niti mislim da je muž koji to ne učini kukavici.
Suzdržavam se od takvih kvalifikacija.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 12.01.2005., 14:25   #72
ti potcjenjuješ ženinu bol prilikom poroda, smatraš da se žene foliraju, da pričaju bajke i da to uopće nije onako kako one to prikazuju. (ako treba, quotat ću te)
meni nikada nije palo na pamet da kažem da muškarci na svoj način ne proživljavaju sve to skupa sa ženom.
svatko osjeća na svoj način, i pogrešno je potcjeniti ičije osjećaje, jer bol ostaje bol, bez obzira kako je mi stupnjevali.
Onaj koji ovdje potcjenjuje si samo ti.
Anastasia is offline  
Old 12.01.2005., 14:27   #73
Quote:
Anastasia kaže:
ti potcjenjuješ ženinu bol prilikom poroda, smatraš da se žene foliraju, da pričaju bajke i da to uopće nije onako kako one to prikazuju. (ako treba, quotat ću te)
meni nikada nije palo na pamet da kažem da muškarci na svoj način ne proživljavaju sve to skupa sa ženom.
svatko osjeća na svoj način, i pogrešno je potcjeniti ičije osjećaje, jer bol ostaje bol, bez obzira kako je mi stupnjevali.
Onaj koji ovdje potcjenjuje si samo ti.
Izrazio sam skepsu, ti si me napala. A moje i tvoje iskustvo poroda je jednako.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 12.01.2005., 14:30   #74
Quote:
magic kaže:
a gdje sam ja to rekla da im je TEZHE????

izvinjavam se ako sam te krivo shvatila
Anastasia is offline  
Old 12.01.2005., 14:31   #75
Quote:
walter kaže:
Izrazio sam skepsu, ti si me napala. A moje i tvoje iskustvo poroda je jednako.

meni nikada nije palo na pamet da uopće pokušam potcjeniti porod - upravo zato jer ga nisam iskusila
ali tebi jest.
ovaj topic je vrhunac tvojeg sklopa u glavi.
Anastasia is offline  
Old 12.01.2005., 14:32   #76
Quote:
walter kaže:
Izrazio sam skepsu, ti si me napala. A moje i tvoje iskustvo poroda je jednako.
a moje i tvoje nije
i ja sam te isto napala
jel nemam ni ja prava?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 12.01.2005., 14:34   #77
Drage dame, ja se ovdje nisam došao svađati, nego zadovoljiti svoju znatiželju. Pristupio sam ovoj temi u miru i otvorena srca. Ukoliko se želite svađati, svađajte se međusobno, jer ja nemam ni volje ni namjere. Hvala.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 12.01.2005., 14:34   #78
Quote:
walter kaže:
Izrazio sam skepsu, ti si me napala. A moje i tvoje iskustvo poroda je jednako.
Eto, sad mozes zakljucit temu jerbo si dobio odgovor.

DA, WALTERE I SVI SKEPTICNI, BOLI, JEBENO BOLI!!!
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Old 12.01.2005., 14:36   #79
Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
walter kaže:
Drugim riječima, ja se ovim topicom opravdavam svojoj trudnoj djevojci koja me prisiljava da prisustvujem rođenju svoga djetata?

Zanimljiva teorija, ali molio bih te kao moderatoricu da se držiš teme, umjesto što se baviš sf pričama.
topic je porodjajni bol i muski odnos prema istomu
Tog se drzim
analogija sa zubarom i slicne stranputice si ti sam implicirao, sto samo pokazuje koliko ga ne razumijes

glede "prisiljavanja" oca koji ne zeli- mislim da se tu radi o muskarcu cije karakterne osobine ne zadovoljavaju moje kriterije za buduca oca mog djeteta, tak da bi se taj momenat eliminirao davno prije no sto odlucim roditi njegovo dijete
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 12.01.2005., 14:36   #80
Quote:
T@nja kaže:
Eto, sad mozes zakljucit temu jerbo si dobio odgovor.

DA, WALTERE I SVI SKEPTICNI, BOLI, JEBENO BOLI!!!
Hoćemo li uvesti praksu da se nakon svakog odgovora zatvori tema?

Ja nisam rekao da ne boli, rekao sam da ne boli toliko.

Nema potrebe za većim fontom, ja pažljivo čitam svaki post.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.