Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 00:46   #1
majmunska prava

http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle4220884.ece
ukratko:
Quote:
Španjolska će uskoro postati prva zemlja u svijetu koja je prava majmuna gotovo izjednačila sa ljudskima. Naime, španjolski je parlament poslušao znanstvenike i filozofe koji su zatražili da se našim najbližim genetskim rođacima dodijeli pravo na život i slobodu. Tako će, kada zakon bude donesen, biti zabranjeno korištenje čovjekolikoh majmuna u cirkusima, filmovima i reklamama, te u eksperimentima
neznam zašto bi trebalo zabraniti korištenje majmuna u filmovima i cirkusima?
naprotiv, ponajprije trebalo bi donijeti zakon o pravčnoj nadoknadi, tj dnevnici majmunima kada nastupaju u cirkusima i filmovima!
i majmunima je pinka draga ...
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 01:57   #2
Ako sam dobro shvatio prilog u dnevniku, oni tu odluku temelje na velikoj genetskoj podudarnosti čovjeka i majmuna.

Je li idući korak legalizacija snošaja s majmunima?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 02:30   #3
A to se događa kada ljudi misle da su kućni ljubimci i ostale životinje zapravo ljudi u krznu.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 02:33   #4
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Je li idući korak legalizacija snošaja s majmunima?
Pa jasno! Treba popuniti EU parlament!
To je obična reklama. Koja prava? Pavo na rad? Na sklapanja bračne/izvanbračne zajednice? Pravo na usvojenje (recimo, uvojit će ljudsko dijete i zvati ga Tarzan??). Pravo na osnutak udruge? Turistička je sezona.....
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 03:03   #5
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio prilog u dnevniku, oni tu odluku temelje na velikoj genetskoj podudarnosti čovjeka i majmuna.

Je li idući korak legalizacija snošaja s majmunima?
U većini EU zemalja je seks sa životinjama već legalan, sudeći po onome što piše na Wikipediji.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 09:47   #6
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
U većini EU zemalja je seks sa životinjama već legalan, sudeći po onome što piše na Wikipediji.
čudi me to. zar to ne ide u domenu zlostavljanja životinja? jer to i jest zlostavljanje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:00   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
čudi me to. zar to ne ide u domenu zlostavljanja životinja? jer to i jest zlostavljanje.
ma neee

uziva zivotinja, uziva covjek
di je tu zlostavljanje

cekaj a kakva prava oni dobivaju van zivotinjskih?
u prilogu(i u uvodnom postu) je bilo da ih se nece moc iskoristavat u cirkusu i snimat za TV
ima li jos nest?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 11:36   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
čudi me to. zar to ne ide u domenu zlostavljanja životinja? jer to i jest zlostavljanje.
Je, ali ne postoje zakoni. Možda zbog nekakvog uobičajenog stava da je takvo što bolesno i nezamislivo pa se još ni jedan pravnik nije sjetio staviti stavku o seksualnom iskorištavanju...

Sjećam se, bilo nekim novinama, da su neki ljudi prijavili susjeda policiji jer se iz njegove kuće širio smrad. Došla policija i našla tipa kako, neznam kako to nazvati, jebe srnu/košutu koja je uz to bila mrtva nekoliko dana. I uhitili su ga, ali ga nisu imali zbog čega optužiti jer nije prekršio ni jedan zakon, ali su ipak uspjeli dokazati da je koristio samostrel u vrijeme kad se njim nije smjelo loviti (ili nešto slično tome) pa su ga barem gonili zbog toga.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 11:56   #9
JBT koji thread... s jedne strane osiguravanje prava a s druge uguravanje nečeg trećeg... zoofilija IMO je najobičnije zlostavljanje i ne razumijem poantu legalizacije ili makar dekriminalizacije seksa sa nekom životinjom

Morbid, vidim ti često avatar i stalno zaboravim pitati - čije oko je to?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 15:53   #10
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
JBT koji thread... s jedne strane osiguravanje prava a s druge uguravanje nečeg trećeg... zoofilija IMO je najobičnije zlostavljanje i ne razumijem poantu legalizacije ili makar dekriminalizacije seksa sa nekom životinjom
Sviđa mi se ono što je Raos rekao jednom prilikom:"Jebote, ovcu smiješ zaklat, ali ali je ne smiješ jebat. Pa što nitko ne pita ovcu što bi izabrala ?"

A sviđa mi se i druga izjava: sve živo što ševiš a mlađe je od 18 godina je pedofilija.

Tu se pokazuje čovjekovo licemjerje: da, smijemo ih ubijati, ne zlostavljati, pa uzeti u obzir prava pojedinca i njegovih seksualnih usmjerenja...

Kod nas nije izričito zabranjeno ni dozvoljeno, no iz Zakona o zaštiti životinja čl.4(st. 11. koristiti životinje za cirkuske i druge predstave, filmska i televizijska snimanja, oglašavanja, izložbe ili natjecanja, ukoliko ih se pri tome prisiljava na neprirodno ponašanje ili se kod životinja izaziva bol, patnja, ozljede ili strah) bi mogao odgovarati. Ne znam kakva je praksa.

Morbid, jel ovaj "tvoj" nekrofilno pedofilni zoofil iz HR? Ako baš to tip voli, treba ga intimno upoznat sa srninim tatom pa nek ga Jelenko obradi.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 17:07   #11
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Morbid, vidim ti često avatar i stalno zaboravim pitati - čije oko je to?
To ti je oko mojeg, do sada najdražeg kućnog ljubimca, uginulog u vrlo dubokoj starosti za golubove

Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ono što je Raos rekao jednom prilikom:"Jebote, ovcu smiješ zaklat, ali ali je ne smiješ jebat. Pa što nitko ne pita ovcu što bi izabrala ?"

A sviđa mi se i druga izjava: sve živo što ševiš a mlađe je od 18 godina je pedofilija.

Tu se pokazuje čovjekovo licemjerje: da, smijemo ih ubijati, ne zlostavljati, pa uzeti u obzir prava pojedinca i njegovih seksualnih usmjerenja...

Kod nas nije izričito zabranjeno ni dozvoljeno, no iz Zakona o zaštiti životinja čl.4(st. 11. koristiti životinje za cirkuske i druge predstave, filmska i televizijska snimanja, oglašavanja, izložbe ili natjecanja, ukoliko ih se pri tome prisiljava na neprirodno ponašanje ili se kod životinja izaziva bol, patnja, ozljede ili strah) bi mogao odgovarati. Ne znam kakva je praksa.

Morbid, jel ovaj "tvoj" nekrofilno pedofilni zoofil iz HR? Ako baš to tip voli, treba ga intimno upoznat sa srninim tatom pa nek ga Jelenko obradi.
Tog čovjeka treba nekako nagraditi.

Ne, bio je neki amerikanac; mislim da čak i jug SAD-a, možda Stjenjak, ugl. oni krajevi gdje svaki tip nosi Bowie nož, vinčesterku, vozi pick-up i ženu zove ma'am
Znam da sam se smijao kao debil kad sam pročitao

Ma ima toga koliko hoćeš; relativno nedavno je neki tinejđer silovao kuju (veća pasmina tipa rot, pit...) susjeda, a ono što je bilo još bolje novinari napravili reportažu o kuji i komentar gazdarice: kuja je sada u depresiji, ne izlazi iz kuće, boji se ljudi... i onaj sućutan tekst novinara:
Ma ima ovdje na forumu, bila je tema o tome, potraži ako ti se da.


On topic. Ma nabijem te sve pro-Singer karikature koji će izjednačavati prava. Mislim WTF Jedno je poštovanje životinja, i smanjivanje njihovih patnji na najmanju moguću razinu, a drugo ovo, ismijavanje zdravog razuma, a ako hoćete i diskriminiranje ljudi...
Kako je krenulo još budu počeli i usvajati majmune kao djecu, uz česte kontrole socijalnih službi da nebi slučajno dijete vrste Pongo pygmaeus bilo zakinuto za pripadajuću njegu, ljubav i socijalno sadržajnu i poticajnu sredinu koja će omogućiti pun razvoj njegovih potencijala. Ono, odgojiš orangutana koji bi se vješao po granama, povremeno urlikao, i bez ikakvih naznaka prema književnosti ili ozbiljnom radu u slastičarnici, pa te tuže jer si zakazao kao roditelj...
A tu idu i zabrane korištenja u filmovima, reklamama...

U cirkusima, protiv korištenja životinja.
Testiranja, za. Jer koliko god gurali glavu u pijesak i tvrdili drugačije, još uvijek ne postoji ozbiljna alternativa. Eventualno izdvojiti više novaca za poboljšanje uvijeta u kojima se drže laboratorijske životinje.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 17:24   #12
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
čudi me to. zar to ne ide u domenu zlostavljanja životinja? jer to i jest zlostavljanje.
Ne bih rekao da je to zlostavljanje. Sumnjam da se odraslog konja ili ovećeg psa može prisiliti na seks, bez jako nepovoljnih posljedica po silovatelja

A to su najčešće životinje koje se koriste, pogledaj Animal passions dokumentarac u produkciji Channel Four. http://www.imdb.com/title/tt0847467/
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 17:38   #13
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
On topic. Ma nabijem te sve pro-Singer karikature koji će izjednačavati prava. Mislim WTF Jedno je poštovanje životinja, i smanjivanje njihovih patnji na najmanju moguću razinu, a drugo ovo, ismijavanje zdravog razuma, a ako hoćete i diskriminiranje ljudi...
Sama sintagma "pravo životinja" je neutemeljena, jer pravo je nešto što se konzumira, trebaš znat da smiješ i pod kojim uvijetima, pa onda sam odlućiš hoćeš ga konzumirati ili ne. Iz ovoga slijedi da bi svaka životinja trebala imati skrbnika
Životinje treba zaštiti od kretena, a ne im davati prava.
Drugo je pitanje "morbidov tip" koji ševi mrtvu srnu. Realno gledajući, nikome ne škodi, i ne oduzima prava (ajd, recimo da je nije ubio, nego našo čovjek crkotinu).
Ma kad malo razmislim, uz debele preduvijete bi to dopustio. Uzmimo primjer ovčice. Tip želi živjeti u izvan bračnoj zajednici s ovcom.
1. platiti istraživanja koja će donjeti kriterije o fiziološkoj i psihičkoj zrelosti ovce
2 znanstveno dokazati da je sposoban spolno zadovoljiti ovcu

3 objaviti sliku vanbračnih drugova u NN s nadnevkom i mjestom stupanja u VB zajednicu (dovoljno je da ovca kaže "meee", ne inzistiram na "da")

4 udomiti punicu i punca (roditelje ovce) kao i svu "braću i sestre" dotične ovce u istim uvijetima u kojima žive mladenci

5. potpisati izjavu da ovca nema nikakove obaveze prema njemu (što uključuje i vjernost, jer braniti ovci ovana nije moralno)

6. do vlastie smrti ili smrti ovce mora biti vjeran partner (nema krkanja po stadu, samo jedna ovčica)

E, kad bi netko pristao na sve ovo, pa ondak nek je stvarno krka...A sloboda pojedinca nije ugrožena
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 18:28   #14
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
On topic. Ma nabijem te sve pro-Singer karikature koji će izjednačavati prava.
Da stvar bude gora, Singer je osnivač organizacije koja se borila za ta "prava" majmuna u Španjolskoj.
Toliko o tome da "je parlament poslušao znanstvenike i filozofe". Jaki filozofi.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 18:36   #15
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Ma kad malo razmislim, uz debele preduvijete bi to dopustio. Uzmimo primjer ovčice. Tip želi živjeti u izvan bračnoj zajednici s ovcom.
Naturally, http://www.youtube.com/watch?v=B94lP...eature=related
Kultna scena iz W. Allenovog filma.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 19:57   #16
Neke stvari me lako izbace iz takta. Ovo je jedna od njih.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:01   #17
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Naturally, http://www.youtube.com/watch?v=B94lP...eature=related
Kultna scena iz W. Allenovog filma.
Je, u pravu si, ali je bilo podsvjesno... može i kanarinka...i bez erotskog rublja
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:25   #18
Quote:
sali; kaže:
neznam zašto bi trebalo zabraniti korištenje majmuna u filmovima i cirkusima?
Zašto ne bi? Filmska industrija inače ima jako kvalitetne filmove u kojima su glavni likovi majmuni, pa je onda takav gubitak tak strašan?
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:50   #19
Quote:
draz kaže: Pogledaj post
1. platiti istraživanja koja će donjeti kriterije o fiziološkoj i psihičkoj zrelosti ovce
2 znanstveno dokazati da je sposoban spolno zadovoljiti ovcu

3 objaviti sliku vanbračnih drugova u NN s nadnevkom i mjestom stupanja u VB zajednicu (dovoljno je da ovca kaže "meee", ne inzistiram na "da")

4 udomiti punicu i punca (roditelje ovce) kao i svu "braću i sestre" dotične ovce u istim uvijetima u kojima žive mladenci

5. potpisati izjavu da ovca nema nikakove obaveze prema njemu (što uključuje i vjernost, jer braniti ovci ovana nije moralno)

6. do vlastie smrti ili smrti ovce mora biti vjeran partner (nema krkanja po stadu, samo jedna ovčica)

E, kad bi netko pristao na sve ovo, pa ondak nek je stvarno krka...A sloboda pojedinca nije ugrožena




Samo treba dati prijedlog zakona u Sabor i da vidiš. Konačno da Hrvatska bude prva u nečemu.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 21:30   #20
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Samo treba dati prijedlog zakona u Sabor i da vidiš. Konačno da Hrvatska bude prva u nečemu.
Jeboga, fakati su u pravu, to bi prošlo kod naših pastira.....
draz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.