Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2006., 11:42   #81
Quote:
cvjetaca kaže:
sutra je u cinestaru prva projekcija 'O kao osveta'
A ime V i njegov logo u filmu misle isto tako zaokruzit?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 17:35   #82
Quote:
cvjetaca kaže:
sutra je u cinestaru prva projekcija 'O kao osveta'
ahahhaaaaaa, "o kao osveta"... pa ko je to smislio!?!??
i kako se onda zove glavni junak u filmu?
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:24   #83
Quote:
sutra je u cinestaru prva projekcija 'O kao osveta'


karte nabavljene
Ja ću 20.4. na premijeru!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 09:03   #84
eto nam jos jedan prevod za bljuvnut. bas me zanima oce li u samom filmu prevodit 'O' ili 'V'

meni se neda cekat 20.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 02:45   #85
Blažena bogorodice, koji je kurac ovo? "V for Vendetta" for dummies? Ispravka - "V for Vendetta" for morons! Pa to je prejezivo! Jednostavno ne znam odakle da krenem. Evo, sad sam se vratio iz kina i još sam u šoku. On se zaljubio u Evey? To je sve krivo! To uopće nisu ti likovi! To uopće nije ni Evey, ni V ni nitko! Dobri Josipe, zašto? Koja je to ideja na kraju, da jednu uniformiranost treba zamijeniti drugom? Svi smo mi Mirko Norac?
Dick Laurent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 04:32   #86
Danas sam ga pogledao. Film bi bio vrlo dobar da su ga napravili kao nekakav klon V-a, kopiju, djelomično ispiriranu V-em. Ovako kao "V for Vendetta" je promašaj. Potpuno promašeni likovi, njihovi karakteri, ubačene potpuno nepotrebne stvari, nema niti 10% poante V-a. Svatko tko je pogledao film a nije pročitao strip savjetujem da pričeka neko vrijeme, pokuša što više zaboraviti film i tek onda krene čitati strip. Ili ako prvo krene gledati film neka uzme u obzir da to nije V for Vendetta.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 13:24   #87
Zapravo sada kad se osvrnem (naspavan ) film je šteta gledati, iako ima nekih vrijednosti.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:32   #88
strip sam nabavila al nisam procitala. bit ce vremena i za to

a film je ZAAAKON. meni. i mojima. divan nacin za provest preko 2 sata u petak oko ponoci

iskreno, vec dulje vrijeme nisam vidjela film koji me ovak odusevio. sve skupa, od likova do radnje je konzistentno od pocetka do kraja. svidjela mi se teatralnost, akcija, kadrovi, ma sve. kad ga usporedim sa hrpom drugih strip adaptacija, izdvaja se skuoa sa onima najboljima, imho, naravno.

kad dodje na dvd, imat cu si ga doma, definitivno



sad jos samo treba docekat X3
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:21   #89
Quote:
cvjetaca kaže:
kad ga usporedim sa hrpom drugih strip adaptacija, izdvaja se skuoa sa onima najboljima, imho, naravno.
Ne misliš li da bi prije nego ga uspoređuješ s drugim strip adaptacijama ipak prvo trebala pročitati strip? Jer ovo kao strip adaptacija ne funkcionira niti na jednom jedinom nivou. Ideja stripa, karakterizacija likova, vizualni identitet, dramaturgija, sve, ali baš sve je iznevjereno i da bi bila napravljena ova pizdarija za ljude koji po ne znam koji put žele da im bude ponovljeno da je Goerge Bush zao i nevaljao.
Dick Laurent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:30   #90
cinjenica je da je film u najmanju ruku inspiriran stripom pa ga ta sama cinjenica stavlja u kategoriju sa strip-filmovima

kao drugo, nije me briga kak je prenesen sam strip, jednako kao kod vecine 'prenosenja' sa papira u film.

meni osobno se film jako svidio. tebi nije. ne vidim problem
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:36   #91
Quote:
cvjetaca kaže:
cinjenica je da je film u najmanju ruku inspiriran stripom pa ga ta sama cinjenica stavlja u kategoriju sa strip-filmovima
Jedan savjet. Kada počneš čitati V for Vendetta pokušaj potpuno zaboraviti na film i na bilo koju njegovu poantu. Naime previše toga strip ima u sebi što bi se moglo izgubiti zbog predrasuda nastalih ovim filmom.

Quote:
cvjetaca kaže:
cinjenica je da je film u najmanju ruku inspiriran stripom pa ga ta sama cinjenica stavlja u kategoriju sa strip-filmovima
Ponavljam, film bi mi bio vrlo dobar kada nebi bio V for Vendetta već možda "klon".
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:51   #92
Quote:
cvjetaca kaže:
cinjenica je da je film u najmanju ruku inspiriran stripom pa ga ta sama cinjenica stavlja u kategoriju sa strip-filmovima

kao drugo, nije me briga kak je prenesen sam strip, jednako kao kod vecine 'prenosenja' sa papira u film.
Onda niti nemoj govoriti o dobroj strip-adaptaciji, jer to nije dobra strip-adaptacija. To je grozna strip-adaptacija. Može to tebi biti dobar film, ali zbilja ne vidim kako to ikome može biti dobra strip-adaptacija.

Quote:
cvjetača kaže:
meni osobno se film jako svidio. tebi nije. ne vidim problem
Problem je u tome što mene boli gušterača na pomisao da ljudi fakat puše u toj mjeri docirajući i prizemni pamflet.
Dick Laurent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 08:55   #93
>Problem je u tome što mene boli gušterača na pomisao da ljudi fakat puše u toj mjeri docirajući i prizemni pamflet.

ah, pa onda je problem tvoj uzmi si nes za gusteracu (tako mlad a tako osjetljiv cuvaj zifce)

neznam zasto ste se u ovoj mjeri zapjenili al me nije puno briga buduci da nema tog filma koji ce svima biti po volji.

a sto se stripa V tice, bez brige, predrasuda nemam pa sam ziher da ce mi ga bit gust procitati.
ovo mi inace pocinje liciti na rasprave oko LOTR-a. imho, nepotrebno.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:24   #94
Da najbolji su mi ti neartikulirani džihadomanijaci:

Quote:
neartikulirani džihadomanijački fedajkin-purist neke art forme na forumu kaže:

ARGH WATATF?=!=!!!$!$¨!%¨FILM JE UADDAFAGAŽASASSSSSANANNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111 1dfdfsadf a 1#!"$! _:MANDASD:Mad:Mad :hebemu SRANJEEE!! SRANJE""" TEŠKO!!
Preperučujem pohanu štuku u luku za žifčeke
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:41   #95
Quote:
Dick Laurent kaže:
Dobri Josipe, zašto?
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 19:10   #96
@ GnothiSeauton

Nije stvar u purizmu neke art forme, mene zabole hipofiza za strip kao umjetnost, stvar je samo u tome da postoji nešto dobro i onda umjesto da samo prepišu to dobro i prilagode drugom mediju tamo gdje je to neophodno, ovi potpuno idu mijenjati ono što je dobro. Zašto su uopće išli ekranizirati nešto, ako su potpuno promašili bit toga što ekraniziraju, to meni tišti grud?!
Dick Laurent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:25   #97
Quote:
Dick Laurent kaže:
Zašto su uopće išli ekranizirati nešto, ako su potpuno promašili bit toga što ekraniziraju, to meni tišti grud?!
Zar postoji jedna propisana interpretacija? Zašto se svi pjene kao da je ova zadnja i konačna i kao da ni jedne više nikad neće biti??? Ili netko zbilja misli da je moguće frejmove iz stripa skinut u film a da ovaj ne traje 14 sati zajedno sa ogromnim tablama teksta nakon svakih sat i pol, tek toliko da se snađete? Where is the fun u doslovnom prepisivanju izvornog materijala?
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:26   #98
Quote:
cachorro kaže:
Where is the fun u doslovnom prepisivanju izvornog materijala?
Neka onda kazu da je film inspiriran stripom, a ne radjen po njemu. Zna se sto je adaptacija.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:38   #99
jesi sigurna?

adaptacija, lat. ad+aptus, zgodan, prikladan 1. prilagodjavanje, 2. preinaka

nisam gledao film i ne branim ga, nego govorim o načelu adaptacije/preinake za film, koji nikako i ne može biti isti kao strip nego je nužno subjektivna prilagodba, samim time uključuje i interpretaciju onoga tko potpisuje film

ali uvijek je priča ista, uvijek nekome fali neka njegova omiljena scena i upravo ono što smatra najvažnijim, film je zasebna stvar, strip također, deal with it
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:39   #100
Quote:
Zašto su uopće išli ekranizirati nešto, ako su potpuno promašili bit toga što ekraniziraju, to meni tišti grud?!
Da ne idem sad drobiti o besmislu cijele furke... daj sviju ti... sto je zapravo bit? Ovo pitam fakat ozbiljno... 'oce netko vec jednom prosvijetliti obchinstvo...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.