Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 13:57   #1
Parada

sta reci....srbi rasturaju

http://www.youtube.com/watch?v=0IXq1...layer_embedded
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:13   #2
Vidio i ja to jučer

Obračun skinsa protiv ratnih profitera svih nacija koji čuvaju paradu

Ako to ispadne makar podnošljiv film, svaka čast Dragojeviću
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:19   #3
šta je ovo
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:40   #4
Quote:
Chive kaže: Pogledaj post
šta je ovo
Srdjan Dragojevic, skoro napisao Oliver.

Parada ce samo u srpskim kinima imati najmanje 500k gledatelja (a film mozda probije gledanost i u hrvatskim, nista cudno).

Sinopsis filma:

Quote:
Što se može dogoditi ako su dva čovjeka iz potpuno različitih socijalnih miljea i s različitim svjetonazorima, pritom jedan straight i macho, a drugi gay, prinuđeni surađivati i ovisiti jedan o drugome. Ima li nade za takav odnos? Mogu li se ta dva čovjeka razumjeti, prevladati animozitet koji osjećaju jedan prema drugom pa da čak – postanu prijatelji?
Pitanje kao stvoreno za naseg LouReetha.

I ono najbitnije: "Parada" je snimljena u koprodukciji s Hrvatskom, film je financirao i naš HAVC, a nedavno su dobili i podršku Eurimagesa, zajedno s filmom "Noćni brodovi" Igora Mirkovića. U "Paradi" se pojavljuju hrvatski glumci Goran i Bojan Navojec, Dejan Aćimović i Ivica Zadro.

Zna covek (Srdjan) znanje (a i hrvatski filmasi mogli bi nauciti ponesto od njega).

Zadnje uređivanje La Familia : 18.09.2011. at 14:48. Reason: Covek Srdjan
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 06:57   #5
Film je bio vrlo poucan i zabavan kao i tuzan. Dalje komentare ostavljam za kasnije kad na forumu bude vise ljudi koji su ga odgledali i stekli sebi nekakav sabrani utisak.
Belgrader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 13:48   #6
Parada Srđan Dragojević

http://www.youtube.com/watch?v=ZAfmn-9jVeA

trailer izgleda odlično. izgleda kao dobra zajebancija sa najcrnjim balkansko mačoidnim stereotipima Ustašama Četnicima,Balijama Šiptarima i pederima.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:30   #7
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
Trailer izgleda odlično? Trailer traje jebene četiri minute, ispriča ti cijelu film, i pun je loših fora. Koja je ovo godina, 1934.?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:46   #8
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Trailer izgleda odlično? Trailer traje jebene četiri minute, ispriča ti cijelu film, i pun je loših fora. Koja je ovo godina, 1934.?
ali bukvalno ispriča cijeli film, nemaš što ni gledati nakon trailera...
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:13   #9
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
ali bukvalno ispriča cijeli film, nemaš što ni gledati nakon trailera...
Uzeo mi rijeći iz usta.. Gledam trailer i mislim se WTF. Odavno su, pogotovo traileri američkih komedija takvi da sve najbolje baze prikažu u traileru. Ali ovo je ispričan film od početka do kraja, ovo nije trailer nego sažetak. Dali su baze uspješne ili nisu je stvar ukusa. Ali ja nakon odgledane ove 4 minute sažetka neman nikakvih poriva pogledat ovaj film.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:45   #10
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Trailer izgleda odlično? Trailer traje jebene četiri minute, ispriča ti cijelu film, i pun je loših fora. Koja je ovo godina, 1934.?
Fore na razini glupih tinejdžera koji se pijani subotom u ranu zoru vraćaju iz jarunskih lokala + Dejan Aćimović + Nikola-Srbi-i-Hrvati-jedan-te-isti-narod-koji- se-samo-drugačije-krsti-Kojo. Ne, hvala!
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 16:54   #11
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Fore na razini glupih tinejdžera koji se pijani subotom u ranu zoru vraćaju iz jarunskih lokala + Dejan Aćimović + Nikola-Srbi-i-Hrvati-jedan-te-isti-narod-koji- se-samo-drugačije-krsti-Kojo. Ne, hvala!
točno je da Kojo igra samog sebe svaki put kad je na filmu...ali...
I ove fore na razini glupih teenagera su bolje od kvazi inteligentnih pokušaja nasmijavanja u hrvatskim filmovima ili još gore kamenjarskim kvazi dijalektičkim serijama tipa Stipe u gostima... Sreća pa na media centru još imam Prosjake da mogu plakat za autorima poput Ivana Raosa...

Paradu je do sad pogledalo preko 250.000 ljudi što je za hrvatske filmove već izvjesno vrijeme gornja i nedostižna granica uspjeha.
I ne, foršpan ne nudi baš kompletnu priču... I, da...upravo je to poanta filma, svi smo mi još uvijek mentalno jedno te isti narod koji se samo drugačije krsti.... Balkanci!

Gledali smo: Pede...(khm) gay "Parada" Srđana Dragojevića
MladenSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 19:05   #12
Quote:
MladenSS kaže: Pogledaj post
točno je da Kojo igra samog sebe svaki put kad je na filmu...ali...
I ove fore na razini glupih teenagera su bolje od kvazi inteligentnih pokušaja nasmijavanja u hrvatskim filmovima ili još gore kamenjarskim kvazi dijalektičkim serijama tipa Stipe u gostima... Sreća pa na media centru još imam Prosjake da mogu plakat za autorima poput Ivana Raosa...

Paradu je do sad pogledalo preko 250.000 ljudi što je za hrvatske filmove već izvjesno vrijeme gornja i nedostižna granica uspjeha.
I ne, foršpan ne nudi baš kompletnu priču... I, da...upravo je to poanta filma, svi smo mi još uvijek mentalno jedno te isti narod koji se samo drugačije krsti.... Balkanci!

Gledali smo: Pede...(khm) gay "Parada" Srđana Dragojevića
1. Jesam li ja u svom postu dao ikakvog povoda za doživljavanje hrvatskog filma kao paradigme kvalitete?

2. Koja je tvoja kvalifikacija da govoriš o tome tko su i što su Balkanci?

3. Poštedi me prvog lica množine.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:03   #13
Ne vidim potrebu za nacionaliziranje threada. Sinoc pogledah film, i nasmijah se do suza. Toplo preporucam svima otvorenog uma.
Btw., nasi i njihovi skinsi su potpuno jednaka stoka, samo s razlicitim predznakom.
__________________
Tipo primitivo

Zadnje uređivanje catus69 : 16.12.2011. at 09:04. Reason: pravopis
catus69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 09:12   #14
U mene trailer nije pobudio zanimaciju.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:04   #15
Gledao jučer, odličan je, nasmijao sam se dobro. Kino bilo puno za razliku od hrvatskih filmova, osim Koka.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 00:16   #16
Film u kojem imamo Srbe, Hrvate i homoseksualce, nece moci proci bez nacionalistickih rasprava


A sto se tice trejlera, koga boli uvo jel isprica citavu pricu ili ne. Film je komicna zajebancija.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:46   #17
Pogledao jučer film i po mojem osobnom mišljenju ga se isplati ić pogledat!

Gledao sam Studio 45 u kojem su gosti bili Srđan Dragojević, Navojec i Kojo i svi su se složili oko jednog - da film u sebi sadrži snažnu poruku.

Kad je film jučer završio, u kinu je nastao muk. Tišina. Ta tišina nije bila neugodna, nego ona pozitivna - kad te film potakne na razmišljanje.

Nebitno je koje si seksualne orijentacije, boje kože, narodnosti, ali čim si drukčiji i razmišljaš na drugačiji način, automatski te osuđuju. I to je žalosno.

Respekt Dragojeviću.
__________________
"Life is too short to remove USB safely" Narodna
high_fidelity is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:51   #18
A nije bilo aplauza?
Vidim dobra posjeta u hrvatskim kinima.

Volim ja te komedije za siroke narodne mase i rado ih gledam (Kengur, Mrtav Ladan, i tako...)
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:52   #19
Vrlo dobar film, ugodno me iznenadio.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:56   #20
surviving the game

Ovo je dakle taj urnebesno smiješan film sa jakom porukom? Iz trailera (koji, sada mogu i potvrditi, ispriča sve, durgim riječima: u cjelom filmu nema ništa više od onoga što se vidi u traileru) se još vidjelo da nije, ali sam ipak očekivao nešto malo konkretnije od Dragojevića - očekivao sam da bar humor bude dobar.

Medjutim, to je jedna blaga, razblažena, bolje reći vodenasta juha i uz to hladna; najveći dio filma je nabrajanje stereotipa o nacijama, tako da imamo vic o Crnogorcu, vic o Bosancu... itd. i vic o pe-de-ru, najdosadniji od svih. Ali dalje od toga se ne ide, već smo stigli do poante filma: da smo narod - svaki za sebe, napominjem da me ne bi napadali ovi "kvalificirani" - koji voli gajiti predrasude o svemu, tako da ni gay ljudi nisu iznimka; istina koja na ovaj način ispričana, ništa ne mijenja u svijesti i nikuda ne vodi - to je što se tiče poruke.

Tako prodje polovica filma i onda je sasvim jasno da nema te odvažnosti da se kaže bilo što, nego će sve ostati na toj nekoj krajnje površonj zabavi na razini Mi nismo andjeli - ali ne drugog, nego trećeg nastavka - isprazno, vrlo dosadno... Nekima (da ne kažem većini) će pasati ovaj "light" pristup obzirom na temu (i sam naslov) filma, ali ja zbog toga samo imam reći: Dragojeviću, dobro si se rasprodao... i zaista nije bilo potrebno da u Srbiji nekakvi specijalci obezbjedjuju kina, ali siguran sam da je koristilo publicitetu. A onda dolazi taj kraj...

spoiler

..koji želi (konačno i napokon) nešto reći o ne/toleranciji, medjutim to nešto je upoakirano sa sažaljenjem da se lakše proguta, ili bolje reći zavijeno u crno jer je to izgleda jedini način (paradoksalno). Da to nisam vidio film bi mi ostao u boljem sjećanju kao veseli, mjestimično humorističan pokušaj satire društva - primjer dobre satire sa sličnom temom bi bio Bruno - dok se kvazi-iskrena, kvazi-moralna, niti ozbiljna, niti neozbljna poruka na kraju filma ne može kvalificirati niti kao pokušaj ...bilo čega, pa ni tv-novele ili sapunice.

Imajući sve u vidu, za ovakav kraj su krivi oni dosadni stereotipi, a to je ipak ozbiljan zaključak koji, interesantno, nije promijenio, nego je zapravo pokvario neozbiljan ton koji film ima od samog početka, zato što je pogrešno serviran, a i prilično je zakasnio...

end of spoiler

Nisam od onih koji se žale: žao mi je što sam pogledao film, žao mi je utrošenog vremena, novca... stisnem zube i priznam da je ovo bilo mučenje; u nekim momentima vakuma bez smisla i sadržine, praznog hoda i praznih dijaloga bilo mi je muka (čisto fizički osjećaj) od te bljutavosti... ali preživio sam. I ovo nije pljuvanje, nego stvarni dojmovi - moji - i ovo je moja ocjena: 3/10.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.