Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2005., 09:45   #41
Mislim da je u pitanju ovo:

http://www.gratrade.hr/karakteristike.html

ili ovo:
http://www.lesnina-inzenjering.hr/index.htm

ili da fino stavim mediteran crijep i budem miran?
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 12:34   #42
Meni je taj pokrov odličan po pitanju težine, jednostavnosti montaže, estetike i trajnosti. Jedina rezerva prema njemu mi je što je u pitanju željezo pa ne znam kako se ponaša kod grmljavina, tj, jeli veća vjerojatnost da kuću pogodi gorm radi takvog pokrova.
Ako će se zbog njega svako malo pržiti elektronika po kući, zajebi ga...
Tustonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 14:11   #43
I mislio sam da ti to žele uvaliti. Taj pokrov je za kontinentalni dio sasvim prihvatljiv i mi ga montiramo unatrag 3 godine vrlo često no u Dalmaciji sam ga vidio samo na jednom objektu .On je zamišljen tako da ukoliko se po uputstvima slože svi prateći elementi ne može doći do prodora vjetra u unutrašnju zonu ,međutim ja bih na tvojem mjestu ipak još razmislio o tradicionalnom pokrovu podneblja u kojem gradiš ili barem rubne dijelove krova prilagodi da možeš pokriti "gerrardom" a da ti vjetar ne odnese čitavu konstrukciju.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 18:07   #44
hvala zh1.

Pa i mislio sam zašto da ja jedini budem pametan, a svi ostali sa klasičnim krovom budale.
A i ne mogu zamisliti da bi taj lim izdržao orkansko jugo kakvo zimi nije rijetkost kakav god i od čega god bio.
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 19:58   #45
Quote:
ne može doći do prodora vjetra u unutrašnju zonu
Da bi vjetar dignuo krov ne mora doći ispod njega!
Kad se poklope nagib krova, smjer i jaćina vjetra krov leti u zrak zbog podtlaka-princip krila aviona
Na kući imam daske, terpapir i trapezni lim (trapez visine 3 cm, 7 kom na 1 m). Lim sam narućio na potrebnu duljinu. Lim je željezni, pocinčani, pofarban i plastificiran 1m2 oko 68 kn.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 21:18   #46
Quote:
Da bi vjetar dignuo krov ne mora doći ispod njega!
Nisam na to mislio u tom smislu ,da bi dignulo krov nego raskrilo . Na jugu se od odnošenja krovne konstrukcije štite tzv. "hemplatama" tj. betonskim rubovima u koje su zabetonirani svi vanjski (rubni) crijepovi.Tamo ne postoje "veterlajsne" kao kod nas u kont. dijelu gdje rubne crijepove ne treba ni čavlom fiksirati a kamoli mortati izuzev sljemenjaka što je preporučljivo.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 23:40   #47
Za dalmaciju je takav krov neuobicajen .
Ovdje se trazi sto tezi , upravo radi vitra.

Sto se tice groma i slicnog .
Ako je limeni krov ispravno uzemljen , steta od groma ce biti manja i sigurnije je biti u kuci sa limenim krovom nego u ne uzemljenoj sa bilo kojim materijalom.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 14:33   #48
Kakav pokrov staviti na krov????

Evo prije zime namjeravam krenuti u prekrivanje privatne kuće i razmatram mnoge opcije. Vjerujem da su mnogi već imali ovakvu dilemu a vidim da se dosta davno prije već i raspravljalo o istoj temi.
U moru raznih mogućnosti odlučio sam se za limeni pokrov i to onaj s kamenim posipom koji zapravo uopće ne izgleda kao lim. Veliki broj krovopokrivača preporučio mi je lim kao pokrov u bilo kojem obliku kao znatno trajnije rješenje od crijepa.
E sad čak i rijetki majstori znali su za ovaj pokrov na koji sam naišao na news grupama, ali oni koji znaju za njega stvarno ga jako hvale. Razgovarao sam i s nekim ljudima koji su ga stavili i svi su iznimno zadovoljni, a krovovi izgledaju super.
Sto se tiče ponude ima par firmi koji prodaju ovakav pokrov. Prvo sam kontaktirao lesninu koja prodaje gerard i dobio njihovu cijenu od nekih 135 Kn/m2, a onda sam naišao na firmu iz varaždina koja nudi pokrov roser po dosta nižoj cijeni nekih 115 kn/m2. Imaju i neki popust na smeđi crijep pa je cijena za njega oko 103Kn. Evo ima dosta detalja na www.gratrade.hr pa se može pogledati.
Nadao sam se da neko ima izravnih iskustava a i čisto da čujem općenita mišljenja onih koji se spremaju na sličan posao.

Pozdrav, Dalibor
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 15:44   #49
za jedno mjesec dana meni će stavljati limeni pokrov (neki Lindap (???), plastificirani lim). Kao i ostalo staviti ću to na blog.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 19:52   #50
kod mene slična stvar. Stigao sam tek do nadtemeljnih zidova, a pokrov po projektu treba biti krovni sendvič lim debljine 8 cm na AB kosoj ploči nagiba 10%. Nevolja je što nemam nikog pitati kakva su iskustva s njim, jer je to ovdje potpuna novost na obiteljskim kućama. Arhitekt kaže da će biti super, ali živi bili pa vidjeli. Ali bio sam u njemačkoj prije par tjedana i tamo sam vidio masu tih limenih pokrova, imitacija crijepa, vrlo lijepo za vidjeti i vrlo trajno, čini mi se. Zato, samo naprijed!
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 19:55   #51
i da, codegun, nije lindap, nego lindab. . Probaj na www.lindab.ba, još nemaju hrvatsku stranicu
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 09:14   #52
Quote:
canis_lupus kaže:
i da, codegun, nije lindap, nego lindab. .

a zato ne mogu pronaći ništa o tome ...
hvala
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:13   #53
Lindab u Hrvatskoj ima prodaju, ali nema svoju montažu. Isti program i isti švedski lim kao i Lindab imaš u Zaboku, tvrtka "M-Profil". Nazovi ih, imaju svoje montere, i iako se ne bave pokrivanjem obiteljskih kuća (rade uglavnom velike hale...) dati će ti savjete potrebne za pokrivanje i eventualno te uputiti na svoje kooperante koji izvode takve radove ako se sam ne želiš zezati.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 18:48   #54
Ja sam prije dvije godine stavio bakreni lim 0,6mm, cijena je bila oko 140kn/m2 ako se dobro sjećam, ali je od onda bakar otišao preko 100% gore u cijeni. Sad je već tamno smeđe boje, ali je cijela terasa zelena od slijevanja vode s krova.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 14:45   #55
mi cemo za koji dan staviti na krov Metrotile http://www.metrotile.be/

pokrov ima garanciju 50 godina, izgleda prekrasno, nitko ne bi rekao da je lim u pitanju (doduse posut je pijeskom)

mi smo ga uzeli od od firme Velogradnja, Heinzlova 47 a u Zagrebu
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:24   #56
E to je to. Ista stvar. I ja sam gledao kod njih ali Roser mi je ispao jeftiniji a i ljepše mi je profilirani. Išao bi na oblik biber crijepa i Roser u tom obliku mi je za nijansu ljepsi i od metrotile-a i od gerard-a. Koja Vam je cijena po m2 i kolko kosta izvodjenje radova.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 13:08   #57
mi smo isto bili kod gerarda i nama su ga nudili za 120 kn/m2
metrotile smo dobili za 100 kn/m2

za cijenu radova ne znam
to je dogovarao muz a i jos nismo pokrili jer nas zeza vrijeme
vec dva tjedna ne mozemo skupiti 3 dana bez padalina da se napravi kroviste i pokrije kuca
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:24   #58
2004.g. stavio na daske + terpapir lim pocinčani i plastificirani profiliran u trapez (7 trapeza visokih 3 cm na 1 m širine) sa dužinom po narudžbi.
Ima firma u Zaboku -nešto kao MG profil.
dužina krova 7,2 m. Lim u dva reda sa preklopom od 15 cm.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 21:51   #59
Jedino što zadovoljava za kontinentalnu Hrvatsku zove se : Tondach Continental Plus!! Ne mijenja boju,ne ljušti se,nije porozan ,ima svu prateću opremu,lagan servis,uklapa se sa svim vrstama limarije ,idealan za sanacije i prepokrivanja krovova .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 14:16   #60
Quote:
zh1 kaže:
Jedino što zadovoljava za kontinentalnu Hrvatsku zove se : Tondach Continental Plus!! Ne mijenja boju,ne ljušti se,nije porozan ,ima svu prateću opremu,lagan servis,uklapa se sa svim vrstama limarije ,idealan za sanacije i prepokrivanja krovova .
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.