Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 14:46   #6541
Da li neko od vas isto ima jake glavobolje i sta uzimate od lekova ako imate?
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 14:46   #6542
Iva ja sam čula da je artičoka jako dobra za jetru.

Evo malo sa neta o njoj:

Znanstvena potvrđenost artičoke

Tridesetih godina 20. st. prva istraživanja su dokazala višestruku ljekovitost artičoke: zapažena je pojava širenja žučnih kanala, uz istodobno pojačano izlučivanje žuči kao i povoljno djelovanje na bolju prokrvljenost i regeneraciju tkiva jetre, ali i smanjenje mogućnosti zastoja protoka žuči, te zadržavanje toksina u jetri. Nakon dvomjesečnog ispitivanja na životinjama, zamijećen je pad vrijednosti kolesterola kod štakora koji su dobivali ekstrakt od listova artičoke. Ekstrakt uziman profilaktički štitio je jetru štakora od otrova.

Više od 500 pacijenata s nespecifičnim probavnim poremećajima 6 tjedana primalo je dozu od 320 do 640 mg ekstrakta od listova artičoke ili placebo 3 puta na dan. Simptomi su se popravili kod skupine koja je dobivala ekstrakt, ukupno za 71%. U usporedbi s polaznimvrijednostima nadutost se smanjila za 66 %, bol u donjem dijelu trbuha za 76 %, a mučnina čak za 82 % !

U podskupini od 300 pacijenata ispitane su i vrijednosti masti u krvi: kod osoba koje su dobile ekstrakt artičoke trigliceridi su pali za 12,5 %, a ukupan kolesterol za 11,5 %. Korisni je kolesterol (HDL) lagano porastao za 2,3 %.

Nedavno je napravljeno istraživanje gdje je sudjelovalo osam liječnika opće medicine, koji su kod svojih pacijenata promatrali i bilježili učinkovitost i podnošljivost dodatka prehrani koji sadrži ekstrakt listova artičoke. Pacijenti su uzimali 400 mg suhog ekstrakta listova artičoke, što približno odgovara 5000 mg svježe artičoke. Ponovno je dokazan blagotvoran učinak artičoke! Vrijednost kolesterola je pala, došlo je do opće regeneracije jetre, a nadutost igrčevi u želucu i crijevima su se smanjili kod 89 % pacijenata.

Studije provedenom na Univerity of Tuebingen u Njemačkoj, dokazano je da artičoka sadrži antioksidante, premda se ne zna je li to glavni mehanizam blagotvornog djelovanja na jetru. U svakom slučaju, u navedenoj studiji pokazalo se da je šteta koju jetri prouzroče slobodni radikali puno manja ukoliko je prisutan ekstrakt artičoke.

Kada koristiti artičoku?

Primjena artičoke sa znanstvenog stajališta preporučuje se:
› kod visokog kolesterola tj. s ciljem snižavanja masnoća u krvi
› poboljšavanja protoka žuči i funkcije jetre
› kod otežane probave, žgaravice, osjećaja “kruljenja” u crijevima, nadutosti i bolova u trbuhu

Osim ovih glavnih indikacija, uz savjetovanje s fitoaromaterapeutom, katkad se može razmisliti
o upotrebi artičoke i kod:
› ciroze jetre i zaštite jetre od svih toksina i infekcija
› mučnine
› prilikom regeneracije (obnavljanja) jetrenih stanica
› kod oboljenja bubrega i pijeska u bubrezima (ima diuretičke sposobnosti)
› u slučaju azotemije, tj. trovanja otrovima vlastitog tijela koje uzrokuju oboljeli bubrezi, zastoj mokrenja i slično
› kod gihta
› kod problema s reumom
› kod zatvora i općenito probavnih smetnji (artičoka je blagi laksativ)
› kod oboljele slezene
› artičoka se kao antioksidativno sredstvo preporučuje i kao snažno prirodno sredstvo u borbi protiv slobodnih radikala i mobiliziranja energetskih rezervi.

......

S artičokom se preporučuje uzimanje omega-3 kiselina. Za razliku od uvriježena mišljenja, omega-3 kiseline nisu sadržane samo u ribljem ulju. Ono sadrži EPA (eikozapentaensku kiselienu) i DHA (dokozaheksaensku kiselinu). Preparat bi trebao sadržavati i ?-linolensku kiselinu (ALA). Poznato ulje bogato ALA-om je ulje lana, ali i ulje jezgre oraha (Juglans regia) i ulje konoplje (Cannabis sativa). I omega-3 kiseline smanjuju povišen kolesterol, ali njihova ljekovitost dolazi prije svega do izražaja zbog preventivnog djelovanja na proces ateroskleroze.

Poznato maslinovo ulje nije ljekovito zbog sadržaja masnih kiselina, nego prije svega zbog koleretičnog djelovanja, tj. poticanja lučenja žuči. Općenito vrijedi pravilo da gorči tipovi maslinova ulja djeluju bolje koleretično.

I brojne druge biljke katkad se koriste s artičokom. To mogu biti crvena gljivica riže (Monascus purpureus) koja smanjuje sintezu kolesterola, te piskavica (Trigonella foenum graecum). O smislenoj terapiji porazgovarajte sa stručnim fitoterapeutom.

Nuspojave, kontraindikacije i interakcije s lijekovima

U vrlo rijetkim slučajevima nastupaju želučano-crijevne tegobe. Moguće su i alergijske reakcije (kod ljudi alergičnih na biljke porodice Asteraceae). Zbog koleretičnog svojstva, ekstrakti artičoke ne smiju se koristiti kod opstrukcije (začepljenja) žučnih kanala, a u slučaju žučnih kamenaca prije primjene posavjetovati se s liječnikom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 15:54   #6543
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post

Draga Betili,kakvi su kod tebe simptomi i sta je navelo dr da ti ipak da terapiju?
Ja sam od pozitivnih nalaza imala: polineuropatija, ostecenje lakrimalnih, pljuvacnih i parotidnih zlezda(suhoca ociju i usta). U jednom momentu povisen CRP, ali cim je ponovljen nakon par dana bio je u normali. Ostalo sve normalno.

Od simptoma sam imala(lista je malo poduza ): suhe,crvene oci kao da imam pesak u njima pa me zulja, suhoca usta, stalne glavobolje, atipicna trigeminalna neuralgija(bol u maxilarnim sinusima i ponekad u ocnim dupljama), bolovi po celom telu u misicima i zglobovima, strahoviti bolovi i grcevi u nogama, nemogucnost hodanja na petama, bolovi u listovima, butinama, kolenima(jedva sam hodala i to samo kratke staze), stalni osecaj velike iscrpljenosti, umora, losa koncentracija(ponekad nisam mogla da pratim sta mi neko govori), lose spavanje, neuropatske senzacije po telu, sigurno sam nesto i zaboravila, ali to bi bilo to.

Sad trenutno u trudnoci imam samo i dalje suha usta, povremene grceve u listovima, bolove u ledjima(ali to vise pripisujem trudnoci) i bez terapije sam.

Pozdrav!

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 00:33. Reason: quote
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 16:01   #6544
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Jasa (da li ovo 45 znaci broj tvojih godina?),


Draga Betili, ako mora serklaz, sta da radis, mora. Mislim da je lezanje u bolnici nama u startu odurno,odbojno, ali...mozda , ako pridjemo sa druge pozicije, da su i to zenice koje imaju svoju muku i nisu tu zbog besa, vec zbog potrebe...eto, ja tebe bodrim, a trudila sam se da svim silama letos ne odem u bolnicu i srecom sam se izvukla, ali ovo kao da i sebi govrim, ako budem morala zbog neke biopsije ili sta god dr kaze-ma ici cu, obecavam! I Ima da se dobro provedem .

Pozdrav
Draga Iva,

lezanje mi ne gine na patologiji trudnoce, znas i sama kakvih sve slucajeva tamo ima, meni je to jako stresno u ovom sad periodu, jer sam poprilicno emotivna, ako budem morala, naravno da cu lezati...

Pusa!
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 16:15   #6545
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Draga Iva,

lezanje mi ne gine na patologiji trudnoce, znas i sama kakvih sve slucajeva tamo ima, meni je to jako stresno u ovom sad periodu, jer sam poprilicno emotivna, ako budem morala, naravno da cu lezati...

Pusa!
Drži se Betili, biće sve to ok, pa iako moraš ležati u bolnici nema veze, najvažniji je tvoj mali anđeo. A mi tvoji lupusići smo uz tebe!Veeellliikkkiii ppooozzzdrav!
saša33 is offline  
Old 17.10.2010., 16:53   #6546
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post

Ja sam od pozitivnih nalaza imala: polineuropatija, ostecenje lakrimalnih, pljuvacnih i parotidnih zlezda(suhoca ociju i usta). U jednom momentu povisen CRP, ali cim je ponovljen nakon par dana bio je u normali. Ostalo sve normalno.

Od simptoma sam imala(lista je malo poduza ): suhe,crvene oci kao da imam pesak u njima pa me zulja, suhoca usta, stalne glavobolje, atipicna trigeminalna neuralgija(bol u maxilarnim sinusima i ponekad u ocnim dupljama), bolovi po celom telu u misicima i zglobovima, strahoviti bolovi i grcevi u nogama, nemogucnost hodanja na petama, bolovi u listovima, butinama, kolenima(jedva sam hodala i to samo kratke staze), stalni osecaj velike iscrpljenosti, umora, losa koncentracija(ponekad nisam mogla da pratim sta mi neko govori), lose spavanje, neuropatske senzacije po telu, sigurno sam nesto i zaboravila, ali to bi bilo to.


Sad trenutno u trudnoci imam samo i dalje suha usta, povremene grceve u listovima, bolove u ledjima(ali to vise pripisujem trudnoci) i bez terapije sam.

Pozdrav!

Betili,i ja imam suvo oko,Sirmerov test je na granici,suva usta ponekad,zglobovi bole kako sam primetila najvise na promenu vremena i to oni koji su nekad oticali,jesen me ubija.Iscrpljenost ,samo bi spavala,nocno preznojavanje,glavobolje,sigurno sam zaboravila jos ponesto,drugi put cu nabrajati kad se setim
Ja sam se porodila normalno dva puta,mada davno je to bilo ali sam imala problema kao sad.sa drugim detetom me stalno stomak boleo,nisko je bebe bila ,verovatno zato ,tako da sam se porodila ranije 25 dana.To sta tebe boli stomak i ledja sigurno nema veze sa bolescu,znaci kome je beba nisko,mora da boli tako je meni moj ginekolog rekao.Bice sve u redu videces,samo ti odmaraj

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 00:33.
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 18:02   #6547
Dobar dan dobri ljudi.!
Vidim da se ovo pretvorilo u dnevni boravak, hehe i neka je. Više nema izgleda bolničke čekaonice. Poželio bi dobrodošlicu jasi i saši u ovaj naš mali kutak.
Vidim da ima dosta toga napisanog (trebalo mi je hrpu vremena da sve pročitam), a prošlo je samo 7-8 dana. Šta kanite doći do brojke 500 prije Nove godine?
Vidio sam da se dosta vas žali na migrene. Bila mi je sudrug neko vrijeme (ne pamtim je po dobru), ali hvala Bogu i prošla je. Prvi uzrok glavobolja (90-95%) je neodstatak tekućine u mozgu (likvor), pa jednostavno mozak "zakuha". Tu vam onda podsjećam na uzimanje tekućine te na taj način možete smanjiti migrene/glavobolje Drugi uzrok je da jetra ne radi dobro i ne pročišćava otrove, pa se oni zadržavaju u tekućini, a treći je povezan sa hlađenjem mozga i donošenjem hranjivih tvari (slezena). To je prema onome što sam ja primjetio u svom radu. Ova zadnja grupa je dosta povezana sa ženskim ciklusom, pa u tom dijelu treba rješavati problem. Pogledajte malo na netu i tražite kuda ide meridijan slezene i masirajte točku odmah iznad koljena (točka broj 10). Uzgred primjetio sam da je slezena odgovorna (točke 12 i 13) i za štitnjaču. Pacijenti koji su imali hipertireozu su imali poremećaj s lijeve strane, a oni koji su imali hipotireozu s desne. Tako da mi je to dosta zanimljivo.
Iva, što se tiče vašeg sina i njegovih glavobolja, mislim da je to povezano s jetrom. U principu problemi s bubregom se manifestiraju s problem s zvukovima, traži se i mir i tišina (Uši) (netko je spomenuo i noćno znojenje, to je isto znak slabijih bubrega), dok se problem s jetrom manifestira kao problem s svjetlošću (oči). Iz tog razloga mu odgovara zamračena soba.
Što se tiče bolova u ramenu tu je druga priča. Učili su me da je lijeva strana vezana za želudac i srce, dok je desna vezana za jetru i debelo crijevo. Našao sam da to odgovara rečenom. Inače sama ramena pokazuju dosta stvari, ali o tome drugom prilikom.
Odmah da napomenem sve to je na početku na energetskoj razini. Treba 5 do 7 godina da se razvije fizička bolest gdje onda doktori to mogu primjetiti. Prevencija je lijek, tako da ima dosta mogućnosti i vremena. Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo. Ono osnovno u našoj bolesti je strah i briga, koji jednostavno pokreću masu drugih stvari (najbolje je rekla to luna u vezi svoje djece).
Ono što je spomenula bergemontica i još netko u vezi ruku iznad glave i spavanje, po meni to je normalno, jer jednostavno smanjena je cirkulacija nakon nekog vremena i ruka "odrveni". Dogodilo mi se ne jedamput.
Ali ono za mišiće i bolove, tipični problem s slezenom. Mozgovni tip koji jako puno radi s mozgom ali malo fizički. Kada odradi fizički, dođe do ravnoteže i bolovi se smanje/nestanu. Samo to treba očito češće od 2x tjedno, jer puno se razmišlja (Joooj, da mi je naći taj prekidač, pa da ga malo ugasim).
Ziza i lelloo isto dosta imaju izražen taj problem, a pogotovo lelloo (ne zamjeri) radi dosta slatkog i puno mozgovnog kretanja, a malo fizičkog (uzgred čestitam od srca za mod). Padanje je povezano s tim što si cijelo vrijeme u budućnosti (mislima si već tamo gdje si fizički krenula). Ako ideš sporije tijelo samo "vidi" zapreke i u skladu s time se ponaša (izbjegneš kutni ormarić u zadnji čas) a ako žuriš dogodi se k'o u crtićima: BOOOM!
Moram sada ići. Od srca vas sve pozdravljam i da imate mira u glavama i u srcima.
Živi i veseli bili!
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 17.10.2010., 18:14   #6548
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi.!

Ziza i lelloo isto dosta imaju izražen taj problem, a pogotovo lelloo (ne zamjeri) radi dosta slatkog i puno mozgovnog kretanja, a malo fizičkog (uzgred čestitam od srca za mod). Padanje je povezano s tim što si cijelo vrijeme u budućnosti (mislima si već tamo gdje si fizički krenula). Ako ideš sporije tijelo samo "vidi" zapreke i u skladu s time se ponaša (izbjegneš kutni ormarić u zadnji čas) a ako žuriš dogodi se k'o u crtićima: BOOOM!
Moram sada ići. Od srca vas sve pozdravljam i da imate mira u glavama i u srcima.
Živi i veseli bili!
Pero dobro si me opisao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 19:08   #6549
da se i ja na brzinu javim ,trbalo mi je ihhhh vremena da vas pročitam.sin mi je pošao u vrtić pa tu ti je obaveza odvezi ga dovezi ga.kćer se razbolila upala grla,vodila je doktoru,jučer ja ,katastrofa stanje ,slabost,nemoć nisam se mogla dić iz kreveta.eto danas sam bolje.eto drage moje čim vas ne pročitam dva dana falite mi .velika pusa svima!
renchi01 is offline  
Old 17.10.2010., 19:11   #6550
Dragi moji,

najprije da pozdravim svih skupa,posebno novu clanicu,Jasu!Dobro je da ti je sve pod kontrolom,a sto se tice glavobolja,tu sam ti supatnica,nazalost nemam ti spasonosno rjesenje,svasta sam probala i zakljucila da kad je prava migrena,pomoci nema dok sama ne prodjeA Pero me je sad skroz prestravio,nekidan sam pisala o problemu s noktima i sugerirao mi je da bi mogla biti jetra u pitanju,a danas dodatna briga-i glavobolja i bol u desnom ramenu takodjer znak za bolesnu jetru!Nema dugo da sam vadila krv,sve je bilo s jetrenim pretragama u redu,sad sam ipak zabrinuta da se sta ne valja iza brdaDraga Betilli,iako sam vec baka,jos se sjecam odrzavanja druge trudnoce,bolova u trbuhu,krvarenja,strahovanja da li ce dijete biti u redu jer sam na pocetku trudnoce ,dok jos nisam znala da sam trudna,vodila pacijenta na nukl.med.(ja sam med.sestra)i tad sam morala sama odluciti da li cu trudnocu zadrzati ili ne,jer su kao posljedica mogle nastupiti malformacije.I sve sam to izdrzala,a trud se naravno,isplatio,sad je to moj veseli 25.godisnjak!Dakle,lezi,miruj,sve ce biti dobro!Draga Iva,u pravu si,ja sam starija jednu god.a tu smo,sve je to blizu!Poduzmi sve da oporavis jetru,a ako je Pero u pravu prema mojim bolicama,eto i mene!Pozdrav svima da ne nabrajam!
Pjetra is offline  
Old 17.10.2010., 19:38   #6551
Hvala vam svima na ovakvoj prijatnoj atmosferi,lakse ce nam biti kad podelimo nase boljke jedni sa drugima.Mene muci sad to moje nocno preznojavanje jer Pero kaze da moze biti od slabijih bubrega.Kad god sam radila analize za bubrege bilo je u redu,cak i ultrazvuk.Imam peska u jednom bubregu,da li to neko zna moze li imati veze sa tim mojim problemom?Mislim da migrene sigurno imaju veze i sa hormonima jer mi se na pocetku ciklusa najcesce aktivira ali nekad nema veze,danima boli i to najvise teme.Vise nisam pametna sta je, guramo dalje.
Veliki pozdrav za sve !
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 19:48   #6552
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
A Pero me je sad skroz prestravio,nekidan sam pisala o problemu s noktima i sugerirao mi je da bi mogla biti jetra u pitanju,a danas dodatna briga-i glavobolja i bol u desnom ramenu takodjer znak za bolesnu jetru!Nema dugo da sam vadila krv,sve je bilo s jetrenim pretragama u redu,sad sam ipak zabrinuta da se sta ne valja iza brda
Vraćam se opet na moj gornji tekst 5-7 godina. Probe trenutno neće pokazati ništa ali ima dovoljno vremena za sve popraviti.
Jetra ne voli pečeno, suho i manjak prostora: Lijek šetnje u prirodi, čaj od metvice (bez šećera) kuhana hrana.
Živi i veseli bili!
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 17.10.2010., 20:01   #6553
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Draga Ziza,

hvala ti puno na info o biljkama, ja bas pitala svoju gin za uvin caj u trudnoci, jer sam citala da isto ne valja u trudnoci, a brusnicu ne mogu vise ocima videti , zena mi lepo rekla NE ZNAM. Ja ga svejedno sad pijem i to onaj sto se razmuti u vodi, a ne onaj u renfuzi biljni...

Sta sve kazu da ne valja u trudnoci, ali ponekad se nema izbora, evo ja sam od pocetka na nekim terapijama, te antibiotici, vaginalete, razni ranisani, te infuzije, lekovi protiv povracanja i mucnine, pa progesteron, bensedin, tokolitici....Nek mi je dragi Bog u pomoci!
betilli a jesi li probala da malo pijes persun. kuha se izrezan korjen u kolutove i otprilike se kuha dok ispari na pola, ako stavis 1l.vode trebala bi dobiti oko pola litre caja a i paradaiz je jako dobar i ako se ima tecnosti u organizmu da se izbaci.
eh evo maloprije sam trazila u sekinom prirucniku o trudnoci da pise da se zeljezo podize sojom, tunom, jetricom, mentom,´koprivom te junetinom ili govedinom a pored toga i jesti vise zelenisa. eto danas si mi ti bila prioritet da razmisljam o tebi i trazim sto vise informacija za trudnice ali ovo ce naravno pomoci i svim drugim ko je malokrvan.

mislim ja majke mi na sve i jedva cekam da ovaj moj cumur od muza ustane da ja mogu s vama koju pametnu podijeliti ako kod mene uopste vise ima takvih.

pusa betilli i cuvaj nam to drago malo bice u sebi nasu princezu. Uvin caj ti isto nije dobar piti ga duze od 2do3 sedmice bez pauze. probaj malo persun sada on ti ne moze nista odmoci osim ako nisi alergicna na tu biljku. jako je dobar a meni je pomagao i kod izmokravanja.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 20:36   #6554
Pero,hvala!

Primila na znanje,a sad ravnanje...Zizo,sta prije se docepaj kompj.i pisi nam!Je li stiglo lane kuci?
Pjetra is offline  
Old 17.10.2010., 20:53   #6555
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Generacijo, kako ti nama uvek toplo i lepo pises i sve nas i nasmejes, i utesis i rasplaces...
A za Dolil Bel, hvala ti, sto si mislila na mene, planiramo mm i ja da odgledamo taj film sa decom, ali mislim...ono vreme, onu atmosferu, onu emociju... ne verujem da ce ove generacije da shvate. Ali se mi nekako, na pomen tog naslova, misaono povezemo... Lepo si rekla ovo za nasu Lunu.

Znam da ti nase "muke" oko izlazaka buducih i sadasnjih, mislim na decu, zvuce mozda bezazleno u poredjenju sa tvojim mukama. A opet znam da ti tvoje lane, tako kavo je, ne bi menjala ni za sto drugih Lanica. Seti se samo sto ti je seka rekla, on je srecan u svom svetu. I onda ste i vi srecni, a dace Bog, da mu i od ovog leka bude mnogo bolje.
Hvala ti za odgovor, evo drugarica koja je muzu lecila i izlecila jetru mi je dala neke preporuke. Videla sam da ovo hoce od kortiko, a ja nazalost bez njih ne mogu, jer se oni daju za fibrozu. Moracu opet kod dr-a, samo se nadam da necu morati kod novih...(za jetru), nego da ce moj reumatolog imati odgovor na to. ja cu se truditi da prirodnim putem (prehrana, cajevi, tinkture) pomognem sebi, kao sto sam ovo za krvnu sliku.
Nadam se da nikom od vas nece trebati transfuzija, mada to nije nista strasno, cak se odmah osecas ojacano!
hvala ti draga generacijo na ovim lijepim rijecima za moje Lane. ne mislim ja moja generacijo da su vase muke bezazlene jer svakom roditelju je paznja djeteta i njegovo dobro najvaznije samo sam vas probala malo osloboditi toga straha. tacno je da ja svoje Lane ne bi mijenjala ni za koje drugo dijete ali svaka majka to tako misli tako tako da ti ja nisam nista bolja majka nego bilo koja od vas samo sto sam mozda malo posebnija jer tu titulu mi je dalo moje Lane ali i ove moje muke i obaveze s njim su slatke muke kad pomislim sta je sve moglo biti i da uvijek ima ne dao Bog nikome i gore. sretna sam i zadovoljna svim sto je od dragog Boga i samo molim Boga da ostanem ovakva prisebna kad je on u pitanju i da uvijek razmisljam na ovaj nacin a nadam se da ce mi to dragi Bog omoguciti i dalje. sva djeca su mi jako draga i mislim da je uloga svakog roditelja i teska i lijepa ali nekako uvijek osjecamo da nasa djecica koliko god odrasla bila trebaju nasu paznju a i to je sve normalno sto se prema nasoj djeci osjecamo kao njihovi zastitnici. postujem u potpunosti i roditeljsku brigu djece koja nisu sa posebnim potrebama jer u ovom danasnjem ludilu, koje se nazalost desava nasoj omladini prosto ne mozemo a da ne razmisljamo tako.
evo vidim da ti je cini mi se leeloo rekla da je articoka dobra za jetru i ja to potpisujem a ona je dobra i za prevenciju od kardiovaskularnih oboljenja. ja je jedem cesto u ishrani a tablete sam pila prosle godine pa su mi nekako tesko padale na zeludac posto ja imam i tih problema sjecate se da sam vam to pisala. ja znam da je i surutka ili sirutka jako dobra eh sad ne znam da li je tebi savjetuju uzimati pa porazgovaraj sa doktorom o tome.
to sam ti ja vec pisala da kortici mogu dovesti do povecanja tih pokazatelja na jetri.
mila moja znas ti mene da ja nisam zlonamjerna ni u cemu i ni prema kome samo mozda nekada malo pretjeram sa savjetima ali to je sve sto brinem za vas da vam neke lose misli ne pogorsaju zdravstveno stanje.
eh ko ti ovo pise a sebi ne mogu pomoci, ali me zato vasi postovi savjeta cesto vrate u ravnotezu i da pocnem razmisljati laganije i usporim sa zivotom.

ljubim te sto puta
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 20:57   #6556
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Rekli su za mesec dana, a proslo je dosad 3 nedelje. Pitacemo ove nedelje da nisu mozda gotovi, trebala bih do kraja nedelje imati i imunoloske nalaze u rukama, pa cemo videti.
drzim ti fige za sve nalaze i svaku srecu ti zelim.

samo opusteno i cuvaj se ne razmisljaj ni o cemu ruznom a dragi Bog ce te nagraditi i dobrim nalazima i nasom princezom sve se isplati pregurati za takvu nagradu.

ljubim te
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 20:58   #6557
Draga Pjetra,

hvala na podrsci, lakse mi je cuti kad nisam jedina koja se muci da donesem svoju malu princezu na svet! Ma samo da ti bolovi nesto ne isprovociraju, a ja cu da trpim koliko god treba....

Ziza,

nisam jos cula da se kuha koren persuna za caj, al vidis to bi mogla probati, posto uvek imam persuna, ja volim list persuna stavljati u svu hranu.
Ranije sam znala kuvati caj, ali od lista, mogla bi sad malo zameniti uvin caj, pijem ga vec 5 dana, danas sam ionako mislila zavrsiti s njim. Thanx!
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 21:04   #6558
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima na ovakvoj prijatnoj atmosferi,lakse ce nam biti kad podelimo nase boljke jedni sa drugima.Mene muci sad to moje nocno preznojavanje jer Pero kaze da moze biti od slabijih bubrega.Kad god sam radila analize za bubrege bilo je u redu,cak i ultrazvuk.Imam peska u jednom bubregu,da li to neko zna moze li imati veze sa tim mojim problemom?Mislim da migrene sigurno imaju veze i sa hormonima jer mi se na pocetku ciklusa najcesce aktivira ali nekad nema veze,danima boli i to najvise teme.Vise nisam pametna sta je, guramo dalje.
Veliki pozdrav za sve !
Jasa,

ja cu sad da lupim i ostanem ziva! , ali nocno znojenje moze znaciti i pocetak menopauze. Iako imas samo 45 godina(ako su ti to god u nadimku), to je sasvim moguce, danas nema pravila, puno zena rano ulazi u menopauzu.

Moze biti i od lekova, ja sam se pojacano znojila od antidepresiva, taman se istusiram i dok se obucem i krenem negde, ja sam znala biti gola voda... Znala sam se ponekad i buditi znojna....
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 21:08   #6559
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Drage moje,ja sam nova na ovom forumu i volela bi da podelim sa vama misljenje i iskustva sa ovom nasom bolescu.Ja bolujem vec dugi niz godina i nikad nisam imala pravu dijagnozu.Cak ni do dana danasnjega.Jako rano u samom pubertetu sam imala otoke zglobova,malo kasnije se pridruzila i glavobolja koju i danas imam ,poprilicno jake ,ubijaju me.Prosle godine dobijam osipe po dlanovima,stopalu,
nadlakticama,ledjima,skoro celo telo.Lece me lokalnim steroidima a inace nisam nikad bila do sada na kortikosteroidima.Nalazi uglavnom u redu,antitela,itd.Osecam se grozno,stalno umorno,malaksalo a nekad sam super da poletim.Od svih lekova uzimam diklofen za bolove,pijem cajeve,vitamine i to je sve.Na kontrole idem svakih 6-9 meseci,dr kaze da se nikad ne zna kad se moze pogorsati.Eto toliko da ne davim vise za prvi put.Drzite se,mislim za ove sve godine,valjda imam nekog iskustva da kazem, da ova bolest ipak najvise dolazi iz glave,znaci pozitivno razmisljanje i ucinili smo mnogo.Veliki pozdrav !
jasa 45 dobro dosla na druzenje i sigurna sam da ce ti u nasem drustvu biti puno lakse barem ces imati s kim podijeliti i lose i dobro kao sto i svi mi radimo ovdje i savjetujemo se medjusobno. jako mi se svidja tvoje misljenje na startu i sigurna sam da ces pozitivnim razmisljanjem prebroditi dosta toga.
sto se tice tvog stanja koje si opisala i ja sam isto prolazila vise puta kroz to a ponekad sam se osjecala i jako lagano kao ptica. ja trenutno imam jako puno bolova u krizima koji mi se spustaju ispod stomaka tako da se moram naruciti kod doktora prvo da odem na ginekoloski pregled da eliminisem tu sumnju jer do sada Bogu hvala nisam imala nekih velikih problema sa tim.
imam osteoporozu za koju su mi rekli da se stanje malo pogorsalo i iskreno se nadam da nije od toga jer bi se onda to teze lijecilo. ja sam jako cesto prije imala jake glavobolje ali posto pijem jako puno tableta onda sam izbjegavala trovati se jos i tim protiv bolova i tigrova mast mi je znala cesto pomoci da mi umanji glavobolju.
a jesi li kontrolisala od cega ti je ta glavobolja moze biti od pritiska, a moze biti i od povecanog kolesterola. trazi da ti to prekontrolisu. ovo mi je palo na pamet na prvu jer to znam iz svog iskustva.

pusa i svako dobro ti zelim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 21:17   #6560
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Jasa (da li ovo 45 znaci broj tvojih godina?),

dobro ti nama dosla na caskanje i razmenjivanje iskustava. Divno je sto je kod tebe u blagom obliku, i jos ako ne moras oralne kortiko ili neke druge imunosupresive...dovoljno, sto kazes, da omas dobrog imunologa,da pratis razvoj situacije, a dodju nekad i ovakvi i onakvi dani, sto se tice zglobova, umora itd.

U pravu si, to su poviseni jetreni enzimi, znam za kozju surutku, pila sam je u posl. vreme, ali posl. 10 dana nisam (zaboravila), a sad sam uzela da citam i deklaracije lekova koje pijem. Npr, zbog sinusa vec dugo pijem Himoral, to su u stvari enzimi, i kao upozorenje pise da se ne uzima kod ostecenja jetre, te cu ga prestati piti. Molim te, ako imas jos neku preporuku, kao cickov caj, sta god cujes, dobro ce mi doci.
Hvala ti i za ovo!

Draga Betili, ako mora serklaz, sta da radis, mora. Mislim da je lezanje u bolnici nama u startu odurno,odbojno, ali...mozda , ako pridjemo sa druge pozicije, da su i to zenice koje imaju svoju muku i nisu tu zbog besa, vec zbog potrebe...eto, ja tebe bodrim, a trudila sam se da svim silama letos ne odem u bolnicu i srecom sam se izvukla, ali ovo kao da i sebi govrim, ako budem morala zbog neke biopsije ili sta god dr kaze-ma ici cu, obecavam! I Ima da se dobro provedem .

Draga Viktoria, Pjetra, Ziza, Ana, Goga, Luna,Hard rockerice, Rock Baby, Leeloo, Fufu,Pero,Sudoku, Renchi,Ziza, ma celo drustvance, sad cu nekog ispustiti (vadim se na mozak), kako ste ovih dana? Angel, ima li poboljsanja?

Pozdrav
ma moj vjeciti optimista bravo stvarno si zmaj a sta ti znaci biti generacija pa evo imam i privilegiju da si me dva puta stavila u ovoj zadnjoj recenici hi...hi..
malo sale.
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.