Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 17:58   #3421
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Nisi ti ništa izabrala. To se nekima dogodi, bez obzira koliko su jaki ili slabi.
dogodilo se i meni, a došla sam iz sređene obitelji, iz normalnih odnosa,

Dok se nisam našla u paklu emotivnog zlostavljanja, nitko oko mene, niti ja sama, nisam mogla ni zamisliti da ću izabrati (ako baš tako moram reći) zlostavljača za partnera. nije bilo nikakvih faktora u mojoj prošlosti, bila sam situirana, voljena od roditelja i bivših dečkiju, čak su rekli i pametna..
Pa sam se požurila da ih sve demantiram..

Fizičkog zlostavljanja skoro pa nije bilo, ali samo zato jer sam znala da to toga može lako doći ako prijeđem njegovu, vrlo nisku i vrlo imaginarnu granicu tolerancije. To spada u ono -skoro-

Na dobre dane, skida zvijezde s neba.
Na loše dane:
Kad ga gledaš - zašto ga sad gledaš?
Kad ne gledaš - urla da ga gledaš oči.
Kad pričaš - zašto sad pričaš?
Kad šutiš -urla zašto sad šutiš
Kad želiš negdje ići bez njega - zašto baš sad želiš negdje ići bez njega?

I tako godinama, vječna sumnja, nazivanje telefonom, kontrola svih emocija, druženja, prijatelja, s kim pijem kavu na poslu itd.
Ne bih to nazvala čak ni ljubomorom, jer nikad nije reagirao na očito flertovanje drugih muškaraca sa mnom, pred njim.
Bila je to jednostavno- psihopatija.

Jednostavno, bila si pre-normalna za svog bivšeg.
I da bi zadovoljio svoju očito patološku potrebu za kaosom u životu, morao je tebe izbacivati iz cipela jer mu je to bilo nešto kao emocionalna teretana.
Postoje ljudi, psihopate ili ne, koji ne znaju funkconirati u normalnom životu, jer im je to zamorno i dosadno.
Pa moraju izazivati svoje najbliže, jer se hrane adrenalinom koji proizvodi svađa i nategnuti odnos.
Nisi ništa kriva, baš ništa.
Prestat će onog dana kad ti to odlučiš, kad mu se prestaneš javljati na telefon i na poruke.
Do tad, dok god zna da će poslati poruku i ti ćeš se naživcirati, s time će se hraniti.

Ako sumnjaš da si u depresiji, otiđi pshijatru i pij tablete.
Često se to dogodi nakon traumatičnih veza.
I nemoj čekati da depresija prođe, jer neće proći sama od sebe, a ti ćeš se mučiti, i na kraju ćeš vjerojatno opet završiti na lijekovima.
Budi pametnija od mene
i ovo je jako dobar post,
ponekad jednostavno ne možemo sami iz zacaranog kruga...

ja sam znala da sam na putu ozdravljenja kad sam se na
pokusaj provokacija samo nasmijala, onako mirno i iskreno,
bez zlobe, mrznje, icega..nisam osjetila bas nista
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:15   #3422
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
neee, ti si baš super sve napisala, nego sam mislila ako KHS krivi dire dawn, tko bi se onda moglo i njega što je sve skupa potpuno besmisleno
pa zato sam ja i napisala svoju priču da se vide različita iskustva i doživljaji različitih ili sličnih stvari
O, sorry, tipkala sam na poslu pa mi valjda promaklo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:26   #3423
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Granični poremećaj ličnosti je takav da u dobroj fazi osoba ne pomazuje NIKAKVE simptopme psih. bolesti.
Takođee taj poremećaj ima više oblika, eto ja sam rekla jednom dečku da ga imam, znate šta mi se dogodilo?
Našao je simptom da su graničari lažovi i manipulatori i posumnjao u sve sto sam mu dosad rekla Ja nikad ne lazem, takoder ne manipuliram jer neman potrebu za time.
Nije isto ponasanje osobe s granicnim koja nema poroka ili osobe koja je kockar ili alkoholicar.Onda se nemojte čudit da netko ne zeli reć psihičku dijagnozu. Da ne spominjem osnovno nerazumijevanje ovog poremecaja i izjave: "Treba ti rad da ne razmisljas o glupostima" ; "Izliječit ćeš se ti u godinu dana" ...
I moram potvrditi da je istina da granicari svoje pravo lice pokazu samo ispred ljudi pred kojima se osjecaju dovoljno opusteno da bhdu sto jesu, a poremecaj je takav da recimo ljudi nikad ne znaju moje pravo lice, ne znam ni ja tko sam, a kamoli ce drugi ljudi.
Ja razumijem. Da bi trebalo reći, naravno da bi. Ali opet, živimo u tako poremećenom društvu, ljudi se srame bolesti, što je prestrašno. Umjesto da društvo radi na tome da ljudima pomogne i omogući im koliko god je moguće normalan život, nailaze na osudu, podsmjeh, predrasude...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:23   #3424
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja razumijem. Da bi trebalo reći, naravno da bi. Ali opet, živimo u tako poremećenom društvu, ljudi se srame bolesti, što je prestrašno. Umjesto da društvo radi na tome da ljudima pomogne i omogući im koliko god je moguće normalan život, nailaze na osudu, podsmjeh, predrasude...
Osoba koja ima psihicki poremecaj ce priznajnjem toga prvo drugu osobu prepast i promislit ce potencijalni partner/partnerica- sta bi se ja s ovom osobom zaj(#,#,@8 kad mogu nac zdravu osobu.
Samo sta ko je danas normalan, ja san normalnija od nekih ljudi koje vidim kako se ponašaju.
Također neravnopravan je odnos u kojem je jedna osoba zdrava i stabilna a druga nestabilna- rijesenje je da nestabilna pokusa sebe stabilizirat koliko toliko i ozdravi. Npr. depresija- nije rijesenje da se partner i svi oko depresivne osobe prilagode depresiji nego da se depresivna osoba prilagodi njima i koliko god bilo tesko ulozi sav napor da ponovno zivi normalan zivot.
Recimo o shizofreniji ima dosta predrasuda, al citala san da su shitofrenicari nasilni prema sebi prije nego ce nekom drugom nauditi.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:29   #3425
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Covjece, ti odgajas djecu.
Daj odrasti i sazrij.
Vrijeme ti je.

Ovo nije patetika?.....
Na razini,kao sto vec rekoh,moje trinaestogodisnje kceri
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 03:56   #3426
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

Ovo nije patetika?.....
Na razini,kao sto vec rekoh,moje trinaestogodisnje kceri
Misko, kupi si rijecnik.
Jer stvari definiras isusekriste krivo.

I sjasi.
Vrijeme koje ulazes seruci po meni online radije ulozi u odgoj tog svog djeteta kojeg spominjes samo kad ti se uklapa u pricu.
Ako je sve sto si pisao istina, njoj treba otac, a ne ogorceni covjeculjak koji zivi za kompom i nju koristi za primjere.

Znas, stvarno mi je drago da spodobe poput tebe ne razumiju razinu moje patetike (ni ovu recenicu, znam) jer samom time mi takvi nikad nece biti dijelom zivota.

PS
Kad budes isao kupovat rijecnik (makar smrdis na lika koji ce ga radije ilegalno skinut jer pršut na čelo i prst u uho), kupi si i malo empatije i razumjevanja.
Trebat ce ti sad kad ti je kcer u pubertetu
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:35   #3427
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Osoba koja ima psihicki poremecaj ce priznajnjem toga prvo drugu osobu prepast i promislit ce potencijalni partner/partnerica- sta bi se ja s ovom osobom zaj(#,#,@8 kad mogu nac zdravu osobu.
Samo sta ko je danas normalan, ja san normalnija od nekih ljudi koje vidim kako se ponašaju.
Također neravnopravan je odnos u kojem je jedna osoba zdrava i stabilna a druga nestabilna- rijesenje je da nestabilna pokusa sebe stabilizirat koliko toliko i ozdravi. Npr. depresija- nije rijesenje da se partner i svi oko depresivne osobe prilagode depresiji nego da se depresivna osoba prilagodi njima i koliko god bilo tesko ulozi sav napor da ponovno zivi normalan zivot.
Recimo o shizofreniji ima dosta predrasuda, al citala san da su shitofrenicari nasilni prema sebi prije nego ce nekom drugom nauditi.
Što bi, svedeno na bit, značilo da su i osobe sa psihičkim problemima i bolestima zapravo žrtve, s jedne strane primitivnog društva punog predrasuda, a s druge zdravstva koje je što se psihičkih bolesti tiče možda nešto malo napredovalo od srednjeg vijeka. Ali to je već za drugu temu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:01   #3428
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Što bi, svedeno na bit, značilo da su i osobe sa psihičkim problemima i bolestima zapravo žrtve
...u principu i jedna i druga strana trebaju pomoc.

dD, nastavi pisati ako ce to znaciti da ces i samo dio tereta ostaviti u tom cyber svijetu ("u nebesa, gdje se guzvaju poruke sms-a"), onda se isplatilo
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:59   #3429
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Što bi, svedeno na bit, značilo da su i osobe sa psihičkim problemima i bolestima zapravo žrtve, s jedne strane primitivnog društva punog predrasuda, a s druge zdravstva koje je što se psihičkih bolesti tiče možda nešto malo napredovalo od srednjeg vijeka. Ali to je već za drugu temu.
I da i ne.
Ovdje pricam iz perspektive zrtve, ali i osobe sa psihickim problemima.

Ono sto ja uvijek kazem, a mislim da je dobar koncept, je to da su moji psihicki problemi objasnjenje, ali ne i opravdanje.

Da, to znaju biti situacije gdje mozda reagiram burno, cudno ili pretjerano, ali svejedno ne ocekujem da deuga strana tolerira moje ispade te ukoliko povrijedim nekog mogu reci "e, al ja ri imam ToiTo, i ja sam zrtva i ne smijes ti sad bit povrijedjen". Ne ide to tako. I stvara razdor medju ljudima.

Sa strane psihickih problema ja jesam zrtva, ali vlastitog uma i apsolutno nitko nije zasluzio da bude outlet tome.
Ona shema "odi bre, pa se leci" .

Uostalom, svaka osoba sa takvim problemima u odredjenoj mjeri "dopusta" (u nedostatku bolje rijeci) koliko ce isti upravljati njenim zivotom. Ukoliko odbijas lijecenje, a evidentno si lose i k tome maltretiras partnera, ne samo da si bolestan nego si takodjer i supak .

Treba osdvojiti bolest od osobe jer samo zato sto je netko psihicki bolestan ne znaci automatski sa je najdivnija osoba ikad, ali eto "ima nekih problema". I dalje se moze raditi o zlobnom kretenu koji samo uz to ima i dobar paravan.

Psihicke bolesti su ogroman tabo, a jedan od razloga tome je bas to sto se odredjena šupačka ponasanja trpaju pod bolest. I onda ak sretnes anksioznog supka, mozda ces steci dojam da su svi sa istim problemima takodjer supci. O nekim ozbiljnijim.poremecajima da ni ne pricam.

Sklizak je to teren, i za oboljelu osobu i za partnera, ali mislim da nitko nije zasluzio bezrezervnu podrsku ukoliko sa druge strane ima nekog tko ocito ne zeli raditi na problemu. Drugo je ako se osoba trudi, pa tu i tamo sjebe, ali je svjesna da radi stvari krivo i pokusava svaki iduci put ispraviti/popraviti ponasanje.

Moj exM po vlastitom vidjenji nije radije nista krivo i svaka njegova reakcija je njemu bila opravdana.
I to je ogromna razlika.

Ljudi se tesko mjenjaju, ali ako to rade, rade to radi sebe.
Ukoliko osoba ni ne pokazuje zelju ili potrebu za promjenom, onda tu nema mjesta za cekanje iste. To je to. Supak in the making .

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
...u principu i jedna i druga strana trebaju pomoc.

dD, nastavi pisati ako ce to znaciti da ces i samo dio tereta ostaviti u tom cyber svijetu ("u nebesa, gdje se guzvaju poruke sms-a"), onda se isplatilo
U tom i je poanta mog pisanja.
Ne pisem romane, nego pisem ciste i needitirane emocije.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:07   #3430
kako pomoc mami ??? kome se obratiti barem za neki savjet???
tesko mi ju gledat kako pati i sva je jadna, nista ne smije od njega
tata je spreman za "ludnicu" i to vec odavno, (treba piti tab. za zivce a nece) godinama ju psihicki maltretira (a bilo je i fizikog nasilja i sigurna sam da ju i sada udari) samo sta ona to nama nece rec, a i nas sve ostale psihicki maltretira, dode mi da vise ne idem kod njih a zao mi mame
brat zivi sa njima (sestra i ja ne)
brat ne smije nista rec, mama takoder, tata je gazda i kome ne pase nek ide
a gdje i kud??

razmisljala sam da ga prijavim soc. radnici ali....
sta ce biti onda, poznavajuci mamu ona nece nikad nista protiv njega rec
jel imam tko kakav savjet???
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:43   #3431
Mislim da joj možeš pomoći samo ako ona želi da joj se pomogne.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:30   #3432
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
kako pomoc mami ??? kome se obratiti barem za neki savjet???
tesko mi ju gledat kako pati i sva je jadna, nista ne smije od njega
tata je spreman za "ludnicu" i to vec odavno, (treba piti tab. za zivce a nece) godinama ju psihicki maltretira (a bilo je i fizikog nasilja i sigurna sam da ju i sada udari) samo sta ona to nama nece rec, a i nas sve ostale psihicki maltretira, dode mi da vise ne idem kod njih a zao mi mame
brat zivi sa njima (sestra i ja ne)
brat ne smije nista rec, mama takoder, tata je gazda i kome ne pase nek ide
a gdje i kud??

razmisljala sam da ga prijavim soc. radnici ali....
sta ce biti onda, poznavajuci mamu ona nece nikad nista protiv njega rec
jel imam tko kakav savjet???
Slično je kod mene, iako koliko ja znam nije bilo fizikalije....ali da saznam da je, mislim da bi mu bilo zadnje. Ona se žali da ju maltretira, neće tablete, nego ih pije ona da ne pukne, a srčani bolesnik je. Ali ne poduzima ništa, rekla sam joj čak neka digne tablete i iznrvi mu u kavu, sok, juhu, kaj ja znam. Jer je grozan, ne samo prema njoj, nego i prema meni, prema unukama, on sve zna, on je najbolji....

Moji žive sami, ali kad vidim kako se preda mnom i mojim kćerima razgovara s mamom, mogu si samo zamisliti kako je kad su sami. Iako je to njihov odnos, na koji su navikli, i na žalost mislim da je njima to normalno, ja mu zadnje vrijeme kažem da se tako ne razgovara s mamom.

Onda se naduri, i šuti.....Ali vidi da netko ima iznad njega. Mama mu se nikad jače ne suprotstavi, ako se posvade onda ona s njim ne razgovara, možeš misliti kazne jer i dalje sve ima, skuhano, speglano....kaj već sve dobre žene rade.

Na žalost ja mislim da je to njima normalno, jer tako žive oduvijek. Ja sam se rastala, i njima kažem da su neka djeca nesretna jer im se roditelji nisu rastali...

Mama se na to samo glupo smijulji, baš je za smijanje...oni su ovisni o svojim svađama, i jedino što možeš da ih što manje viđaš.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:45   #3433
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Slično je kod mene, iako koliko ja znam nije bilo fizikalije....ali da saznam da je, mislim da bi mu bilo zadnje. Ona se žali da ju maltretira, neće tablete, nego ih pije ona da ne pukne, a srčani bolesnik je. Ali ne poduzima ništa, rekla sam joj čak neka digne tablete i iznrvi mu u kavu, sok, juhu, kaj ja znam. Jer je grozan, ne samo prema njoj, nego i prema meni, prema unukama, on sve zna, on je najbolji....

Moji žive sami, ali kad vidim kako se preda mnom i mojim kćerima razgovara s mamom, mogu si samo zamisliti kako je kad su sami. Iako je to njihov odnos, na koji su navikli, i na žalost mislim da je njima to normalno, ja mu zadnje vrijeme kažem da se tako ne razgovara s mamom.

Onda se naduri, i šuti.....Ali vidi da netko ima iznad njega. Mama mu se nikad jače ne suprotstavi, ako se posvade onda ona s njim ne razgovara, možeš misliti kazne jer i dalje sve ima, skuhano, speglano....kaj već sve dobre žene rade.

Na žalost ja mislim da je to njima normalno, jer tako žive oduvijek. Ja sam se rastala, i njima kažem da su neka djeca nesretna jer im se roditelji nisu rastali...

Mama se na to samo glupo smijulji, baš je za smijanje...oni su ovisni o svojim svađama, i jedino što možeš da ih što manje viđaš.
je oduvjek je tako i sta je jos gore nikad njemu nista ne pase i nikad mu nije ni pasalo, mislim da sam to vec prije napisala i mamu nemre zivu vidjet i bas ju ne podnosi, jednostavno mu smeta (vidi se iz aviona)
tata je godinama radio u njemackoj, i povremeno je dolazio doma
otprilike mj. jednom i u tome je problem sta
nitko sa njim nije imao zajednicki jezik a pogotovo mama, ja i brat
sestra se sa njim dobro slagala i on sa njom (bila mu je mezimica)
i kad sestri velim da cu ga prijaviti ne znam policiji za psihicko maltretiranje ili soc. radnici ona mi veli da nisam normalna da kud ce onda mama jer jednostavno nema gdje i moze si nesto napravit, mada ja to nemrem vise slusat niti gledat kako se ona pati
ni kod mene nemre jer kuca nije moja nego od svekra i svekrve i oni su u prizemlju a tako je i sa sestrom
znao je tata rec da ce prodati kucu i da ide u staracki dom i kud koji mili moji jer ni brat nis ne valja radi sve naopako itd...
da i ne idem tamo zao mi mame, jer nikud ne ide, stalno je doma, bolesna je i sva jadna, i usporena je
a on to ne vidi ustvari nece da vidi nego se pravi corav, onda imam osjecaj da kad dodemo muz i ja da se bar malo veseli a tako je i kad dode sestra
mama ima 72 god. tati ce jos malo 75 god. rade vrt, imaju pilice i neku zanimacijujer je njemu dosadno i nema sta raditi po cijele dane kao sta sam rekla mama je bolesna ali nekak to odraduje koliko moze i kad moze
uglavnom luda kuca
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:34   #3434
Fenomen nasilja u obitelji nakon obitelji

U posljednje mi se vrijeme javljaju žene s navedenim fenomenom. Situaciju sam nazvala fenomenom jer ju se ne može drugačije nazvati...
Dakle, imamo obiteljsko nasilje koje razori obitelj i nakon raspada obitelji se nastavlja dalje. A institucije ne pomažu žrtvi.

U nastavku ću postaviti link na jednu takvu priču koja je izašla u medijima, pa možete pročitati.
Radi se o obitelji u kojoj je muškarac jednom ili više puta prijavljen policiji zbog obiteljskog nasilja. Žrtve posjedjuju dokumentaciju sa suda u kojom je nasilnik proglašen krivim, a često i zabranu prilaska...
Nakon nasilja pokreće se brako-razvodna parnica. Djeca su uz majku, bilo da je majka smještena u sigurnu kuću ili je otišla svojima ili je nasilnik otišao. Uglavnom, djeca su s majkom.

Nakon nekog vremena, nasilnik se javlja s molbom da želi vidjeti djecu. Uspostavi se kontakt s njim, jako često (u slučajevima koji su meni poznati) nasilnik navodi da njegovi roditelji žele vidjeti djecu. Odveze djecu, prekine svaki kontakt i ne želi vratiti djecu majci.

Institucije tipa CSS ili policije ne mogu napraviti apsolutno ništa. Jer je brako-razvodna u tijeku i skrbništvo nije riješeno. I otac je roditelj, baš kao i majka. I sve je to ok u očima sterilnog zakona, djeca su svačija i ničija dok se skrbništvo ne sredi.
Ali kako pobogu, osoba koja je osuđena za nasilje može uzeti djecu i nitko kurcem ne mrdne?

Poznat mi je slučaj žene koja je ovo prošla. Nekoliko se godina borila da joj se djeca vrate, kontaktirala sve živo, djeca su ostala kod njega. Brako-razvodna je riješena i on je dobio skrbništvo nad djecom jer su djeca tih nekoliko godina bila kod njega. Čovjek koji je evidentiran nasilnik.

Ovo je njena priča.

A upravo mi se javila žena koja već tjednima kampira pred kućom roditelja svog muža s kojim je u brako-razvodnoj zbog obiteljskog nasilja.
Kontaktirala je sve živo, no, djecu nitko ne može na silu uzeti ocu... skrbništvo nije riješeno.
Jadna, očajna, sluđena, svaki dan stoji pred kućom i moli da joj daju da vidi djecu.

Radi se o problematici o kojoj se jako, jako malo priča i malo piše.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 06:30   #3435
Cijeli nas sustav je uštogljen i sterilan i svodi se na to da nikog nije briga za drugog, svi se diče kad se skupi lova u humanitarnim akcijama za bolesnu djecu, a na vriskove svojih susjeda, susjedi uredno ogluše.

"Ma znamo da nije u redu, ali necemo se mi mjesat, mi smo ti kakti fini kulturni, tko ju jebe nek ju zatuče, odo ja mješat ručak da mi ne zagori"
FUUUUUUUUJ......

Ignorantske institucije, ignorantsko drustvo, svi samo gledaju sebe i cak ima malo i hrvatskog jala u tim nasilnickim situacijama "Gle kak im se brak raspada, a nama dobro"

Proklet bio dan kad sam se rodila na Balkanu.
Sjecam se da su meni svi redom kuzili situaciju doma, susjedi, starci od frendica, svi su fino šutjeli.
Crkva je isto problem, jer zenama posebno onima sa sela je ispran mozak da je obitelj svetost, da je sramota rastat se, forumasice koje zele svojim mamama pomoc u posljednjim postovima, jel vi shvacate da one da odu iz svoje kuce sa sela i nasilnika one bi bile izfubljene i pocele jaukat da one svog muza vole, te zene bi se osjecale KRIVIMA sto su otisle od nasilnika i osjecale se ko bludnice ako razvrgni brak.
Jos je najgore, vi ste djeca, VAMA JE MAMA TREBALA POMOC i sklonit i sebe i vas od nasilnika, jel vi shvacate da je ona bila majka a vi djeca? Da je ona zrtva i od vas ucinila da naucite kako biti zrtva i da je to ispravno i cak pohvalno (ona je dobra mama, paćenica).

Takve zene NIKAD nece shvatit sta su ucinile, da su suučesnice u nasilju NAD DJECOM, jer ona ka odrasla osoba ima IZBORA, djeca ga NEMAJU. Jedino sta mozete je ignorirat taj njihov igrokaz nasilnika i "zrtve" koja isto ne mari za nasilje počinjeno nad vama djeci jer ah kak je ona fina ženica, žrtvica, pobožna. Užas što su ženama učinili!!!! Rijesenje vam je skoncentrirat se na sebe, muza, djecu, skolovanje i samo o sebi racuna vodit, da ne izgubite to sto imate, radi razbijanja glavom o zeni koju boli kifla za cijelu tu situaciju jer je najbitnije ispuniti hrvacku katolicku sliku žene koja sjedi moli krunicu i trpi muza nasilnika i ona je sva tak svetica, savršena, Isus je isto trpio na krizu, pa kak ne bi ona malo da ocuva brak?
TO JE SKROZ POREMECENO. Dugo mi je trebalo da shvatim da je moja stara poremecena kad je branila oca i jos govorila: "Nemoj tako, to ti je otac"
To sj licemjerni brakovi i licemjerno drustvo, fuj, gadi mi se sve.

Zadnje uređivanje Splićankaa : 10.05.2017. at 06:41.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:32   #3436
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Svaka priča ima dvije strane. Treba čuti i drugu. Probudi mi se sumnja kad se uskače samom sebi u usta. Ova navodno nije ni izlazila iz kuće, a već u sljedećoj rečenici ljeta provodi kod svojih na moru.

Koliko se vidi iz članka, njen bivši muž nije zakonski osuđivan kao nasilnik. Radi li se o previdu institucija ili se radi o pretjerivanju druge strane kakva se nečesto događaju, ostaje za vidjeti.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:31   #3437
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
U posljednje mi se vrijeme javljaju žene s navedenim fenomenom. Situaciju sam nazvala fenomenom jer ju se ne može drugačije nazvati...
Dakle, imamo obiteljsko nasilje koje razori obitelj i nakon raspada obitelji se nastavlja dalje. A institucije ne pomažu žrtvi.

U nastavku ću postaviti link na jednu takvu priču koja je izašla u medijima, pa možete pročitati.
Radi se o obitelji u kojoj je muškarac jednom ili više puta prijavljen policiji zbog obiteljskog nasilja. Žrtve posjedjuju dokumentaciju sa suda u kojom je nasilnik proglašen krivim, a često i zabranu prilaska...
Nakon nasilja pokreće se brako-razvodna parnica. Djeca su uz majku, bilo da je majka smještena u sigurnu kuću ili je otišla svojima ili je nasilnik otišao. Uglavnom, djeca su s majkom.

Nakon nekog vremena, nasilnik se javlja s molbom da želi vidjeti djecu. Uspostavi se kontakt s njim, jako često (u slučajevima koji su meni poznati) nasilnik navodi da njegovi roditelji žele vidjeti djecu. Odveze djecu, prekine svaki kontakt i ne želi vratiti djecu majci.

Institucije tipa CSS ili policije ne mogu napraviti apsolutno ništa. Jer je brako-razvodna u tijeku i skrbništvo nije riješeno. I otac je roditelj, baš kao i majka. I sve je to ok u očima sterilnog zakona, djeca su svačija i ničija dok se skrbništvo ne sredi.
Ali kako pobogu, osoba koja je osuđena za nasilje može uzeti djecu i nitko kurcem ne mrdne?

Poznat mi je slučaj žene koja je ovo prošla. Nekoliko se godina borila da joj se djeca vrate, kontaktirala sve živo, djeca su ostala kod njega. Brako-razvodna je riješena i on je dobio skrbništvo nad djecom jer su djeca tih nekoliko godina bila kod njega. Čovjek koji je evidentiran nasilnik.

Ovo je njena priča.

A upravo mi se javila žena koja već tjednima kampira pred kućom roditelja svog muža s kojim je u brako-razvodnoj zbog obiteljskog nasilja.
Kontaktirala je sve živo, no, djecu nitko ne može na silu uzeti ocu... skrbništvo nije riješeno.
Jadna, očajna, sluđena, svaki dan stoji pred kućom i moli da joj daju da vidi djecu.

Radi se o problematici o kojoj se jako, jako malo priča i malo piše.
slažem se da je to jako ozbiljan problem, koji se u uvakvim uvjetima nikad neće riješiti

i sam sam još uvijek žrtva obiteljske nasilnice, i ja i djeca, a već 4 godine nema adekvatnih sankcija

svi zakazuju, od unutarnje kontrole policije, do czss...

zašto?

zato jer nam je pravni sustav najgori u europi
najgori

i dok postoje zakoni koji štite nasilnika više nego žrtvu, dotle će to tako ići

dakle, Sabor
promjena zakona, nove odrtedbe kaznenog zakona i obiteljskog

recimo, ja sam shvatio da ako netko ne lijeći nasilnika, šteta koju on čini može bit nepopravljiva...nasilnik može, čak i uz prisustvo nadzora, govoriti djeci što god želi...pa makar i jednom u tri mjeseca...i onda djeca doživotno trpe traume radi tog jer je netko bolestan
i ima djecu
i onda i djeca postanu takva
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:34   #3438
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Nakon nasilja pokreće se brako-razvodna parnica. Djeca su uz majku, bilo da je majka smještena u sigurnu kuću ili je otišla svojima ili je nasilnik otišao. Uglavnom, djeca su s majkom.

Nakon nekog vremena, nasilnik se javlja s molbom da želi vidjeti djecu. Uspostavi se kontakt s njim, jako često (u slučajevima koji su meni poznati) nasilnik navodi da njegovi roditelji žele vidjeti djecu. Odveze djecu, prekine svaki kontakt i ne želi vratiti djecu majci.
Ovdje je greška u koracima. Ako se radi o osobi koja je počinila nasilje, a osobito ako je žena u sigurnoj kući, viđanja se MORAJU obavljati pod nadzorom, po mogućnosti u prostoru CZSS.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:35   #3439
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Svaka priča ima dvije strane. Treba čuti i drugu. Probudi mi se sumnja kad se uskače samom sebi u usta. Ova navodno nije ni izlazila iz kuće, a već u sljedećoj rečenici ljeta provodi kod svojih na moru.

Koliko se vidi iz članka, njen bivši muž nije zakonski osuđivan kao nasilnik. Radi li se o previdu institucija ili se radi o pretjerivanju druge strane kakva se nečesto događaju, ostaje za vidjeti.
Joj, daj, Basta, nemojmo stalno siriti mizoginiju i "drugu stranu". Da, ima svega, ali ni KHS-ova zena nije bila sudski procesirana ili osudjena zato sto ga je fizicki napala. I da, mogla je dobiti djecu, i ako je evidentirano da je i djecu fizicki napadala.
A fakat je da je KHS jedini muskarac koga znam(preko foruma,licno ne znam ni jednog) da je bio fizicki zlostavljan od strane zene.
Radila sam kao volonter sa zrtvama nasilja i ti stvarno pojma nemas kako funkcionise "zakon" kod nas. Lik je izbo zenu sa nozem 27 puta(pukom srecom nije pogodio ni jedan vitalan organ, te su je doktori spasili), izjavio je da ju je samo "bocnuo". Dobio je samo par godina(cini mi se do 5), a njegova porodica njoj nije dala djecu. Voditeljicu jedne sigurne kuce je muz bacio sa kata niz stepenice- tek kada je dosla sa frakturom lobanje, onda je policija reagovala i zavrsio je u zatvoru, isto nesto sitno...Prije toga niko nije reagovao. Nekad ni rastava nije dovoljna. zar nije prije godinu dana u Vojvodini bivsi muz ubio bivsu zenu, snahu, njene roditelje i snajine roditelje dan poslije sinovljevog vjencanja. Zato sto se on nije slagao sa sinovljevim izborom zene,a majka je sina podrzavala.
Da li postoji njihovo opravdanje? Njihova druga strana?
Nasilje u porodici cesto nije prijavljeno,a jos cesce se ne reaguje, nema potrebne pomoci, zrtve se cesto stide, uvjerene su da su same nesto zgrijesile ili su odrastale u slicnoj porodici. A kada se pobune i odu- onda je sistem jako cesto protiv zrtve. Tako je i sa silovanjem, seksualnim uznemiravanjem...postave se kao da je zrtva samo snowflake koja eto trazi poseban tretman.
Znam i za slucaj kada je zena stvarno,svo vrijeme zatvarana u kuci- muz ode raditi i zakljuca je. Redovno je premlacivana kada on ima "los dan". A koga ce ona zvati? Policiju ne, jer joj je muz policajac, i to ne prasinar, vec sa cinom. Nagradjivan i slicno. Jednom su je roditelji zadrzali doma- dobili su i oni batine,i niko nije reagirao. Tako da- svaka prica ima dvije strane, a ti otkrij koja strana laze.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:43   #3440
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj, daj, Basta, nemojmo stalno siriti mizoginiju i "drugu stranu".

...

Da li postoji njihovo opravdanje? Njihova druga strana?
Ne bacaj mi nekakvu mizoginiju pod noge. Samo sam sumnjičav nad srcedrapajućim jednostranim člancima. Zna se kakve su novine i novinari.

Naravno da postoji druga strana. Što se tiče obiteljskog nasilja, statistike kažu da u 60% slučajeva nije jednostrano nego obostrano.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.