Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 22:41   #1341
A dobro, promijenit cu dokumente.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:10   #1342
Netko možda zna koliki su troškovi odjave i prijave novog prebivališta? promjene osobne, vozačke
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:26   #1343
http://www.policija.hr/59.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:13   #1344
Koliko se puta u životu može mijenjati prebivalište?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:21   #1345
koliko god želiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:15   #1346
Što kad se promijeni vlasnik stana u kojem imamo prebivalište, traže li odmah izjavu novog vlasnika ili kod isteka osobne?
teaa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:07   #1347
Može li meni netko objasniti zašto postoji mogućnost prijave boravišta... ?!? .. šta je to .. čemu to uopće služi ?!? koja je svrha toga u bilo kojem pogledu ?
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:11   #1348
Zato da država zna gdje se nalaziš ako te slučajno treba, a da ne moraš svaki put prijavljivati prebivalište (i mijenjati dokumente, itd.) kad se privremeno seliš.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:39   #1349
Quote:
teaa123 kaže: Pogledaj post
Što kad se promijeni vlasnik stana u kojem imamo prebivalište, traže li odmah izjavu novog vlasnika ili kod isteka osobne?
Kad istekne osobna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:02   #1350
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Zato da država zna gdje se nalaziš ako te slučajno treba, a da ne moraš svaki put prijavljivati prebivalište (i mijenjati dokumente, itd.) kad se privremeno seliš.
Šta ti to vrijedi kad se SVE državne institucije i dalje ravnaju prema prebivalištu, bez obzira što u svaku (bukvalno u svaku) trenutno postojeću državnu instituciju dostavio potvrdu o boravištu.....

Čak mi i fuckin' policija, koja izdaje potvrdu o boravištu, šalje poziv o isteku prijave boravišta na adresu prebivališta...

*ebeš mi komšijinu kujicu ako sam ja tu normalan ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 17:34   #1351
Pozdrav, imam jedno pitanje, naime, prodali smo stan i preselili se na drugu lokaciju, u istom gradu, stvar je u tome sto je to bilo u 11. mjesecu prosle godine, sad smo vec skoro sredina 5., a jos uvijek nismo napravili nove osobne iskaznice na kojima ce pisat nova adresa, tj trenutna, sad me zanima, jel to kaznjivo, tj, kad budemo isli u MUP sredit novu osobnu, cemo morat kakvu kaznu platit s obzirom da vec zivimo na novoj adresi dobrih 6-7 mjeseci, a nismo napravili nove osobne iskaznice ili nema veze nikakve? Hvala unaprijed
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:46   #1352
Nećeš platit ništa,jučer si se preselila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:53   #1353
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nećeš platit ništa,jučer si se preselila.
Musko sam

Uglavnom, kuzim sta mislis rec, da, ''jucer sam se preselio'', ali zar ne pise negdje da smo se odjavili s tog i tog prebavalista jos u 11. mjesecu?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:32   #1354
Sorry.
Ne piše ako niste išli u policiju odjavit prebivalište na staroj adresi i prijavili na novoj.Ako jeste prekršaj je lako dokazljiv i tko zna na li će što pokretat.Bitno je što piše kod njih.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:51   #1355
Više ne mogu prijavit boravište na ovoj sadašnjoj adresi u ZG (već sam dva puta prijavila), ali da li mogu prijavit na nekoj novoj? Ili od sad mogu prijavit samo prebivalište u ZG?
__________________
"Dear Starfleet, hate you, hate the Federation, taking Voyager" -- Janeway
DanaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:12   #1356
Na novoj adresi možeš prijavit novo boravište ali tamo trebaš i bit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:52   #1357
Pozdrav, sivkić, ne zelim sad ispast bezobrazan jer je jasno kao dan da znas puuuuno, puno vise od mene po ovom pitanju, ali mislim da nisi u pravu, raspitao sam se malo danas, i zaboravio si na jedan korak, prilikom odjave na policiji i prijave novog prebivalista, ja kao dokaz u MUP prilikom radenja nove osobne iskaznice moram dat kupoprodajni list stana kao dokaz da je to uistinu moja adresa na kojem ce se jasno vidjet datum da je stan kupljen u 11. mjesecu prosle godine, i pretpostavljam, radi toga, kazna ce bit neizbjezna, sad, to sam samo tako cuo, jos nisam nista isao napravit jer imam dosta posla izvan toga, samo me zanima, sto ti mislis o tome i ako je to uistinu tako, u kojoj visinu mogu ocekivat novcanu kaznu i jel se u pravilu uopce takve ''banalne'' stvari kaznjavaju? Hvala unaprijed
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:01   #1358
Kakve veze ima kad je stan kupljen s time kad si se u njega uselio? Stan često treba adaptirati i sl. pa ni nije odmah useljiv.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 03:32   #1359
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima kad je stan kupljen s time kad si se u njega uselio? Stan često treba adaptirati i sl. pa ni nije odmah useljiv.
Vidis, nije mi to uopce palo na pamet, ali, budimo realni, tko uredjuje 6 mjeseci stan? To bi onda ispalo da sam ja za cijelo to vrijeme zivio na staroj adresi, dok se stan ''preuredjivao'', mislis li da ce ic u dubinu i pitat me da zovem ljude kojima smo prodali stan da potvrde da smo mi zivjeli u njihovom stanu sve do petog mjeseca? Boze, sta mi pada na pamet, ali nikad ne znas

Jos jedna stvar, zar je zaista bitno kad sam se ja uselio u taj stan, bilo sad, bilo nakon sest mjeseci, zar se nece vise pravno povodit za datumom na kupoprodajnom listu nego to kad sam se ja u njega uselio?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 09:56   #1360
Možeš ga renovirat i 2 godine,nema roka.Kad je bio spreman za useljenje uselili ste i u roku ste išli prijavit novo prebivalište izatražit novu osobnu.Neće nikoga ništa ići pitat.Ti sam odlučuješ kad ćeš se negdje preselit a oni samo vrše evidenciju i provjeru da li je to točno,da nisi fiktivno prijavljen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.