Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2006., 15:48   #21
ris, čemu ovaj grozan quotation. svašta.

jel postoji ijedna škola da ravnatelj vodi brigu apsolutno o svemu. izgledu škole i njezinom imageu. očigledno da ne. ministarstvo uvijek ima novaca ali ovisi o ravnatelju kako će prezentirati svoje potrebe (naravno mislim školske, a nakon svega možda se stvarno svede na financiranje njegovih osobnih potreba). a i sve škole pretendiraju na iznajmljivanje sportskih sadržaja drugima zanemarivajući potrebe svojih učenika.
žalosno ali istinito, više nema školskih reprezentacija za nogomet, košarku, rukomet, graničara, stolni tenis, šah kao što je bilo u naše vrijeme. pa se održavalo prvenstvo po općinama, pa na nivou grada, pa republike. svi smo bili uključeni u neke sportove i puno više smo se družili. obzirom da toga danas više nema, jer nitko neće platiti dodatne sate nastavnicima tjelesnog, a oni besplatno neće raditi, djeca su totalno nezainteresirana za sport i samo bauljaju okolo po parkovima, kafićima, ili su za compom. kilava generacija. da ih se više uključi u sport manje bi imali slobodnog vremena za gluposti. roditelji također nemaju novaca da im plaćaju sport u nekim klubovima i tako sport među mladima izumire.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:24   #22
Bratstvo, Katica, Kršnjavoga ili Selska??

U sto muka sam. Znam, sad ćete reći, najbliža kući, ali sve su nam blizu.
Kralja Tomislava (bivša Bratstvo), Julija Klovića (Kate Dumbović),
Kršnjavoga i ona na Selskoj.
Bratstvo je tužna škola koja već sto godina izgleda isto (u raspadnom je stanju), Katica je, čula sam, HDZ-ovska škola, Kršnjavoga šminkerska (pojeli bi mi malog) a za Selsku ne znam.
I kaj sad?
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:26   #23
Quote:
aycarmela kaže: Pogledaj post
U sto muka sam. Znam, sad ćete reći, najbliža kući, ali sve su nam blizu.
Kralja Tomislava (bivša Bratstvo), Julija Klovića (Kate Dumbović),
Kršnjavoga i ona na Selskoj.
Bratstvo je tužna škola koja već sto godina izgleda isto (u raspadnom je stanju), Katica je, čula sam, HDZ-ovska škola, Kršnjavoga šminkerska (pojeli bi mi malog) a za Selsku ne znam.
I kaj sad?
ja sam išla u kršnjavoga i škola je bila super,ali osjetno stroža od svih tada...pa latinski,grčki....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:30   #24
katica je (sa ili bez hdza ) vec dosta dugo jako losa. kolko ja znam, bez neke velike sanse za poboljsanje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 09:48   #25
JULIJA KLOVIĆA.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:35   #26
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ja sam išla u kršnjavoga i škola je bila super,ali osjetno stroža od svih tada...pa latinski,grčki....
i ja sam išla u kršnjavoga i pogle kak sam super ispala!

jest da je klasična, al' mi se nije činilo da je stroža/teža od ostalih. ni "šminkerskija". no kad je to biloooo... upravo smo proslavili jednu debelu obljetnicu rastanka.

izidora kržljavog
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:37   #27
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
JULIJA KLOVIĆA.
kaj si ti isla u katicu/klovica?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:30   #28
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kaj si ti isla u katicu/klovica?
ne, ali sam išla u razred s onima koji su išli u srednjoj of kors. i ti su dobri bili, fakat su nas šišali u nekim stvarima.
a i sister mi je to završila relativno nedavno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:03   #29
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ne, ali sam išla u razred s onima koji su išli u srednjoj of kors. i ti su dobri bili, fakat su nas šišali u nekim stvarima.
a i sister mi je to završila relativno nedavno.
da, u to doba je klovic bio jako dobra skola

sad, bojim se, vise nije. ubio ju Spicer
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:00   #30
Quote:
aycarmela kaže: Pogledaj post
U sto muka sam. Znam, sad ćete reći, najbliža kući, ali sve su nam blizu.
Kralja Tomislava (bivša Bratstvo), Julija Klovića (Kate Dumbović),
Kršnjavoga i ona na Selskoj.
Bratstvo je tužna škola koja već sto godina izgleda isto (u raspadnom je stanju), Katica je, čula sam, HDZ-ovska škola, Kršnjavoga šminkerska (pojeli bi mi malog) a za Selsku ne znam.
I kaj sad?
ja sam išla u oš na selskoj, zove se augusta šenoe, škola je super, daje dobro znanje i ima dobre profesore, sad su uredili dvoranu i dio za više razrede
Cujzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 13:25   #31
Wink Preporuka Osnovne skole!!!

Ako ste ikako u mogucnosti upisite vasu dijecu u OS: Cvjetno naselje!!!Skola djeluje u jednoj smijeni,cijelodnevni boravak zakljucno s trecim razredom.Super okruzenje i odlicno osoblje!!!Cijela skola je za 5!!Kao da ste dijete upisali u elitnu privatnu osnovnu skolu!!Ja je svima preporucujem!!!Neka skola bude najveca radost za nasu dijecu i nas!!!
stanka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 20:45   #32
Quote:
tanjaa kaže: Pogledaj post
e da mi je znati od kud ti takvo razmišljanje

ja sam završila tu osnovnu i automatizmom sam upisala sina tamo, računavši... tam je srednjoškolsko igralište, nešto što vjerojatno nema nit jedna škola u zagrebu. i što sam shvatila nakon njegova tri razreda...
u 25 godina kolko je prošlo od kad sam izašla iz te škole uvedeno je samo centralno i par puta prefarbani zidovi. parketi su u nekim razredima lakirani, ak je netko od roditelja to napravio zbog svog djeteta koje je išlo u taj razred. treba se svako tolko donositi papir, sapun, jer škola "nema novce". od slobodnih aktivnosti u nižim razredima ne postoji ništa. informatička učionica ima par računala za cijelu školu.

a o devastiranom srednjoškolskom da ne trošim riječi. dvorana za tjelesni nije dovoljna, tak da klinci ponekad moraju ići u dvoranu V. gimnazije.

a zašto sam najviše ljuta... zato što se u prostorima te osnovne škole nalazi i jedna privatna gimnazija. znači da beru lovu od iznajmljivanja, a ti se novci nigdje ne vide.

sve u svemu selim klinca ove jeseni u drugu školu. imamo sreću da su nam i varšavska i gundulićeva blizu. klinac je izabrao varšavsku i tam bum ga upisala. ne znam jel će biti bolje, ali ta je škola potpuno preuređena prije dvije godine, kaj znači da ravnatelj vodi računa. nadam se da mi neće netko pričati kak nije važno kak škola izgleda, ak su učitelji/profesori ok, ali zamislite jel bi radje živjeli u uređenom stanu ili nekom u kojem se 20 godina nije ništa uredilo.
il ne onak?!?!MISLIM SVE TO STOJI...al stvar je u kvaliteti skole..kakvim cemo ljudima postati i kolko ce nas nauciti ta skola...interijer je skroz ok sto nije nikako primarno..mislim ljudi ne trebamo izmisljat perverzije nikakve i iznosit cinjenice o parketu i je li on lakiran il je vec unisten..bit ce kad tad...to s novcima se slazem,sigurno ih imaju ali sad se mijenja ravnatelj brzo i bit ce bolje u svakom slucaju ja dajem najvece preporuke za 0Š Izidor Kršnjavi,jer iz osobnog iskustva mislim da je to najbolje sto mozete uciniti za svoje dijete..tanja zaista ne znam kada si ti isla tamo i kakva ti sjecanja imas ali ono o cem ja pricam je bas onak kak je navedeno.privatna skola bez placanja...svi ucenici koji izadu iz te skole imaju svjetliju buducnost od bilo koje druge skole u Hrvatskoj(i zaista ne pretjerujem) ja sam bila ucenica te skole i imam samo najbolje za rec o njoj...red,rad i disciplina u visim razredima..naravno satovi su disciplinirani,ali isto tako i zabavni,nema zafrkancije ali isto tako ono sto u toj skoli naucite nikada necete zaboraviti..a stoji i cinjenica da profesori srednjih skola najvise cijene ucenike upravo moje skolenadam se da ce se netko odlucit za ovu skolu...definitivno najbolje preporuke
i jos k tome,nastava je uvijek ujutro sto je jako velika prednost...
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:48   #33
Išla sam u Izidor Kršnjavi i škola je odlična.Ja imam 14 godina.Preporučam tu školu.Djeca su pristojna,sve pet.Išla sam kratko u tu školu jer su me prebacili,tak da se ne vozikam po gradu kad imam školu ispred nosa.Nisu me trebali prebaciti.Istina je da sam ja iz Novog Zagreba i ići tamo u školu je veliki problem.Moji starci su vidjeli da ja tamo nemam prijatelja i prebacili su me u školu u novom zagrebu.sad imam društvo a nemam znanje.pih...
__________________
ljubav je tako kratka,a zaborav beskrajan...
chokoladica =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:21   #34
U koju osnovnu školu u centru upisati djete?

Molim roditelje čija djeca idu u osnovne škole u centru da mi prenesu svoja iskustva, jer sam u nedoumici gdje upisati dijete:
u Izidora Kršnjavoga
u Varšavsku
ili u Gundulićevu ?
tankica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:25   #35
nemoj dijete upisivati u strane škole. ja sm azavršila njemačku osnovnu i talijansku srednju školu. Moji roditelji su imali malo čudne ambicije spram mene.

ne uskraćuj mu djetinjstvo.... to je sve što ja kao odrasla osoba mogu reći gleda ambicija roditelja da i njihova djeca moraju ih imati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 12:11   #36
Škole u centru Zgb. i na periferiji su toliko različite da to čovjek ne bi vjerovao . Na periferiji (i NZ) su pretrpane , rade u tri smjene , nema reda , sve dodatne aktivnosti se plaćaju i profesore baš briga što se u školi događa , djeca su divlja , tuku se , pretrpani razredi itd . U centru je sve suprotno od toga . Nažalost , to je moje iskustvo , pa sam svoje dvoje klinaca prebacila u centar i tamo smo se preporodili i mi i klinci.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:56   #37
Ajme majko koje me muke čekaju al ajde imam još vremena,tek smo krenuli u vrtić.
Nego,kaj se može upisati djecu u koju god školu hoćeš?
Prije je bilo po mjestu stanovanja (doduše to je bilo kad sam ja išla u školu,prije kojih xx godina ) )
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:36   #38
Ak ti je klinac zdrav , ok, bez "posebnih potreba" , a u školi ima mjesta ( u centru ima) , primaju klinca brez probema. Veliš da trebaš boravak , da blizu radiš i to hoda. Ak je klinac problematičan , neće ga ni njegova područna škola. A ovo za centar i periferiju je istina. Nažalost. Npr. OŠ Savski gaj je prestrašna. Gužva , naguravanje , divlji klinci , većina ih prolazi s tri čim završe prvi razred, fora je biti loš đak. Čim prođeš Savski most i dođeš i OŠ Horvati - preporod. Mir , tišina , red , pristojna djeca , 18 djece u razredu , svi se trude , uče , pomažu jedni drugima .... I tak .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:11   #39
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ak ti je klinac zdrav , ok, bez "posebnih potreba" , a u školi ima mjesta ( u centru ima) , primaju klinca brez probema. Veliš da trebaš boravak , da blizu radiš i to hoda. Ak je klinac problematičan , neće ga ni njegova područna škola. A ovo za centar i periferiju je istina. Nažalost. Npr. OŠ Savski gaj je prestrašna. Gužva , naguravanje , divlji klinci , većina ih prolazi s tri čim završe prvi razred, fora je biti loš đak. Čim prođeš Savski most i dođeš i OŠ Horvati - preporod. Mir , tišina , red , pristojna djeca , 18 djece u razredu , svi se trude , uče , pomažu jedni drugima .... I tak .

A ja sam čula s više strana priče da su djeca u školama u centru zločestija (ali na profinjeniji način) od onih na periferiji. Čula sam i da su djeca u školama u centru veći snobovi od onih na periferiji. Tako da ti je to posve relativna stvar...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:06   #40
Ja nisam rekla da su djeca u centru anđeli bez grijeha , toga nema nigdje. Činjenica je da su tamo manji razredi , roditelji su obrazovaniji , dakle zainteresiraniji , gotovo u svima je boravak , škole rade u 1 smjeni i učitelji su pod većim pritiskom da si ne dozvole stvari koje si dozvoljavaju u drugim školama, djeca imaju više izvannastavnih aktivnosti . Vjeruj mi , to je moje iskustvo nakon dvije gradske i dvije prigradske škole s moje dvoje djece ( selili smo se). Naravno , ja ne tvrdim da nema divnih , predanih učitelja i krasne djece i u drugim školama. Ali , nažalost , oni su u manjini.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.